BimealaiiflschE BerMfa SCHIEDAM, 13 Fobruarl 1880. Gisteren hield de gemeenteraad alhier eene openbare vergadering, die door 15 ledön werd bijgewoond. Afwezig waren de heeren Loncq en Loopuyt. 1. De notulen van de vergadering van 15 Januari II. werden gelezen en goedgekeurd. 2. Ingekomen was eene missive van Ged. Staten, de ontvangst berichtende van de veror dening- op het vervoeren van rundvee. Aan genomen voor kennisgeving. 3. Idem idem, van het raadsbesluit dd. 28 Nov. 1879, regelende het aantal hulpouderwjj- zers en hulponderwijzeressen aan de openbaie lagere scholen. Aangenomen voor kennis geving. 4. Idem, rapport van de Commissie voor de Strafverordeningen met missive van Ged, Staten en ontwerp gewijzigde verordening op de straatpolitie en op het rijden. Wordt besloten deze stukken in den loop der zitting te behandelen. 5. Idem, missive van Curatoren van het Gym nasium met beredeneerd verslag over 1879. Ter visie, zullende het worden opgenomen iu het Gemeenteverslag en in 't Verslag der Han delingen. 6. Idem, bericht van de hulponderwijzers G, B. Lalleman te 's Gravenhage en W. G. Meijer te Mep pel, voorgedragen ter benoeming tot hulponderwijzer alhier, dat zij hunne sollicitatie intrekken, zijnde tot het iudienen eener nieuwe voordracht bereids een nieuwe oproeping van sollicitanten gedaan. Aangenomen voor kennisgeving. 7. Idem, adres van J. Van der Most, om eervol ontslag als hulponderwijzer met 1 April e. k., en rapport der Plaatselijke Schoolcom missie. Ter inzage ter behandeling in eene volgende vergadering. 8. Idem, adres tan N. Van der Sluijs, om zijne gewone jaarlijksche gratificatie als sluis wachter. Gelijk besluit. 9. Idem, adres van S. Lanijhuut en N. B. Van Praag, om concessie voor den aanleg en an de exploitatie vau een stoomtramweg tusschen Schiedam en Rotterdam via Delfshaven. Gelijk besluit. 10. Idem, adres van directeuren der Stearine kaarsenfabriek sApollo" en anderen om bestra ting van den Buitenhavenweg. In banden van Burgemeester en Wethouders, om in ovei leg met de Commissie van Fabricage zooveel ooodig er op te letten. 11. Idem, adres van J. Van de Water Jz. om af-chrijving van den aanslag in de plaatselijke directe belasting voor 1880. tu handen van Burgemeester en Wethouders ten fine van be schikking overeenkomstig de bepalingen dei- verordening. 12. Aan de orde was de vaststelling van het 2e suppletoir-kohier der plaatselijke «iiiecte belasting over 1879 ad f 203.72Vs. Aangenomen met algemeene stemmen. 13. Idem, de ontwerpbesluiten tot af- en overschrijving op de gem een teling rooting over 1879 Met algemeen? stemmen aangenomen. 14. Idem, adies van J, II. Manders, om eervol ontslag als hulponderwijzer met 15 Februari e. k. Het voorstel -van Burgemeester en Welhouileis, om oveieenkornstig het ïappoit der plaatselijke schoolcommissie het ver/oek toe te staan, wordt met algerneene stemmen aan genomen. 15. Idem, voordvacht voor de benoeming van hulponderwijzer 2c kl. aan de 2e openbaie tussxhenschool. Met algerneene stemmen ""wordt benoemd C. L. Van Balen, zijnde twee ^biljetten in blanco. 16. Idem adres van C. L. Rokebiand, om afstand van een gedeelte sloot en rapport der ïBoniuiis'sie" van Fabricage, Het voorstel van Burgemeester en WVethouders, om t overeen komstig het rapport op het verzoek afwijzend te beschikken, wordt na discussie aangenomen met 14 stemmen tegen 1 (die van den heer Elzevier Dom). 17. Idem, adres van W. Hosselaar, om afstand van grond aan de Warande en tapport der Commissie van Fabricage, Aangehouden het vooistei om overeenkomstig het rapport van de Gornmissie vau Fabricage en een bestaand raadsbesluit afwijzend op het verzoek te be schikken, terwijl door den heer J. B. Nolet het voorstel werd gedaan, ondersteund door de heeren Beukets en Jansen, tot intrekking van bedoeld raadsbesluit, waarop het voorstel tot afwijzing was gegrond, zijnde ook het voorstel van den heev J. B. Nolet tot eene volgende vergadering aangehouden. '18 Idem, machtiging aan Burgemeester en Wethoudeis, om overt?gaan tot het doen rooien van een 19tal hoornen. Die machtiging wordt verleend. 19. Idem, de behandeliug van verschillende stiafverorileningen. 4 In de eerste plaats worden na discussie met algem»ene stemmen aangenomen twee ver ordeningen op de handhaving van de openbare orde en de straatpolitie en op het rijden, na goedkeuring der wijzigingen daatin gebracht naar aanleiding van door Gedeputeerde Staten gemaakte opmerkingen en met overneming van een door den heer Visser vooigestelde wijziging, om in ait. 20 het cijfer van de maximum-vracht voor voertuigen binnen de gemeente te bepalen op 2350 kilogsam. Daarna kwam in behandeling de Verordening, regelende het gebruik en de bescherming vau gemeentegrond en gemeen te-eigendom meu. Die Verordening werd met '11 tegen 2 stemmen (die van de heeren Rynbemle en Viijland) aan genomen met de wijzigingen daai in nader door Burgemeester en Wethouders voorgesteld en vooits: u, met verwerping met' 10 tegen 4 stemmen (die van de heeren: Rijubende, J. A. Nolet Wz., J. Lechner en J. F. Legner) van een voorstel van den heer J. A. Nolet Wz., om het laten luopen op den openbaren weg van piuimgedieite te verbieden door de geheelc gemeente. b, met aanneming met '10 tegen 4 stemmen lie van de heeren Knappert, Vrijland, Jansen en J. Lechnei) van een vooistei vau den heer Visser, om dat verbod te bepei ken tot de Plantage en de plantsoenen. c, met aanneming met 7 tegen 6 stemmen (die van de heeren- Knappeit, Rynbeude, Vrijland, Jansen, J. A. Nolet Wz. en J. F. Legner) vat. een voo.