Gemengde Berichten. j' Den 7 Juli a. s. zal het 50jarig bestaan van het regiment grenadiers en jagers feeste lijk herdacht worden. Op de punten van beschrijving voor de 102e algemeene vergadering van het Congres der Nederlandsche Maatschappij ter lei-ordering van Nijverheid, die den 8ston Juli en volgende dagen te Arnhem zal worden gehoudenstaat o. a. een, voorste!, om aan de school Quellinus te Amsterdam een subsidie van f500 voor eens te verleenen, om de kosten van inrichting te helpen bestrijden. Ook zullen in behandeling worden gegeven de ontwerp-prijsvragen, betreflende de volgende onderwerpen Het samenstellen van een eenvoudige, alge meen bevattelijke handleiding "voor-de zuivel bereiding. Uitloving eener gouden medaille voor den fabrikant, die in den handel brengt, goede, niet groote, vlakke en gave mozaïek-tegels (hetzij geglazuurd of niet), hier te lande ver vaardigd en waarvan de prijs niet hooger is dan overeenkomt met fraaiheid en soliditeit. Uitloving eener gouden medaille en f250 aan hem, die eeu toestel tot kamervenvunning vervaardigt, dat elegant van vorm, voldoet aan deze voorwaardena. afvoer van bedorven luchtb. aanvoer van warme luchtc. aan voer van vocht; d, gevende stralende warmte, zonder gloeiende wanden, waarbij de eisch gesteld wordt, dat aanvoer van lucht en vocht geregeld kunnen worden volgens temperatuur en vochtgehalte der buitenlucht. Uitschrijving oener prijsvraag voor de best gekeurde houtgravure, naar een of ander kunst voorwerp. Uitloving eener gouden rnedaiile, ter waarde van f150, voor het beste ontwerp eener octrooi- wet, liefst internationaal. De bemanning van de Willem Barentss voor den eerstvolgenden tocht is aldus samen gesteld Kommandaut A. De Bruyne, luit. Ut 1ste kl. OfficierenH. Van Broekhuyzen id.jhr. H. M. Speelmanluit. t/z 2<le kl.J. H. Calmeyer, id.; A. Faassen, arts, off. van gez. I. L.Van Lidth de Jeude, phil. doctorandus; "W. J. A. Grant, artist. Timmerman: H J. Laijens, timmerman ter koopv.van Amsterdam. Kok: J. Orre, scheepskok Kon. Marine. Matrozen: Gorter, stmiriu. ter koopvaardij, Wieringen J. C. Van Wilsumniatr. koopv. Vlissingen: D. J. Veldennan, matr. 1ste kl. Kon. Mar.H. Smit, matr. 2de kl., Kon. Mar. G. Westerning, visscher van DurgerdamG. Evkeiensmatr. koopv.Terschelling en als knjuitsjbngeu de 18 jarige Sybrand Van der Sterrc, van het Oudeschild op Texel. Terwijl van verschillende zijden berichten komen van kwijning en opheffing van districten van Big en Jlulp, zijn er anderen die bloeien, o. a. het district Bergen-op-Zoom. Het ledental van dit district is tot 126 geklommen. De Winkelvereeniging werkte zeer goed, zij leverde den verbruikers goede waren tot iets minder dan de gewone winkelprijzen, en kon bovendien een winst maken, die een uilkeering van 2 pet. van het-bestede veroorlooft. V :r^^p/Tw'ee kunstenaars van naam, tic heer A "<IHeysier,de bekende zeeschilder, en de land schapschilder C. J. De Vogel, zijn dezer dagen overleden. De heer Henri Ilogaerts te 's Hertogenbosch heeft een nieuwe manier gevonden om schilder- stukken op doek of paneel te reproduceeren. In de volgende maand vangt hij de exploitatie aan, doch hij heeft reeds ettelijke proeven ver vaardigd. die hij te Brussel aan het oordeel van eenige deskundigen onderwierp en-die hij thans t« Parijs, heeft tentoongesteld in hét atelier -van dén heer Bui gers. De Pai ijsche dagbladen pi ijzen de vinding zcei zelfs de penseelstreek wordt getrouw door haar weêrgegeven. De reproductie door een