By Koo. besluit van 30 Juli 4879 no, 22 5s de heer E. L. Bogaert, thans controleur der directe belastingen, invoerrechten en accgnsen te Bergen op Zoom, benoemd tot controleur dier- zelfde middelen te Delft. SCHIEDAM, 2 Augustus 1879. De gemeenteraad alhier heelt den 31 Juli 11. «ene vergadering gehouden die door 45 leden werd bijgewoond. De heer Rijnbende was, wegens afwezigheid uit de stad niet tegenwoordig; er bestaat een vacature. 4. De notulen van het verhandelde in de zitting van 16 Juni jl. werden gelezen en be houdens eene enkele wijziging goedgekeurd. 2. Ingekomen eene missive van den Directeur van het {Cabinet des Koniogs, houdende dank betuiging namens Z. M. den Ko'niug, voor de betoonde deelneming' bij het overlijden van Z. K. H. den Prins van Oranje. Zal in het gedrukt verslag worden opgenomen. 3. Missive vun Ged. Staten houdende goed keuring van het raadsbesluit van 46 Juni jl. tot het doen van af- en overschrijvingen op de gemeente-begrooting voor 5878. 4. Idem van het raadsbesluit, rot betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven dienst 4879. 5. Idem met afschrift van een Koninklijk Besluit van 24 Juni jl., tot vrijstelling van de oprichting van een burger-dagschool tot hef einde van don cursus 1883/84. ■Al deze missives worden voor kennisgeving aangenomen. 6. Indiening door Burgemeester en Wethou ders van de gemeente-rekening over 1878, met ontwerp-raadsbesluit, In handen gesteld van de Financieels commissie ten fine van onderzoek en rapport. 7. Proces-verbaal van oe opneming der kas en der boeken bij den gemeente-ontvanger op 26 Juni jl. Aangenomen voor kennis- geving. 8. Rapport van de Financieele commissie op de rekening der Gasfabriek over 4878. Ter inzage en aangehouden. 9. Idem nopens de rekening-van het vrij- - handels-entrepót over 1878. Geiyk besluit. w iOoMissive van Regenten Vin hef^t. Jacobs Gasthuis ten ^geleide vah dè rekening^over 4878 en de begrootirig voor 4880. Tër in zage en de behandeling aangehouden tot'eene 'volgende vergadering. - j 41. Missive van het Burgerlijk Armbestuur met de rekeningen van het Burgeriijk"'Armbe- stuur en het Stads-ziekenhuis over 4878, en de .,begrootingen voor 1880. In handen ge steld van de Financieele commissie, ten fine van onderzoek en rapport. 42. Gelijke missive houdende bericht dat alle schuldvorderingen ten laste dier inrichtingen zyn voldaan. Aangenomen voor kennisgeving. 43. Verslag van het Burgerlijk Armbestuur over 4878. Ter inzage tot de eerstvolgende vergadering. 44 Missive van regenten van de hofjes van Belois, met de rekening over 1878 en de begrooting voor 4880. Ter inzage en de behandeling aangehouden. 15. Mededeeling van de plaatselijke school commissie nopens de tijdsbepaling waarop het examen voor de openbare burgerschool en de scholen voor meisjes en jongens zullen gehouden worden. Aangenomen voor kennisgeving, zijnde de inhoud reeds vioeger schriftelijk aan de leden medegedeeld. '16. Adres van mr, B. C. J. Loder, om ontslag als leetaar aan de hoogere burgerschool tegen 4 September a. s. met daarover uitgebragt rap port van den inspecteur vau het Middelbaar Onderwijs. Zal straks worden behandeld. 17. Allies van P. Iluijskes, om ontslag als hulponderwijzer met daarover uitgebragt rap port van de Plaatselijke Schoolcommissie. Zal eveneens suaks worden behandeld. 48. Adres van ET. Vrijman, om ontslag als hulponderwijzer met 4 September a. s. In handen van de plaatselijke schoolcommissie ten fine van bericht en raad. 49. Aanbeveling tot benoeming van leeraren aan het gymnasium en de openbare middelbare scholen. Is vroeger schriftelijk aau deleden 'medegedeeld; zal straks tót de benoemingen worden overgegaan. 