en "Van der Burg, namens den gezagvoerder van het Deensche schip JSric, om -teruggave van havengeld. In handen van Burgemeester en Wethouders, ten fine van beschikking over eenkomstig de bepalingen der bestaande Veror dening. 13. Aan de orde waren drie ontwerpbesluiten, tot af- en overschrijving op de gemeeutebe- grootingen voor 1878 en 1879. Met alge- meene stemmen aangenomen. 44. Idem, lappoit van curatoren ter Latijnscbe school, betreffende de oprichting van een Gym nasium. Na discussie werd met 12 tegen 4 stemmen (die van de heeren Elzevier Dom Melchers, Vrijland en Jansen) aangenomen het voorstel van Burgemeester en Wethouders, om overeenkomstig het rapport te besluiten tot oprichtiog vau een gymnasium ca Burgemees ter en Wethouders te machtigen de uoodige maatregelen te nemen tol verkrijging van de vereischte goedkeuring van den Minister van Bitmenlandsche Zakeu en van een rijkssubsidie tot de helft van de koslenvoorts tot het voor dit doel doen inrichten van het'gebouw der voormalige Bank van Leeuing en voorts tot oproeping van leeraren, alles ten einde met den aanstaanden cursus een aanvang met de lessen te kunnen maken. 15. Idem, adres van H. J. Plant en Cie., om afstand in eigendom ofliuur van open gemeente grond aan het Westerhavenhoold. Na discussie werd met 13 tegen 3 stemmen (die van de hepren J. F. Legner, Vrijland en Janseu) aan genomen het voorstel van burgemeester en wet houders om het terrein, ruim 3600 cA. groot, in huur af te staau voor hoogstens 5,jaar, en steeds opzegbaar, ad f 0.20 per cA., met de bepaling dat by hoog water ten allen tijde gelegenheid moet woiden gegeven voor eene vrije passage tussehen de Maas en den Fi anke- landschen dijk. 16. Idem, adres vau A. Stolke c. s. om wy- zigiog der verordening op de heffing van haven geld. Na discussie is by acclamatie aange nomen het voorstel van Burgemeester en Wet houders, in overleg met den Voorzitter der commissie voor de plaatselijke belastingen ge daan, om het adres dat, gelyk het is liggende^ niet voor beschikking vatbaar is, aantenemen voor kennisgeving. 17. Idem, benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur wegens periodieke af treding, met algemeene stemmen wordt her benoemd de heer J. Dijkmans Gz. 18. Idem, benoeming van een hulponder wijzer 2e klasse aan de openbare school voor jongens op jaar-wedde van füOO. Met alge meene stemmen wordt benoemd H. Vrijman. 19. Idem, het voorstel van het raadslid den heer Van der Schalk, betreffende de aanstelling vau makelaars. Bij de behandeling van dit punt werd door den heer Elzevier Dom een meer uitgewerkt voorstel gedaan, daartoe strek kende dat geen verzoeken oin tot makelaar te worden benoemd in behandeling zullen ge bracht wot den indien niet zijn overgelegd certificaten, afgegeven door twee makelaars in het vak waarin de aanvraag is gedaan of van twee bekende huizen, in dat vak handel drijvende, terwijl speciaal voor het makelaarschap in koloniale waren veieischi werd dat die attesten zouden zijn afgegeven door firma's te Amsterdam of Rotterdam daaiin handel drijvende. Bit voorstel, waarmede de heer Van der Schalk zich kan veieenigen en dat door de vergadering weid beschouwd als in de plaats van dat van genoemd lid te ziju getredenwerd na uitvoerige beraadslaging, met 9 tegen f> stemmen ver worpen. Vóór stemden de heeren Elzevier Dom, Rijnbende, Hulst, V.isser, Van der Schalk en Roelants. -■ -j 20. Idem, adressen om aanstellingals "makelaar jn koloniale waren. Achtervolgens werden f al deze verzoeken afgewezen en wel dat van J. N. J. Kouw met 42 t^gen 2, dat van J. By landt met 9 tegen 5, dat van W. J. Ileyligers Jr. met 7 tegen 6, en dat van A. J. J. Janspn met 10 tegen 3 stemmen. 