van de genegenheid en liefde, die de waardige moederlijke regentes en haar pleegkinderen onderling verbinden. Er zijn heerlijke oogen- blikken daar door de feestvierenden doorleefd, oogenhlikken, die voorzeker een zeer diepen indruk zullen achterlaten. De jubilarisse had gezorgd, dat de avond uren op een zeer aangename wijze gesleten werden aan een rijk voorzienen feestdisch en jnet verrassende voorstellingen in de goochel kunst en van dissolving vieuws door den heer Ockhuysen. De manier, waarop die heer zich van zijn taak kweet, verdient niets dan lof. In het gesticht waren op nette wijze door en met behulp van den heer J. C. Van der Hoe ven Jz., by zulke gelegenheid der weezen vriend en raadsman, de noodige versieringen aange bracht. Gelukkig mag dit gesticht zich achten in het langdurig bezit van zijn regenten en regen tessen. De tegenwoordige regent-voorzitter de heer M, Rtjnbende heeft nu reeds 3G jaren en Mr. K. -A. Poortman 35 jaren zitting in hun college. Ook de waardige overledene, de oud-burge meester L. Knappert, heeft het vijf en twintig jarig regentschap van dit gesticht mogen her denken. Heden avond, omstreeks 7Vs ure, vie! het vijfjarig zoontje van schipper J. Vergunst, liggende met zijn schuit in de Lange Haven, spelende overboord. De vader, het gevaar ziende, waarin zijn kind verkeerde, sprong onmiddellijk gekleed te water en mocht de voldoening smaken het behouden aan boord te brengen. Naar men verneemt zal de heer Van Rees, Minister van Koloniën, zich eerstdaags voor eenigen tijd naar het buitenland begeven. "Volgens de Leidsche Courant heeft de anti-revolutionaire kiesvereeniging te Leiden voor de aanstaande verkiezing vau een lid der Tweede Kamer het volgend gros opgemaakt: mr. O. W. Star Numan en jhr. rar G. J. Th. Beelaerts van Blokland, te '3llage; mr. A. H. Brandt, burgemeester van Zoeterwoude; baron Tan ïlhemen van Rhemenshuizen, burgemeester van Wassenaar, en S. Le Pole, welke laatste zal verzoeken niet in aanmerking te komen. Omtrent den gisteren door ons meege- deelden moord van den Rijksveldwachter van Bloemendaal deelt de Ifaarlèmsche Courant nog het volgende mede: De gemeentelijke politie-beambte van Bloe mendaal, tevens onbezoldigd Rijksveldwachter, v. d. Lykeu, is, naar het schijnt, door stroopers om het leven gebracht. Hij had met een anderen veldwachter des nachts patrouille-dienst gedaan en was om 2 uur van deze gescheiden. Om 7 uur ongeveer bemerkte de spoorwachter, die den weg voor den van Castricum komenden zandtrein moest inspecteeren, dat er ter hoogte van het buitengoed sHartenlust" iemand op de rails lag. Hij vond daar v. d. Lijken met diepe wonden aan bals en hoofd, toegebracht door stompsnijdende werktuigen, leveniops liggen. Een vreeselijke worsteling scheen te hebben plaats gehad, terwyl de aanwezigheid van eenige kippen en veldvruchten schijnt aan te duiden, dat de misdaad door stroopers of dieven moet zijn gepleegd. In eik geval, naar men ver moedt, door meer dan één persoon, want de verslagene was zeer vlug en meester op alle Wapenen. Het lijk is naar sMeerenberg" ge bracht en aldaar geschouwd. Het apothekers-congres, dezer dagen te Nijmegen gehouden, werd door ruim 50 per sonen uit alle oorden van het Ryk bijgewoond en gepresideerd door den heer R. J. Opwyrila, redacteur van het Pliarm. Weekblad, die het initiatief daartoe genomen had; het vond zulk een by val, dat besloten werd, telken jare dusdanig congres te houden, waarvoor het volgende jaar de stad Ar,nhem werd aangewezen; de punten die besproken werden warende prijsberekening der