Gemengde Berichten. rm 'fej,- -ij O f- A e zoodat ia dit jaar van hier op de heide dagen 4495 personen minder van de gelegenheid tot reiden met genoemden dienst hebben gebruik - gemaakt dan het vorige jaar, welk verschil hoofdzakelijk aan het minder gunstige weder moet toegeschreven worden, Mej. M. W. Ch, Ter Braak, te Delfs- haven, heeft voor de te's Hnge zitting houdende commissie, akte verkregen in de Fransche taal. Men meldt aan de N. li, Ct. uit Den Haag Het bevestigt zich, dat de heer Tak is blijven aandringen op zijn ingediend ontslag tenge volge van 't votum der Tweede Kamer over art, 1 der Kanalenwet. De heer Kappeyne hgefl daarop aan den Koning medegedeeld, dat, indien .de heer Tak blijft persisteeren, hij zich genoopt gevoelt mede af te treden. Het wel nemen des-Konings wordt afgewacht. Gelijk men weet, heeft de heer Gleiehman nog dezer dagen zijne memorie van antwoord en een gewijzigd ontwerp betreflende de eflec- tenbelasting ingezonden en heeft de Commissie van rapporteurs een nieuw sectieonderzoek noodig geacht. Omtrent den toestand van Z. K. H. den Prins van Oranje meldt de Parijsche corres pondent van de AT. B. Cé. het volgende: De Prins van Oranje heeft eene bezetting op de borst, waarbij diaphragmatische pleuris gekomen is. Vrijdag en Zaterdag was de toe stand gevaarlijk; sedert Zondag avond gaat het beter. De ziekte volgt haren geregelden loop; een goede uitslag wordt verwacht. Drie genees- heeren zijn dagelijks in consult. Prins Alexander is gisteren ochtend hier aangekomen, Prinses Mat hi hie verzorgt den zieke. Vele vrienden bezoeken den Prins, maar niemand wordt ontvangen. - liet Vaderland is tbans in staat gesteld het volledig programma mede te deelen van de jeestviering ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van het regiment grenadiers en jagers. Zondag 6 Juli. Ten 2 uurontvangst der reünisten in de Witte Sociëteit, muziekuit voering in de tent in 't Bosch; daarna diner op het Badhuis; muziekuitvoering, aangeboden door de officieren der dd, schutterijvei lichting van het terras. 7 Juli. Revue in de Maliebaan; des middags feestmaaltijd; des avonds muziek in den Kon. Zool. Bot. Tuin. 8 Juli: Volksspelen voor de manschappen van hetreg. grenadiers en jagers; muziek aangeboden door de officieren van het regiment huzaren: des avonds vuurwerk in de Maliebaan, aangebo den door het gemeentebestuur. Daarna: Bal van de onderofficieren van het regiment grena diers en jagers. 9 Juli: Maaltijd voor de onderofficieren en minderen ;des avonds muziek in de tent in het Bosch en groote taptoe door alle tamboeis en militaire muziekkorpsen in den Haag. Het gerechtshof in Den Haag heeft bij arrest van jl. Zaterdag het vonnis der recht bank te Rotterdam, waai bij A. J. De .longh veroordeeld is tot '1 jaar celstiaf, in allen deeie bevestigd. De centrale (liberale) kiesverceniging voor het hoofdkiesdistrict Gorinchem heeft tot kau- didaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer geproclameerd den heer jhr. Klerck, oud-Minister van Oorlog, te 's Gravenhage. Door' de anti-revolutionnaire kiesverecni- ging Becht voor allen te Groningen is kandidaat gesteld voor het lidmaatschap der Tweede Kamer de heer Mr. L. W. C. Keuchenius. Door de kiesvereenigingen 4e Eenrum en Fivelingo en Goede Trouw te Appingedamis tot kandidaat voor de Tweede Kamer gesteld Mr. D. De Ruyter Zijlker. ■- De