HET MEISJE YAH LIEBENSTEIN, - i Gemengde Berichten. het midden der hoplieden, dien beker achter Èkander ledigen. Een artikel van het reglement jtidde: Drinken, of de kamer af. Men kon voor dukaten zich echter van dien dronk af- Joopen. Een jeugdig vaandrig moest als litenant geïnstalleerd worden. Hij kwam op lan Doelen, maar weigerde den beker te ledigen, Isndat hij zijn maag te lief had, hij betaalde Ie.'5 dukaten en verliet de zaal. Wat nu met lan wijn te doen? Een der aanwezigen had Ié. aardigheid voor te steiler, den wijn in een lak te doen, en den bok voor te zetten, die luiten op het Doelenveld rustig liep te grazen, poo gezegd, zoo gedaan; de bok kreeg den pak met. wiju, dronk dien leeg en begon na lenige oogenblikken de zotste bokkensprongen |e maken,» welke men zich maar bedenken kon. 3e aanwezige heeren hadden schik iu hun fcvenbeeld 1 Dat was een speling der natuur i een dronken bok op 4 beenenDe pret moest herhaald worden 1 Bij de volgende bijeenkomst verd den bok andermaal een bak met wijn voorgezet; hij rook, hij rook nog eens, maar pet werd hem'weer zoo draaierig in de maag ny werd in den vollen zin des woords koppig, Ichopte den bak omver en liep heen. Verstandige bok 1 Vele tweebeenige bokken, zijn dommer. Victor Hugo in «Paris-Murcie" Wanneer Spanje is gewond, bloedt Frankrijk; de slag, [die Murcia trof, treft Parijs. Parijs is de hoofd- tad 'der wereld en elke smart der wereld is en smart voor Parijs. Adelina Patti- schrijft in Paria-Mttreie, dat zij, wanneer zij 's avonds moet optieden, reeds 's morgens zenuwachtig is, dat die agitatie klimt naarmate het uur der voorstelling nadert, en1'dat, wanneer zij haar loge verlaat om op hét tooneel te verschijnen, slechts één ggvoel, dat van vrees, haar beheerscht. De indrukken gedurende de voorstelling zelf outsnappen aan de analyse; zij hangen af van de rol, van de andere-artisten enz. «Indien ik u dat alles zou kunnen voorzingen in plaats van "te schrijven, zou dit alles duidelijker zijn," zegt de beroemde artiste ten slotte, «want zonder verwaandheid kan ik zeggen, dat ik mijn stem beter en ge makkelijker gebruik dan de pen." Blijkens van Dr. Finsch te Berlijn ont vangen berichten is hij op Satsitl, een eiland van de Maarschalksgroep, aangekomen, en heeft bij" daar van 12 vrouwen en kinderen en van 3 'mannen reeds gipsafdrukken gemaakt. Hij wil zich van daar verder westwaarts begeven naar de Nicrouesische eilanden. Hij heeft ook Mac Lay aangetroffen. Deze bevindt zich op ,dit oogenbük op de Admiraalseilanden, waar hjj eene studie van de haaien maakt. Van die dieren heeft hij reeds een groot aantal varianten gevonden. Daarbij verkeert hij echter voortdu rend in gevaar van door de kannibalen opge geten te worden. Mac Lay ziet dat oogenbük rustig te geinoet, en heeft zich door de aldaar vertoevende zeevaarders laten belovpn, dat zij c. q. zich niet zullen wreken, maar zullen zorgen; dat zijn hoofd zijne veizamelingen en zijne studiën naar Petersburg worde gezonden. Van 1 Juli 1877 tot 30 Juni 1878 hadden op de Engelsche kusten 3641 aanvaringen,en schipbreuken plaats, -waarvan 422 geheel verlies en'126 verlies van menschenlevens tengevolge hadden. Alleen het getal Engelsche schepen, 'dat'gedurende dien tijd in-en uitgeklaard werd, bedroeg ongeveer 60ö,000, een tonnelast van ruim" 100 millioen vertegenwoordigende. Sedert 1852 hebben daar 46320 schepen schipbreuk celeden, het verlies aan menschènlevens was 17829." J J, J T Te Parijs is dezer dagen "een man aange komen/die' den weg'.van/Lyon daarheen in V -v( i ,'IV 48 uren te voet heeft afgelegd. Dje ongeevra- v f' ,hpl' off. «O'.vzi'.'0 JU, O ,.f s#arde wandelaar heet Bargossr en draagt den bynaam van «den Locomotiefman." Te Home wedde hij, naar meu verhaalt, dat hij 24 uren lang een wedloop zou houden met een man te paard, en wou zijne weddenschap, daar het paard na 23 uren van vermoeienis bezweek. Ook te Milaan en te Napels heeft hij tal van dergelijke weddenschappen gewonnen^ In tegenstelling met de sneeuw- en