Binnenlanjsohe jeric|t8i - lean de Bondsraad het cyfer van 16 mark verlagen. Deze wet is niet toepasselijk op Beieren, "Wurtemherg, Baden, Elzas-Lotharingen en het Saksisch-Coburgsche district Koningsberg. De tusschen Duitschland en Noorwegen jongst gevoerde onderhandelingen, betrpfïende het daarstellen van eene reehtstreeksche onder- zeesche telegraafkabel-gemeenschap tusschen die beide landen, hebben tot het gewenschte resul taat geleid. SPANJE, De Diario Espanol verklaart,dat er geen gprake is van een huwelijk tusschen Koning Alfonso en een Oosteniijksehe prinses. De Impartial bericht, dat twee groote voetzoekers of klapbussen in de kerk San Antonio te Se villa zijn afgestoken. Verscheidene personen zijn er door gekwetst. Het doel was om de edelgesteenten, die in de kerk zijn, te stelen. liet blad meldt verder, dat de beide longen van de Koningin van Portugal aangetast zijn. De geneeslreeren hopen de Vorstin te redden. Aartshertog Rudolf van Oostenrijk zal den 1 sten Mei te Barcelona aankomen. Hij zat den Koning te Madrid een bezoek brengen en ver volgens verscheidene havens in Andatusie bezoe ken. Zijn verbiyf in Spanje zal twee maanden duren. ENGELAND. Gisteren heeft de Ministerraad over de Egyptische aangelegenheden beraadslaagd, zon der een definitief besluit te nemen. Het heet, dat de Sultan de conventie met Oostenrijk-Hougarye bekrachtigd heeft. Mouktar Pacha heeft bevel ontvangen zich naar Monastir te begeven. Uit Gibraltar wordt bericht, dat er te Casablanca (Marokko) eene hevige koorts is uitgebarsten, die zich echter tot dusver slechts hier en daar heeft geopenbaard. ITALIË. Garibaldi heeft den Koning een bezoek ge bracht. De Koning stapte in den tuin van het Quirinaal in het rijtuig van Garibaldi, waar beiden mat elkaar een onderhoud van een half uur hadden. Niemand was bij het onderhoud tegenwoordig. Garibaldi schrijft verzen om den tijd te verdrijven. T U R K IJ E, Men verzekert, dat in den Ministerraad voor goed het donkbeeld verworpen is om Turkye aan de bezetting van Oost-Rumelie te doen deelnemen. De benoeming van Alekopacha tot gouverneur der provincie^ is in den Minister raad goedgekeurd. Geregeld zal voortaan door de kooplieden te Beyrut beurs worden gehouden. Beyrut is de vierde plaats in iiet Turksche Rijk waar zulks geschiedt; de andere dtie zijn Konstanti- nopel, Smyrna en Salonika. GRIEKENLAND, Eene deputatie van inwoners van Epirus is, onder leiding van Spyromilio, naar Parijs, Rorne "en de andere Europeesche hoofdsteden vei trok ken, om de bescherming der Mogenheden in te roepen en de zoogenaamde deputatie van Albaneezen te ontmaskeien. SCHIEDAM, 15 April 1879. -De gemeenteraad alhier zal Donderdag den 17 dezer, des namiddags ten half twee ure, eene openbaie vergadering houden; de alsdan-» ter behandeling aan de orde gestelde onderwerpen zyn: Ingekomen stukken, waaronder rapport der Finaucieele Commissie nopens de su'ppletoire begrootingen voor hel Burgerlijk Armbestuur en Stads-Ziekenhuis voor 1878, welk stuk is ter visie gelegd, ten einde te worden behan deld. Deliberatie', over 2e voljaa- «tohier der plaatselijke directe belasting voor 1879; suppletoire begrootuigen voor het Burgerlijk Armbestuur en Stads-Ziekenhuis voor 1878 met rapport der FinancieeleCommissie; benoeming curatoren voor het Gymnasiumvoorstel vau Burgemeester en Wethouders aanleg haven en missive Kamer van Koophandeladres om wijziging