Biimulaitsckt BericMei van Maandag 1 December 1879. Kennisgeving. SCHIEDAM.29.November 1879. Ia de zitting van den gemeenteraad alhier gisteren gehouden, heeft: 4, de heer W. A, Beukers, na het afleggen der gevorderde eeden als lid van den Raad zitting genomen. Er waren thans-16 .leden tegenwoordig. De hear Van der Schalk ,was afwezig. 2. De notulen van het verhandelde in de zitting van 30 October jl. worden gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede dat ingekomen zyn de volgende stukken 3. Provinciaal blad no. 62, houdende mede- -deeting van de benoeming van schoolopzieners. 4. Missive van Gedeputeerde Staten ten geleide van de goedgekeurde rekening van de dd. schutterij over 1878. 5... Idem met „goedgekeurde begroeting, der dd. schutterij voor d8S0. 6. Idem tot goedkeuring van een raadsbesluit, tot wijziging dergemeentebegrooting voor *1879. 7. Idem tot het doen van af- en overschrij ving op de gemeentebegrooting voor, 1879. 8. Idem tot goedkeuring van het le supple- toire kohier der plaatselijke directe belasting over 1879. Al deze mededeelingen worden voor kennis geving aangenomen. 9 Twee ontwerp-besluiten tot het doen van 'af- en overschrijving op de gemeentebegrooting voor 1879. Ter inzage en aangehouden. 10. Missive van de Oommissie voor de plaat selijke belastingen^ met ontwerp-verordeningen op de heffing en invordering van rechten wegens' verrichtingen van den burgerlijken standen van leges op de gemeente-secretarie. Zulten zoo aanstonds worden behandeld. - 11. Voordracht tot benoeming van hulpon derwijzeressen. Daarop zyn geplaatst; voor de Openbare Burgerschool voor jongens en meisjes mej. D, De Groot, te Ellewoutsdijk ea mej. F, S. Klaar, te Middelburg. -1 Voor de le openbare tusscheDSchoolmej. M. E, De Groot, te Schiedam en mej. F. P. Moulijnte 's Gravenhage.Ter inzage en aangehouden. 12. Missive van de Oommissie van Toezicht vpor het. middelbaar onderwys, ten geleide van. eene aanbeveling tot benoeming van-een lid," -, wegensperiodieke aftreding. Daarop zijn ge plaatst de heeren H.-M. Bremmer, aftredend lid en J. S. M." De Groot. Ter inzage en' aangehouden. 13. Idem van de Plaatselijke Schoolcommissie ten geleide van'eene aanbeveling tot benoeming van een lid, wegens periodieke aftreding. Daarop zijn geplaatst dei heeren J.'Lechn&y aftredend lid en D. Raven. Ter inzage en aangehouden. 14. Missive van de Commissie van beheer der fondsen van het voormalige Oude Mannen huis met de rekening over 1878. Ter in zage en aangehouden., 15. Missive van de Commissie van beheer over de verzameling van heel- en verloskundige instrumenten, met de rekening over 1878. - In handen gesteld^ van de finaocieele commissie, tan fioe van ondeVzoek en rapport. 16. Missive vau den havenmeester, houdende dankbetuiging voor de verhoogiog zijner jaar wedde. Aangenomen .voor kennisgeving. ,17. Idem van den klerk aan de gasfabriek houdende dankbetuiging voor de verhooging van zijne jaarwedde. Aangenomen voor kennis geving. 18. Adres van het bestuur der Hollandsche maatschappij, van. Landbouw,- afdeeling Rotter dam, Schiedam en omstreken, houdende verzoek om tot het houden van eene tentoonstelling van vee enz.,-in Maart a. s, wederom in gebruik te mogen hebben den Doele en de exercitie- schuur en evenals vroeger een subsidie te bekomen, Ter inzage en aangehouden. 19. Adres van G. A. E. Visser om aanstel ling tot makelaar in gedistilleerd en jenever bessen. Ter inzage en aangehouden. 20. Adres van "W, Bosseiaar, om afstand van- grond aan de Warande, tot het stichten van woningen in de richting van de Lfurens- straat. In handen gesteld van de Oommissie van Fabricage, ten fine van bericht en raad. 21. Adres van F. W. Van der Eist Co,, tot afstand in huur van dén grond aan den Buiten havenweg, tot dusver/ in huur bij de firma H. J. Plant Co., welke-firma bedoelde huur heeft opgezegd. Zal zoo aanstonds worden behandeld. 22. Adres van F. O. Kok, ook namens de overige kinderen van den overleden commissaris van politie, tot continuatie van huur der localen boven den Doele. Ter inzage en aangehouden, 23. Adres van J. Van der Burg Cz., om dem ping vau een gedeelte sloot aan den Singel en verplaatsing van de schoeiing en bij wei gering van dit verzoek wegneming of inkorting van de leuning voor zyn eigendom aldaar. In handen van de Commissie van Fabricage, ten fine van bericht en raad. 24. Aan de orde is: de verordening tot heffing van rechten wegeas de verrichtingen van den burgerlijken stand. Wordt na be raadslaging met algemeene stemmen aange nomen. 25. Verordening op de invordering dier rechten. Aangenomen met algemeene stemmen. 26. Verordening tot heffiag van leges wegens uitgifte van stukken op de gemeente-secretarie. Aangenomen met algemeene stemmen. 27. Verordening op de invordering dier leges. Aangenomen met algemeene stemmen. 