ijsbe- richten, die uit bijna geheel Europa tot ons komen, schrijft iemand uit Catania, op Sicilië, dat hij den lin Dec. in de open lucht tussehen bloeiende oranjeboomen en ro/en de courauten heeft zitten lezen, die vol waren van de buiten gewone koude, ea dat hij zelfs nog een poosje in huis heeft moeten gaan, omdat de zonneschijn hem wat al te warm werü. De Maimer Am. meldt dat Woensdag eeti onderwijzer met ongeveer 30 schoolkiudereo by Caup door het ijs gezakt is en dat op 9 kinderen na, allen verdronken zijn. Onlangs werd in verschillende bladen melding gemaakt van aen toestelletje, om door middel der tanden te hooren. Wanneer dat toestelletje algemeen in gebruik komt, roept het satirieke blad Perl. Wespen uit, dan zal dit van groeten invloed zijn op de taal. Men zal dan kunnen zeggen»lk durf mijn tanden niet te vertrouwen." «Den eeaeu taod in en den anderen weèr uit." «Hij preekt voor doove tanden." Wie tanden heeft om te hooreu, die hoore." sik ben geheel tand" enz. De directeur van den schouwbuig te Pskow (Rusland) klaagde steen en been. Avond aan avond speelde hij vot stoelen en bankeu en de man bezat geen kopek, om rnet zijn gezelschap naar een andere stad te trekken. Wat te doen 1 Hij liet voor de afscheidsvoor- stelling plaatsbewijzen drukken in twee kleuren, roodeen blauwe. De blauwe gaf hij den bureaulist ten verkoop, terwijl hij de roode langs den weg door zijn bediendeu lietverhezen. Des avonds waren partei re en loges stampvol; de bewaarders van oveijassen en pelsen hadden het nog nooit zoo druk gehad. Daar wordt op eenmaal het publiek geannonceerd, dat door een der bedienden per ongeluk de roode biljetten op stiaat waren veiloien en voor dezen avond alleeu de blauwe geldig waren. De meeste bezoekers lieten blauw blauw blijven en voorzagen zich in allerijl aan het bureau van plaatsbewijzen, om toch maar volstiektde voorstelling te inogen bijwonen. Do coup de ihêalre gelukte volkomen. Edison heeft eene nieuwe electrische lamp uitgevonden, die byzomler eeuvoudig en goedkoop is, en waarbij het licht, verkiegen wordt door sterk verhit gecurbouiseerd papier, dat met de plalmadraden vei bonden en ineen luchtlechgen glazen bol wordt gesloten. Keue eenvoudige machine om de electi iciteit op te wekken, die in ieder huishouden in toepassing kan worden gebiacht, is voldoende om vijftig lampen te voorzien. naar het lloogduitsch van FUIEDRICH BOD ENsjTEDT. II. Alexander vond, nu hij bij Mario was, alles goed. Hij volgde haar naar den tuinen schepte er een bijzonder zondagsvermaak in, met haar, over de heg, de kippon te voêren van het brood dat zij medegenomen had, waarbij hij lachend nu zichzelf dan Mario en dan wedr-r de kippon be keek, even alsof hij zich wilde ovortuigon, dat liet geen droom maar werkelijkheid was. Daarop moest bij Marie in den stal volgen waar zij hem, niet zonder trots,' twee vette koeien en vier geiten, als vee- bezitting'van haar vaderlijk huis, toonde. Ook.,, voor deze dieren had zij iets te snoepen meege bracht; zij staken [haar al dadelijk bij haar binnen komen .verlangenddo koppen - toe p men i konhet - hen aanzien, ,dat zij gewoonOwaron ,bjj ,zulke.ibe-;.,i zoeken* vriendelijk door haar bedacht* te worden. Van den stal gingen zij weder naar den tuin, en - Marie haalde in het voorbijgaan een blauwe brei kous uit het huis en zeide»Wij drinken ge woonlijk pas om vier uur koffie, maar moeder vraagt of u ook liever nu dadelijk een kop koffie wilt» hebben, zooals do gröoto hoeren dat na tafel ge woon zijn? «Ik zou ook even goed tot vier uur kunnen wachten, maar als zij klaar is, wil ik ook—wel dadelijk' een kopje" hebben." 