P-er Telegraaf. Stdtlijk Nism wisseU oerseii. GmilÉ en lertate mie peieren. 30J.stfi Staatsloterij. Zeetijülisei Wijn tan Coups at Ware digii Gemengde Berichten. m, AL de •of en es kt ie !n ve ■it ir P- ■n le- u; gelijk aan die dor hoofdsoort. De heer De Vos plaatst haar naast de Weigelia Zooynonsii aurea, ïfoeksehcwaaril. Hoe klein de verwachting y !-•><■ ook was omtrent de opbrengst der winter aardappelen, toch valt het nu men aan het delven begonnen is nog schrikbarend tegen. Zestig a zeventig hectol. per hectare wordt als een groote opbrengst beschouwd; de meeste stukken leveren veel minder op, terwijl ver scheidene het delven niet waard zijnde, u'itge- ploegd worden. Gerust kan men dooreen de opbrengst schatten op een vierde van een goed gewas. Leiden. Bij de Commissie van oppertoe zicht en beheer der Kweekschool voor zeevaart alhier zal op Maandag 29 dezer eene keuring plaats hebban van jongens, die eene verbintenis is 's rijks zeedienst wenschen aan te gaan. Kampen. Door den Gemeenteraad is besloten, dat eenige meesterknechten van ver schillende fabrieken en eenige leerlingen der burgeravond- en teekenschool, te zamen 26. personen, voor rekening der gemeente de Arn- hemsche tentoonstelling zullen bezoeker., Meppol. Sedert eenige dagen begint het tuvflransport uit de noordelijke veenderijen belangrijk to vermeerderen. De vreesdat er over 't geheel weinig droge tuif zou komen, blijkt overdreven te .zijn geweestde laatste weken hebben gunstig gewerkt'en de schipperij, die een onvoordeelig seizoen heeft gehadis druk bezig met het transport der brandstof- Dat de prijzen hooger zijn dan andere jaren, blijkt nu reeds genoegzaam: 't verschilt meer dan f 1 op de -1000 stuks. De veenbazen, die den geheelen zomer niets dan groote schade tegemoet zagen hopen nu nog een tamelijke t rekening te maken, hoewel veler gunstige ver- wachting grootendeels teleurgesteld is. "Ylissïngen, De Fransehe bark Chandcr- nagor is eergisteren ochtend onder Ameri- kaansciie vlag naar zee gesleept. Vanwaar zóóveel regen? In de dolos schrijft de Rus W. Wafiljew zijn gevoelen no pens het verschijnsel, dat in sommige lauden zooveel regen valt (soms jaren na elkander), terwijl in andere droogte en een verzengend klimaat meer en meer toenemen. Niet enkel de kwestie der meerdere of minderen zonne plekken, maar de vraag wat de menseh er toe bijdraagt, houdt genoemde geleerde bezig. Te dien einde behandelt hij de verschijnselen in Azië, waar nu, tengevolge van eu met de verwoesting en outvolkiug van landen, lucht en bodem van vruchtbaar onvruchtbaar, van frisch dor en van vochtig verzengend droog worden. De menschen dooden de natuur, en daarom verandert deze natuurlijk. Het stuifzand dringt voorwaarts, waar men het vroeger niet kende, 'tls zeer de vraag, of het b. v. in -1879 op de aarde meer geregend heeft dan anders. Maar dat de verdeeling van den regen vaak en vooral in dit jaar zeer ongelijk is geweest, behoeft niet gezegd te worden. Op 300 meters diepte in de kolenmijn van Bernissart nabij Charleroi, heeft men een verzameling beenderen van buitengewone grootte gevonden, afkomstig van diereu, die voor den zondvloed geleefd hebben. Men heeft er insge lijks vee! overblijfsels van visschen ontdekt. Èen aantal dier oudheden zijn reeds naar het Museum van Brussel gezonden. De postdirecteur te New-York heeft eene circulaire verspreid, om het publiek attent te maken, dat het alles