OPROEPING. IJ Kerknieuws. P 0 S18 r ij. Stei slijt Hit EIKEN B1NDTEN, RIJTUTGEN, 9 nieuw gebouwde bijzonder geschikt voor Landhoofden. Wegens afschaffing van Equipage, V aan order over 3175 pud LIJN KOEKEN, alhier van Riga aan gebracht per Duüsch Stoomschip Delbriïck, kapt. Dewers, afge laden door Gun. Löwenberg Co. aldaar, gelieve ai eb ten spoedigste bekend le maken hij de Cargadoors A. Prias Si Co. te .Schiedam, daar de leg dagen morgen Dinsdag, den 7 dezer, verstreken zijn, zullende bij gebreke daarvan dezelve voor rekening en risico van wie» zulks moge aangaan, worden opge slagen. Schiedam, G Mei 1878. Eeu partij 1 fraaie LANDAUER, zoo goed als nieuw, uit de Pa brick van Her mans en Co. 1 Y1GILANTE| geschikt voor 1 of 1 CALÊCIIE s 2 Paarden, 1 iARRESLEDE met Paardentuig i span PAARDENTUIGEN en het geen meer ten verkoop zal worden aangeboden. TE KOOP AANGEBODEN; BS zjjne verhouding tot de verschillende stoffen, waarmede het in de huishouding in aanraking komt, doch voornamelijk tot azijn." De con clusies van het onderzoek doen zien, dat er alleszins gevaar bestaat bij het gebruik' van veel tinnen vaatwerk, omdat daarin lood voor komt; ook zelfs het gebruik van zuiver tin is niet zonder geva'ör. Botterdam. Naar wij vernemen, zal de dieast naar en van het station Beurs nog niet met 15 Mei, maar eenige dagen later ingevoerd worden, omdat de Staatsspoorweg-maatschappij op dien datum nog niet gereed kan zijn met de seintopstellen. loiden. Naar men verneemt, zal bij de huldebetuiging der Leidsche Zangvereeniging aan de nagedachtenis van H. M. de Koningin, door Mej. Gips uit Dordrecht de sopraan-solo partij worden gezongen. De dames van het koor hebben zich eene op de plechtige gelegenheid toepasselijke drapeering der Hooglandsche kerk, door vrijwillige bijdragen gesteund, voorbeho - den en om geheel in den stijl der kerk te blijven aan den bekenden architect Kuypers te Amsterdam de leiding daarvan opgedragen. De bijdragen daarvoor reeds ontvangen zijn aanzienlijk en cene bejaarde zeer gefortuneerde dame moet met de zaak zoozeer zijn ingenomen dat zij zich heeft verbonden om elke ingeko men gift te verdubbelen. Amsterdam. Het Poolschip Willem Ba rende is jl. Zondag, onder toevloed van eene groote menigte, van hier naar zee vertrokken. Vele belangstellende heeren en dames, te 12 uren met een extra boot aangekomen, brachten het schip een bezoek. Aan de bemanning werden door de dames vele bouquetten aangeboden. Van alle gebouwen en te IJmuiden liggende schepen wapperde de vlag. Ten ongeveer een uur ging het schip in de sluis liggen. Gesleept door de sleepboot Simson en vergezeld van verschillende' Vaartuigen ging het te 2.10 in zee. ütrccht. Vrijdagavond werd alhier de R. K. geestelijke, de heer V. d. Verg, die van een ziekenbezoek kwam, aangevallen door 4 personen, waarvan een militair, die uit een koffiehuis kwamen. Zij schijnen den eenvaar digen man te hebben mishandeld. Men zegt, dat de schuldigen reeds zijn ontdekt; men twijfelt niet of zij zullen voor dit hoogst af keurenswaardig feit hun gerechte straf ont vangen. (ff. 1).) Cuyk. Bij de Vrijdag alhier gehouden verkooping van St. Agatha goederen heeft de gezamenlijke opbrengst f 133,460 bedragen. Be Fnrljscho Wereldtentoonstelling. Op de tentoonstelling te Parijs zijn dag aan dag alle machines in werking, wat aan deze zalen een levendig, misschien wel wat al te levendig karakter geeft, maar toch in elk geval de voorkeur verdient boven het exposeeren van die gevaat ten van ijzeren koper die, stilstaande, geenerlei indruk maken dan van logheid. Eene soort van wei ktuigen slechts worden in rust gehouden: de kanonnen. Een opeenvolging van kanonschoten zou dan ook voor het groote pu- pliek zijne minder aangename zijde hebben. In de afdeeüng van Tunis en Zuïd-Australie worden veel kleinooden verkocht. De schilderijen woulen algemeen geroemd en