-vtel van den Imer Melcueis, om in art. 10, 3e alinea in plaats vansliet rollen van jeneveistukkeu en dei-gelijken in de breedte van een trottoir uiten naar panden of erven, mag alleen plaats hebben over naast elkander gelegen planken of i tb beu", enz., te lezen: »Het rollen van gevulde lusten boven den inhoud vau een hectoliter, en dergelyken" enz. Met 7 tegen 0 stemmen weid daarbij ver- vvmpen een voorstel van den heer Rtjnbende, «iu, daar zijns inziens alleeu over 't amende ment vau den heer Melcheis gestemd was wat van andere zijde ontkend werd artikel 10 geheel iu stemming te bieugen. 20. Ten slotte werd door den lieer Elzevier Dom voorgesteld deu aichitect op te drageu teekeuiugen over te leggen eener uitbreidiug der aanlegplaats aan het Westerhavenhoofd, n et opgave van den waterstand, welk voorstel, door de heeren Schieveen en Jansen oodeisteund, vv-'i d aangehouden tot een volgende vergadering. Dn vergadering is daarop gescheiden. Onder de brieven, welke gedurende de le helft der maand Jaouaii door het post kantoor te Delft zijn verzooden, die wegens onbekendheid der geadresseerden niet bezorgd zijn kunnen worden komt o. a. voor Bionker Herny, te Maassluis. Volgens De Standaard heeft men te Overschie al een kievit gezien en een leewerik hooren zingen. Het overzicht van de opbrengst der Rijksmiddelen iu Januari, in de Sïaatscour, van gisteren opgenomen, geeft weinig stof tot bespreking. De opbrengst was f6 291,754,30® tegen f5.921,073,14 in Januari van het vorige jaar. Een twaalfde gedeelte der raming over het geheele jaar bedraagt f8.193.840,26. De heer Mr. C. II. baron Van Rhemea van Rhemenshuizen, lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal, is te Brummen op 68jari- gen leeftijd overleden. Volgens officieels aankondiging heeft de Regeeriog bepaald, dat voor de aanbesteding van een ijzeren kirstlichttoren op Ameland, op 26 dezer te houden, geene inschrijvingen van buitenlandsche fabrikanten aangenomen worden, en dat werk in eene Nederlandsche fabriek moet worden gemaakt. Ten onrechte schijnt hieruit door sommige bladen te zijn afgeleid, dat de Minister swater in zijn wijn'' deed, en op zijne beginselen terugkwam. Om welke reden ook, voor lichttorens is die bepaling altijd aangenomenzoodat hier van geen afwijking van beginselen kan sprake zijn. Tiouwens na de verklaiingen van den Minis ter van Financiën lijdt het geen twijfel, of de Regeeting rnoet daarvoor andere beweegredenen hebben dau de hescheimiug der binnetilamlsche nijverheid door wering van de buitenlandsche. Vier-eu-dertig Amstei damsclie handels firma's liebbeu zich lot do Tweede Kaïner gewend met een adres, houdende bezwaren tegen het wetsontwerp tot aanvulling van het, tarief van uitvoeri echten in Nederlandscii-Indië, Zij vreezen, dat die wijziging het gevolg moet hebben, om den handel in den Iudischen archipel naar vreemde havens over te brengen, terwyl de resultaten voor den fiscus ver bene den het geraamde cijfer zouden blijven. Zjj zien in de voordracht seen ernstige bedieiging voor den handel in den Indischen archipel, die niet is gewettigd door de opbrengst, die de in te voeren rechten als middel voor de Indischs financiën kunnen opleveren, en die dus zooveel te ernstiger i«, omdat het resultaat den wetge ver teleurstelling zal kunnen geven, die zou kunnen voeren tot maatiegelen nog gevaarlijker voor de belangen van handel en scheepvaart". Daarom dringen zij bij de Kamer op verwer ping der voordiacht aan. Een menigte Samarangsche handelaars hebben een uitvoerigen open biief gericht aan den Minister van Koloniënom hun houding in zake de patentbelasting tegenover de beschul digingen, door Z. Exc. iu de Tweede Kamer uit gesproken, te verdedigen. Nadat rnen sedeit langen tijd in Kralinge.n van de longziekte ouder het vee was bevrijd gebleven, is zij thaos weder uitgebroken op deu stal van den veehouder L. Drie milderen zijn onteigend en afgemaakt en 18 stuks ver dacht verklaard, De kabel tusschen Singapore en Bpnjoe- wangie is gereed en in dienst gesteld. Java heeft derhalve thaus"een tweede telegiafische verbinding met Singapore en daardoor met het groote telegraafnet. Het ijs op He riviervoor Dordt echt beeft zich een weinig verzet; aan de veren wordt het echter nog trouw door schietschouwen ge passeerd, dia een hoogst enkele maal er door zakken. liet -ys schijnt ten minste zeer sterk te zijn, niettegenstaande den feilen dooi. Door wijlen mej, D. W. De Weerd onlangs» te Deventer overleden, zijn by uiterste wilsbe schikking de ^navolgende legaten besproken: aan de diaconie der Hervormde- Gemeente.

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 2