behalve voldoende is op de adressen van brieven alleen de plaats van be stemming te vermelden, maar dat er ook nauw keurig by maet worden opgegeven in welken staat der Unie Uierp!aats7ligt, Om een bewijs te geven hoe volstrekt dit noodig is, wordtin deze circulaire ter kennis gebracht, dat in de Vereenigde Staten 20 plaatsen zijn die Williams burg heeten, 18 Brooklyn, 5'Baltimore, 10 Ban gor, 11 Buffalo, '12 Boston, 17 Burlington, 9 Chicago, '1 Cincinnati, 10 Cleveland, '19 Colum bus, 25 Dayton, 5 Detroit, '15 Louisville, 8 Memphis, 3 Melrose. '14 Nashville, 8 Alphas, 8 Omegas eu "159 Washington. Bovendien zijn er 60O localiteiten met West en 625 met New vóór hun naam. Een Fransch officier, het militair vertoon der jongste dagen in Pruisen gadeslaande, maakte de karakteristieke opmerking: »ik weet niet of de Pruisische armee aan den staat Pruisen, of den staat Pruisen aan de Pruisische armee behooit." Spaanscbe verdraagzaamheid. Castelnr, hot hoofd der republikeinsche partij in Spanje, is een der beste vrienden van Canovas del Cas- tello, het hoofd der monarchisten. Toen deze President-Minister werd, koos hij tot onder secretaris vau Staat, Esteban Cüllantes, don zoon van den Minister van dien naam, tegen wien hij vroeger een aanklacht had ingediend. Yoor het gymnasium van een kleine stad posteerde zich een goochelaar met een ezel, waarschijnlijk met het doel zijn kunsten te vertoonen. Alvorens daartoe over te gaan ver wijdert hij -zich even en laat den ezel over aan de zorgen van een jongen metgezel. Het gymnasium gant onderwijl uit. De bengels werpen zich in grooten getale op den ezel en plagen het dier onbarmhartig. Een hunner, uit de laagste klasse, neemt daaraan echter geen deel en blijft er bij staan. De goochelaar keert teiug; de gymnasiasten zetten het op oen loopen, behalve de kleine, die niet mee had gedaan, Op hem koelt de goochelaar thans zijn wraakzucht en luid schreeuwende, loopt de knaap naar den rector, om zich over het voorgevalleue te beklagen. Ongelukkig komt hij echter'in botsing met eeu der leeraars, die in zijn kwaadheid, meenende. dat de kleine opzettelijk hein verschrikt wil maken, weer een oorvijg uitdeelt. Steeds luider schreeuwende, beieikt de onschuldig getroffene eindelijk den vector. sAeh, mijnheer de lector roept het kind snikkend uit, mijuheer X. heeft me daar een klap gegeven eu ik heb den ezel toch niets gedaan." Het noodlot had hem die woorden in den mond gelegd, want weer weerklonk een klap. Een leeraar ezel te noemen dat was een insubordinatie zonder voorbeeld, meende de rector. Dat »blonde jonge dames" per adveiteiitie worden gezocht, »ten einde na wederzijdse!» goedvinden een huwelijk aan te gaan" is meer voorgekomen. Het zoeken van menschen zonder haar is echter een geheel nieuw donkbeeld. Zoo wordt uit Londen gemeld, dat een kramer van Ludgate llill per adveitentio bekend heeft gemaakt, dat hij twintig personen wil enga- geereu met geheel haarloozen schedel. Ze moeten er echter genoegen mede nemen, dat op de blinkende oppervlakte zwarte letters worden geschilderd, die gezamenlijk een volzin uit maken. Dit opschrift behelscht eene aanmoedi ging, om alléén bij de finna Thurber en bij geene andere bouig te koopen. In éën rij zul len de twintig heeren door.de straten moeten wandelen, opdat ieder voorbijganger de reclame in een oogopslag kunne lezeu. Bewaring van lederwerktuigen enz, Wordt lederwerk eenigen tijd