12. Aan de orde is het 3e suppletoir kohier der plaatselijke directe belasting voor 1879 ad f 188.14i Het voorstel tot vaststelling van dit kohier wordt eenparig aangenomen. 13. Mem, het le voljaars kohier der plaatse lijke directe belasting voor 1880 bevattende de wijken A, B, C, D en E, ad f59.873,135. Evenzoo eenparig aangenomen. 14. Idem, rekening der Kamer van Koop handel over 1879 en rapport der Financieele Commissie. Met algemeene stemmen aan genomen in ontvangst ad f 510.38s, in uitgaaf ad f561.105, sluitend met een nadeelig slot van f50 72. 15. Idem, de suppletoirc begrootiDg van het Burgerlijk Armbestuur voor 1879. Met alge meene stemmen aangenomen. 16. Idem, idem, van het Ziekenhuis voor 1879. Gelijk besluit. 17. Idem, voorstel tot af- en overschrijving op de begrootiug van het Burgerlijk Armbe stuur voor 1879. Geit'1 \esluit. 18. Idem, idem, op iL begrooting van het Stads-Ziekenhuis voor 1879. Gelijk besluit. 19. Idem, adres van J. Ris Jz., om plaatsing op de kiezerslijst voor den Gemeenteraad. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders om uit hoofde vau de gebleken gegrondheid van adressants verzoek, dit toetestaan, wordt met algemeene stemmen aangenomen. 20. Idem, adres van B. H. Hesman, om plaatsing op de kiezerslijsten voor de Tweede Kamer en de Prov. Staten. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders om met 'toog op de gebleken ongegrondheid van adressants verzoek dit aftewijzen, wordt met algemeene stemmen aangenomen, zullende den adressant hiervan op de by art. 14 der kieswet voorge schreven wi)2e worden keunis gegeven. 21. Idem, adres van J. Hoek, om plaatsing op de kiezerslijsten voor de Tweede Kamer, de Prov. Staten en den Gemeenteraad. Het voorstel van Burgemeester en "Wethouders om het verzoek waarvan de gegrondheid is gebleken' toetestaan, wordt met algemeene stemmen aangenomen. Niets meer aan de orde zijnde is de ver gadering gesloten. Heden morgen werd de 57 jarige Petronella Hölscher, die, ongehuwd zijnde, alleen woonde in de Prinsensteeg alhier, en in den laatsten tijd ongesteld was, door een harer buurvrouwen levenloos te bed gevonden. Naar wij vernemen is het bij haar dood gebleken, dat deze vrouw, die van liefdegaven leefde, zooveel had bijeen ■weten te vergaren, dat er nog een aardig bedrag aan geld io haar woning is gevonden. Naar wij vernemen zullen binnen weinige dagen de hh. Powell en Tingle uit Engeland overkomen om de aan het gemeentebestuur van Delfshaven aangevraagde concessie voor een stoomtmm Schiedam Delfshaven Rotter dam te teekenen. Hieruit zou dus blijken, dat bedoelde flrmr» de haar door het gemeentebestuur gestelde voorwaarden heelt aangenomen. Tot hoofd-ingeland-plaatsvervauger vau Schieland voor hat 3e distnct is gekozen de heer Jan Van Stolk te Rotterdam met 165 van de '214 geldig uitgebrachte stemmen De leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal zijn tot hervatting harer werk zaamheden bijeengeroepen tegen Dinsdag 13 April, 'savonds 8 uren. Naar het TJtr, Daghl. verneemt heeft de heer Bastert zijn geloofsbrief aan de Tweede Kamer ingezonden en mag men het onderzoek daarvan in de eerstvolgende dagen tegemoet zien. Dnor de hdofdeommissie voor het stand beeld'- van graaf Jan van Nassau is een prijs vraag uitgesc,.reven voor het ontwerp van dit standbeeld, den graaf op zoodanige wijze voor stellende, dat de aanleidiug tot de oprichting van het standbeeldde herdenking van het stichten der Unie voor 300 jaar, daarbij