BiiMlaitscle Berlcitd. t den Griekschen patriarch kennis, dat hij tot bijwoning der godsdienstoefeningen op Zondag officieren en soldaten van het leger naar Konstantinopel zal zenden; de Grootvorst vroeg opgave van het aantal kerken, ten einde de manschappen daarover te kunnen verdeelen. De Daily .Vetes-correspondent telegrafeert uit Syra, dat er sprake is van een samenzwering om den Sultan af te zetten. Men denkt dat Murad plooibaarder zal zijn dan de tegenwoor dige Sultan, die te veel zijn eigen wil doorzet. Volgens een telegram uit Konstantinopel hebben de Bulgaren in S Mahomedaansche dorpen weer erg huisgehouden. m_ ■- ii.,. 1_... gigggaggg ka i 1 gaaaa» DES HAAG, 21 April 1878. Z. M. de Koning heeft de toezegging gedaan, dat hij tijdens zijn a. s. 'verblijf in de hoofdstad op Vrijdag of Zaterdag den eersten steen zal leggen van het nieuwe ge bouw der Kweekschool voor de Zeevaart. Bij Kon. besluit is o. a. te rekenen van 4 Mei e.k., tijdelijk la suite geplaatst, bij het Departement van Oorlog, de ritmeester, >J. C. Rijnbende, thans van den staf der ca valerie. SCHIEDAM, don 25 April 1878. Ons bericht aangaande het inlijven der manschappen van de lichting voor dit jaar was niet juistdit moet wat betreft deze gemeente niet Yyn Aö Mei maar 8 Wei a. s. Heden avond had in de 'exercitieschuur het installeeren plaats van dén heer L. J. J Jansen jij- ijals 2en luitenant en den heer J. A. Rodi als lèn luitenant der dienstdoende schutterij alhier. Voor liet front der Isle kompagnie, die daartoe was opgeroepen, had deze plechtigheid plaats, waarbij de Majoor- Kommandant, bene vens alle officieren, de officier van gezondheid, de auditeur militair en de auditeur-plaats vervanger, tegenwoordig waren. Het nieuwe muziekkorps liet zich voor het eerst daarbij hooreu. i Het onderzoek van de verlofgangers der militie te land zal dit jaar o. a. te Schiedam plaats hebben den 13 Juni. Onder de inschrijvers voor de op 24 dezer aan het Departement vaa Waterstaat, Handel en Nijverheid gehouden aanbesteding voor het onderhouden van eenige werken van en bij den Staatsspoorweg te Amsterdam ten behoeve van den spoorweg van Nieuwediep naar Am sterdam, komt ook voor de'heer H. Wienhoven alhier voor f 6900. De hoogste inschrijver was de heer H. E. W. Haalboom te Amsterdam voor f 7089, de laagste de heer P. van Essen te Houtrijk en Polanen. Aan de Kamers van Koophandel en fa- biieken te Amsterdam, Rotterdam, 'sGraien- thage, Dordrecht, Schiedam, Middelburg, Vlis- singeu, Groningen, Leeuwarden, ilarlingen en aan de Twentsche vereenigiug ter bevoi,deiing van nijveiheid en handel, is toegezonden een exemplaar der verslagen van handel en scheep- vaait in Groot-Brittaunie, over de maand Maart 1878. De Tweede Kamer der Stateu-Geueiaal is tot hervatting harer werkzaamheden bijeen geroepen tegen aanstaanden Dinsdag, 30 dezer, des namiddags te half vier uie. Ofschoon in de afdeelingen der Tweede Kamer bij het onderzoek van het wetsontwerp tot vernieuwing der hypothecaire inschrijvingen door vele leden de vrees werd geuit, dat aan neming van het ontwerp voor geruimen tijd i een grondige herziening der hypothecaire wet geving zal in den weg staan, was toch de groote meerderheid van gevoelen, dat men zich w.