.Gemengde Berichten. -F te trachten door aankoop eigenaar te worden van het gedeelte Plaat en water of stappan tot onteigening daarvan te doen, de kosten van een en under te bestrijden door een geldleening, Gisterenavond, omstreeks 8 uren, viel het vierjarig zoontje van den winkelier A. Bijloo spelende in de Kreupelstraatsloot. A. J. Bots, meesterknecht in de branderij van den heer P. S. Engering, het ongeval vernemende liep ijlings toe, begaf zich te water en had het geluk het kind, dat al reeds eenigen tijd in het water had gelegen, wijl niemand der om standers den moed scheen te hebben er bij te springen, te redden. Nadat de ouders het kind van droge kleederen hadden voorzien, lieten zij het een kleine wandeling maken, waarna het het zich vry wel bevond. De Minister van Marine brengt Ier kennis van belanghebbenden, dat bij de gemeenschap pelijke loodingen van de beambten van den waterstaat en het loodswezen, op den 14den Juni, op den droge van den Wieuwen So(- terdamsehen Watenceg naar Zee, bij gewoon laagwater, is bevondenaan de zwarte-tonnen- zijde binnen het Noorderhoofd 30.5 decimeter; aan de zwarte-tonnenzijde buiten het Noorder hoofd 33.5 decimeter; op de lijn der geleide- lichten binnen het Noorderhoofd 33.5 decimeter op de lijn der geleideüchten buiten het Noorder hoofd 30.5 decimeter'; 50 meter bezuiden die lijn binnen het Noorderhoofd 34.5 decimeter; 50 meter bezuiden die lijn buiten het Noorder hoofd 27 decimeter en aan de witte tonnenzijde 27 decimeter; in de westelijke geul: aan de witte tonnenzyde 30 decimeter; aan de genie stelling, even vrij van het gebouw der in- en uitklaring38.5 decimeter en aan de zwarte tonnenzijde 31,5 decimeter. Gisterenavond te 9ï/2 ure is de eerste haringjager, die den 14 derer de vloot verliet, te Vlaardingen aangekomenaanbrengende 164Vs ton nieuwe Hollandsche haring, welke van uitmuntende kwaliteit is. Hedennamiddag zijn de geschenken voor het Vorstelijk Huis en de verzendingen voor particulieren door deze ge meente naar elders vervoerd. Zoo vroeg werd de nieuwe Hollandsche haring nog nimmer te "Vlaardingen aangebracht. Op de gisteren gehouden prtjsuitdeeling van de Internationale Visscherijtentoonstelliog te Berlijn heeft Nederland een gouden medaille ontvangen, de consul Maas den zevenden eereprys en da heer Storten beker te Batavia den negenden eereprijs. In de eerste klasse ontvingen de gouden medaille de heeren Ten Houten en De Raadt te Rotterdam, Ncptums te Nieuwediep; een. zilveren IJzerman te Vlaardingen; een bronzen Kikkert te Vlaardingen, Pollen te Scheveningen en Stortenbeker, een eervolle vermelding het genootschap Nature artis magistra te Amsterdam, Van Dam te Leiden, A. Maas Pietersen te Harderwijk, het Zoölogisch Genootschap te Rotterdam. In de tweede klasse: gouden medaille Van den fleuyel te Vlaardingen, Hoogerwerff aldaar, de Maatschappij voor zeevisscherij te Maassluis, Wuister aldaar; een zilveren medaille Dirkzwager te Moordrecht, Van Galen te Gouda, de maatschappij Be Schelde te Vlissingen, Sluijter te Amsterdam, Smit te Kinderdijk; een bronzen m eda i 11 e Arnt- zenius te Goor, E. J. Bock Zoon te Amster dam, Bouwman te Moordrecht, Kaptein te Maassluis, Foppen te Harderwijk, W. Groen te Scheveningen, 'A. Kaais te Marken, H. Kikkl'rt te Vlaardingen, E. Maas te Scheve ningen, Pl.mteijdt te Krommenie, Dr. Pollen te Sclieveuiugen, Le Poole te Leiden, Van Smirren te Volienhoven, Gatz te Gouda, Dorst te Bergen- op-Zoom, Ekenstein te Groningen, Hïïltz te Amsterdam, Kolk