Gemengde Berichten. en bek Tot <r 0. 23. SÊ Vernis. Weder hebben drie aioepen afge rekend. Het aandeel in de winst over den tijd vanvijf maanden bedraagt voor de visschers respectievelijk f 630, f 534 en f 280. Den Haag. Gisteren nacht omstreeks 12 uren vernam mets op den Scheveningschenweg een akelig geschreeuw. Vergezeld van een nacht waker werd onderzoek gedaan en toen bleek het t'dat een minuaar zijn beminde om het leven 'trachtte te brengen. Dit zou hem zeker gelukt zyn ware geen hulp komen opdagenhet meisje waven reeds onderscheidene wonden toegebracht. Jaloezie schijnt de oorzaak van den aanslag te zijn geweest leiden. Burgemeester en Wethouders dezer gemeente hebben zich vereenigd met een voorstel van commissarissen der stedelijke gas- fabiiek, om den gasprijs metl Aprildrzesjaais op 7 cent per kub. meter te stellen. De Raads commissie voor financiën acht daarentegen de voorgestelde prijsverlaging niet bepaald uoodig en wil haar in ieder geval niet doen ingaan' vóór 1 Januari 1881. Amsterdam. Door H. M. de Koningin is ook aan de Industrieschool voor vrouwelijke jeugd alhier de bestelling gedaan van eemge goederen, benoodigd voor de luiermand. Zwolle. De Zwolsche Floiaiia-Vereeniging zal dit jaar p. m. 40 pet. meer bloemen, zaden en bollen ter kweeking uitreiken dan anders en daarbij tot uitbreiding van den kweekiust belangrijke/bemerkingen opgeven, die bij toe passing in het najaar verrassende resultaten zullen opleveren. Deze uitbreiding gaat tevens gepaard met grooter getal prijzen en piemifen en leidt ongetwijfeld totgrootereaanmoediging en aankweeking van het schoonheidsgevoel onder den minderen stand. 's Princenhago. De verzendingen van asper- 1 gies, die hier op groote schaal verbouwd wor- den, zijn thans in vollen gang. Dag en nacht is men in de weerom aan de groote bestel lingen voor het buiteuland en de voornaamste plaatsen van Nederland te kunnen voldoen. 'De markt is hoog. Middelburg. Volgens een alhier loopend gerucht zou Bliek, de vermoedelijke moordenaar van Pieternella Cornelius te IJzendijke, onder Zierikzee gevat zijn. Yonlo. In geen jaren is de elft zoo duur verkocht als gisteren, d.tar zij tegen 70 ct, per kilo in een oogwenk uitverkocht was. >De oorzaak der duurte is, dat de bewoners der 1 'Rijnprovincie deze visch hier komen opkoopen, 'omdat door den lagen waterstand in den Rijn, om zoo te zeggeng en elften gevangen worden De fabrikant Krupp te Essen heeft den prijs zijner kannonnen met 60 percent ver hoogd, en in weerwil daarvan kan hij niet - voldoen aan al de bestellingen. Treurig nieuws voor den Vredebond. Van 1 Januari van dit jaar tot het einde i der vorige week zijn volgens een statistiek der JEvening Standard reeds 470 grootere en klei nere schepen vergaan, dus meer dan 4 per dag. Hoe ontzettend hoog dit cijfer ook is, bedt aagt het toch nog 125 minder dan in dezelfde tijds ruimte in het vorige jaar. Te Dresden is een bureau, alwaar de voor- s werpen bewaard worden, die jaarlijks op de Saksische spoorwegen door de reizigers zyn i verloren of vergeten. Dit vormt thans weder eene, eigenaardige collectie. Er zijn 800 stokken, 600 parapluies, eenige dozijnen waaiers, een 500 tal 'zakdoeken, 200 hoeden van allerlei soort, 70 jassen, overjassen, regenmantels, enz. tibenevens hemden, schorten, schoenen en laarzen, •90 sigaren- en .tabakspijpen, bijna evenveel sigarenkokers en nog meer lucifersdoosjes, voorts 40 stuks brillen, lorguetten, verre- en opera kijkers, 56 militaire mutsen en helmen, geweren, pistolen, 'sabels, broodtasschenzelfs eenige ijzeren kruisen. Verder vindt men er muziek boeken, instrumenten, heiligenbeeldjes, dames