liberale kiesvereeniging Leeuwarden ie Leeuwarden kwam jl. Vrijdagavond weder LLubÜ naar aanleiding van een - ingekomen schryven van den heer Mr. II. D. Levysohn Norman, waarin hij, nu hij èn te Delft èn te Dordrecht tot kandidaat voor de Tweede Kamer is gekozenden wensch uitdruktdat zijne kandidatuur te Leeuwarden worde ingetrokken. Na eenïge discussie werd bij groote meerder heid van stemmen aangenomen de volgende motie: De kiesvereeniging Leeuwarden Gehoord de mededeeling van de bespreking, door het bestuur met den heer Mr. H. D. Levysohn Norman gehouden: Overwegende, dat het belang van de liberale zaak medebrengt, dat hij te Delft of te Dordrecht worde gekozen, waar zijne kandidatuur betere kansen aanbiedt dan in dit district; Overwegende, dat liet volhouden zijner kan didatuur te Leeuwarden elders z'y'n kans van gekozen te worden zoude verminderen; besluit: lo. de kandidatuur van den heer Levysohn Normau, op diens verzoek, in te trekken; 2o. alsuu zich te onthouden van het stellen van eou kandidaat voor het lidmaatschap der Tweede Kamer. Door do kiesvereeniging Ecndragt te BaarderadeelEenparigheid te Franekeradeel en door de kiesvereeniging Menaldumadeelalle in het hoofdkiesdistrict Leeuwarden, ts de heer Lieftinck, aftredend lid, kandidaat gesteld. De auti-revoiutionuaire kiesvereeniging Beierland en Oranje te Haailem heeft kandi daat gesteld Mr. L. W. C. Keuchenius te Batavia. De Hilveisumsche kiesvereeniging Leder- land en Oranje heeft in haar jongste vergade ring tot kandidaat gesteld voor het lidmaat schap der Tweede Kamer van de Stateu-Generaal A. baron Schiminelpeuniuck van der Oye, aftre dend lid. Te Avereest aal, Dedemsvaart is in eene vergadering van liberale kiezers met algemeene stemmen voor deTweede Kamer tot kandidaat ge steld iu 't kiesdistrict Steenwijk de heer Mr. A. J. Dijckmeester. De kiesvereeniging Velscn heelt met alge meene stemmen tot kandidaat voor de Tweede Kamer gekozen den heer W. De Meyier, aftre dend lid. Men leest in het Pad. llhl., dd. 16 April. De laatste berichten uit Atjeh behelzen ver ontrustende tijdingen aangaande een ver schrikkelijk incident, dat op de Atjeh-rivier heeft plaats gehad. Eenige piauwen met zieken enz. zakten van het hoofdkwartier Auagaloëng naar de hoofd plaats af. De g. bedekking scheen echter niet voldoende om den ^kwaadwilligen" ontzag in te boezemen. Althans dezen verlieten hun schuilplaats, wierpen hun donderbussen weg en met ontbloote klewang doorwaadden zij de rivier uu zwommen zij naar de pranuwen, waar zij een moorddadige slachting onder de zieken en anderen aanrichtten. Tot degenen the wisten te ontkomen behooi t ook de controleur Liefrinckdie van de gelegenheid om veilig" naar zijn standplaats teiug te keereumeende te kunnen gebruik maken. Git deu Tieiej-waard wordt gemeld, dat de aardappelen over het algemeen boven den grond beginnen te komen. Een groot deel blijlt op enkele plaatsen weg, waai van de eene vei rot de andere afgevreten zijn. Er zijn zelfs landbouwers, die hun land weer omgeploegd hebben, aangezien zij van den oogst weinig verwachten. Het vooruitzicht beslaat, dat de nieuwe aardappelen niet vroeg geschikt zullen zijn om gegeten*te worden, waardoor de prijs der oude blijlt stijgen. De beetwortelen laten huu eerste groen ook zien, zoodat de arbeiders, die voor een paar weken geen werk hadden, het nu zeer druk hebben. Ylaardingen, De naamlijst der haring, reederijen in Nederland, geeft het juiste aantal schepen aan waarmede devisscherij in dezen zomer zal worden uitgeoefend. In vergelijk met het voorgaande jaar is de staat der vloot als volgt: 4878. Vlaardingen: 6 hoekers, 40 sloepen, 47 loggers. Den Haag: 7 loggers. ScheveniDgen; 9 loggers. Maassluis: 4 hoeker, 1 sloep, 41 log gers. De Rijp: 4 logger. Amsterdam; 3loggers, Harlingen: '1 logger. Te zamen 427. Bomsche- pen 263. 