te IJselmuiden, het departe ment van onderwijs te Batavia en C. Schrevel te Maassluis. In de derde klasse: een gou den medai 1 le aan de Maatschappij ter bevordering der oes tercultuur te Bergen op Zoom, een eervolle vermelding aan de visciikweekerij te Velp. In de vierde klasse een eervolle ver melding aan de vischkweckerij te Velp. In de vijfde klasse een eervolle vermel ding aan Kikkert te Vlaardingen, de Maat schappij voor Zeevisscherij te Maassluis, C. Schre vel te Maassluis en aan de ambachtsschool te Harderwijk. In de zesde klasse een zi 1 v er en med ai 1 le aan het Zoölogisch Genootschap te Amsterdam. In de zevende klasseeenzi Iveren medailte aan 't Zoölogisch station op de Nederlandsche kunst. In de negende klasse een eervolle ver- me 1 d i n g aan D. Mulder Bosgoed te Rotterdam. Zondag a. s. zal in de oud-Katholieke kerk, in de Jutvrouw Idastraat te Den Haag des morgens te 10 uren door den aartsbisschop van Utrecht, Johannes tleijkamp, een pontificale mis gecelebteerd en het H. Sacrament der Vorming of Bevestiging aan een 50-tal jonge leden der gemeente bediend worden. De heer Abiahams, wethouder van Kopen hagen, bezoekt thaus ons land, hoofdzakelijk om onze gestichten van weldadigheid in oogen- schouw te nemen. Dinsdag was hij te Oinmer- scbans, kwam ecrgistsravoud te Assen aan in 't hotel-Meijer en bracht gisteren een bezoek aan de gestichten Veenhuizen. (Acs. Cl.) Voor de uitvoering van het plan tot oprichting van een gedenkteeken voor Elisabeth Wolf te Vlissingen, heeft zich aldaar, na overleg met het bestuur van het Zeemvsche Qenootschap der Wetenschappen een commissie gevormd. Uit Atjeh wordt geschreven, dat de Fransche reizigers Cte. Brad üe St. Pol Lias en De la Croix op Analaboe zijn gebleven. Van Teuom is een oorlogschatting geheven. Een vijftal der moordenaars van de beide Fransche reizigers zijn uitgeleverd; vier overleden aan boord. De goederen eu het geld zij a grooteu- deels teruggevonden. Omtrent het aardappelgewas in en om Utrecht zijnvolgens het Utr. Baghl., de be richten vrij guustig, de planteu staan in bloei eu tot heden heeft men van de bekende aard appelziekte niets ontdekt'; men hoopt binnen 44 dagen reeds voor goed aan het rooien te gaan. Koning Nobel, de lust der oogen van alle bezoekers van onzen schoonen dieicntum, zoo zegt de Amet. Ot. is niet meer. Een hevige verkoudheid tastte hem aan, tot hij voor acht dagen den schoonen kop er bij neerlegde. Het beest werd als een der schoonste exemplaren van Europa geroemd. Meviouw Nobel schijnt zich haar groot verlies niet ei g aan te trekken. Licht verklaarbaar. Sedert haar bevalling toch iu November van het vorige jaar was zij van haar Koninklijken gemaal van tafel en bed ge scheiden om al haar zorg aan de drie welpen te wijdendie dan ook krachtig en sterk op groeien. Het verlies van den leeuw is dus voor Arlis betrekkelijk gering, aangezien hel genoot schap vele schoonc jongen van hem bezit. (A. Ct Te Merkelbeek (Limbuig) is bij deur waarders-exploot beslag gelegd op de beide in die gemeente aanwezige R. li. kei ken. Omtrent den moord te Nieuw-Buiuen wordt nader gemeld, dat de verslageue is een 23-jatige zoon van de wed. Thbne. Hij had een wonde in den onderbuik van byua5 cM. wijd en 40 cM. diep. Door misbruik van sterke drank, zegt men, is er twist ontstaan; die zoo hoog liep dat P. T. het met den dood'moest betalen. Die twist is (gehooid in de nabijstaande behuizing, ,die echter niet geopend wei d. ToeD alles bedaai d was, wou men eens zien en vond