20. Missive van J. Wolsky, houdende ken nisgeving van het overigden van zyn vader, den vroegeren hulponderwijzer P. Wolsky, .en dankbetuiging-voor hetgeen, ia het belang van dezen gedaan is. Aangenomeu'voor kennis geving. - 24. Adres van J. Van der*Burg Cz., hou dende verzoek om vergunning tot demping van een gedeelte sloot tegenover "de algemeene begraafplaats In handon van de commissie van fabricage ten fine van bericht'en raad. 22. Adres van P. F. Gunnewegh, om toe lage by het>' bekomen van eervol ontslag als brugwachter. Ter inzage en aangehouden. 23. Ontwerp-besluit tot betaling uit den post voor onvoorziene uitgaven der gemeente- begrooting, dienst 1879. ^Aangenomen zonder hoofdelijke stemming. 24. Adres van Dr.O. A. Scheltema, om eervol' ontslag als leeraar bij het Middelbaar Onderwijs met 1 September a.s. Dat verzoek wordt met algemeene stemmen toegestaan. 25. Adres van Mr. B. C. J. Loderom eervol ontslag als leeraar aan de Hoogere Bur gerschool, met i September a. s. Met algemeene stemmen toegestaan. 26. Adres van P. Huijskes, om eervol ontslag als hulponderwijzer met 4 Augustus a. s., we gens zyne benoeming tot hoofdonderwijzer te Zuid-Beierland. Toegestaan met algemeene stemmen. 27. In verband met dit ontslag wordt aan geboden eene voordracht om in de vacature te voorzien van hulponderwijzer 2e klasse. Daarop zijn geplaatst H. Sellemaus, A., van Waart en E. Blok, de beide eersten te Schiedam, de laatste te Zaandam; alsmede eene voor dracht ter benoemiug van een hulponder wijzer 3e klasse, waarop geplaatst is J. Giphart, thans tijdelijk hulponderwijzer-aan de le open bare aunenschool. Ter inzage, ten einde in eene volgende vergadering tot de benoeming over te gaan 28. Aan de orde is de benoeming van leeraren aan het Gymnasium en de Middelbare Scholen. Alvorens daaitoe over te gaan wordt een beraadslaging gevoerd, door deu heer Jansen uitgelokt, over de. vraag of op dit oogenblik wel tot die benoeming kan worden overgegaan en of alle formaliteiten bij de wetten op het hooger en middelbaar onderwys voorgeschreven wel in acht genomen zijn. Een voorstel door den heer Jansen gedaan, ondersteund door de heeren Melcheis en J. B. Nolet, om de benoemingen uit te stellen, wordt verworpen uiet 10 tegen 4. stemmen. r Vóór stemden de heeren'; Melfchers, Vrijland, ,J. B. Nolet en Jansen. Hierop worden benoemd: Aan het gymnasiumbij continuatie, tot rector de heer Dr. K. W. M. Montijn; tot conrector, de heer Dr. W. G, Van der Weerd op Noot they, te Veur; tot leeraar in de Nederlandsche taal en letterkunde, de heer W. L. Combé; tot leeraar iu de Fiansciie taal, de heer C. F. Koch; tot leeraar in de wiskunde, bij coutinuatie, de heer Dr. N. M. Kam; tot leeiaar in de natuurlijke historie, de heer Dr. P. A. Bozen. Aan het gymnasium en de middelbare scholen: tot leeraar in de Hoogduitsche taal en letter kunde, de heerD. Van dar Linden, van Rotterdam; tot leeraar in de Engelsche taai en letter kunde, de heer Dr. B. Koster, te; Goes. (Nadat over die benoeming eene zittiug met gesloten' deuren is gehouden.) Aan ,de Middelbaie scholen: de benoeming van leeiaar in de staathuis houdkunde woult op vuoistel van den heer Van der Schalk, met algemeeue stemmen, aangehouden tot eene volgende vergadering; tot leeiaar m het lechtlijmg teekenen wordt benoemd: de heer J. K. T Timmerhans van Abcoude, te Arnhem.< 29. Op vuoistel van Burgemeester en Wet houders wordt bepaald dat het schoolgeld op het Gymnasium zal bedingen f70 per jaar. 30. Hieiop wordt overgegaan tot de aan vulling van de vaste raads-comiriissiën en wel; a. tot het byhoudeu van den staat (Ier ge- tneeule-eigendomme» en b. van controle ovr de plaatselijke directe belasting; en zulks in plaats van het afgetreden raadslid den heer Ilulst. Tot lid van die oeide com missiën wordt be noemd de heer 8chieveen. 