Kerluiem Gemengde Berichten. 1 w!, DoJfeltaren. Naar wij vernemen, heeft de aannemer van den nieuwen Binnenweg het werk gestaakt. "Waarschijnlijk staat dit in verband met het door ons medegedeeld abuis iu den aanleg aan een gedeelte van dien weg. (R. Ot.) Botterdam. In de afgeloonen week is door de keurmeesters vau vee en vleesch te dezer stede, eene party van circa 80 kilogram varkens- vleesch ontdekt en aangehouden, die per stoom boot van elders aangevoerd was eu, als voor de gezondheid schadelijk, vernietigd is. Amsterdam. Het vooi uitzicht bestaat.dat de commissie, die aan H. IC. II Prinses Hen drik onlangs het kunst-album aanbood, in ge lijken geest zal werkzaam blijven, teneinde ook aan de aanstaande gemalin van Z M. den Koning een dergelijk geschenk te kunnen aan bieden. Uit deze gemeente schrijft men. vlot sedert de opening der melkinrichting alhier het ge halte der melk ook bij andere melkveikoopers veel is verbeterd. Een uitdrager te dezer stede is tot de ontdekking gekomen, dat tusscheu do voeiing van een oude pelsjas, waarin de motten sedert jaren een goed verblijf vonden, oude Fiansche banknoten verborgen waren. - Groningen. Door het bestuur der weik- lieden-vereeniging alhier is een adies gericht aan Z. M. den Koning, houdende adhacsie aau het adies van het Multapatiorsboud, waaiin aangedrongen wordt op het nemen van wette lijke maatregelen tot beteugeling van misbruik van sterken drank. Kampen. De kerkeraad der Ned. Herv. gemeente alhier heeft besloten bij de Ilegeei iug aan te dungen op wettelijke maatregelen tot beteugeling van het draukmisbnuk, ia den geest van Multapatiorsbond. Florence Nightingale is haar 60ste levens jaar ingetreden; zij woont te Londen en is te ziek om haar kamer te verlaten. Te Weenen is zekere Anna Suda over leden; zij telde den eerbiedwaardiger! leeftijd van lil Va jaren; zij had negen kinderen ge had, waarvan er nog slechts twee in teven zijn. Het spreekwoord sale muren hebben ooren" dreigt door de uitvinding van telepiion en mierophon werkelijkheid te zullen worden. De heer James Blyth heeft in een dezen zomer te Edinburgh gehouden lezing aangetoonddat niets gemakkelijker is dan het maken van muren, die ïooren" hebben. Een inmankglas of een klein houten doosje, met grof kolengruis gevuld, kunnen daarvoor diénen, als men de beide uit einden van een eleetrischen metaaldraad tegen over elkander in dit kolengruis plaatst. Elk woord, dat in de kamer gesproken wordt, waar zich een of meer van die toestellen bevinden, is in een verwijderden daarmede verbonden telepiion duidelijk verstaanbaar en de mierophon heeft zelfs op dun afzendtelephon nog voor dat zij ook de sisklanken duidelijk overbrengt. Een kleermaker te Kansas City hing boven de deur van zijn winket een uithang bord, waarop een ontzaglijk groote appel was geschilderd. Toen men hem vroeg, wat dat te beduiden had, antwoordde hijWat hadden we moeten beginnen, wij kleermakers, indien Eva aan Adam geen appel bad aangeboden Geheel Rome spreekt op dit oogenblik van eene 'vrouw uit den voornamen stand, die van honger gestorven is. Gravin Grosmenille was eene rijke dame, die er van hield in de voorname Romeinsehe kringen met hare kundigheden te pronken. Zij beoefende den zang, de literatuur, de schil derkunst en haar huis was de plaats van vereeniging voor tal van aanzienlijke personen, voornamelij k echter voor dichten es kunstenaars, t li' \'e&<A li, -, Zij had eene dochter, een bekoorlijk en jong meisje, dat echter, naar het schijnt, niet bij de moeder