mechauisch procédé kan, zeggen zij, niets beters bieden, en de groote kunst zal nu op haar waardige wijze binnen ieders bereik gebracht worden. De bloembollen cultuur wordt voorna melijk in de omstreken van Haarlem uitge oefend en die stad mag als het middelpunt beschouwd wordenals deu eigenlijken zetel van den handel in bloembollen. Hoe belangrijk die handel is blijkt hieruit dat naar wij vernemeniu de laatste 16 jaren voor eene som van bijna f 20,000,000 aan bloembollen van daar zijn uitgevoerd. Te belangrijker blykt dezen handel, wanneer men nagaat, dat de grond bij uitnemendheid voor den bloembollen teelt geschikt, slechts een smalle strook van nauwelijks cén uur breedte beslaat en zich niet verder uitstiekt dan van omstreeks Sassenheim tot even voorbij Castrieuin eu dat die plek nog nauwelijks voor één derde gedeelte voor de bloembollenteelt gebruikt wordt. Te Amsterdam had dezer dageu een zoo genaamde Ilui/er visohboer in de Vondelstraat uit een woning mevrouw met haar kind zien uitgaan. Eenige oogenblikken, nadat de dame verliokken was, kwam de visehboei* daar aan schellen en vertelde aan de dienstmeid dat haar mevrouw znoeven 6 tongetjes van hem had gekocht voor f2. De geen arglist vermoedende meid betaalde aan den boer de f2, ofschoon zij de aanmerking maakte dat het vreemd was, dat mevrouw voor zulk een nietig bakzoodje f 2 wegwierp. Toen de dame later thuis kwam, was zij hoogst onaangenaam vei rast to vernemen, welke slechten koop zij gedaan Imd zonder er iets van te weten. Men schrijft uit Zevenaar: Gedurende de laaiste veertien dagen zjjn verscheidene huisgezinnen uit Duitscldand ko mende, hier doorgetrokken, om zich over Rot terdam of Liverpool, naar Noord-Amerika te begeven. De Rijkspolitie verschalt hun boekjes, inhoudende iulichtiugeu en wenken. Den Haag. Het ulüciereu-schietgezelschap der schutterij allner heeft «eu algemeenen schietwedstrijd uitgeschreven nabij deze ge- meeute te houden op 30 Juni, 1, 2 en 3 Juli e. k. en verdeeld iu 10 categorieën, als: le, 2e eu 3e categorie korpswedstrijden op 2Ü0 passen tusschen korpsen der marine en van het leger, tusschen scherpschutterskorpsen en weeibaarlieidsVerecüigiiigen en tusschen dienst doende eu lusteuue scuuitei*'_su; 4e categorie personeele wedstrijd op 200 passen, aangeboden aau de officieren der manue ian liet Ned. en Ind. leger, van de sclierpschutiurskoipseu eu van de seliultevyeu 0lis oudeuildeeling wordt aau deze categorie een personeele wedstrijd verbonden, ui hel bijzoader aangeboden aau de leden van Uet ceutuial comité \au den Ned. Weerbaat heidsboud eu de bestuurders der uit- geuoodigde- weeibamlieulsveieeuigingen)5e categorie peisoueéle wedstrijd op 2UÜ pussen aangeboden aau de officieren, in de vorige categorie genoemdaau de onderofficieren en niliniei'eii, die aau tie korps wedstrijden hebben deelgenomen eu, aau al de leden der genoudigde vereenigingen eu korpsen; 6e, 7e, 8e eu 9e categorieën wedstrijden op vaste en vrije baueu vau 200 en 300 passenopengesteld voor iedereenen lüe categorie wedstrijd met deu revolver op banen van 25 passen, opengesteld voor iedereen. Iieeds nu zijn het bestuur een 60-tui piachüge prijzen toegezegd. Qorlnchcm. Alhier hebben eergisteren eenige visscheis in bun zegen, te midden van een menigte elften, een iu verregaande» staat van ontbinding veikeerend lijk opgehaald, ver moedelijk vau een schippersgezel. Apeldoorn. Dooiden keikeraail der Herv. "gemeente alhier is aan H. M. de'Koningin een' keikbybelije