men een lijk. Dadelijk werd er kennis gegeven aan de justitie, die een zekeren A, A., oud 24 jaien, uit zijn bed wekte eu met zijn bebloede ltleedeien iu boeien sloot. Ook een zekere J. M., oud ongevest 70 jaar, en een schippersgezel hebben een voorloopig verhoor ondergaan. Twee van hts zyn naar Assen overgebracht. Het lijkisaldatr onderzocht door de geneesheeren Bakker as j Van der Vegt. Eenige paters-Jezu'ieten uit Frankrijk zfj met de eigenaren van het kasteel sEcknrt" ta Woensel in onderhandeling getreden, om dat kasteel te huren. j Rotterdam. De alhier gehouden collecte ten behoeve van het fonds tot aanmoediging es ondersteuning van den gewapenden dienst ia de Nederlanden, heeft opgebracht de som van f 1077,43. j Maassluis. 31. W- -nsdag kwam een logger. van de kolvisscherij terug, met 90 ton gezouten kabeljauw en 37 ton koolvisch. Delft. Gisterenavond half acht ure bracht 2. K. II, de Prins van Oranje eeu bezoek aar het giaf van lid. moeder, Koningin Sophia. Den tiling;. Het gerechtshof alhier he bij een gisteren gewezen arrest, het vonnis i rechtbank te Dordrecht gewezen in de zaak vi' den predikant S. te Gorinchero, omdat het niet voldoende met redenen was omkleed, vernietigd maar den beklaagde toch schuldig verklaard aan de hem ten laste gelegde beleediging en veroordeeld tot een geldboete van f25ofsubs, gevangenisstraf van 5 dagen. Scheveningen. Gisteren, de geboortedag'i an wijlen IJ. M. Koningin Sophia, werd alhier d« Sophiastichting ingewijd. Het is geheel in den geest van de edele Vorstin, eene inrichting ten behoeve van kinderen, die behoefte hebben aan- zeebaden of de zeelucht. Deze inwijding ge scbieddeop de meest eenvoudige wijze. Zij we bijgewoond door eereleden, door leden, der stand gebrachte vereeniging tot oprichting va het gedenkteekendoor afgevaardigden der sub-commissiën en 'door eenige weinige genr digden, waaronder de ledeu der hofhouding de waardige overledene. Leiden. Eergisteren hadden onderscheidene corporatiën, niettegenstaande Leiden* burgerij door het brengen eeuer serenade aan den onlangs benoemden burgemeester, den heer. L. M. De Laat de Kanter, reeds een bewijs harer sympathie gegeven had, zich in het hótel Ben Burgt vereenigd, om nogmaals het hoofd der gemeente, wiens benoeming "over het alge meen met blijdschap vernomen is, eene ovatie te brengen. Na eenige samenspreking is besloten, tegen betaling van één gulden op eene lijstte teekenen, welke den burgemeester zal worden aangeboden, terwijl de aldus van de deelnc mers verkregen gelden aan de Commissie, belast met het oprichten van een standbeeld voor burgemeester Van der Werfl', ter hand gesteld^ zullen worden. Amsterdam. Op do Marnixkade alhier ls Woensdagavord eene baker, by de uitoefening harer functie, uit een achterraam gevallen, Naar het schynt, had deze zorgzame vrouw den zuigeling, wiens eerste schreden op dea hobbetigen levensweg zij gehouden was te be hoeden eeu oogweuk te voren met echten Barcelona brandeivtju gevvasscheu. liet kind lag bij den val der baker gelukkig in 't wiegje, zoodat het ongeluk laatstgenoemde alleen tiof. Zij brak een arm, en werd ter ver pleging naar het gasthuis gebracht. (Bi v. d. D.) Breda. Eergisteren is alhier een geval van pokziekte geconstateerd op een schip, dat dien dag hier is binnengekomen en geladen was met lompen. Tal van plaatsen te Duitscblönd zyrf zwaar geteisterd door wolkbreuken. Vooral in Seidenberg (Liegnitz) is groote schade aange.

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 2