inwonende. Op zekeren tijd geraakte de moeder plotseling onder den invloed van een hevigen hartstocht: zij begon te dwepen voor spiritisme en magnetisme. Dat ging eindelijk zoover, dat zij zich in het hoofd stelde tot iets grootsch. iets wonderbaarlijks bestemd te zijn. Van nu af aan begon zij zich het noodige voedsel te onthouden; ze wilde, naar haar zeggen, zoo lang daarmede voortgaan, tot ze zoo licht als een donzen \eder zou zijn om dan te kun nen. vliegen en reusachtige afstanden in enkele seenuden af te leggen. Langzamerhand verminderde zij de hoeveelheid van baar dage lijkse!) voedsel. Den 24sten van de vorige maand viel de gravin plotseling in onmacht. Dadelijk ontboot men een arts, die uit de sympto nen opmaakte dat men hier met hongerdood te doen had. Zijne hulp hielp slechts voor eenige dagen. Spoedig stierf de ongelukkige. Het tabaksrooken door kinderen is te Trier en te Saarlouis zoo sterk in zwang ge komen dat de gemeentebesturen aldaar bij verordening het rooken op straat door kinderen beneden "16 jaar oud verboden, en ouders en voogden verantwoordelijk gesteld hebben voor de overtreding vau dit verbod. Aan de Maatschappij van Weldadigheid is door iemand, die verlangd heeft onbekend te blijven, gelegateerd de som van f 500. Een groote visscherij wereld-tentoonstelling wordt te Berlijn op touw gezet. De Duitsche visscherij-vereeniging heeft reeds croote voor bereidende maatregelen genomen Te Cuenja in Ecuador is de geleerde Duitsche plantkundige Gustaaf Wallis ovei leden, aan wïen de wetenschap de ontdekking van een duizendtal nieuwe planten verschuldigd is, welke door hem naar Europa zijn overgebiacht en waaronder de fraaiste kasplanten behaoren- Van de vijf. dezer dagen geboren, kinderen van den schoenmaker Kay, te Lagerdorf, zijn er nog twee, ahoo te zamen reeds drie, overleden. Te Gernsbach is, naar uit Kaïlsruhe ge meld wordt, eene geheele familie, bestaande uit 6 personenernstig ODgesteld geworden tengevolge van het gebruik van Arnerikaaosch vleesch corned leef). Men vermoedt, dat de blikken bus een schadelijken invloed op den inhoud heeft uitgeoefend. De zaak wordt door een deskundige onderzocht. Een even opmerkelijke als verblijdende ge beurtenis viel dezer dagen te Soest (Duitschland) een oud man ten deel. De 75jarige grijsaard was sedert eenigen tijd blind, zoo zelfs dat hij geleid moest worden. Op zekeren dag bericht ontvangende van het overlijden van zijn dierbaar- sten vriend, barst hij in tianen uit en weende lang. Toen de eerste droefheid over was, be merkte de grijsaard dat hij weder ziende was geworden, Te Algiers wordt ter post gebiacht een brief, geen ander adres bevattende dan deze drie woorden: a in on père. Deze brief wordt, zonder dat dit gemerkt wordt, gestempeld met al de andeie naar Fiaakrijk gezonden, en blijft, eindelijk aan het postkantoor te Pafijs. De onbekende adressen, door een hoofdbesteller aan de andeie bestellers- voorgelezen wordende, zegt een der laatstgenoemden: nGeef mij dien brief mede; op Montmartre woont een oud man, die mij al sedert (verscheidene maanden vraagt of ik niet een brief van zijn zoon te Algiers heb, misschien is de brief wel voor dieu ouden man," En zoo was het. Een calé-concei t, op de Place de l'Ëcole te Parijs draagt den naam »La soupe et le boeuf." Iedereen kan, wanneer hij wil, daar een lied of romance zingenhg behoeft slechts op een stoel te gaan staan, zijn hoed of pet af te nemen en de toegevendheid vanf het publiek in te roepen. Soms is er gebrek aan liefhebbers, die