lil HS met TUI! KOETSHUIS, te inpciit tut SMEDERIJ, Notaris VAN DER HEIJDEN, De levering van ZOETE- en GEKARNDE MELK, ten dienste van het Stads ziekenhuis. SOHXTCDAJVt, ADVERTENTIE N. MART®. KOOL 6. Ontwerp-besluiten tot toevoeging aan- en af- en overschrijving op de gemeente-begrootiug voor 1879. Ter inzage en aangehouden. 7. Missive van de Commissie voor de Stede lijke Gasfabriek, met een voorstel tot verhooging der jaarwedde van den klerk aan de Gas fabriek. Ter inzage en aangehouden. 8. Rapport van de Financieele Commissie, betrekkelijk het onderzoek der Gemeente-be grooting voor 1880 in de afdeelingen. Ter inzage en aangehouden. 9. Adres van C. L. Rokebrand om afstand van aen sloot aan de Frankelandsche laan om die te dempen. Verzonden aan de Com missie van Fabricage tea fine van bericht en raad. *.410. Missive van C. Jansen, ambtenaar ter gemeente-secretarie, houdende dankbetuiging voor de hem toegekende gratificatie, als tijdelijk inspecteur van politie. Aangenomen voor kennisgeving, 11. Voorstel van Burgemeester en Wet houders in overleg met de Commissie voor de belastingen tot vaststelliug der verordening tot heffing van schoolgelden op het gymnasium, ingevolge raadsbesluit vau 31 Juli U. op f 70 bepaald. Door den heer Melchers wordt voor gesteld om het schoolgeld voor het Gymnasium te bepalen op f '100 in plaats van f 70. Dat voorstel wordt door geen der leden ondersteund. Het ontwerp wordt aangenomen met 15 stemmen tegen 1. Tegen de heer Melchers. 11. 'b. Ontwerp tot vaststelling der ver ordening tot invordering van schoolgelden op hot Gymnasium. Aangenomen met algemeene stemmen. 12. ff. Voorstel van Buigemeester en Wet houders in overleg met de Commissie voor de belastingen tot wijziging, ingevolge het vorig besluit, der verordening tot heffing van school gelden op de openhare middelbare scholen. Aangenomen inet aigemeene stemmen. 12. b. Ontwerp tot vaststelling der ver ordening tot invordering van schoolgelden op ,de openbare middelbare scholen. Aange nomen met algemeene stemmen. '13. Missive van den schuttersraad met rekening der dd. schutterij over 1878 en rap port der_ financieele commissie. De' ontvangst bedraagt f4393,905 De uitgaaf f4125,025, zoodat de rekening sluit met een goed slot vaa f268,88. Wordt met algemeene stem men goedgekeurd. 14. Missive van den schuttersraad ten geleide der begrooting der dd. schutterij voor "1880 en rapport der financieele commissie; de ontvangsten en uitgaven bedragen f 4483. Aangenomen met algemeene stemmen. -15. Adres van H. T. Gudde om eervol ontslag als hulponderwijzer met 1 November e. k. en rappoit der plaatselijke schoolcom missie. Met algemeene stemmen wordt het gevraagd ontsfag eervol verleend. 16. Adres van mej, M. L. J. M. Van den Hoogen om, eervol ontslag ais hulponderwjjzeres met 15 November e. k. en rapport der plaatselijke schoolcommissie. Met algemeene stemmen wordt het gevraagd ontslag eervol veileend. 17. Onderzoek van den geloofsbrief van het nieuw gekozen raadslid den heer W. A. Beukers. Na onderzoek van den geloofsbrief wordt met algemeene stemmen, overeenkomstig het rapport der commissie, tot de toelating van het nieuw gekozen raadslid besloten. 18. Aan de orde is: het suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting over 1879 ad f 1438.21'. Dit suppletoir kohier wordt met •algemeene stemmen voorloopig vastgesteld. 19. Benoeming van een hulponderwijzer 2e klasse aan de openbare school voor jongens op eene jaai wedde van 1600. Wordt benoemd H. L. Brons met 14 stem men. P. Buyn verkreeg 1 stem; er was een biljet in blauco. >20. 3'ooistel van het raadslid den heer J. Vrijland tot onteigening van een gedeelte plaat in de rivier de Maas tot aanleg van een kade. .Daarover worden zeer langdurige beraadsla gingen gehouden. In den loop daarvan wordt door den heer Vryland het voorstel gedaan om zyn voorstel alsnog aan te houden ten einde een nadere berekening van kosten te laten opmaken. Dat voorstel wordt met 9 tegen 7 stemmen ^verworpen. Hierop wordt het voorstel van den heer "Vryland zelf nopens de kade in omvraag ge- bracht en verworpen met 10 tegen C stemmen, i Tegen, stemden de heeren: J. A. Nolet Wz,, Lechner, .Elzevier Dom, Loncq, Roeiants, Van der Schalk, Schieveen, Knappert, Visser eu Loopuyt. q Vóór de heeren J. F, Legner, Melchers, Vrij land, Rijnbende, L. W. Jansen en J. B. Nolet. 21. Adres van J. Van der Burg tot demping van een sloot aan den Singel en rappoit der Commissie van Fabricage. Overeenkomstig het voorstel van Burgemeester en Wethouders en het rapport van de Com missie van Fabricage wordt met '12 tegen 4 stemmen op dit adres afwijzend beschikt. Tegen stemden de heeren J. F. Legner, Melchers, Vrijland en J. B. Nolet. 