fin gemeente-eigendommen. Aangenomen Toor kennisgeving. 3. Idem, gelijke miisive betreffende de ver ordening op den havenloodsdienst en bemer kingen op de verordening op de brandweer. Aangenomen voor kennisgeving en de bemer kingfin aangehouden tot straks, by de behande ling d«r Verordeningen. 4 Idem, gelijke missive tot goedkeuring van het 2e voljaarskohier der plaatselijke directe belasting voor 1880, Aangenomen voor kennisgeving. 5. Idem, ontwerpbesluit tot af- en over schrijving op de gemeentebegrooting voor 1879. Aangehouden tot straks, wanneer de behandeling der overige ontwerpen tot af- en overschrijving aan de orda zal zijn. 6. Idem, rapport der Commissie van Fabri cage op het adres van S. Van der Schouw Jz., om'demping van een sloot en rooiing van een boom en stronk aan de Dammeiaan. Ter Inzage en de behandeling aangehouden tot eene volgende vergadering., 7. Idem, gelijk rapport op het adres van C. L. Rókebrnnd, om afstand van een ge- meentesloot in ruil tegen grond aan hem toe- behoorendc. Gelijk besluit. 8. Idem, gelijk rapport op het adres van G. Van den Bos, betreffende demping van een sloot aan het Frankeland. Gelijk besluit. 9. Idem, rapport van de Comm:~sie voor de Strafverordeningen op de adressen van J. J. Melchers Jz. c. s. en A. II. Ris Hx. c. s. allen kuipers alhier, om wijziging der verorde ning op de openbare veiligheid en straatpolitie. Gelijk besluit. 10. Idem, adres van J. D. Meijer J.Pz. c. s,, allen koperslagers van gelijke strekking, met "rapport van de Commissie voor de Strafver ordeningen. Gelijk besluit. 11. Idem, rapport der Financieele Commissie omtrent de rekening van de Gasfabriek over 1879. Gelijk besluit. 12. Iddtn, gelijk rapport omtrent de rekening van het Yrij-Entrcpot over 1879. Gelijk besluit. 13. Idem, rapport der Plaatselijke School commissie op het adres van, J. W. Van der Sluijs, om eervol ontslag als Imlponderwijxeres. Aangehouden tot straks als het onderwerp aan de orde zal zijn. 14 Idem, adres van E. E. Van de Pol, 'om eervol ontslag als hulponderwijzer en rapport der Plaatselijke Schoólcom missie, Gelijk besluit. 15. Idem, adres van J. Giphart met gelijk verzoek, en rapport 'der Plaatselijke School commissie. Ter visie en aangehouden tot eene volgende vergadering. 16. Idem, missive van de Plaatselijke School commissie, houdende opgaaf van de examens aan de openbare burgerschool en aan de scholen voor jongens en voor meisjes. Aangenomen voor kennisgeving. 17. Idem, missive van den directeur der Hoogere Burgerschool, houdende tijdsbepaling van de admissie- en overgangs-exarnecs. Gelijk besluit. 18. Idem, missive van den heer II. M. Bremmer, houdende bericht, dat'hy ophoudt lid te zijn vaa het College van Curatoren van het Gymnasium en van de Commissie van toe zicht op het Middelbaar onderwas, wegens het verlaten der gemeente. Aangenomen voor kennisgeving en beide Colleges uitgenoodigd tot aanbeveling van een.dubbeltal, ter voor ziening in de ontstane vacaturen. 19. Idem, missive van den districts-school- opziener, voorstellende namens de Regeering tot overname der bestaande kweekschool voor onderwijzeis enz. door het Rijk. Ter inzage en de behandelingaangehouclen toteene volgende vergadering. 20. Idem, adres van den wijkmeester E. De Koniup, houdende dankbetuiging voor het ontvangen geschenk. Aangenomen voor kennisgeving, 21. Idem, missive van J. Ris A.Hz., houdende intrekking van diens aanhangig verzoek om afstand van grond aan den Buitenhavenweg, tot het bouwen eener branderij.Aangenomen voor kennisgeving en besloten de zaak buiten verdei e behandeling'te laten. -1 22. Idem, adres van J, Stolk, om demping van een «loot en 'het wegnemen van twee boomen aan de Dammeiaan. In handen ge itel! va» de Commissie van Fabricage, ten fine vnn bericht en laad. 23. Idem, adres van Van der Loo en Berte'n over den aanleg van 'een stoomtramweg van Schie- t dam naar Oversell ie, in, verbinding met een tramweg van Rotterdam naar Delft. Ter inxage'en de behandeling aangehouden tot «ene volgende vergadering. 24 Aan de orde is de staat van oninvorder bare posten der plaatselijke directe belasting, dienst 1878, ad f1469 50. Met algemeene stemmen aangenomen. 25. Idem, drie ontwerp-besluiten tot af- en overschrijving op degemeeute-begrooting, dienst 1879. Met algemeene stemmen aangenomen. 26. Idem, twee ontwerp-besluiten tot betaling uit de onvoorziene uitgaven, dienst 1879/80. Met algemeene stemmen aangenomen. 27. Idem, missive van den Schuttersraad, tot toevoeging in ontvang aan- en af- en overschrij ving op de begrooting der dd. schutterij voor 1879. Aangenomen met 12 tegen 3 stemmen, (die van de heeren Visser, Rjjnbende en Jansen.) 