31. Aan de orde is liet onderzoek van de geloofsbrieven vari de gekozen of herjrozen leden. Met het onderzoek van die geloofsbrieven wordt belast eene commissie bestaande uit de heeren Elzevier Dom, Jansen en Loopuyt. Namens het stembureau wordt aan den raad medegedeeld' dat by de verkiezing van den heer W. A. Beukers eene informaliteit heeft plaats gehad, die het zich verplicht acht den raad kenbaar te maken; het is namelijk ge bleken, dat een onbevoegde, een niet-kiezer (A. Swinkels) tot de verkiezing heeft mede gewerkt, en, daar de verkozene met slechts één stem meerderheid is benoemd, zoo kan die informaliteit op den uitslag der stemming invloed hebben uitgeoefend. De commissie heeft zich geduieude eenigea tijd met het onderzoek dier geloofsbrieven bezig gehouden. Na in de zad te zijn teiuggekeerd wordt overeenkomstig haar voorstel tot de toelating besloten van de heeren J. F. Legner, C. Jr Loncq, A. Knappert, J. A. Nolet Wz., P, Melchers en J. Lechner. Ten opzichte van de vei kiezing van den heer W. A. Beukers stelt de commissie voor, dat de stukken betrekkelijk die verkiezing in hare handen worden gesteld, en dat zij, na die nader te hebben onderzocht, in eene volgende veigadering haar rapport over die zaak zal uitbrengen. Dienovereenkomstig wordt rnet algemeene stem men besloten. 32. Adres van de wed. J. Homs en D, Kins, om afstand van grond en rapport der commissie van fabricage. Eerst wordt beslist dat het bedoelde gedeelte grond niet meer ten openbaren dienst bestemd is en daarna wordt, overeenkomstig het rapport van de commissie van fabricage, met algemeene stemmen besloten den gevraagden grond af te staan tegen f 5 per centiarehierbij is da voorwaarde gevoegd dat de adressanten verplicht zuilen zyn om binnen een bepaalden tijd langs de te geven rooitng te bouwen. 33. Wegens het vergevorderde uur wordt de behandeling van ile voorstellen van de iieeren Vrijland en Melchers betreffende den aanleg eener kade en liet graven eener nieuwe haven, tot eene volgende vergadering uitgesteld- Daarna is de vergadering gesloten. Heden wordt alhier op de gebruikelijke wijze herdacht de 21ste verjaardag van H. M. de Koningin, door het uitsteken van de Neder landsche driekleur zoo van de openbare gebou- weu als,uit woningen der ingezetenen, alsmede ''van in de haveus liggende schepen en door het bespelen van het carillon. De leerlingen der hoogste klasse van den heer W. Brouwer, ouderwijzer alhier, hebben voor een paar jaar het plan opgevat om jaar lijks gezamenlijk een dag uit te gaan; ieder hunner bespaart daarvoor wekelijks 3 centen, die door den onderwijzer worden bewaard, tot de- gewenschte dag is aangebroken, om er dan zooveel mogelijk voor te genieten. Het vorig jaar ging; de reis naar de Diergaarde te Rotterdam. Gis teren naar Den Haag) en tjeheveumgen. Per spoortrein van 9.27 vertrokken, wandelden de- leerlingen onder begeleiding van hun leermeester en een hulponderwijzer vroolijk en prettig ge stemd naar het Haagsche Bosch, waar eenige ververschingen weiden gebruikt, van daar werd- eeu wandeling door de stad gemaakt, de paleizen, standbeelden en enkele voorname winkels in oogenschouw genomen, waarna men het rnid-- dagmnal gebruikte in de ook voor dergelijke gelegenheden zeer aan te bevelen volksgaar keuken iu de Torenstiaat, dat smakelijk toebereid, de jeugdige reizigers voor deu tocht naar Sche- vemugen bekwaam maakte. In alle opzichten daarvoor toegerust ving de leis-naar Scheve- ningen aan, door de boschjes heen. Onderweg- werden de duinen beklommeu, ruikers gezocht en zooveel mogelijk pret gemaakt, tot het jonge volkje aan Scheveuingen genaderd, zich'geheel ent at overmeesterd gevoelde door het treffend schouwspel, dat de zee hun aanbood en bij henverschillende gewaarwordingen opwekte, ook die van angst en vrees. Nadat men zich eenigen tijd op de duinen vermeid en op gemerkt had, dat er menschen langs liet sti and wandelend, ja zelfs zich een eind weegs in zee begaven, zag men er niet meer tegen op zich van de duinen strandwaarts te begeven en het zeewater over de voeten te laten komenin één woord, het strand en de duinen gaven hun-

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 2