zingen willen of' aair werkelijke, artisten van beroep; de eigenaar van het café-concert geef daarom aan elk die wat zingt een middagmaal bestaande uit soep en vleeschvandaar de zonder linge naam der inrichting. Een middel om te onderzoeken of (ie koffie met cichorei vervalscht is. Men doet wat koffie in een glas water; de zuivere koffie drijft boven, de cichorei zinkt en kleurt het water geel. De heer Xenos Mark te San Francisco, 916 "Washingtonstreet, maakt bekend, dat hij zich onledig houdt met het muzikalisch onder zoek van het gezang der vogels, en verzoekt modedeeling van literatuur en van eigene waar nemingen op dat gebied, Zegt het voort! To Bombay beproeft men om de zon als kookfornuis dienst te laten doen. liet kookgerei bestaat dan uit koperen ketels, die van binnen vertind en van buiten gelakt zijn. üaaiover is een glazen klok nangebiacht, waarop de bran dende zonnestralen vrij werken, zoodat zich rondom den ketel een laag boete lucht vormt; op den bodem is een conische reflector aan gebracht. De toestel kan de Witte 3Vs uur lang onderhouden. De groote uitvinder Edison heeft een nieuw werktuig bedacht, een tasimeter, waar door bepaald kan worden hoeveel een ijzeren stang door haar te magnetiseeren wordt ver lengd, en tevens hoeveel koi ter zij wordt, indien zij is gedemagnetiseerd. Met het ongewapend ong laat zich niets van dit alles waarnemen. Nu kan het worden nagegaan door middel van de drukking, welke de stang uitoefent op een stuk koolindien de stang is blootgesteld aan de werking van een electrischeu stroom. Een Russisch soldaat had zich zoodanig door zijn dapperheid onderscheiden in den oorlog, met Turkije, dat hij reeds tweemaal het kruis van St.-Gcoige had bekomen. Toen hij nu voor den derden keer voor deze onderscheiding werd voorgedragen, liet de generaal hem roepen en liet hem de keus tusschen het kruis en 100 roebels. sHoeveel is het kruis waard", vroeg de soldaat, roebel," zeide de generaal. Dan zou ik Uw Exc. wel willen verzoeken mij het kruis en 96 roebei te geven," luidde het gevatte antwoord. .Elektrisch licht. In tegenwoordigheid van vele aanzienlijke en wetenschappelijke man nen werd te Bei lijn, vóór 8 dagen, in de nieuwe magazijnen van de Firma Julius Michaélis een proef genomen met verlichting door electrisch licht. Deze Firma is de eerste aldaar, die dat licht in hare lokalenin de winkelkasten enz. aanwendt. Het resultaat der proef was in elk opzicht gelukkig. Men had hier een gasmachine, als besveegkracht om de electriciteil te ont wikkelen, aangebracht, en bewees daardoor dat niet zooals men meende de dure stoom machines daarvoor vereischt worden. De gas- krachtmachine van A pk. was voldoende, om de 4 Jablochkoffscbe kaarsen, waarvan 2 in den winkel en 2 in rle.winkelkasten aangebracht waren, voldoende te voeden. Met die 4 kaarsen vei kreeg men hetzelfde effect als tot dusver' nauwelijks met 200 glnsvlammen. Het nieuwe licht is schoon wit, niet hinderlijk voor de oogen en geeft geen lastige hitte! Daar ook de electrische verlichtingtoestellen van Messrs, Wilde Co. van Manchester, clie aan boord der Alexandra der Téméraire en van eenige andeie EtigHsche oorlogsschepen be proefd 2ijn, zeer goed voldaan hebben, is door de Engelsche Admiraliteit bevel gegeven, dat dergelijke toestellen nog op verscheiden andere bodems iu gebruik gesteld worden. -LS't 11 Ned. Horv. Kerk. Beroepen: te Katwijk a/Zee, J.£de Jong, teUsel- monde. Geesteren (toez. van beroep) f A. W-iB. r i V

Schiedamsche Courant | 1878 | | pagina 3