recepten, het afgeven van copieën, opleiding van het hulppersoneel, oprichting van een weduwen fonds. Dat de kritiek niet altijd vermoordt blijkt uit de verschijning van den derden druk van Nette Menschen door Jan Holland. Zooals men zich herinneren zal, werd dit boekje heftig aangevallen in Los en Vast. Misschien was dit wel een van de middelen om het debiet te vergrooten. Op den titel komt thans het por tret van den hoofdpersoon Soepel voor, dat groote gelijkenis heeft met dat van Pincofls. {Arnh. Ct.) Het aanhoudend natte weder begint een nadealigen invloed op de veldvruchten uit te oefenen. Vooral de rogge heeft veel geleden mr in het byzonder de winterschoven. Bij spoedige weersverandering kan er van de zomerschoven nog wat terecht komen. Maandag is een conducteur van de Ned. Rijnspoorweg-maatschappij, bij aankomst van een der treinen aaa het station te Amsterdam, door twee rechercheurs aangehouden, op ver denking van diefstal uit een kistje, in een der goederenwagens, vóór eenigo dagen aan zijn zorgen toevertrouwd. Men kwam op merkwaar dige wijze tot de ontdekkiDg van den dader. De conducteur toch opende het kistje met de tang waarmede hij de gaatjes en de kaartjes boort, en liet dit werktuig bij het sluiten in het kistje liggen. Op de tang stond een nummer en daardoor werd de dader bekend. Als bijzonderheid deelt men mede, dat het mailstoomschip sKoning der Nederlanden" den 14n 11, 's morgens vroeg Dungeness pas- se erde,des namiddags van dien dag om half vijf uur te IJmuiden binnenviel, na schutting te 51/* uur opvoer en nog denzelfden avond voor de stad aankwam. Het bootje van de havendienst te Amster dam had Dinsdag ochtend eenige, gewonden, die met het stoomschip Koning der Nederlanden uit Indie waren gekomen, opgenomen. Met deze passagiers aan boord, voer het tegen een duk dalf. Door den schok sloegen twee personen, een adjudant-kwartiermeester en een fourier, beiden uit Indie aangekomen, overboord. De fourier werd gewond, maar kon gered worden; de adjudant-kwartiermeester echter is helaas verdronken. Naar men aan Het Vaderland uit Amster dam meldt, hebben de pogingen door den heer C. Theod. Montijn aldaar aangewend, om eene naatnlooze vennootschap op te richteuter exploitatie zijner vindtng om ^geïmiteerde litho- graphie" te leveren, in het buitenland aan vankelijk een goed onthaal gevonden, zoodat de oprichting eener zoodanige vennootschap weldra tegemoet kan worden gezien. Drukke rijen zouden, om te beginnen, iu 't najaar ge lijktijdig worden geopend te Brussel, Londen en Parijs. Te Amsterdam zou een agentuur worden gevestigd. In het Paleis voor Volksvlijt zal, naar het N, d. D. mededeelt, eene arlequinade worden vertoond, waarvan de geschiedenis van Pincofls het onderwerp uitmaakt. De verdwij ning, de commissaris-vergaderingen enz., als mede de onpasselijkheid waaraa Je advocaten ondet hevig zyu, moeten door cu" irijvermet komisch talent zijn behandeld. De groote zaal van het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam was Dinsdagavond vol om de Zoeloes te zien. De vraag, of het sechte" waren, was natuurlijk een hoofdonder werp van de gesprekken onder de toeschouwers, en zy werd met evenveel overtuiging bevestigend beantwoord als door twijfelaars bestreden. Wie zal het beslissen? In Engeland zijn zij voor echt gehouden, en het is dan ook waarlijk zulk een wonder niet, dat enkele Zoeloes, wie weet om welke reden, hun stam of den oorlog ontweken, een goed heenkomen hebben gezocht, in de Kaapstad aangeland en door een ondernemer 1 naar Europa verscheept zyn. Doch