duide lijk uitkomt. Het voornemen bestaat dit stand beeld te plaatsen op het St. Janskerkhof te Utrecht: het moet een hoogte hebben van minstens 3 meter en van brons gegoten worden. De kosten van uitvoering mogen niet hooger zijn dan f30,000. Aan het best gekeurde ontwerp wordt een prijs van foOO toegekend. De inzender van het ontwerp dat daarna 't meest voldoet, ontvangt als premie f250, Alleen Nederlanders en in Nederland wonende vreemdelingen mogeu mede- diugen. De heer E. Netscher, lid van den Raad van Nederlandsch-Indie, is Vrijdag ji te Batavia, nog in de kvacht van zijn leven, aan een lang durige ziekte overleden. ArnhCt.) JSigen Haard bevat een afbeelding van het huldeblijk van het Ned. leger ter gelegen heid van het huwelijk van HH. MM. den Koning en de Koningin, met een beschrijving van den heer Jo. De Vries, Zooals reeds is medegedeeld, hebben een aantal ingezetenen uit de Noordbrabantsche gemeenten Oss, Nuland, Kessel, Lithoijen en Empel zich onlangs tot den Koning gewend met vei zoek, dat de nieuwe wet op het lager onderwijs vomalsnog niet worde ingevoerd, opdat de beschikbare gelden in de eerste plaats zouden kunnen strekken tot verbeteriug van deu water afvoer iu Noordbiabant. Naar wij vernemen, heelt de Minister van waterstaat, handel en nijverheid, daartoe door den Koning gemachtigd, aan de adressanten te kennen gegeven, dat de behartiging van andere belangen, door de wet aan de Regeering opgelegd, haar niet zal ver hinderen tevens Siet mogelijke te doen, om .de bezwaren, waarop door de adressauten gewezen werd, te keeren. Men leest in de Nieuwe üorinchemsche Courant: De afdéeliug ïVyfheerenlauden" van de Hollatidsche Maatschappij van Landbouw, terecht begrijpende dat oudet wijzers ten platten lande zeer veel kunnen bijdragen tot ver spreiding van heldere begrippen omtrent land bouw enz., noodigde velleden jaar eenige onderwijzers uit zich te bekwamen voor het examen in ^landbouwkunde." Drie hoofd onderwijzers in het 9e district van Zuid-Holland, de lieeren J. Vink, te Lexrnond, P. Boezaard te Acperen en J. A. Zubuit te Schoonrewoerd veiklaardeu zicix daaitoe bereid. Zij schaften zich de uoodigeboekweiken aan, bezochten landbouwtentoonstellingen (een en ander voor rekening van genoemde afdeeliug Vyfheei en- landen) en studeerden vlijtig. De goede be doeling van de afdeeliug werd evenzeer be kroond als het ijverig streven van de bekwame on dei wijzers, die Zateidag geëxamineerd en allen toegelaten werden voor landbouwkunde. Het voorbeeld vau afdeeliug eu ouderwijzers vindö navolging. Gedurende het Jste kwaitaal vau '18S0 zijn langs de Nieuwen Waterweg binnengeko men 493 sloom- eo 88 zeil-chepeu envertiok- ken 513 sioorn- en '186 zeilschepen; te zamen •1006 sloom- en 273 zeilschepen. A. s, Donderdag zullen wederom ongeveer 70 peisoncn uit de proviucie Gioningen, meest allen uit Hunsiugo, naar Rotterdam vertrekken, om dan verder per stoomboot 1\'otterdam naar de Yereenigde Staten te woi den vervoerd. Het Athenaeum zegt: Clara Schumann heeft besloten de lettel kundige geschriften van haar echtgenoot uit te geven, en een beroep gedaan op allen, die eigenhandige brieven van den componist bezitten, om haar daarvan ge-, bruik te laten maken voor de biographie, die zij van haar man wil schrijven. Zateidag zijn van Kopenhagen te Amster dam aaugevoeid, per het stoomschip derKoninkl, Neder!. Stoombootmaatschappij Sirius, gezag voerder J. Bruins, 142 levende varkens. Deze ji- t aanvoer geschiedde voor rekening