kapsels, monsterkistjes, haarvlechten, muizeval- len, naaimachines, reispassen, valsche tanden enz. enz. en ouder anderen ook eene huwelijksakte. De uitvinder van de telephoon, piofessor Graham Bell, heeft thans het middel gevonden, om door middel van den telegraaf te zien. Voorloopig houdt hij de zaak nog geheim, maar er bestaat eene vei zegelde beschiyving vau en dat de zaak volstrekt niet voor on- mogeijjk gehouden wordt, bewijzen de brieven van andere uitvinders, die uitvoerig toestellen beschrijven, waardoor het doel kan worden bereikt. Orenburg is reeds sedert drie weken door een z-,varen sneeuwstorm van geheel Rusland afgescheiden. Alle gemeenschap is door de sneeuw vei broken eu men vrce=t, dat zich een ernstige hongersnood in de stad zai doen gevoelen, daar het nog wel een paar weken zal duren voor men haar kan bereiken. Eigennamen en voornamen juist te sein ij- ven, behooil tot de eerste lessen der wellevend heid; liet juist uitspieken er van niet minder. Tocli kan er soms raar gehaspeld worden met eigennamen, vooial met die van buitenlandeis. Zoo hoort men dezer dagen tamelijk algemeen Gliick noemen als den compouist van Orpheus and JEuri/dice, iu plaats van QlucJc. Naar aanleiding hiervan wordt verhaald, dat op de laatste tentoonstelling te "VVeenen de bustes van Handel en Gluck met de namen op het voet stuk voorkwamen. Een burgerman had lang gestaard op die koppen, en riep ten laatste uit: stellen die twee nu Handel en Geluk {Handel untl Gliick) voor. De opschriften niet goed lezende, door omzetting der Umlauten, meende hij in die twee coryphaeën der toon kunst een paar kooplui te zien. Een nieuwe concurrent voor het gas schijnt in aantocht te zijn. Men bericht namelijk van Manilla, dat aldaar goed geslaagde proeven zijn genomen met gas van klapperolie, en men voegt er bij dat de kosten slechts een vierde bedragen van die van steenkolen-gas. Yan de nieuwe vcrlichtingswijze zou het eerst gebruik gemaakt •worden ter gelegenheid van een door de leden van het Genootschap voor kunst en Jetteien te geven bal. (Ohina Overland Trade Report, 41 Febr.) Dezer dagen is te Chicago een handels reiziger in hechtenis genomen, die niet minder "dan dertien vrouwen heeft. Reeds in 1876 weid hij te New-York gevangen gezet, omdat gebleken was dat hij twee vrouwen en zes verloofden had. Hy werd door bemiddeling van een zijner bloedverwanten, onder borgstelling, vrijgelaten, en baaste zich - uit den staat te vei trekken. Thans stond hij op het punt opnieuw in het huwelijk te treilen, toem hij in handen der politie viel. Zoodra zijn gevangenneming bekend werd, zijn er dertien dames te Chicago gekomen, die allen beweien zijn Wettige vrouw te zijn. Een onbekend werk van Walter Scott. Een boekhandelaar te Edinburg heeft'uitgege ven ^Aspirations of Christopher Corduroy" van Walter Scott, een satire op een van de Ballantynes, dia de kleinzoon was van 'een kleermaker, maar op zijn adellijke familie placht te snoeven, Ooispronkelyk verscheen het als brochure en het .-werd'-nooit opgenomen ineen van de uitgaven van Scotts werken. Een zonderling proces hangt op dit oegen- blik in Australië. Een Roomsch- koopman, on langs gestorven, heeft aan de kerk'35,000 fr. v vermaakt, jopdat zij zijn ziel uit het.vagevuur beviijde."' Ds executour testameutairi'weigert dit geld uit te betalen, totdat hij het bewjjs heeft ontvangen, dat de-voorwaarde is>vervuld, en dat de ziel van den 'Oveiledehe'/waarlijkmit het vagevuur is gegaan. Dat is zeker een lastig 1 executeur 1 1 1 n In de Slat ter für Gejlügelzucht deelt een voorstander van den tegenwoordig steeds toe- nemenden lust in het telen van hoenders, vooral van