standplaats kermis. En verder» voorstellen en" mededéelingen. In den laatsten tijd zijn onderscheidene schippers bekeurd,'omdat de ruimte van hunne vaaituigen bij meting grooter was bevonden, dan zij voor het recht van patent naar eigen schatting hadden aangegeven. Velen hunner, in het bezit van een geldigen meetbrief, beweer den dat stuk bij de aangifte ter gemeente-secre tarie te hebben veitoond, doch dat hun daarbij zou zijn te konneu gegeven, dat de meetbrief - niet bij het doen der aangifte behoefde te worden gevolgd en de ruimte, volgens eigen schatting, kon worden aangegeven, mits niet lager dan in den ineetbnef was vermeld. Tengevolge van die verkeerde inlichting heb ben de schippers, hoewel in het bezit van een geldigen meetbrief, eene boete moeten betaleu, omdat bij de verificatie van hunne naugifte eene grooteie ruimte werd bei ouden, dan was aangegeven. Naar aanleiding daarvan heeft de Minister van Financiën den Commissarissen des Kouiogs in de provinciën verzocht, de gemeente besturen, voor zooveei noodig, te herinneren aan de 12 en 80 van tabel XVI, gevoegd bij de wet van 22 April 1852 Staatsblad no. 61), en hen uit te nooihgen om, indien de schippers bij do aangifte van hun vaartuig een nog niet verjaarden meetbrief van liet vaartuig vertoonen, het antwoord op de 10de en 11de vraag van het declaratoir in overeenstemming i j* inet dien meetbrief te doen invullen. In de verschillende kiesvereenigingen van het hoofdkiesdistrict Dordrecht is tot kandidaat voor de Tweede Kamer gesteld de heer G. A. Loeff, inspecteur der 'registiatie, thans te Am sterdam. v Het Christ. Nat. Zendingsfeest zal dit jaar te Wolfhezen worden gehouden op Woens dag 2 Juli a. s, De hoofdcommissie voor de viering der Unie te Utrecht heelt,in overleg met de plaatse lijke com missiën besioten liet piau lot monu mentale vereeuwiging dier belangrijke gebeur tenis op le geven, en de gelden aan de inschrijvers teiug te geven. Vau dft besluit is aan Z. M. den Koning kennis gegeven. {H. H. Ct Op dun dag van den intocht te Amster dam van Z. M. deu Komug en H. M. de Koningen, zal aldaar geen beuis worden ge houden. Eene berekening van den vermoedelijken stand der gemeentekas van Amsterdam op 31 December 1879 heeft burgemeester en wet- tiouileis aldaar tot de ovei tuiging geleid, dat in den loop van dit jaar nog eene leening van althans 3 millioen gulden door de stad Amster dam moet worden gesloten. Uit Amstei dam schrijft men aan de Proo. Gr. Ct., dat, volgens-een gelucht, de burge meester Jhr. Den 'Tex nog dit jaar gevolg zou geven aan zijn sedeit fang te kennen gegeven vooiiienieu oin af te treden, en dat Mr. H. L. M. Luden, Amstei datnsch patriciër, lid van den raad en van de arr(imli>sement-v rechtbank, in z'yne plaats zoif- wurden benoemd. Volgens een berichtgever van liet Handels blad is er sprake, dat dó Regeermg den Zuid- Uosterspoorweg NyinegeuTilburg zou over- nemen en voltooien en dat zij tevens a.