22. Adres van P. T. Gunnewegh om eene toelage uit de gemeentekas ais eervol ontslagen brugwachter aan de Ooievaarsbrug. Door den heer ,T. F. Legner wordt voorgesteld den adressant f 2.per week toe te kennen. Dat voorstel wordt 'verworpen met 10 tegen 5 stemmen, terwijl met gelijke meerderheid het afwijzend voorstel van Burgemeester en Wethouders wordt aangenomen. Tegen laatstgeuoemd voorstel stemden de heeren J. F. Legner, Loncq, Melchers, Jansen en J. B. Nolet. 23. Voorstel tot aanvulling eu verdere wijzi ging der verordening tot benoeming van ambte naren door Burgemeester en Wethouders. Wordt met algemeene stemmen aangenomen 24. Nieuw ontwerp tot uitbreiding van de politie in deze gemeente. Ter inzage om bij de behandeling van de gemeente-begrooting te worden behandeld. Daarna is de vergadering gesloten. Op de vergadering van liberale kiezers alhier, gisterenavond gehouden, ter bespreking vau een kandidaat voor de Provinciale Staten, in het hoofdkiesdistrict Schiedam, voor de verkiezing op Dinsdag 28 dezer, is besloten ditmaal geen kandidaat te stellen, uithoofde de kandidaten, reeds in de onderdistricten Delfshaven en Overschie gesteld, beide hunne beginselen zijn toegedaan. Gisteren viel nabij de Konijnenbuurt eer meisje in de Noordvestgracht, dat werd opgemerkt door den molenaarsknecht P. Van Rhijn, werk zaam aan den stoomkorenmolen sDe Draak." Onmiddellijk begaf deze zich te water ten einde het kind te redden, doch in de nabijheid er van gekomen, werd het meisje, dat inmiddels een haak was toegestoken, door een aldaar aanwezig persoon, behouden aan wal gebracht. Da koidaatheid van Vau Rhijn verdient des niettemin allen lof. De heeren Mrs. W. K. S. Van der Mandele en P. Post Uiterweer advocaten te Delft, hebben in de gisteren gehouden zitting van den Hoogenraad den eed als procureur afgelegd. De Kroonprins isnaar Reuter aan het Vad. uit Parijs seint, gisterenmorgen aldaar uit 'Zwitserland aangekomen. Volgens de Frausche bladen pu de Prins te Parijs den Groothertog en de Groothertogin van Saxen-Weimar ontmoeten, die van Biarritz komen. Bij Koninklijk besluit van 22 October 1879 no. 22 is J. Goossens, controleur der invoerrechten eu accüusen te Amsterdam, vroeger als zoodanig alhier, benoemd tot Provinciaal Inspecteur der directe belastingen, iuvoerechten en accijnsen aldaar. In de:i afgeloopen nacht is zekere v. d. W., wonende in de Tulpenstiaat te Delfshaven, door de politie gearresteerd, ais beschuldigd van poging tot brandstichting. De agenten van politie Orban en Kamper, juist te dier plaatse aanwezig, snelden op het geroep vau brand de woning binnen en hadden het geluk de vlam met kleeden uittedaoven; alles scheen met petroleum besmeerd te zijn. Voor de betrekkjng van Gouverneur- Genei aal zouden in aanmerking komen, volgens het Zeeuwsch Dagblad-, Jhr. Mr. Six, Minister van Binnenlandsche Zaken en Mr. E. H. 's Jacob, oud-lid der Tweede Kamer. Voor den heer Sypesteyn, zoo dezen de twee jaren niet gelaten wordt om zijn immigratie-programma wit te voeren,'de heer J. Cohen Stuart, oud-directeur i van Financiën in Suriuame. Mrs Edwards, van wier geheimzinnige verdwijning uit Liverpool wij voor eenigentijd n ons blad melding gemaakt hebben, is door eeue »private detectieve" te Londen ontdekt en naar het huis van hare bloedverwanten gebracht. Ik ondergeteekendedie ongeveer een jaar geleden het ongeluk had door een val mijn linkerschouder te kneuzenzoodat ik onmoge lijk werken kon en bij de geringste beweging de hevigste pijn leed, ben nuna verschillende middelen tot herstelling zonder gevolg te heb ben aangewend, door den lieer MESLINK, Lceraar in «Ie Gymnastiek alhier, totaal genezen. ZEd. verdient te meer mijnon innigsten dank, omdat ik ook uit liet Academie Ziekenhuis te Leiden ontslagen werd, zonder in staat te zijn mijnen arm te kunnen bewegen. De COMMISSIE voor het BURGERLIJK, ARMBESTUUR te Schiedam is voornemens, op Vi oensdag den 39stén October 1879, des avonds ten zes ure, iu den Doele aldaar te doen aannemen De voorwaarden zijn ter inzage neder-' gelegd in den Doele. Schiedam, den 25 October 1879. De Commissie" voornoemd,- De Voorzitter J. M. VAN DER SCHALK. De Secretaris A. W. MULDER. VAN KEN EN staande en gelegen aan de Hoofdstraat Wijk G, Nrs. 172 en 173, TE DOOR DEN TE OVERSCHIE op Vr|j<Iag den 31 October 1879, voormiddags ten lialf twaalf ure, bij veiling, en op Zaturilag 8 November 1879des avonds ten half negen ure, bij afslag, in het gebouw „51 usls Sacru ni" aan de Lange Haven te Schiedam, zeer geschikt voor BOÜWTJEKREIN en bij biljetten breeder omschreven. Bezichtiging op, vertoon van een toegang-, biljet, afgegeven door voornoerndeu Notaris, op Woensdag 29 October aanstaande, van e l f tot drie uren, terwijl alsdan op.het terrein ook aanwijzing zal geschieden. Inlichting omtrent de verköopsvo.orwanrden geeft,- voornoemde Notaris VAI^.DER HEIJDEN»

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 2