21. Op voorstel des Voorzitters werd besloten om in de volgende zitting overtegaan tot be noeming van een klerk ter Secretarie, om by ontstentenis of afwezigheid van den Secre taris dezen als zoodanig te vervangen, in plaats van wijlen den heer F. A. J. Pichot, in leven eerste klerk, deelende de Voorzitter daarbij mede, dat tot eersten klerk ter Secretarie is benoemd de heer S. A. Vernède. 22. Nog werd, overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders besloten, terug te komen op een vroeger genomen be sluit omtrent het beplanten van een gedeelte weiland gelegen aan de overzijde van de Schie aan den Overschie«clien straatweg, thans voor berging van baggerspecie afgestaan, en Burge meester en Wethouders te machtigen, casic quo, indien bij onderlinge schikking dat perceel uit de huur wordt genomen, tot openbare ver huring daarvan over te gaan.. 23. Door Buigemeester en Wethouders werd nog ingediend een voorstel om ter plaatje vau de sleephelling of wpl met behoud er van, voorbij die helling aan de Maas een haveu te gtaven als lig- en losplaats voor de grootste stoom schepen geschikt, zóó breed, dat gelegenheid besta gelijktijdig aan lederen oever, voor stoom schepen om met lichters aan beide hooiden te gelijk, te warden gelost en nog voor een derde stoomschip niimte open blijve om in en uit te laren, een, haven zóó diep, dat by laag water voor het grootste stoomschip gelegen heid besta met ongebiokeu lading in vlot water te woiden gelost. Volgens het plan zou die haten 300 M. worden doorgetrokken tot den Groenendijk en een dwarshaven haar verbin den met de Buitenhaven, waardoor het ge- heele weik buitendijks zou worden aangelegd en daardoor het maken van een tweede schut sluis zou worden bespaard, die een uitgaaf vau minst genomen f 350,000 vorderen zou. De kosten van uitvoering der vereischte werken worden geraamd op Y 218,000, de rente en aflossing van welke som men zich voorstelt te vinden zonder beiastiugverliooging, uit de vrijkomende gelden wegens weldra afgeloste geldleeningen en de inkomsten van havengeld met verdere mededeeling, dat het geheele werk binnen een jaar na de aanbesteding zal kunnen voltooid zijn. Dit voorstel wordt aangehou den tot eene volgende vergadering. 24. Door den heer Loncq werden nogeenige mededeelingen gedaan omtient de vroeger ge nomen besluiten tol regeling der practijk van de diie stadsgeneesheren, in verband met de voordracht van het burges lijkarmbestuur nopens de aanwijzing van een geneesheer voor het ziekenhuis. 25. Door den heer Yan der Schalk werd eindelijk een voorstel gedaan, ondersteund door de heet en Lcchner en Roelants, tot wijziging van art. 25 van het reglement vi<n het Burge- lijk Armbestuur betieffeude dtn prijs der baden. Aangehouden tot eer e volgende vergadei ing. De vergadei ing is daarna gescheiden. Voor het gerechtshof te 's Gravenhnge werd gisteren bepleit het hooger beroep door v. d, E. te Schiedam, namens zijne echtgenoot ingesteld legen een vonnis der Rotterdamsclie rechtbank, waai'oy aan de bouwvrouw J. Dries te Schiedam fraie vordering was toegewezen tot ontbinding van het koopcoutiact eener nabij Schiedam gelegen boei en hofstede. Die was door de appellante den IGden Apiil '1876 van de geïntimeeide gekocht voor f 41,500, benevens een iijfiente van f 7 per week en den Isten Juni daaraanvolgende moest- de verkoopster die in vollen en vrijen eigendom overdingen. Tuin dit- den 14 den nog niet was geschied werd de verkoopster