Bimeilaiiscle Bericitei. geschreveo. De inhoud isnHaaster. wij ons den Koning te dooden. De wet des ongeluks te geteekend. Clericalen." Het stuk is blijkbaar in den nacht van 15 op 16 dezer aangeplakt, doch reeds des morgens ten 3i/j ure ontdekt en door de politie afge scheurd, Het aantal lezers kan dus niet groot geweest zijn. DUIISCHIiS». Het buitengewoon Siameesch gezantschap is te Berlijn aangekomen. Reeds jl. Woensdag werd het te Coblentz door den Keizer en de Keizerin in plechtige audiëntie ontvangen en nam het aan een groot diner ten hove deel. Jl. Dinsdag heeft de Kroonprins Prins Bismaick in audiëntie ontvangen, Te Hamburg wordt een maatschappij op aandeelen gevormd met het doel de diamant velden aan de Kaap te exploiteeren. SCHIEDAM, 18 Juli 1879. De passagiers der tieinen no. 28 en no. 87 zijn gisteren avond tusschen Schiedam en Rotterdam aan een groot gevaar ontsnapt. Trein no. 28 van Rotterdam vertrekkende ten 7.45 kwam tusschen Botterdam en de brug over de Delfshavensche Schie op verkeerd spoor,'waarop de trejn no, 87 die ten 7.40 uit Schiedam vertrekt in aantocht was, 't Nauwelijks was de trein op het verkeerde spoor overgegaan, of terstond werden door het personeel van dien trein de noodige signalen gegeven aan den reeds zeer nabijzijnden trein, met het gelukkig gevolg, dat de twee tremen, op, korten afstand van elkander tot staan werden gebracht. Trein no. 28 ging daarop weder achteruit over den wissel, om daarna op 't goede spoor te komen. Is er bij dergelijke omstandigheden altijd sprake van opleggen van straf, hier komt ook stellig aan het personeel van trein no. 28 een ferme belooning toe. Gelukkig dat de trein van Schiedam niet enkele seconden vroeger vertrokken is, andeis had de ontmoeting vlak bij 'den wissel plaats gehad en de botsing onvermijdelijk geweest. Den 25 en den 26 Augustus zal te "Weenen een internationale graan-eu zaadmarkt gehouden worden en samenvallen met de inter nationale tentoonstelling van machines en werk tuigen voor molens, bakkerijen, brouwerijen, branderijen en landbouw. Naar wij vernemen, heeft Z. M, de Koning, door de toekenning van het grootkruis der Orde van den Nederlandschen Leeuw aan den Belgischen gezant bij ons Hof, A. Graaf Yan der Straeten Ponthoz, een bewijs willen geven van zijne bijzondere waardeeiing van de groote eer, welke Z, M. de Koning der Belgen aan het stoffelijk overschot vau Z. K. H. den Prins van Oranje tijdens de aanwezigheid op Belgisch grondgebied heeft doen bewijzen. Tevens heeft Z. M. aan het buitengewone gezantschap van Belgie bij gelegenheid van de plechtige begiafeois van zijnen oudsten zoon een blijk zijnet' erkentelijkheid gegeven door te benoemen^ luit.-geneiaal De Puydt, hoofd der bijzondere missie, tot, grootkruisde atta chés kapitein Playouit tot kommandeur en graaf De Marnix tot officier der Orde'vau de Eikenkroon. De Javaansche Prins Hario Gondo Siwoyo heeft bij gelegenheid zijner receptie op het Loo, namens zijn vader, den onafhankelijken yorst van Solo, aan Z. M. naar Ooatersch gebruik eenige geschenken aangeboden. r Die geschenken bestaan in "lo. een Balineesch zwaard in gepolijste gouden sclieede, -waarvan f>het handsvat bestaat uit een massief gouden afgodsbeeld, omzet met eenvoudig geslepen edelgesteenten van verschillende kleur (in het Javaausch mira genoemd.) Dit zwaard heeft een lengte van ongeveer zeven decimeter. 