niet minder de gobelins. Behalve herinnerings-medailles aan de ten toonstelling en plattegronden, worden ook ten toonstelling-penhouders verkocht. De Erigorifitue, het schip dat in het ijs be waard vleesch uit Zuid-Afrika heeft aangevoerd, zal bij gelegenheid der tentoonstelling te Parijs komen, aan den pont-de-Jena en daar kunnen worden bezocht. Het uantnl inzenders is dit jaar 21,239 Fran- schen en 21,923 buitenlanders. Nod. Harv. Korte. Beroepen: Te St. rhilipslaml, M. .1 Prinseland en Dintcloord. Hellouw, 5 rir.chem. Leerbroek, (classis Goudi) tenbelt, kand. Oosthem, Kraijenbclt te t Nieuw-Beierland M. M, de Lint, te Otte Bedankt: Voor Hcrbnijnm en Eemf Onnekes, te Mastenbroek. Vroomshoop De agenda voor do zesde samenkomst ten en gemeenteleden der Evangelischi Woensdag 8 en 9 Mei e.k. te Utrecht 1 meldt de volgende vraagpunten. Den 8 Mei: I, In welke hoofdpunten fessie van de Nederlandsche Hervormde I woord en geest? Referent dij .1. Val van Itardegaiijp. Secundus dr. B. A. Hengelo. II. Hoe moet het ondom dagsscholen worden ingericht? Reforont Schiedam. Den 9 Mei: III. Hoe is bij het catec wijs aan de historische waarheid liaar geven zonder der vroomheid afbreuk te ferent W. P. Schcuer, van Rotterdam T. K. M. Von Baumhauer, van Zutfen. waarheid in de woorden van Lessing: schichtswahrheiten liöimen der Bevveis digen Yermiuftwahrhciten nie werden' II. Brouwer, van Zwolle. Secundus W. van Rotteulnm. V. Zijn ons beginsel van schoonheid, recht, deugd en godsd hoe worden wij er ons van bewust en tot ontwikkeling? Van welk belang is hiervan voor de wijsbcgeeite, de god de godsvrucht? Referent prof. P. Hofs van Groningen. Secundus dr. T. C.u Hoogezaiul. Door de Provinciale Keikbestnren va en Utrecht zijn tot do Ev.iogoiiehcdiut de heeren II. Koudonberg, .1. C. WH Oosterhuis en W. A. Mac-Plicrson, kan Utrechtsche Hoogeschool. Ctir, Oor. Korte Beroepen: Te Andijk. II. Visstuk, Aangenomen: Naar Donkerbroek te Assen. Roomsen-Katholieke K door den heer A. Godschalk, bisscla zijn benoemd tot kapelaan te Geflen. den Braak en tot kapelaan te Zeelst <1 de Hoog. Onbestelbare briev Staat van brieven, geadressé bekende personendoor het Ij Schiedam verzonden. Over de le helft der maand A. v. Bergen, te An B. S. van Barneveld, i Lei De Leeuw, Ro Briefkaart. A. Romein, rte Ho B U K G E R L 1.1 K R S Geboren: 3 Mei. Catharina van P. C. Rovers en G. Tettelaar, weg. 4. Cornells en Johannes Krommenhoek en C. Van LeeuV belofte. Jan Hendrik, zoon Engelen en M. P. Van Rees, j 5. Martijntje, dochter van A. M. Verkade, Noordmolenstraai. .zoon van M. Kok on A. Van Dijk, Jan Evert, zoon van J. Veth' der, Singel. j Overleden: 4 Mei, Anna Coi oud 55 jaaren 11 maanden, P. Koitland, Singel. 5. Jol oud 61 jaar en 5 maanden, Bc Van "Wolfswinkel, oud 6 jaar enp gel 6. Arij borst, oud 59 jaar Kethehtraat. Gerardus Breul jaar en 5 maanden, Erinanstce, MARKTPRIJZEN AAN DE BEURS van 6 en 7 Mei. Kogge: per 2100 kilo Wine Coursche f201 3/m. Gerst: per 1950 kilo's Cour .loutiv'tpif10 per .hectol. Jenever: Amsterd. proef, t hectol. Ct. zonder fust en zoni De Vendumeester W. O. KIMMIJSER Jr. is voornemensten overstaan van den Deuiwaarder A. BOSMAN, op Woensdag, den té Mei 18?®, des namiddags te 3 uren, aan de West vest, naast de Mouterij uDelft", te Schiedam te verkoojicn waaronder: OM GEREED GELD. Vrijdag, I? Mei i§?8, des middags 12 uur, aan het Stal- en Koetshuis in de Bhoeniosstraatnabij de Eloicstecg te Delft, ten ovei staan van den aldaar resideerenden Notaris Mr. B. VAN BERCKEL, van de navol gende zeer goed onderhouden als: voorts: Te bezichtigen Donderdag, XG Mel 1898, van lO tot A uur en vóór den aanvang der verkooping. Inlichtingen te bekomen ten Kantore van genoemden Notaris en aan het Venduhuis te Delft. Adres met franco Brieven onder letter G., aan het Bureau der Schiedamsche Courant.

Schiedamsche Courant | 1878 | | pagina 3