op eene vochtige plaats bewaard, zoo bedekt het zich gewoonlijk met schimmel, die het leer aantast, terwijl het daarentegen op droge plaatsen ineenschrompelt en hard wordt. Beide >kan volgens sder Pferde- züehter" worden voorkomenals men een weinig .teipent'tfuolie op een wollen doek drup pelt en het leer daarmede bestrjjkt. De terpen tijnolie houdt bovendien de muizen! en -ratten van het leder af, welke he dikwijls beknagen'. zitting van de Tweede Kamer der In du Staten-Generaal van heden zijn al de nieuw benoemde leden toegelaten. Alleen ten aanzien van de toelating van Mr. Du Tour van Bellinc- have is do beslissing tot nader aangehouden. De kandidaten die gekozen zijn voor het Presidentschap der Tweede Kamer zijn de volgende heeren: eerste kandidaat Mr. W. II. Dullert, tweede Mr. C. J. F. Mirandolle» derde Mr. A. F. X. Luyben. Bü RGERLIJ KE STAND. (Schuren: '12 September. Janna Maiia, dochter van C. Van der Kraan eu J. M. Verboom, Visschersslraaf. Franciseus Johannes, zoon van A. J. Smits en G. Th. Bollet, Hoofdstraat. Theodora LuiKvina, dochter van C. A. Beukers en R. E. Melcheis, Niemeo Haven. '14. Cor nelia Jucoba, dochter van D. Storm en J. Maltha, Brosrsvest. Ingetje, dochter van A. Vogele zang en J. Van der Laan, Breeds/raat. Fran ciseus Hermanns, zoon van F. II. Starreveid (overledn:). en H. Oosthoek, Hoofdstraat. 15. Maria Johanna Apnllouia Gijsberta. dochter van F. A. Roden: ijs en J. 11. Veldhoven, Noorcl- molenstraal. Overleden: 14September. AdrianaJohanna Poolman, oud 5 maanden, Broer,ivcld. 15. Anna Maria Elisabeth Van der Laan, oud 5 maanden, Vkschersslraat. MARKTPRIJZEN AAN 1)K BEURSTE SCHIEDAM van den 15 en 16 September. Rogge: per 2100 kilo Libau f'186 3/m. Cicrstper 1930 kilo L'y'flandsehe f174 3/m. Moutwijn: f 9Va per hectol. Ct. Jenever: Amsterd. proef, f 13l/z it f 14 per hectol. Ct. zonder fust en zonder belasting. Spoeling: '15 Sept. f '1 16. f 0.80 p. k. Bij de Schiedamsche Spoeling-Vei«eniging, 15 Sept. f '116, f 0.90 per ketel. Rotterdam, 10 September Disc. por 3-M. Londen 2 Parijs 2 Antwerpen 2»/s Kort. 1 f 12.03 f 12.11 fr. 100 - 47.371/s - 47.771/2 fr. 100 - 47.30 - 47.60 Ycrkocht ,13 September, Drie Huizen en veertien Woningen, Rotterdainsche Dijk, wijk li, nis. 74, 74 tut cabinet 74,r,) kadaster Sectio G. nis. 1027, 1923 en 1912'tot en inet 1926, in veiling het eeisie, tweede eu dei do puiceel ieder f ltiOO, liet vleide en vijfde ieder i" 930, liet zesde, zevende en achtste ieder f 903, het negende f 000, van tien tot en met zeventien ieder f U00, bij afslag opgehouden. Een Iluis en Erve, Koite Gi'oeneweegjo, wijk F, no. 238, kadaster Sectie A, no. 424, f 1990. Prijzen en 'Premim rmi /ICO en daarboven. le Kl. to Trekk.13 Sept. No. 9177 f 1500, No. I79G r 1 Ofte. No. 2522 f 400. Nos. 615 i, 7072, 140(3. 13044, 15210 en 19273 ieder f 100. KOPENHAGEN. 11 Sopt. Gepasseerd, Adlerk. Wiemer, v. Memel n. Schiedam. "WYE0RG. 6 Sept. Vertrokken, Cathariiia Wilhelmina, k. II, lï. Zeven, n. Schiedam, 15 September. Met. tl. 210.M. f 21.371/2 Russ. in Z. R. f 1.24 Nation Met in 3 pap. R. Zilv. 21 C.M. 3 21.371/2 Polen in Z..R. Div. in s 1-1.80 3 in KL. Eng. m. nffld. '12.03 Sp.Buitenland. Eng. Portugal 11.80 in francs.... 1 47.40 Fransehe 47.40 Amer. in Dol. 2.471/a Belgische 47.40 in papier 2.471/2 Div.in Ueichsm 58.75 Oostenrijksche llamh. Russen I.201/2' Bank actiën.. l

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 3