hiertoe- gesommeerd. Zij beaat-.' woordde dit exploot met een- sommatie harer zijds aan de koopster, om op een bepaalden tijd ten kantore van den notaris L. te Schiedam de akte van iranspoit te komen passeereu. De koopster kwam niet, maar.zond weder een exploot, waarin zij verklaarde niet te zullen komen, daar de verkoopster haar niet had opgeroepen tot het overdragen iu vollen en vrijen eigen dom. De koopster meende nl. dat dit niet kon, wijl op het verkochte eeu groote hypotheek en een erfdienstbaai beid rustte. Toen alle pogiugen tot minnelijke schikking mislukten dagvaardde de verkoopster de koopster tot ontbinding der overeenkomst met schade vergoeding, hetgeen ook rcconventioneel door de koopster gevorderd werd. De Rotterdamsche rechtbank stelde de vei koopster in het gelyk, op grond dat zij niet voldaan had aau de som matie om bij den notaris te komen en de over- diacht in vollen en viijen eigendom niet door de notarieele akte, maar eerst later door de over schrijving dier akte in de openbare tegister* plaats had. Tegen dit vonnis werden namens de appellante enkele grieven toegelicht door u.r. J. J. Bergsma, vooral op grond dat cie leclitbank de vraag omtrent den vollen en vrijen eigendom niet had beslist. De appellante had geweigeid te be talen alvorens de hypotheek gerooieerd was en zeer teiecht, want zoo dit later niet geschied ware, dan had zij slechts vei haal gehad op de verkoopster die niets bezat. Ook door de be staande erk'enstbaarheid werd de waaide van het goed zeer verminderd eu derhalve had de koopster ten volle recht om niet te betalen vóór ook deze was opgeheven. Namens den geïntimeerde werd het Rotter damsche vonnis verdedigd door inr. G. M.van der Linden, ook op grond dat eerst door over schrijving de levering plaats heeft. Vooral op grond der bepaling van art. 1538 Burg. Wetb, achtte pleiter- de bezwaren der koopster geheel ongegrond. De uitspiaak iu deze vermelden wy later. Eergisteren namiddag is door het werk volk van eeu der baggermolens, werkzaam ia de Maas voor Detfshaven, drijvende gezien het lijk van een manspeisoon, waai aan het hoofd eu beide armen ontbraken. Door de zware eb eu de afwezigheid der roeiboot konden zij liet lijk niet bereiken. De mededeeling dat de nieuwbenoemde Minister van Oorlog den gevorderden ambtseed in handen tan Zijne Majesteit zou hebben af gelegd, bl'ykt voorbarig te zijn geweest. Wel was de 14de dag der eedsaflegging bepaald, doch deze schijnt, otn redenen onafhankelijk tan den Minister, nog eenige dagen te zijn uitgesteld. De Minister van Financiën n.aakt bekend dat liet saldo van 's Rijks schatkist bij de Nederlandsche Bank, op 8 dezer, en de som der betaalmiddelen op dat tijdstip bij de be taalmeesters aanwezig, te zamen een bedrag uitmaakten van f 42,888,364.41i/g. Het Hoofdcomitd voor het huldeblijk aan Prins en Prinses Hendrik heeft besloten het verslag der jury omtrent de drie bekroonde ontwerpen voor twee fonteinen te Soestdyk aan H. K. H. Prinses Hendiik te 's Graven- hage op te zenden, en de beslissing over de oprichting geheet aan H. K. H. over te laten) Naar de N, Jt. Ct. verneemt, zal de som, die onlangs op de begrooting van binnenland*^ sche Zaken is gebracht tot verhooging dei1 jaanveddeu van de leeraren bij de Rijks hoogere burgerscholen, strekken" tot verhooging van het salaris dier leeraren, die het langst in die be trekking zyn werk/aam geweest. - Omtrent den' toestand 'dér maatschappij Ij >Zeeland" zegt tietfjlahdehblad te kunnen mededeelen,'dat-"de"toeneming van het g^tal

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 2