28. Adres vau de firma F. W. Van der Eist ,en .Co. om afstand in huur van den grond aan den Buitenhavenweg, tot dusver in huur bij de-,firma. II. J. Platst'en Co. Burgemeester en Wethouders stellen voor het.verzoek toe te staan en den groDd op de bestaande voor waarden te verhuren, tot wederopzegging en ten langste voor den tijd van drie jaren, met ingang van 1December' e. k., a f 270 per jaar. Aangenomen met algemeene stemmen. 29. Voorstel van het raadslid den heer Elzevier Dom-om Burgemeester en Wethouders uitte- noodigen tothet doen instellen van een onderzoek tot uitbreiding van de aanlegplaats voor stoombooten aan het Westerhavenhoofd en het vestigen van een wachthuis aldaar. Na langdurige beraadslaging is dat voorstel met 8 tegen 7 stemmen aangenomen. Tegen de heeren Vrij land, Beukers, Jansen, J. F. Legner, J. A. Nolet Wz., J. B. Nolet en Melcher». Bij deze stemming was de heer Visser afwezig. 30. Voorstel tot bevordering van den hulp onderwijzer 2e klasse J. L. Wever tot hulponderwijzer '!ste klasse aan de eerste open bare armenschool. Aangenomen met alge meene stemmen. 31. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders, in overeenstemming met den districts schoolopziener en de plaatselijke schoolcom missie, tot uitbreiding van het hulppersoneel op de eerste openbare armenschool en de tweede openbare tusschenschool, voor elke school met een hulponderwijzer of hulponderwijzeres der 3e klasse. Aangenomen met 13 stemmen tegen 2. Tegen de heeren Jansen en J. B. Nolet. 32. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders om hen te magtigen, evenals vroeger, den afslag van visch op de vischmarkt wederom voor het volgende jaar te regelen. Die machti ging wordt verleend. Daarna wordt de vergadering gesloten. De dag is weder in aantocht, waarvan de guitige dichter zingt: St. Nikolaas is reeds afgestapt, enonzeptad- genooten, die met opoffering van veel kosten en zeer veel moeite, hem ieder op zyn wijze een passend onderkomen bezorgd hebben, ver- dieuen, dat het groote publiek van hun be moeiingen op de hoogte kome; het groote publiek, welks afzonderlijke individuen den ge- wichtigen dag wel met meer of minder zorg zien naderen, 'tis immers zoo'n dure tijd? maar dat toch niet gaarne breken zou met de oude gewoonte, die de sombere winterdagen verheldert, de oogen van kleinen en niet kleinen doet tintelen van genot, die zulk' een onge zochte gelegenheid aanbiedt om toch eens recht lief te zijn jegens wie men 'tzoo gaarne is, en die aan huiselijk genot de schade ruim ver - goedt, welke de beurs bij deze gelegenheid lijdt. Oaze stadgenooten kunnen ditmaal echter een bezuiniging invoerenwaarop wij gaarne de aandacht vestigenze behoeven niet meer de kosten eener reis naar elders te maken, om zich van een en ander mode- en weelde artikel te voorzien. Wil men bewijs hiervoor, men trede de magazijnen van den heer Huisman binnen. Alles, wat in groote plaatsen magazijnen van verschillenden aard tot sieraad verstrekt, is hier vereenigd, en de wijze van schikken en plaatsen verraadt een smaakvolle en kundige hand. 't Geheel leveit zulk een vriendelijken aanblik op, dat het ons zeer zou verwonderen, als de heer Hulsman niet de leverancier werd vau de verschillende standen onzer stad. Naast zeer kostbare, zeer eenvoudige, maar altijd zeer elegante artikelen, en in het oude magazyn een verzameling cadeaux voor kinderen, waar, zelfs de moeilijk te bevredigen persoon een keus zal kunnen doen, De heer A, A. Muré verbaast u door zyn enorme sqrteering; ook hij biedt de concur rentie met grooler plaatsen stout het hoofd en geeft we vermelden slechts een enkel artikel uit de rijke verscheidenheid van keurige en smaakvolle voorwerpen, die men in dit ïlfvoegse vao de Schiedaoische Courant, De Burgemeester van Schiedam, Brengt bij deze ter kennis van de !-bezetenen: Dat tiet Kohier voor .de Belasting pp net Personeel No. 7 dezer Gemeente over hét Dienstjaar 1879/80 door den Heer Provincialen Inspecteur der Directe Be lastingen te Rotterdam, op den 27 Nov. 1879 executoir verklaard en op heden aan den Ontvanger der Directe Belastingen,, ter invordering is overgemaakt. Voorts wordt bij deze herinnerd, dat een ieder ver- pligt is zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet, te voldoenalsmede, dat, van heden af, de termijn van drie maanden ingaat, binnen weiken de reclames tegen dezen aanslag beboeren te worden ingediend. !En is hiervan afkondiging geschied, waar' het be hoort, den 29 November 1879. De Burgemeester van Schiedam, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSÊ. K - <- ui min dien winterdag vol bloemen, lied en geur, Ik min dat zoete feest van suiker en likeur, Het zielverkwikkend ijs, de schuim der limonade, 'k Zie liever dan in druk, mijn naam in chocoladel" A

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 9