'Zij gingen samen in den tuin op een bank zittenMario zette dadelijk hare naalden in be weging, terwijl de vorst zijn koffie dronk, die liare moeder hem zonder verder te vragen zelf gebracht had, terwijl zij daarbij opmerkte: «Ik dacht weldat mijnheer wel liever voor ke/ktijd dan daarna koffie wou hebben." Alexander begon met Mario's moeder een gesprek, en vond hare antwooiden en opmerkingen zeer verstandig. Intusschen was het klokgelui weder begonnen, en spoorde de huisvrouw aan haren "mantel om te doen, (zonder welken geen getrouwdo boerin in Thuringen 's Zonda» uitgaat, al is hot nog zoo warm), en den man: huizes te wekken. Mario bracht hare hreikousr<lö% om in plaats daarvan haar gezangboek to en Alexander verliet te gelijk met het vronijTklaverblad hot huis. Hij kwam echter met zijn kerkgang niet verder dan tot aan hot badhuis, waar hij door zijn oom gezien werd dio onder de schaduwrijke kastanje-', hoornen, mot een gezicht waarop de verveling te lezen stond, heen- en weèr slenterde, on de rook van zijn sigaar met een lusteloosheid wegblies,' alsof een kurt oponthoud in liet heerlijke Lieben-- stein tot dé zwaarste beproevingen des levens - behoorde. «Waar gaat gij nu weer heen?" vroeg hij aan' Alexander, die in zijn onschuldig gesprek met Marie, zijn oom in het geheel niet bemerkt had, en onaangenaam verrast was toen deze op eens voor hem stond. «Naar de kerk," antwoordde Alexander. «Gij zonde, me een groot genoegen doen nu een beetjo bij inij te blijven, om mij, voor wij aan tafel gaan, de zoo hooggeroemde heerlijkheden van Lie-' benstcin te toonen, daar ik dadelijk na tafel weder denk te vertrekken." Alexander nam afscheid van Mario en bare ooders en beloofde spoedig weer te komen. Do bravo lieden vervolgden hunnen weg naar de kerk, Dimitry, die al dadelijk Marie scherp had opge nomen, wierp nu een langen onderzoekenden blik op hare ouders, en trok daarop zijn neef bij don arm met zich voort. -••> «Gij schijnt van frissche boschbeziën te houdon."' zei hij na een poos, «en gij hebt waarlijk gee), slechten smaak. Hoelang kent gij dat meisje'al?" Sedert gisteren." «Sedert gisteren en heden na een lang bezoek, op weg naar de kerk in gezelschap van hare oudérs,u Dat noem ik snel en slim te werk gaan. Uw vader" zou het niet gelooven, als ik het hom verhaalde,- en ik zelf had zoo iets van den jongen sebuchte- ren heilige nooit gedocht." De toon, waarop dat gezegd werd, had ietsbe- leodigends, iets uitdagends, en Alexander had reeds13 een scherp antwoord op de lippen; hij beheerschte,!,' zich echter bij do gedachte, dat zijn oom, met-, wien hij weinig sympathiseerdesleehts eenige uron in Liebcnstein vertoeven zoudie hij nu niet mot hem in onmin wenschte door te brengen/'-! Hij stelde voor met hem een wandeling door3 het bosch naar hetLange Zwaard" temaken, en Dimitry stemde toe, alleen, zooals htj zich uitdrukte, om don tijd te dooden. Bij het aanschouwen van' het velo natuurschoon, waarop de licht ontvankelijker' Alexander hein opmerkzaam maakte, haalde hij t1 onverschillig de schouders op, en hij had bij het gesprek slechts één hoofddoel, nameniijk zijn neef over te- halen, uiterlijk binnen veertien dagen naar Baden-Baden te komen, waar nog andere blbed- verwanten en vrienden vnn' zijn huis zich zouden-> bevinden. «Baden-Badcn" zeide hij telkens, «is na Parijsr de oenige plaats, waar men leven kan zonder zich te vervelen. Alexander, wiens gedachten bij' Marie waren, liet zijn oom praten, zonder meer1", te antwoorden dan noodig was, en was Mij toen hij 's avonds van hem nf was, want zijn qet». hield woord en vertrok dadolijk na hot diner (waaraan Alexander slechts in schijn deelnam) om aan de ispeeltafol cnbij de bajndèren in/'1 Baden-Badon, die opwekking-te zoeken, welke 'hij- ut door het kalme natuurschoon van Liobenstein niet,.,.; vinden kon. Reeds den volgenden dag ging Alexander-zijne- Mario, zooals hij haar in zijne gedachte noemde, t weder, bezoekenhij vond echter noch haar, noch- hare ouders tehuis, en vernam van een 1'klein-, meisje, dat-voor buurmans deur .zat, -dat 'zij op-'A het veld aan don arbeid waren, -Ilij .dacht eonHjij oogenbük na, wat', hij doen zou. Het denkbeeld,-^ dat hij Mario den" geheelen' 'dog niet zién zou, was- hem'ionverdragelijkji'hij) mocht aan tafel de goede*" lieden weer niet overvallen en zoo besloot hij hen»-

Schiedamsche Courant | 1879 | | pagina 6