2o. Een Soloosche kris met recht handvat, en seheede van gepoljjst wit ^sandelhout, met brillonten omzet. Öeze kris is ongeveer zes decimeter lang. 3d. Een piek van letterhout, waai van het bovenste gedeelte bedekt is met een groot aan tal brillonten in zilver gezet. Om het stalen uiteinde is een gedreven massief gouden dop. Yan alle drie deze wapenen is het staal van de fijnste soort en met figuren en goud geïn- crusleerd. Hun waarde wordt geschat op dertien duizend gulden. Prins Hario Gondo Siwoyo en zijn zoon maakten Donderdag middag hunne opwach ting bij Z. K. H. Prins Frederik. De zoon, die zich zeer goed in de Hollandsche taal uitdrukt, trad als tolk op bij het onder houdt dat Z. K. H, met den Indischen Prins had. Onder de son-dits" der nieuwe Kabinets- formeering meldt men ons uit Groningéndat de heer Yan de Putte zich tot professor Teilegen zou hebben gewend met betrekking tot de formeering vau een nieuw liberaal Kabinet. (Fad.) Het Utrechtsek Dagllad verneemt, dat prof. Buijs te Leiden zou zijn aangezocht om de vorming van een nieuw Kabinet op zich te nemen. liet Nieuws van den Dag gelooft, nog niet aan de juistheid van het bericht, dat de Ministers hun ontslag zouden hebben aange- bodeu, omdat de Koning niet wilde toestemmen in eeue wijziging der Grondwet Die reden komt hét blad onwaarschijnlijk voor, lo. omdat het Ministerie bij de eeiste aanvraag een geheel andere, algemeen bekende reden heeft opge geven 2o. omdat zijdie Z. M. in dit geval van raad zouden hebben gediend, al heel slecht op de hoogte moeten geyveest zijn van den feitelijken toestand. Immers wat er ook moge geoeurenten slotte zou het toch tot grond wetsherziening moeten komen, want let idéés marchent zegt het N. v. d. Dag-, bij eene Kamerontbinding zou het blijken, dat de liberale richting de overheerschénde iswant als ons voik bedreigd wordt door de reactie blijft het niet tehuis. Ook voor een tijdelijke Regeering uit de minderheid is Met N. d. D. niet bevreesdwant zij zouom zich staande te kunnen houden, de liberale zaak moeten dienen. De Minister van Financiën heeft vast gesteld de 301ste staatsloterij en bepaald, dat die zal bestaan uit 21,000 loten, 10,500 prijzen en 2 premiën. De collecte wordt geopend op Maandag" den 18 Augustus 1879 eb gesloten op Zaterdag den 30 Augustus 1879. De trekking van de onderscheidene klasse geschiedt veer- tien dagen de eene na de andeie. Die van de eerste klasse vangt aan den 15 September terw\jl in de vijfde klasse de laatste 100 nommers getrokken worden op Zaterdag 8 December 1879. In het verslag der werkzaamheden van het 1loode Kruis in Nederlandsch-Indié over het jaar 1878 wijst het Centraal Comité erop dat een gunstiger staat van zaken te Atjeh voornamelijk in het laatste halfjaar, zijue taak veel verlicht. Overigens was ook in liet nfgeloopen jaar de arbeid overeenstemmende met dien in vorige jaren en bepaalden de werkzaamheden zich hoofdzakelijk tot het verzenden van veisnape- ringen, lectuur en gezelschapspelen naar Atjeh en de verschillende hospitalen en reconvales centen-gestichtenvoor zooveel daarin lijders werden verpleegd die van Atjeh naar Batavia waren geëvacueerd, terwijl het Comité voor namelijk aan de gedelegeerden bij de land- en zeemacht te Atjeh en aan diiectemen van hospitalen en reconvalescenten-gestichten bijzon- deren dank verschuldigd is"'voor hunne welwil lendheid en steeds even bereidvaardige medewerking daar, waar het dien steWbehoef&f--' Onder referte aan de in het jaar 1878 uitgegeven bulletins bevattende de opgave der verrichtingen van het Mooie Kruis, komt het Comité in korte trekken terug op den aard fijner verrichtingen en de verleende materieele hulp. Het hoofdcomité deed ook wederom in het afgeloopen jaar belangrijke verzendingen van lectuur. Niettemin doet het N.