"BBiletlaïflMITrrlolleB. A0. 1880. Woensdag .19 Mei AS 4928. BiiBeiilanflsclMericlitei. 1 CO! tl a i* ABONNKMBNTarituii, pei Kwiti tuelf 1.85 Jrfsnco per post, door liet geheele Rijk. - Q.50 Aftindeitvjke ïimmneis- 0.-10 HVItBAU: .v A HET, B, 124. Advertentieprijs; van 110 gawons^regels met inbegrip van eene Courant 1.10/ Iedere gewone regel meer- 0.10, Driemaal plaatsing woidt tegen tweemaal betekend De Commissaris <'»n Politie dezer gemeente maakt bekend, ter waarschuwing van de ingezetenen, dat aan de politie gebleken is, dat d» Maas waterschipper Arjj Kooijrnan, wonende alhier ia de Grof baan 6835 op den 14 dezer zijn schuit met water heeft gevuld op eene andere plaats dan die daarvoor zijn aangewezen. Schiedam. 18 Mei 1880. ITALIË. De uitslag der verkiezingen, in zoover) het totnogtoe bekend is, is als volgt: Gekozen zijn 46 coostitutioneelcn, 63 roiuisterieelen en 16 dissidenten, terwijl in 73 districten een her stemming moet plaats hebben, waar de kans gunstig staat voor 29 couslitutioneelen34 miaisterieelen en 10 dissidenten. Onder de gekozenen belmoren: Depretis, Baccarini, Cairoli, Visconti "Venosta, Spaventa en Ricasoli. - De kiezers zijn allerwege in grooten getale opgekomen. 1 Eeu later beriqht is van den volgenden inhoud: Tot dusver zijn er 190 afgevaardigden gekozen: 72 constitutioneelcn, 88 ministerieelen en 30 dissideuten. Er hebben 98 herstemmingen plaats gehad, waarvan er 39 voor den consti- tutioneelen, 45 voor de ministerieelen en 14 voor de dissidenten gunstig waren. Minghetti, Nicoteia en Mancini zijn gekozen. Tiet gemeentebestuur te Rome heeft op den Monte Pincio een standbeeld voor pater Secchi opgericht, dat den grooten sterrenkundige voorstelt in liet gewaad van de orde der Jezuïeten. PRAK K li IJ K. De heer Liouville heeft bij de Kamer van afgevaardigden een wetsontwerp ingediend, waar- bij de iuentiug verplicht wordt gesteld en de herinenting oin de tien jaren. De inenting moet plaats hebben binnen de zes maanden na de geboorte, en de herinenting in den loop van het tiende, twintigste, dertigste, veertigste en vijftigste jaar, Overtreding voor de eerste maal zal gestraft worden met eene boete van 1 a 25 fi\, voor de tweede maal met een boete van 25 400 fr. en met aanplakking van de namen der overtredeis aan het Raadhuis. Om toegelaten te worden tot de school en de openbare tak ken van bestuur inoet men een bewijs van inenting en hei inenting veitoonen. De heer Lcpère, Minister van Binnen- landsche Zaken, heeft gisteren ochtend bij den President der Republiek zijn ontslag ingediend. ENG E L'A N D. De Times verneemt, dat de Czaar geweigerd heeft aan het verzoek van den Sultan te voldoen, om zyne toestemming ,te geven tot verandering van ,de doodstraf, uitgesproken tegen den moordenaar van kolonel Kumerow. De Tempi -correspondent te Londen bericht, dat Gladstone aan den hei log van Westminster zou hebben gezegd, dat h jaar «premier" wit blijven] met langer daul'/z SCHIEDAM,' 1880. fT Thans is de trekking 1st verschenen der algemeene verloting van vq .verpen van kunst en smaak ten behoeve deriioodlijdeaden dooi den watersnood. Volgens het Yad. 5 bij dan Raad van State aanhangig een wetso'nwerp tot regeling der verhouding tusschen h'e financieel beheer van Nederland en van Indie Vrijdag zijn uit het'Westknd te Am sterdam aangevoerd en aan de markt gebracht vijf mandjes nieuwe aardapelen. elk van een liter. Door den heer R. C. fveun, consul-gene raal der Nederlanden te Bader Busiiir, is aan het Rijk ten geschenke aanpboden een steenen lijkkist met doodsbeenderen gevondenJn.een. begraafplaats der vuui aaniidders, gelegen in de nabijheid van genocmle stad. ter plaatse waar zich de oude stad Rieier bevond. Dit voorwerp wordt gekaatst in 's Rijks Museum van Oudheden te leiden. De drie audere bootenrnn het stoomschip American, dat den 23 Apil bij de Linie ge zonken is, zijn door eene fmerikaansche bark op den 24 April gevondei Passagiers en be manning werden den 27 Aril opgenomen door het stoomschip Congo enden 1 Mei gingen zij over aan boord van hestoomschip Senegal