al die gissingen en al dat verschil van gevoelen daargelaten, de lichaamsbouw dezer mannen is buitengewoon gespierd, en het volk dat zulke krachtig ont wikkelde telgen voortbrengt, moet voor dan Europeaan wel een geduchte tegenstander zijn, (A. Ct.) De 17jarige dochter van een arbeider te Spandau slaapt nu en dan dagen en weken achter elkander voort, tengevolge van een kataleptischen toestand. Sinds 1 Juli verkeert zij weder in zulk een staat. Alleen een geringe beweging aan den hals, in de streek van het strottenhoofd, doet zien, dat de patient leeft, Een stier van den heer A., te Cbarlois, viel gisteren oen paard aan en stak het zoodanig, dat het paard spoedig aan de gevolgen is bezwe ken. Commissarissen over het Badhuis voor minvermogenden te Zand voort werden dezer dagen wederom aangenaam verrast door eene gift voor genoemde inrichting, ten bedrage van f500. Dezelfde edele gever schonk deze som nu reeds vijf achtereenvolgende seizoenen by - zijn vertrek uit de badplaats. Voor een paar jaren kwam te Scheve- ningen een Engelschmau wonen, met eene vrouw en een paar kinderen; een man van foituin naar het scheen, want hij maakte groote ver teringen en betaalde komptant. Langzamerhand hield dat laatste op, maar de verteringen werden niet minder, totdat de vleeschhouwer f6000, de behanger f 6000, de huisheer, die de villa gemeubeld had, f8000 naar men meent, de mokemaakster, de kleêrmaker, kortom ieder een een aanzienlijke som van den heer C. te vorderen had, een gezamenlijk bedrag van pl, m. f40,000. Vervolgingen en aanmaningen tot betaling hielpen niets; er was niets in beslag te nemen; met beloften en verzekeringen, dat sals de erfenis van een schatrijken vader-vice- admiraal iri Engelschen dienst zou worden ver-"" deeld, alle schulden zouden worden afgedaan," wist de bedrieger uit de handen der justitie te blijven, en op een goeden dag was de vogel gevlogen, vrouw en kinderen achterlatende. Toen werd de zaak in handen van een notaris ge steld; deze verzekerde nu op zijne beurt, dat hij, op grond van de hem vertoonde documen ten, alle krediteuren kon geruststellen en ver zocht hen geduld te oefenen. Terwijl dienten gevolge iedereen was ingeslapen, was mevrouw wakker genoeg, om vóór een paar weken met de kinderen haren echtgenoot te volgen, men zegt naar Yorkshire. Doch waarheen het ook zijn moge, in elk geval naar een oord, waar de Scheveningsche en Haagsche krediteuren de, de familie C. niet gemakkelijk met hun kwi- tantiën zullen lastig vallen. (N. Qron. Ct.) Vlaardingen. De aftredende leden van den gemeenteraad, de heeren P. Kikkert, J. M, Den Boer, J. G. Van Linden van den Heuvel! en A. W. Schippers, zijn alien herkozen. De matrozen van den alhier thuis behoo renden logger, die beschuldigd waren van hef smokkelen van tabak en jenever in een der Engeiscbe havens, zijn wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken en weder op vrjje voeten gesteld. Overschle. Herkozen tot leden van derf gemeenteraad, de heeren P. Hoogerbrugge Jz., A. Maat en .1. Oliemans; gekozen de heer O, J. A. Wijnaendts, burgemeester. Schlebroek. De aftredende leden van den gemeenteraad, de heeren N. Nicolaas, O. Keijzer en D. "Van der Sar zijn herkozen. Delfsliaven. Tot leden van den gemeen teraad zijn herkozeD, de heeren A. P. G. De WaaiII. Leagkeek en C. van de Wetering terwijl herstemming moet plaats hebben tus- schen de heeren J. Van der Hill en C. D. Vieholf. Rotterdam. By de verkiezing voor ledea van den Gemeenteraad werden verkozen: de

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 2