-I. comité een beroep op de .belangstelling en de welwillende mede werking der medeburgers, vermits de voorraad lectuur bijna geheel is uitgeput. Men meldt aan de N. 21. CL uit 's Her togenbosch van 17 Juli: Het hooge water heeft hier weder de om streken overstroomdin alle richtingen ziet men weder eene groote oppervlakte water, soms zoo ver het oog reikt; het nadeel hierdoor veroor zaakt is ontzettendschier de geheele hooioogst is verloren, want het drijft weg. Op de wegen naar de Pettelaar en naar Boxtel staat op vele plaatsen het water dat steeds stijgt. Wanneer zal er toch iets van rijkswege voor gedaan worden; de polderbesturen bieden aan 't Rijk reeds tonnen gouds als bijdrage aan; is het nu geen plicht van de Regeering om, waar zooveel opofferingen worden gedaan, eens voorgoed de handen aan 't werk te slaan? Men meldt uit Zoeterwoude aan de XeW, Cl.Het vee drinkt uit de plassen, die op 'wei landen staan. Gras van beteekenis is er al lang- niet meer, wegens de nattigheid en koude. Het vee lijdt gebrek. De melkopbrengst is sterk verminderd. Verscheidene boeren brengen grai aan het vee, dat zij in het voor hooi bestemde land maaien. De grasmaaiers doen hun werk op klomplaarzen. Voor drie weken is er gras- gemaaid, dat nog niet als hooi is thuis ge- 1 haald kunnen worden, het begint op het veld te verrotten. Ander» is de landman vvoor 25" Juli (H. Jacobus) binnen met zijn hooi, zooals het oud gebruik medebrengt; Sint-Jacob, berg in top, zegt de boer. Vele boeren moeten nu nog beginnen, als zij ten minste tot hooigewin kunnen komen. Men klaagt bij groote droogte, Hoe het spreekwoord echter dan zoo dikwijls bewaardheid wordt: een hei-jaar, geen schrei-1 jaar, kan de ondervinding thans voldoende leeren. Onder Rotterdam o. a. is een menigte vee, dat hoofdzakelijk op spoeling leeft, naar den stal gehaald. r De Ouragaosche Courant behelst fn baar nommer van 14 Juni jl. het volgende artikel r sGeneraal Guzman Blanco, voorlnopig pre sident van Venezuela, heeft het bestuur tijde- lijk nedergelegd om zich naar Europa te bege ven, ten einde zijne familie af te halen. Hy heeft voor zijn vertrek aan eenige hoofd-amb- tenaren der republiek een brief gericht, waarin hij de verschillende onderwerpen opnoemt, met welker regeling hij zich tjjdens zijn kort verblijf in Europa zal bezighouden. Onder deze komt voor nhet sluiten van den koop van Curasao." De uitdrukking in het oorspron kelijke >formalizar la compra de Curapao" zou moeten doen denken aan onderhandelingen, dia reeds gevoerd worden, die het door hem gewenschte resultaat hebben gegeven en waar aan nog slechts eene laatste formaliteit ontbreekt. "Wij gelooven echter niet dat het reeds zoover" gekomen ?al zyn. Nederland is eene koloniale- mogendheid en kan noch wil zich van zyne koloniën ontdoen. Curapao heeft te veel bewij zen van gehechtheid aan het moederland gege- A v ven, dan dat het denkbeeld ooit bij de Neder- landsche staatslieden opkomen kan ons eiland aan Venezuela te verkoopea, In het bezit van de vrijheid, rust en orde, welke onze hoedanigheid van onderdanen eeoer monarchie ons' waai borgt; gewoon aan het- kab ioui ongeh veer! zegt het zc hebbei brek i ze by in de tussch een d wordei Zij m tendi aanrne' Med ven bh teit, w aavolgi ff* JÖ01 ver! blie is. wot niet volt becl niet star wat leef I Our bliei men bam verb men andt belic en v Ei aan moe! of a geloc na d altha eene van raai Curai houdt heeft tredei Blanc hetn i Nei

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 2