van Maandag 20 Mei 1878. Btitïnl arisch Berichten. Gewaste Baricltea, ENGELAND. In de tweede editie van de Times komt eene dépêche voor uit Pera, van Donderdag, meldende dat het Russische leger' voorwaarts is gerukt tot stellingendie vier kilometer nader bij Konstantinopel zijD. Dit heeft de bezorgdheid doen toenemen. Verscheidene bewegingen der Russen zijn vooruit gesignaleerd. Zij strekken alle om de massa der Russische strijdmacht narler bij Konstantinopel te brengen. ÏI«t ge rucht loopt, dat de Russische ambassadeur een ultimatum aan de Poite heeft overhandigd. Hoewel ernstige pogingen zijn aangewend om de Forte over te halen tot aandringen op het terugroepen der Britsche vloot uit de Marmo- razee, is tot dusver geen enkele beslissende stap in die richting gedaan. De Minister IIicks-Besch deelde in de zit ting van liet Lagei huis van 17 dezer mede, dat j hij op de jesolutie van imd IBilmgton het volgende amendement zal voorstellen: ïHet Huis, van ooi dee! zijnde Hat de grond wettige conti die van het Pai lenient beti effende het werven en bezigen der stiijrlkiachten dooi de wet en door de onloochenbare bevoegdheid van hut Iluis, nrn de nangeviaagde gelden te vveigeien of toe te staan, votdoer.de gevvaar- boigd is, acht het onnondig en nutteloos zijne goedkeuring aan eene lesolutie te scheuken, welke liet gevolg zou kunnen Lebben de Re geering in den tegenvvooidigen toestand der buitenlandsclie aangelegenheden te vei zwakken," Van de baukeu der MinisteriëeVen werd dit amendement luid toegejuicht. De groote fabiieksbezitteis hebben de door den inayor vooigestelde tiansatie van de hand gewezen en haudhaven hun vtoeger besluit. Men vreest voor nieuwe ongeiegeid- heden als dit besluit bekend zal worden. Ook de Times van 16 dezei had een artikel over de nieuwe contagious Diseases Bill, en wel naar aanleiding van eeu schrijven van den heer Caird. De viaag komt slechts hierop neder (zegl het blad), of de vooigestelde maatregel met betiekking tot buitenlandsch vee al dan niet volstiekt noodig is om besmetting te weren. Zoo ja, dan moet men er niet voor terugdeinzen. Zoo neen, dan moet men hem niet dooidiijven. De heer Caiid nu (dien de Times hoogschat nis neen eminent deskundige") betoogde dat de bedoelde rn anti egel wat slachtvee betreft niet, doch juist wél noodig is wat betieft de in het ontwerp vrijgestelde melkkoeien eu fokdieren. Tegen de geduchte bezoeking van runderpest (meent de heer Caird) bezit de Privy Council onder de bestaande wet reeds toeiei- kende macht. En de beide audeie besmettelijke ziekten die men vreest longziekte en klauw zeer zijn, volgens hem, in Engeland zelf inliei'msch, terwijl zij bovendien veel gemakke lijker zuilen iugevoerd en verspieid worden door buitenlandsche melkkoeien, dan door bui tenlandsch gemest vee. Ilij vei langt daarom, dat de invoer van melkkoeien verboden worde, maar daarentegen de invoer van levend slacht vee worde toegestaan, mits er gezorgd worde dat do voor de slachtbank verzonden dieren onverwijld eu lechlstreeks veivoerd worden naar den slager voor wien zij bestemd zijn. De Times ziet in deze opmei kingen veel waars, en hoopt dan ook dat het Parlement niet bui ten eene onweerlegbaar aangetoonde noodzake lijkheid do Engclsche vleeschmarkt berooven zal van eene niet geiing te achten biou van toevoer. Aan den andereu kant blijft liet blad. zich voorstellen, dat een algemeen geldend ver bod op den invoer van levende runderen een groote uithieiding zou helpen geven aan den invoer van geslacht vee. Uit Konstantinopel woidt van *16 dezer bericht. Gistei en hebben de Russen hunne liniën tot Awaskeni vooi uitgeschoven. De Standard verneemt, dat de Poite geen veidere vei stei king der Biitsche vloot in de zee van Marmora zou willen dulden, doch de vei wisseling van schepen in den golf van Ismid zou toelaten. F K A N K R IJ K. De bis' «rn van Orleans, redacteur der Defense en senrijver van eene pas verschenen biochme: Eerste Brief f aan de heeren leien van den Parijsehen Gemeenteraad overliet eeuw feest van Voltaire, zal de Regeering omtrent dit feest inteipetleeien en een votum van af- keuiing legen het Kabinet vooi stellen. De vlaggen, die dentisten Mei, ter ge legenheid van de opening der tentoonstelling, van de piuticiheie Inii/en te Parijs uitgesto ken wsuen, 7yn tol dusver \an de daken pii uit de ven«tuis blijven vvappeien. Maar ueigis- teien, den lfiden, zjin ze ingehaald wegens den veijnaidng \a» Jiel Kabinet de Bioglie-Fouitour De lepubükeuivehe dagbiatlen 'gedenken dooi* ailikélon dien tieuiigen dag, toen Fiatikrijkj vanniets bewust, or.v ei hoeds vernam', dat liet Kabmet-Simon weggezonden was en al/oo voor een' tloukefotoekomst" gëBïacht Ter wille van Bomipaitisien, monatehalen en cleiicnien Meu heelt nog slechts weinig puiu kun nen- wegiuimen, van het ingestorte huis in de Rue Béi