BiniciilaailKfle MicïnT" "gadering van de Edinburgh United Liberal Association, in beide welke lichamen hij eene korte reile hield. Uitvoeriger sprak hjj in den namiddag te Giltnerton en te Loanend, waar hem met algemeene stemmen votums van vertrouwen werden toegebraciit. De studenten aan alle Staatshongeschoien met uitzondering van die te Poitiers, waar de meerderheid van clericale richting is, hebben zich vereenigd met het adres der Parijsche studenten ten gunste van maatregelen tegen de jezuïeten, Te Toulouse kwam het tot onge regeldheden, De studenten trokken door de straten, ouder het zingen der Marseillaise. Een officier, die de studenten tegemoet kwam, riep: Leven de jezuïptenHet gevolg er van was, dat hij een pak slaag kreeg, Niet enkel de Parijsche gemeenteraad, ook het aardrijkskundig genootschap bereidt professor Nordenskjbld bij zijne komst te Pargs eene schitterende ontvangst voor. Op voorstel van den voorzitter, admiraal la Roncière le Noury, zal. Nordenskjöld plechtig ontvangen worden iu de Cirgve d'Eté; waar hij voor de genoodigden een verhaal zal doen van zijne reis. Den volgenden dag zal hem in het Hotel Oontinenial'een groot banket worden aangeboden. fc' R A N K It IJ K. Verscheidene afgevaardigden- zijn gisteren in 't Ealais Bourbon samengekomen. Zij verzeker den, in strijd met de beweiingen der bladen, "dat besluiten, die spoedig gepubliceerd zullen worden, de onmiddellijke ontbinding vaö de Sociëteit der jezuïeten in Fiankrjjk zullen uit spieken. De vreemde jezuïeten zullen onmiddellijk uit het land verwezen woi den. Aan de kloosters der Sociëteit zal een uitstel, niet van 6, maar van 3 maanden worden gegeven om hun zaken te hquuleereu en ,hun roerend goed en hun inrichtingen te verkoopen. De niet-erkende congregaties, behalve de jezuïeten, zullen aan de verplichting worden onderworpen haar statuten binnen tamelijk kort tijdsverloop over te leggen. Het Gouvernement zal ze in over weging nemen en die congregaties, wier statuten geoordeeld worden in strijd te zijn met de beginselen van liet publiek recht in Frankrijk, ontbinden. De jezuïeten zullen niet toegelaten worden tot het vragen van erkenning. BELGIË. Eergisteren is door de liberale partij eene belangrijke overwinning aan de stembus behaald. Te Warenune, eea zuiver piattelandsdistrict in de provincie Luik, welks hoofdplaats een bevolking van nauwelijks 2500 zieleb telt, heeft de libe rale kandidaat, ondanks de exploitatie der nieuwe oudoiwjjswet door de geestelijkheid, met 17 stemmen over zijn clericalen tegen stander gezegevierd. En deze overwinning is van des te meer gewicht in verband met de voorbeeldig groote opkomst der kiezers. Inge- gchteveti in liet distlist zijn 1470 kiezers, van welke 1004 ter stembus zijn opgekomen; 45 briefjes waren van onwaarde, zoQiiat het aan tal geldige stemmen 959 en de volstrekte meerderheid 480 bedroeg. Op den heer Hallet (liberaal) vvaien 488 en op den heer Ancion (clericaal) 471 stemmen uitgebracht. ITALIË. Het miuisteiie heeft besloten de Kamer te verzoeken dagelijks twee zittingen te houden ter bespoediging der werkzaamheden. SCH1KDAM, 25 Maart 1880. De gemeentelnad alhier hield gisteren een openbare zitting, die door 43 ledeu werd bijge woond. Afwezig waren de heeren: J. B. Nolet wegens afwezigheid buiten de stad, Vrijland en Visser wegens ongesteldheid en Schisveen. 4. De notulen van het verhandelde in de vergadering van -12 Februari 1.1. worden ga- lezen en goedgekeurd. 