4879. Vlaardingen: 3 hoekers, 8 sloepen, 53 loggers. Den Haag: 6 loggers. Scheve- niugen: 9 loggers. Maassluis: 1 hoeker 3 sloepen, 44 loggeis. De Rijp: 1 logger. Ara- sterdam: 3 loggers. Harlingen: 4 logger, Te zamen 428, Bomschepen 272. Ia het begin der volgende week vertrekken reeds eenige loggers naar de visscherijvergezeld van een der jagers. Delfshaven. Zondag hield de postduiven sociëteit de Valk alhier eene wedvlucht vaa Arras (Frankrijk), welke, na losintiug der duive ten 7 uren 's morgens, met betrokken lucht en zuidwestenwind, den volgenden uitslag hadNo. 1 duif van den heer Mr. J. H. Mook te 9 uren, 23 min., 56 sec. No. 2 duif van den heer S, J. Batenburg te 9 uren, 27 min,, 40 sec. No. 3 duif van deu heer C. Besso'n, te 0 uren, 36 min., 27 sec. No. 4 duif van den lieer M. J. H. Mook te 10 uren, 5 min, 20 sec. No. 5 duif van deu heer S. J. Baten burg te 40 uren, 27 min., 40 sec. No. 6 duif van den heer C. Besson, te 40 uren 54 min,, 27 sec. No. 7 duif van den heer M. J. Mook te 11 uren, 6 min., 56 sec, Rotterdam. Zondag is alhier voor het eerst gebruik gemaakt van den tramweg, het geen voorloopig nog slechts kan plaats hebben tusschen de Croosvvijksche kade en den viaduct bij hel Boerensteiger, Van 's voormiddags half 10 tot 's avonds 10 ure zijn er vervoerd 6313 personen. Maassluis. Jl. Vrijdag avoud is alhier in eene vergadering van de liberale kiesvereeni ging Concordia met algemeene stemmen tot kandidaat voor de Tweede Kamer gesteld de heer Mr. H. Levyssohn Norman. Utrecht# De vuurwerkmaker G, J. Ruïsch is door den Koning belast met de vervaar diging van vuurweik, dat ter gelegenheid vaa den verjaardag van II. M. de Koningin zal worden afgestoken. Helmond. Tengevolge van de financieels ramp le Rotterdam, hebben alhier twee indus trieels ondernemingende ijzergieterij van Everts en de rood ver very van Kouwies, het werk moeten staken. In de eerste fabriek heb ben 35, in de tweede 46 werklieden gedaan gekregen. The Lancet klangt over het toenemend gebruik van opium ouder de arbeidende klasse in Engeland. Op het veelvuldig misbruik van namotische middelen (voornamelijk cbortfl hydraal) under de lioogere standen is dodl dit geneeskundig blad al sinds lang gewezen, Docli dat opium (die veel goodkooper is dan alcohol) ook onder de massa des volks als ver- doovend of zinstreelend middel in zwang komt, dit acht hot bind eene nationale ramp. Tht Lancet verlangt daarom van de Regeering eene vee! strengel e bepeiking van-deu vei koop van alle narcotische middelen. Onder de -Duitsche hf-udwérksliedea heeischt tegenwoordig eeno eigenaardige, ge heel nieuwe ziekte, die gevoeglijk ibedelaars- pest" zon kunnen worden genoemd, wegen: het'besmettelijk karakter, en als gevolg word' beschouwd van de ontberingen, die de Duitsche arbeiders in deze slechte'tyden sedert jaret reeds hebben geleden. M 'I iy ->■

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 2