dat den ]2den bij de anarische eilanden schipbreuk leed. Al da passaiersen manschappen zijn gered, en weiden naienig oponthoud te Madeira aaugebraebt, waa zy gisteren debar- keerden De algemeene Duit-he Protestantendag wordt 19 en 20 dezer te lotlia gehouden. In verband met he telegrafisch bericht uit New-Yoik, betrefieudeJe voorgenomen ar restatie van de gezagve-ders van ettelijke stoomschepen, wegens hebvervoeren van een te groot aantal passagier en waaronder ook het te Rotterdam thuis bcoorende stoomschip Amsterdam wordt genoeir, deelt men aan de N. R, Ct het volgende nde: De maatregel, door d Rogeering van de Vv'i-eenigde Staten genonn, heeft alleen ten doel een onderzoek, daaer werkelijk enkele stoomschepen schijnen tem aangekomen met een grooler aantal emigrften, dan waartoe zij gerechtigd waren. Met A msterdam kan daar van evenwel geen sprake jn, daar de schepen met landverhuizers hieraan een tamelijk slienge wet zyn onderwpen, op de toepas sing en naleving waarvs nauwkeurig wordt toegezien doo'r eene daar ingestelde Staats commissie. Die schepen ?rdeu dan ook niet uitgeklaard, dan op vei eencr akte, door bedoelde Commissie afgeven, waarin het ge tal land vei huizers, dat rit worden veivoerd, staat vermeld. De passagiers, welke nu, op de afgeloopeu eerste reis vau het schip, daarmede zijn overgebracht, werden dan ook allen in da beste gezondheid en hoogst tevreden ontscheept, en als eene groote bijzonderheid mag vermeld wordendat zelfs geen enkele zuigeling ia overleden. Als iets merkwaardigs wordt aan de Dclflschc Courant vau Hondsliolredijk gemeld, dat aldaar op 29 dezer een gouden bruiloft zal worden gevierd door een echtpaar, waarvan de man 75, da vrouw 7i jaren telt. Dit echt paar hoopt alsdan omringd te zijn door 5 zonen en 3 dochters, met hunne kinderen, te zamen 15 zonen en 16 dochters. "Wat deze bruiloft echter nog eigenaardiger maakt is, dat daaraan zal worden deelgenomen door vijf broeders en eene zuster van deu bruidegom met hunne respectieve echtgenooten. De gouden bruidegom is de oudste hunner en zijne 5 broeders en zuster hebben den ouderdom bereikt van 74, 69, 67, 63,. .6.1„en 56 jarenhunne eebtgenooten zijn ongeveer van denzellden leeftijd. Deze gebeelc familie woont in het Westland of in de onmiddellijke nabijheid van dezen tuin van, Zuid-Ilollaud en bestaat, zonder eenige uitzon dering, uit tuiniers. De International Bell Telephon-Company van New-York heeft in ons land en België concessie gevraagd voor den aanleg en het onderhoud van teleplioougeleidingen, ten einde dit nieuwe gemeenschapsmiddel in te voeren, vooreeist te Amsterdam en te Rotterdam. IJmuiden, waaraan zulk een schitterende toekomst is voorspeld, schijnt er zelf aan te gaan wanhopen. Tea minste men deelt aan het Handelsblad mede, dat de neringdoenden de plaats weder verlaten en vele huizen ledig staan. Heeft men als opmerkelijk feit indertijd bericht, dat de eerste nering, die er gevestigd werd, die van een tapper is, het leidt geen twijfel of de laatst overblijvende zal ook dat beroep wel uitoefenen. Waut dit beroep sch'yut in de ou- gunstigste omstandigheden nog te bloeien, even als liet onkruid, dat welig groeit, ook zonder dat de minste zorg er aan besteed wordt. Als eeu vooi beeld hoeveel haast wordt gemaakt om op eon sgeschikt" puut eene kroeg te ves tigen, vonden wij een paar weken geleden by het bezoek vau een der nieuwe wijken, voor een huis iu aanbouw, waarvan nog slechts de grondverdieping bewoonbaar was-en hoe dan nog aan eeu der masten van den steiger een bordje bevestigd met het woord tapperij". De nachtvorsten cn koude dagen in de eerste helft van Mei werden in het volksgeloof toegeschieven aan de heerschappij van »de drie strenge heeren" de nysheiligen" Mamertus, Pancratius eu Servatius (11 43 Mei); op andere plaatsen tree It Bonifacius in plaats van Mamertus en wel achteraan (12 14 Mei). Eerst met St. Urbaan (25 Mei acht men zich veilig tegen de nachtvorsten. De terugkeer van guur weder in Mei, bepaaldelijk in het noord

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 1