vaa den heer C. Ockhorst, te Rotterdam, die voornemens schijnt te zijn, geregeld Deensehe varkens hier te lande aan de markt te brengen. De proef, nu door hem por Sirius genomen, is zeker goed uitgevallen; geen enkel der dieren heeft gedurende de zeereis in liet minst gels. den; alle werden gezond eu frisch ontscheept eu konden door goed genomen maatregelen onmiddellijk van de losplaats naar de markt eo per waggons van de HollandscheIJzerenSpoor wegmaatschappij naar verschillende bestemmin gen worden vervoerd. Het is van algemeene bekendheid, dat ds Deensehe varkens fijner van kwaliteit zijn dao de Iloliandsche; hun vleesch is veel blanker en smakelijker, eu daar hunne beenderen es ingewanden veel minder zwaar zijn, leveren zU in verhouding meer vleesch en minder afval. Mocht met de invoeren geregeld worden voort gegaan, dan kan dit van giooten invloed zp op den prijs van het varkensvleesch. Overschie. Tusschen Zondag en Maandag is een diefstal gepleegd iu de schuur van P, Rodenburg; de dieven hebben 2 paardendekens en andere goederen meegenomen. Ook zjjn alhier 5 konijnen ontvreemd. Da politie doet onderzoek. Delfshaven. Ia een Zaterdag gehouden vergadering van den gemeenteraad was inge komen een missive van den Commissaris des Konings, ten geleide van een schrijven van den Minister van Bitmeniandsche Zaken aan Gede puteerde Staten. De Minister heeft bezwaar tegen artikel 7 der jongste verordening op de iuvoi deiiug der plaatselijke directe belasting, Mitsdien zal bewust artikel gewijzigd woiden en aldus luiden: »De gemeente heelt voor de invordering der plaatselijke directe belasting voortong overeenkomstig de daaiop bestaande wettelijke bepalingen." Ylanrdingcn, Na de laatste opgaaf zijn nog 3 schepen van de beugvisscherij binnengekomen aanbrengende 79 ton zoutevisch en 42 ton !eogi Pernis Te Grimsby is een van de alhier thuis behoorende sloepen van de kabeljauw- visscberij binnengekomen met een netto be somming van f 750. Delft. Eergisteren werden alhier vier Zigeuners, by zich hebbende een beer en een paai d, door de politie verwijderd. Zij trokken at in de richting van Rotterdam. Den Hang. - .Op Zondag '11 April a. s. zal, op de begianfplaats Eik en Duinen het gedenk- teeken woiden onthuld op het graf van den volksdichte! W. J. Van Zeggelen. 's-Gravesande Zondag moigen, ;°rwijl de bewoners in de vroegkerk waren, werd aihier diefstal met inbraak gepleegd in eene alleen staande woning aan den Maasdijk, bewoond door C. Van Wingerden. Er werd f 400 en eene vrij aanzienlijke waard» aan goud en zilver gestolen. Groningen. Dr. A. T. Reitsma, sedert 1845 piedikant bij de Ned. Heiv Gem. alhier, is Vrijdag 11. na een zeer korte ziekte overleden. Leeuwarden. Vrijdag is alhier een valsch bankbiljet van F100 uitgegeven. Het was reeds door de banden van twee personen gegeven, eer het bedrog werd ontdekt. Toch ware dit gemakkelijk geweest, daar het biljet zeer slecht is nagemaakt. Het papier is lichtblauw, de rand ir met potlood geteekend, vermoedelijk door dien op glas van een echt biljet af te trekken. De cijfers zijn zeer ruw met inkt geschreven, zóó zelfs dat reeds daardoor alléóu bij den peisten oogop-lag de valschheid ware te zien geweest. De. zaak wordt gerechtelijk onderzocht. Deventer. Als een bewijs hoezeer de waarde der windkorenmoloDS is verminderd; verdient vermelding, dat een moien, die ongeveer dertig jaren geleden voor f 10,000 gekocht werd,

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 2