vreemde rassen, zyn ervaringen me de omtrent het overigens niet geheel onbekende gebruiken van kalkoenen voor het uitbroeden van hoender-eieren. De kalkoenen zijn daar voor uitstekend- gesch ik V-zegt-^ hij; --zij zijn te beschouwen als levende broedmachines, die al leen wat voeder, maar overigens hoegenaamd geen toezicht en zorg veieisehen. De kalkoenen broerlen veel rustiger, zij passen de pasgeboien kuikens beter op dan de kippen, en men kan ze, zonder eenige vrees dat het haar benadeeien 2al, tweemalen achter elkander eiken keer 27 kippeneieren of 25 eendeneieren laten uitbroe den en de jongen groot brengen. De bericht gever had, tjjdens hij de mededeeltng schreef, 10 kalkoenen aan het werk,' die hem, zonder toezicht van aenig aanbelang, 500 jonge vogels opleverden. Terwijl de kippen zich licht laten verstoren, wanneer men de nesten verleggen of nazien of reeds uitgekomen kuikens verwijderen., wil, kan men de kalkoenen heenbiengen waar inen wil} zij laten zich door niets storen, men kanize van het nest opnemen en ditj nazien, ja zij staan zelfs half op om het nest te laten in- specteeren. Zijn de kuikens uitgekomen, dan ontwikkelen de kalkoenen een bewonderens waardige opmerkzaamheid, die men van zulke plompe, groote vogels niet zou verwachten; ook zyn ze onder eikander niet zoo strijdlustig als de kippen. Zij verlaten ook niet zoo spoedig de kuikens en verdedigen hen met veel meer moed en met beter gevolg tegen alle vijanden, voornamelijk tegen honden en katten, dan de kippen. Verder nemen zij ook gewillig vreemde, aan hun zorgen toevertrouwde, kuikens onder hun leiding en bescherming. Kortom, de kal koenen zijn zulke uitmuntende broedsters'eu verzorgsters, als men zich slechts voorstellen- en wensehen kan. Uit Adelaide, in Australië, wordt ".'an 9 Maart jl. bericht, dat de toestand-van al liet- te veld «taande gewas uitstekend is. Onder anderen wordt de hoeveelheid tarwe, in'dit jaar aldaar voor den uitvoer beschikbaar, op niet minder dan 360,0(fo tons geraamd. Het conserveeren van boter. De Kamer van koophandel te Milaan heeft van den'-be trokken Minister mededeeling ontvangen over hernieuwde proeven, aan het landbouwkundig station te Florence genomen, om boter met borax te zouten. Borax schynt een wondervolle werking te hebben en de boter absoluut-'te conserveeren. Boter, in genoemd station gemaakt, opzettelijk niet zorgvuldig van de karnemelk, bevrijd en van 8 percent borax voorzien, had nog na 3 maanden haar natuurlijken verschen reuk en smaak. Ten einde deze uitkomst te bekomen, moet de borax geheel droog, tot een- zeer fijn poeder gebracht en-zoo innig mogelijk met de geheele massa vau de boter verwerkt zijn. Wijders dient opgemerkt le worden, dat d« borax aan de boter volstrekt geen bijsmaak geeft, onschadelijk en zeer goedkoop is. Later is nog gebleken, "dat met veel minder borax het doel even goed wordt bereikt en dat een eenvoudige oplossing even goed werkt als- het droge -fijne poeder. Victor-Hugo en Emile Augier zijn intime vrienden, - hoewel- zij tot.geheel verschillende richtingen- behooren. Op zekeren dag liep het gesprek) over de politiek. ïBeken," sprak Victor Hugo ,laehendr. ïdat gy vervaarlijk reactionair zyt en t dat,wanneer gij ooit aan het roer kwaamt,-, gij in.staat zoudt zyn mijn hoofd ;t» vragen." i j >Dat is „waar," antwoordde Augier op den- „zelfden-toon, >rnaar ik zou het mij toeëigenen f i-Een huwelijk van twee lilliputters werd' onlangs te .Rochester (New-York), gesloten. Dr 33 Rei gel ïrei \V. A b. i OU' aaii t vat 17. Vel var 18. en Hoi zoo 21. en 4 Bra Mn 21. wei 4 ihoe -ijari i.iAdi

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 6