-. i p1 bij den voorgestelden maatregel moest neder- 1 eggen wegens den oitlioudbaren toestand, waarin de hypothecaire boekbottdiug zich thans bevindt. Volgens tnerledeeling van de Frunscho post-administiatie wordt, voor liet tijdvak van 4 Mei tot 31 October aanstaande, in het ge bouw der wereldtentoonstelling te Paiijs eeu post- en telegraafkantoor gevestigd, 't welk, onder meer, zal zijn belast met het afgeven en uitbetalen van internationale postwissels en de verzending eu uitreiking van aangeieekende brieven, met of zonder aangifte van geldswaarde. Het bedoelde kantoor zal geopend zijn; Op werkdagenvan 8 uren 's moi gens tot 8 uren 'savonds; op Zon- en Feestdagen: van 8 uren 's morgens tot 5 uren 's avonds. 'De inzendeis, wier vooiwerpeu geplaatst zijn in het tentoonstellingsgebouw of in de aan grenzende parken vau het Champ de Mars, het Trocadero en de Quai d'Orsay, kunnen hunne brieven en telegrammen ontvangen door tus- schenkomst van liet voormelde kantoor betzij jiposte restante", dan wel in de bestelling welke op werkdagen 7 malen en op Zon- en feestda gen 5 malen daags binnen het tentoonstellings terrein zal plaats hebben. In het eerste geval zijn die blieven te voor zien van de aanwijzing s pos te restante, bureau de 1' Exposition Universelle" en in het tweede geval moet op het adres van den brief nauw keurig zijn aangeduid het punt waar de inzen der binnen het gebouw of in de voormelde parken heeft tentoongesteld. Volgens door de Haarl, Ct. uit Parijs ontvangen berichten staan de tulpen van de Hollaudsche inzendeis 'aldaar in vollen bloei. De roode Rex rubrorum en de witte La Can- deur zullen nog geruimen tijd bloeien en dus bij de opening op 1 Mei in volle piacht kun nen aanschouwd worden. De rand van Prin- cesse Alexandra zal vroeger uitgebloeid zijn. Het effect dat deze tulpeninzending maakt, wordt zeer geroemd en men is er*'te Parijs buitengewoon mede ingenomen. De heer Ga- lesloot, lid van het Neiierlandsehe, Comité van van uitvoering, thans te Parijs, heeft van den heer Hardy, eeiste vice-president van de Société Centrale d'Hoiticulture aldaar, bericht ontvan gen, dat van wege die Vereeniging eene spe ciale Commissie zal worden benoemd, ten einde het tulpenperk in liet park van het Trocadero te bezichtigen en daarover rapport uit te brengen. Het Fransche ultrainontaansche blad V Duivers bei icht, en eenige onzer bladen nemen over. dat Paus Leo XIII van eenige dioceeseu iu Italië eeu geschenk gekregen heeft, bestaande uit een hoofdhaar van de maagd Maria, bevat iu een kostbaar reliquieënkaslje. De echtheid van het haar zou, naar de Duivers be weert, door Paus Benedictus XIV beves tigd wezen. Dit laatste moet een leugen zijn. Paus Bene dictus XIV, die den pauselsjken stoel van 1740 tut 4758 bekleedde, was een zeer wetenschappe lijk man. Hij schieef niet alleen werken over het canouieke recht, die klassiek gewouleu zijn, maar ïichtic ook academiën op en liet op zijn kosten velschillende imtuni wetenschappelijke weikzaamhcden uitvoeren. Men legde hem zelfs ten laste dat bij zich meer met het schrijven van boeken bezig hield dan met hel bestuur der keik, dat hij geheel aan zijn Ministers oveiliet. Hij was een vetklaard tegenstander der Jezuïeten. Zulk eeu geloerd en verlicht man den onzin toe te dichten, dat hij de echtheid bevestigd zou hebben van een hoofdhaar eener vrouw, die '17 eeuwen geleden gestorven was, kan niet anders dan laster wezen. {illiilil. Ct.) Jacob Krijger, landbouwer te Naaldwijk, heeft de eerste nieuwe aardappelen van den kouden grond, in dit jaar gepoot en gerooid, aan Z. M. den Koning aangeboden. Gedurende de Paaschdagen zijn langs den Rijnspoorweg ruim 20,000 reizigets vervoerd. Het