2. Ingekomen is een Provinciaal Blad, no. 21, houdende raededeeling ^van het eervol ontslag van den schoolopziener in het 8e district van Zuid-Holland mr. J, J. De Reus. Aangenomen voor kennisgeving. 3. Idem, missive van Ged, Staten, berichtende de ontvangst van het afschrift der Verordening ter handhaving der openbare orde en veiligheid en op de straatpolitie en terugzending van de Verordening op het rijden, met eene opmerking. Eetstgenoemd beiicht wordt voor kennisgeving aangenomen en de laatstgemelde verordening in dadelijke behandeling genomen en met de voorgestelde wijziging aangenomen. 4. Idem idem, inet goedgekeuid besluit van 15 Januari jl. tot heffing en invordering van het recht, bedoeld bij art. 5 der wet van 23 April 1879 (Stil no. 72) leges burgerlijke stand. Aangenomen voor kennisgeving. 5. Idem idem, tot goedkeuiing van het 2e suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting voor 1879. Geljjk besluit. 6. Idem idem, met goedgekeurd raadsbesluit van '12 Februari jl., tot af- en overschrijding op de gemeentebegrooting voor 1879. Gelijk besluit. 7. Idem, het proces-verbaal der kasopnemiug bij den Gemeente-Ontvanger op 49 Februaii jl, Gelijk besluit. 8. Idem, rapport der Fmancieele Commissie nopens de rekening der Kamer van Koophaadei over 1879. Ter visie en de behandeling aangehouden. 9. Idem, missive van de Commissie voor het middelbaar onderwys met verslag over 1879. Ter inzage tot de eerstvolgende vei gadering en opname in het Gemeenteveislag en in het verslag der Handelingen. 10. Idem, vau de plaatselijke Schoolcommissie, het verslag over 't lager onderwijs in 1879. Gelijk besluit. 11. Idem, missive der plaatselijke School commissie, houdeude opgaaf der examens voor de tusschen- en armenscholen. Aangenomen voor kennisgeving. 1*2. Idem, van het'CoIlege van Brandmeesters, verslag der brandweer over 1879. Ter visie tot de eerstvolgende' vergadering, zullende het worden opgenomen in het Gemeenteverslag. 13. Idem, missive van het Burgdlijk Arm bestuur aanvragende een buitengewone sub sidie over 1879 van f800 voor het Burgerlijk Armbestuur. In dadelijke behandeling ge nomen en met algemeene stemmen toegestaan. 14. Idem idem, van gelijk bedrag voor het Stads-Ziekenhuis. Gelijk besluit. 45. Idem, vooistel tot af- en overschrijving op de gemeentebegrooting voor dit doei. Met algemeene stemmen aangenomen. '16. Idem, suppletoire begrootingen voor 1879 van het Burgerlijk Armbestuur en van het Stads-Ziekenhuis, voor dit doel. In handen der Financiëele Commissie, ten fine van onder zoek en lapport. 17. Idem, missive van het Burgeiljjk Arm bestuur niet staten tot het doen van af- en overschrijving in de begrootingen van 1879. Ter visie en, aangehouden tot eene volgende vergadering. .18. Idem, missive van de directie van het Handels-Entrepöt met rekening van hel Entrepót over 1879. In handen der FmauctëHe Commissie ten fine van onderzoek en rappoit. 19. Idem. adres van Wouterlooden Berkelaar, om demping van een gedeelte sloot aan de Frankelaodscho Laan, met aanbieding van af stand dier sloot aan de gemeente. In handen van de Commissie van Fabricage, ten fine vau beiicht en raad. 20. Idem,adres van W. Bosselaar, om ver gunning tot demping van een gedeelte sloot aan de Westfrankelandsche Laan, sectie D, no. 1239. Geljjk besluit. 21. Idem, adres van A. Krullaars, om afstand van grond'achter de Nieuwe Haven. Geljjk besluit. 