-:i de Staten-Generaal een uitbreiding van het spoor wegnet in Noord-Brabant zou "voorstellen.' lu de Amsttfrdainaehe bladen vindt men •ene beschrijving Jvan de plannen der riretiwjf koopmansbeurs, die cenige sheeren aldaar willen maken en der gemeente Amsterdam in eigen dom aanbieden, op voorvyaarde van de ver dieping onder het gebouw voor winkels, ver gaderzalen en restauiatielokalen, en die boven de beurs voor kantoorlokalen gedurende CO jaren te mogen expioiteeren. Gelijk uit het plan blijkt, is dit nieuwe beursgebouw ontworpen op de plaats, waar het tegenwoordige staat, 2nl het ruim IV» maai grooter worden, nl. 185 meteis lengte bij 40 meteis breedte. In dit project zyn eene koopmans-, effecten- en graanbeuis, benevens post- en telegraafkantoren vereenigd. Het gebouw zal uit twee verdiepiugen be- staau, gedragen door de winkeiverdieping, waarin voor omstreeks 50 winkels plaats zijn zal. Het terrein voor de winkels wordt gedekt door eene glazen maiquise, welke uit de beursverdieping van het gebouw wordt gebouwd. De achter gevel wordt ingenomen door de iestauratie zelve met een uitgebouwd terms. De graanbeurs is ingericht met monstervertiekken en open terrein, Verder zal er nabij de eflëctenbems een ijzeren kamer worden gebouwd voor bet bei gen van waarde, overigens eene leeszaal en bibliotheek, retirades, wasehkamers en alle dergelijke nood zakelijke vertrekked ingericht worden. Op de verdieping boven de beuis komen langs de galerij een öOtai kantoren. De bouw zal omstreeks 3 jaren vergen, terwijl ia dien tusschen tijd het bestaande in gebruik kau blijven. De veeziekte, hoewel zeer afnemende, heeft Batavia nog niet verlateD, Den 5 Maart werden 23 koeien op het land Sedemangan, nabij Soentar afgemaakt, de volgende dagen 47 koeien, waarvan slechts twee die ziek waren, Te Depok werd een twintigtal karbouwen afge-, maakt. Bij de aanstaande paardententoonstellin| te Puttershoek, door de afdeeling de Hoekscha Waard tier Holi, Maatschappij van Landbouw te houden, zal een wedien met ezels plaats hebben. Een prijs daarvoor is door eenige particulieren uitgeloofd. In den boekhandel zelf, zoowei als bij de koopers zijn reeds herhaaldelijk klachten gerezen over de zoogenaamde goedkoope aan biedingen. Menig kostbaar werk immers werd betrekkelijk kort na 'zijn verschijnen voor aan merkelijk geringen prijs aangeboden. De intee- kenaien of koopers tegen den eerstgestelden prijs, maar vooral de boekhandel zelf, die op de oorspronkelijke voorwaaide bij vooi uitbe taling een zeker aantal afdi ukken nam, kregen op die wijze duchtig rouwkoop. De Haarlernsche boekhandelaarsvereeniging Laurens Janszoon Coster, gesteund door een Groningsche zustei- veieeniging, heeft daarom thans een poging gedaan om die practijk te beteugelen. Zij maakt bekend dat hare leden vooitaan alleen bij vooruitbestelling zullen nemen van uitgevers, die zich verbinden orn de aangeboden uitgave niet binnen drie jaar voor verminderden prijs aan de tweede hand over te doen. (Ubl Omtrent een zeeramp met het schip Louise Gerardina, jl. Vrijdag in de nabijheid van IJmuiden voorgevallen, wordt van daar het volgende gemeld: Ten ongeveer 8 ure des ochteods werd van de semaphore geseind voor eene sleepboot; eeu kofschipseinde om hulp met deNederiandsche viag; by dit schip bevond zich een Egmohder visscheishorn, mede- de Hollandsche viag too rnende; da sleepboot Hercules stoomde uit en de kapitein vernam al spoedig dat het kofschip - des ochtends vroeg, ter hoogte van Kamperduin verlaten was gevonden 'en wan eenige viseli- "bommen eenige mannen aan boord waren over gegaan, ten einde te trachten het hier binnen te brengen. Nadat de loods was aan boord ge^ 1 nomen," nam'de Hercules het schip op Sleeptouw en was op eeu "garingen afstïmU^van de haven gekomen,' toeu de itofplotseling in de'diepte

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 6