is nu zeker, dat ook te Groningen' eene Remonstrantsche gemeente zal tot stand komen. Het aantal toegetredenen bedl aagt 453 en dat der begunstigeis 276. Aan een particulier schrijven uit Soerabaja ontleent het Vaderland het bericht, dat mejuf frouw Mina Krüseman, na een verblijf van ongeveer twee maanden te Soerabaja, vei loofd is; met wien, meldt de berichtgever niet. Binnen korten tijd zal bij de firma Van der Hoeven Buys een Fransche vertaling van Klaasje Zevenster het licht zien, onder den titel van: »Les Aventures de Nicolette Sept- Êtoiles." De uitgave geschiedt iu den deel. Vertaler is de heer L. Paul Delinotte. (O en W)r Rotterdam. De nieuwe toegangsweg naar het centraalstation alhier is thans voltooid. Kralhigsche veer. Gisteren ochtend te 8- uren is alhier een met elft beladen wagen, by het uitwjjkeu voor een ander voertuig, van den dijk gevallen. Buiten den voerman, zaten op den wagen nog 4 personen, waaronder 3 vrou wen. Die personen hebben eenige lichte kneu zingen bekomen, doch kwamen overigens met- den schrik vrij. De wagen is een weinig be schadigd doch het paard is ongedeerd ge bleven. Ylaarilingen. De vorige week zijn op last- van den districtsveearts onteigend en afgemaakt- als verdacht onderhevig te zijn aan kwaden droes, twpe paarden, \an den graanhandelaar 3b. Poot alhier. Op 23 Februari werd vau denzeiiden één paai tl afgemaakt, om dezelfde oorzaak. Maassluis. Vrijdagavond bad alhier een voorval plaats, dat zonder tusschenkomst van onzen Burgemeester, zeker de schoinelijkste gevolgen had kunnen hebben. Den winkelier v. S., op de markt alhier, scheen het te hinderen, dat de op zijne stoep staande bank des avonds door visschersjongens en andere werd ingeno men, en om hun dit af te leeien, daar waar schuwingen niet hielpen, besloot hij iu plaats vau eenvoudig de bank binnen te halen, eeuigff" draadnagels met de punten naar boveuerdoor heen te slaan. Toen men dat gevoelig gewaar werd, groeide in een oogenblik de menigte voor zijn woning zóó aan, dat men het ergste vreesde. Op de stoep staande ledige kisten werden klein gemaakt, met de politie geen rekening gehou den, de bedreigingen werden al stouter en stouter, toen de Burgemeester zich tusschen der menigte begaf, zeggende, dat hij des anderen daags ilea beer V. S. wel vinden zou, maar berr nu verzocht huiswniuts te gaan, waaraan ook- langzaam werd voldaan. Tegen V. S. schijnt proces-vei baal te zijn opgemaakt voor het na zonsondergang op zijn stoep hebben vau losse goederen. Delft. Gisteren morgen heeft Z. K. 1L Prins Hendrik der Nederlanden een bezoek gebracht aan den Koninklijken grafkelder, en op de lijkkist van zyne overleden gemalin twee prachtige kransen nedergelegd. Den Hnng. Na uitvoerige debatten heeft de Hollaudsche Maatschappij vau Landbouw in bare algemeene vergadering van gisteren be slist, dal de herziening der grondbelasting nood' zakelijk is. Voorts is eene motie aangenomen- om het hoofdbestuur te machtigen bij de Rc- geering aan te dringen op gelijktijdige afschaf fing der mutatie- en obligatie-rechten, terwijl tevens weid beslist, dat de herziening van het kadaster gepaard behooit te gaan met de her ziening der opbrengst vau de ongebouwde eigendommen. linnrlom. Zondagnamiddag maakten de oppasser en twee dienstboden van mevrouw de" wed. >M. alhier, tijdens haar afwezigheid, met eeu viiend een rijtoer iu een landauer, inet twee paarden bespannen, die de dame in huiif

Schiedamsche Courant | 1878 | | pagina 2