22. Idem, adres van M. Van den Bos, om vsrhooging van jaarwedde als 2e sluiswachter aan de Buitensluis. Ter visie en de behande- deling aangehouden tot de volgende vergadering. 23. Idem, adres van Van der Loo en Berten, om concessie voor een stoomtramway van Overschie naar Schiedam, in verbinding met dien tusschen Rotterdam en Delft. Do be handeling wordt aangehouden tot aanstonds als een soortgelijk onderwerp aan de orde zal zijn,' 24. Idem, adres van T. Van den Burg, om afschrijving van aanslag in de piaatsel. directe belasting over 1880. In handen van Burge meester en Wethouders, ter fine van beschikking,' overeenkomstig tiet voorschrift der verordening; 25. Idem, adres van J. Hoek als boven. Gelijk besluit. 26. Idem, adres van J. J. Melchers Wz., W, Geerling en J. F. Gudde, om wijziging der politie-verordening, op het heetstoken. In handen van de Commissie voor de Strafver ordeningen, ten fine van bericht en laad. 27. Idem, adres van de wed. Koens en hare kin deren, om verbeteiing van de kadasti ale tenaam stelling van haar eigendom aan de Plantage. Ter inzage en de behandeling aangehouden tot eeue 'volgende vergadering. 28. Idem, adres van J. Ris A.IIz., om afstand van grond van het perceel weiland aan den Buitenhavenweg, In handen van de com missie van fabricage, ten fine van bericht en raadr 29. Idem, adres van J. Ris Jz., om plaatsing' op de kiezerslijst voor leden van den Gemeen teraad. Ter visie en de behandeliug aange houden tot eene volgende vergadering. 30. Aan de orde is tiet voorstel van het raadslid de heer J. B. Nolet, tot intrekking van het raadsbesluit van 27 April 1870, be treffende de uitgifte van gi onden aan de- Waiande, Na discussie verworpen met 11 stemmen tegen 2. (Fb'oV de heeren Melchen en Beukers). 31. Idem, adres van W. Bosselaar om af stand van grond aan de Waiande. Het- voorstel van Burgemeester en Wethouders,* overeenkomstig het rapport der Commissie van Fabucage, tot afwijzing vau het vei zoek, wordt- met aigemeene stemmen aangenomen. 32. Idem voorstel van het, raadslid de heer Elzevier Dom, tot het doen maken van een' teekening voor de uitbreiding van de aanleg plaats voor stoombooten aan de Maas, in ver-' band met het rapport van den aichitect. Na discussie aangenomen met 9 tegen 4 stem men. Tegen de heeren J. A. Nolet Wz., 3. Lechner,' Melchers en Beukers. 33. Idem, adres van J. "Van der Most, om ontslag als hulponderwijzer roet 1 April e. kJ en rappoit der plaatselijke Schoolcommissie,— Het voorstel om het' ontslag eervol te ver* leenen met ingang van 1 April e. k. wordt met algemeene stemmen aangenomen,1 34. Idem, adres van N. "Van der Sluijs, om zijne jaarlyksche gratificatie als sluiswachter. Met algemeene stemmen op de gewone vobr- waarden toegestaan. 35. Idem, benoeming van twee hulponder wijzers. Achter volgens worden benoemd: tot hulponderwijzer, le klasse, aan de openbare* jongensschool J. H. Van der Du-se te Overschie-- en tot hulponderwijzer, 2e klasse, aan de 4e openbare armenschool J. Hartendorp, beider niet algemeene stemmen, zijnde 3 biljetten in-' blanco. 36 Idem, adres van S. Lankhout en N. Bd Van Praag, om concessie voor den aanleg van' een stoomtramway van Scniedam over Delf'*- haven naar Rotterdam. Na voorlezing der gunstige adviezen door iBurgemeester en Wet-, houders aan de Regeering uitgebracht, zoowel over deze aanvrage als in verband met die*

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 2