ten geschenke aangeboden. Breila.' Door dou nachtwaker station alhier werden in deo nacht van Zaterdag op Zondag twee kinderen van 7 en 10 jaren in eene houdenmand op het perron gevonden, Op de vraag, van waar zij gekomen wareu eu wat zij daar kwamen doen, gaven zij zeer na'ief ten apLwoord»wij zijn van Tilburg komen loopen om eens te zien, hoe deze gemeente er uitziet." Zij hadden "reeds 24 uren alhier rond gezworven en den vorigen nacht tegen een berg achter het Valkenberg doorgebracht. Nadat hen door den stationschef eenig" voedsel was verstrekt, zijn zij met den nachttrein naar Tilburg medegegeven, ten einde ze bij de ouders terug te brengen. V I s V E i t 1 Het bericht van de Nastionevolgens hetwelk een priester te Camajore zich herhaal delijk het geld zou toegeëigend hebben, dat hem uit Amerika door eeu Italiaan was gezon den, om het in handen te stellen van zijne achtergelaten vrouw (welk bericht door ons en ook door verscheidene Italiaansche.Waden was overgenomen), is door de overheid tegen gesproken. Het ontbreekt tegenwoordig niet aaa grooleehe plannen. Terwjjl het doorgraven van de landeugte van Panama ernstig wordt be sproken, komt uit Amerika nog een tweeds plan, om ui. de woestijn van Arazona in een groot meer te herscheppen. Het zou een meer zijn, dat 200 mijlen lang en 50 mijlen breed was, en om dit te verkrijgen zou slechts een bergketen behoeven doorboord te worden. Het water uit de Golf van California zou dan het meer een diepte van 300 voet geven. Men zou door dit meer een voortreffeiijken handelsweg verkrijgen en het klimaat van Californië zou er zeer bij winnen. Du sublime au ridicule il n'g agu'unpat, was Napoleon I gewoon te zeggen .luist, zeide dezer dageu een Frarischman(lie van zijn eigen land liet sublime had aaugetoond, le pat de Galais. Woede van den Engelschman. Te Rome leefde eene zekere Rosina, die vroeger om hare buitengewone schoonheid dikwijls tot model voor schilders gediend had, in de grootste armoedeeiken dag kon men haar bedelend door Rome's straten zien loopen$ tnet een beeldschoon kind op den arm. Dezer dagen werd zij bij een notaris geroepen, die haar mededeelde, dat de ellende voortaan gele den was, want een schilder, Philibeit 0., die langen tijd te Rome had ^doorgebracht eu zich later tót zijn dood in Belgie had opgehouden, had haar bij testament tot zijne eenige eifge- naam benoemd. Do bedelares komt nu onver wacht in het bezit van eeu half millioen. -Het Journal de Bruxelles vei haalt een z'onderlingegeschieiienis, welke onlangs in het kwartierLéopohlaldaarzou plaatsgehad hebben. De eclitgenooten X.hadden verleden herfst hun hotel verlaten, om in het buitenland te reizen. Mad. X. kwam alleen terug naar Brussel en begaf zich naar Imre woning, om eenige toiletartikelen mee te nemen, vooraleer naar haar landgoed te vertrekken. Niemand bewoonde het hotel. Mad. X.ging naar ,dov ruime kast, welke hare kieêren bevatte trad er binnen(,.doch-men .-weet niet tioe, .hetzij uit onvoorzichtigheid, hetzij bij toeval, de deur *v.p sloeg toe en imvd. X... was'in de kast- i f g';- sloten. De ongelukkige schreeuwde, kiople,r:eiV trachtte de deur uit bate hengsels të rukken,! doch te vergeefsde grootste stille heersp in het hotel. Eerst verscheidene uren lateral werden haar -noodkreten gehoord door «H buurman, die "dacht dat hij 'een kat hoordSr' schreeuwen;' "de goede man had 'medelijden- met 'het arme dier, klom over den muur en

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 2