anger.' De biandweer heeft den '15n den ganscheu dng<-watei moeten spuiten op de puinhoopen, daar r.og steeds took uit opsteeg. Er zijn mitsdien ook nog slechts weinig lijken van onder de puin hooper te voot schijn gehaald. Wij zeggen I ij k e ti, want dat er nog levenden onder zijn. is niet aau te nemen. Wie niet veibiaud of veipletleid is, scluijfteen dei bladen moet dooi de massa water die ei opgeworpen is, verdronken zijn. Men vermoedt dat er in het geheel nog een 40tal lijken onder zijn be dolven. In het geheel heeft men tot dusver zeven lijken gevonden. De eigenaar van 'de kiudeieuspeelgoedfabiiek, de lieei Blanchon, is niet gedood, gelijk gisteren ten onrechte gemeld is. Ilij was, toen de ontploffing plaats had, opreis Omtrent de ïamp in de Rue Béranger te Paiijs ontleenen wij nog de volgende bijzon- dei heden aan de Fiansclie bladen. Tot 4 uur des nachts moest men zonder ophouden blijven spuiten om den bi and meester te worden. Een tweede ontploffing in den avond van den vol genden dag bi acht gelukkig geen vei dei e schade teweeg. De prefect van politie Gigöt, die op de plaats van het onheil verscheen, werd door een vallenden steen vei wond. De Maarschalk kwam des namiddags een kijkje nemen. Het bleek dat de ingestorte woning slechts door 92 peisoneu bewoond was en dat daatvan velen', vooi dat het ongeluk plaats bad, het' huis hadden verlaten. Toch telt men reeds 22 doodeu en vele zwaar gewonden. De ooi zaak der ontploffing is nog niet met zeker heid bekend. Deskundigenbeweren dat zij het gevolg moest geweest zijn van een schok en men vond dan op de plaats van de woning no. 19 steeneu van bijna één meter. Er is dadelijk een insein ij ving geopend tOD behoeve van de meest noodlijdenden onder de slachtoffeis van de uitnji De Maarschalk heeft reeds voor *1000 frs. ingeschreven. Eeu der afgevaardigden, Spulier, zal a. s Zondag een zconférence" houden onder voorzitterschap van Gambetta, waarvan de opbrengst tot hetzelfde dnël zal dienen. De Oaisse Commercials te Lisieux heeft hare betalingen gestaakt, het passief bedraagt twee millioen. Een van de directeuien heeft zich van kant gemaakt. KCSLAND. Schouwalofl schijnt er in geslaagd te zijn den Czaar te doen begrijpen, dat het Ruslamf's be lang is aan Europa het meerendeel der con cession te doen, die Engeland vraagt. Bij gevolg schijnt de bijeenkomst van het congres verzekerd, ondanks de te Konstantinopel ge rezen moeilijkheden. De Agence Ruste wijst op de ontzaglijke macht, waarover Engeland en| Rusland beschikken, en ook op het feit, dat beide Rijken elkander jaren lang zouden kunnen beoorlogen, voor aleer voor een van beide het tijdstip aanbreekt om genade te vragen. Zij komt daarna tot de conclusie dat bet voordeel voor beide zoowel als hét' vooi deel van alle staten bij het behoud des vredes en de handhaving der bestaande orde van zaken veel grooter is, indien deze beide groote Europeesche factoren hunne onmetelyke macht be/igden, niet om elkander te bena- deelen, maar om elkander in alle drie wereld- deelen in 't belang van beschaving en huma niteit bij te staan. Over 't algemeen laten de bladen zich gunstig t uit over de hoop op vrede. De formatie van acht resene-bataljons voor Tuikestan is offi cieel bevolen. Twaalf jaieu geleden, zoo verhaalt de Solril, vei liet de heer C., een koopman te Parijsj tengevolge van allerlei tegenspoeden dio stad, ten einde eldeis het geluk te beproeven. verzamelde in Austialiê een groot vermogen, doch veizuimde iets van zich te doen hooren, zoodat zijue familie hem voor dood hield. Dezer dagen kwam hij terug om vooral zijne hoog bejaarde moeder in de vruchten van zijnenv, voorspoed te doen deelen. Hij was echter on-" voorzichtig genoeg oen haar te willen verrassen en de oude vrouw, op Het punt van haar dood gewaand kind te omhelzen, zakte van aandoe ning ineen en gaf den geest. Strooropen als bliksemafleiders. Ropen uit stioo gedraaid zijn in Frankiijk ge bleken de werkzaamste en onkostbaarste blik semafleiders te zijn. Daardoor is de eigenaar, van de armste boercnstulp in staat zich tegeii het gevaar van den bliksem te beveiligen. De eer ste proef werd genomen nabij Tai bes, in de opper- Pyi oneen De pioef viel zoogoed uit, dat zeer spoe- dig in 18 gemeenten iu den omtrek de laudbou-"4 weis al hunne woningen van zulke stroo-afleiders voorzagen. Sedeit dien tijd heeft de bliksem geen der op die wijze beschutte gebouweujneer getioffen, wat al zeer toevallig zou zjjuf als1* de stroo-afleiders niet mede eenige schitld had- den aan dat resultaat. In elk geval kanomen" ook bij ons de pi oef nemen. Te Minneapolis (Minnesota) zijn door gas- ontploffingen 5 groote moleus afgebrand. 17 personen werden gedood en men schut de ge-" ieden schade op 1.500,000 dollars'jr*" llijvoegseï van de Sehiedamsche Courant, U v l"1

Schiedamsche Courant | 1878 | | pagina 5