28. Idem, rekening van het beheer der fondsen van de vernietigde gilden over 1879, in ontvangst f 372.54', in uitgaaf f208.69, sluitende met een saldo vaD f 163.85'. Aan genomen met algemeene stemmen. (Bij de be- handeling van Uit onderwerp verlieten de heeren Burgemeester, J, B. Nolet en Vrijland als leden der Commissie van beheer, de zaal, terwijl het voorxitterschap werd waargenomen door den oudsten wethouder, den heer J. A. Nolet Wz.) 29. Idem, adres van W. Bosselaar, orn demping van eeu sloot aan de Frankelandsche laan en rapport van de Commissie van Fabricage, Het voorste! van Burgemeester en Wethouder» om, overetnkomstig het rappoit der Commissie van Fabricage, het verzoek toetestaan wordt met algemeene stemmen aangenomen. 30. Iiiem, adres van J. P. Gagestein, wed. N. Koeps, om verbetering van kadastrale tenaamstelling van haar woonhuis aan de Plan tage. Het voorstel van Burgemeester en "Wethouders om hen te machtigen de bedoelde wijziging by het kadaster te bevordeien, wordt met algemeene stemmeD aangenomen. 31. Idem, adres van J. W, Van der Sluijs, om eervol ontslag als hulponderwijzeres. Bij acclamatie wordt, overeenkomstig het rapport der plaatselijke Schoolcommissie, het gevraagd ontslag eervol verleend. 32. Idem, adres van E. E. Vau de Polom eervol ontslag als hulponderwijzer. Gelijke beslissing. 33. Aan de orde'is thans de behandeling der Strafverordeningen. Na discussie en wyziging in sommige artikelen worden achtervolgens met algemeene stemmen aacgeDoinen de Verordening op de Brandweer, (ook in verband met de opmerkingen van Gedeputeerde Staten), die regelende het Toezicht op het vervoer en verkoopen van vleesch en visch en die op de Openbare reinheid en bevordering der algemeene gezondheid. 34 Op voorstel vno Burgemeester en Wet houders wordt besloten twee straten in het nieuwe gedeelte der stad bij de Dwars- en Leliestraten, te noemen Houtstraat sn Steen straat. 35. Door Burgemeester en Wethouders wordt een voorstel ingediend, ter behandeling in een volgende vergadering, om met het oog op de inrichting van een vijfde klasse aan het Gymnasium, een 3en leeraar in de oude talen te benoemen, op jaarwedde van f2200, aan Dr. Kam op te diage» het geheel onderwijs in de wis- en natuurkunde, op jaarwedde van f,1700, en de jaarwedde van Dr. Bozon voor natuurl. historie vast te stellen op f 400 vast en f 100 'sjaars voor elk uur per week dat hg meer dan een bepaald getal lesuren onder wijs zal geven. 36. Door den heer Elzevier Dom wordt een voorstel ingediend tot verbetering vnn de aan legplaats, tan de rivier-stoombooten aan het Westerhavenhoofd, strekkende orn het bestaand plankier wegtenemen en een bazaltkade te maken van 100 meter lengte, het water daatachter te dempen, daar een wachthuisje te plaatsen en Burgemeester nu Wethouders te machtigen te trachten door aankoop eigenaar te worden van het gedeelte Plaat en water of stappen tot onteigening daarvan te doen, de kosten vau een en ander te bestrijden door een geldleening. Dat voorstel wordt ondersteund door de heeren Vrijland en J. F. Legner-en aangehouden tot eene volgende vergadering, Daarna is de vergadeiing gesloten. In den loop der week is het vleesch van een geslacht paard van C. E., alhier, voor de consumtie afgekeurden onder toezicht der politie begraven. W'y herinpeien' onze lezeis na» de col lecte ten'behoeve van het 'Fonds, tot aanmocdi. ging en ondersteuning van den yewapenden dien it in de Nederlanden, welke morgen zal gehouden worden, met open schalen, door leden van het korps Koninklijke Scherpschutters, Wij vertrouwen dat de steeds toenemende behoeften van dat fonds onze stadgenooten zal nopen tot milde bijdragen. Het bestuur der Departemeutale-bewaar- scholen alhier, heeft benoemd tot hoofdonder wijzeres aan de bewaarschool aan de Nieuwstraat met ingang van 1 Augustus e. k.mej. P. Voshoofdonderwijzeres aan de bewaarschool te Naaldwijk, en zulks ter vervanging van de tegenwoordige hoofdonderwijzeres, mej. M. D. De Lange, die deze gemeente metterwoon gaat verlaten. Op de bij den gemeenteraad te Utrecht ingekomen voordracht ter benoeming van een hoofdonderwijzer aan de openbare school le soort, is o. a. geplaatst de heer W. Van Rossen, hulponderwijzer alhier. De insecten, die' gisteren i'n menigte ovei de stad vlogenbehooren tot de familie de Libellen of Waternimfeneen onderafdee!i'nt van de orde der netvleugelige insecten Neurop- tera. Een exemplaar dat wij onder de oogen hadden was de Libellula depress» (Korenbout;) Dit verschijnsel is niet ongewooo. 19 Mei 1862 werd tusschenElberfeld en Dusseldorp een zwerm van deze insecten waargenomen, die meer dan 50 min. aanhield eer zij voorbij was, en wel 200 pas breed was. In September 1837 werd in het Zuiden van Frankrijk insgelijks een zwerm waargenomen, zoo dicht dat het licht der zon er door verduisterd werd. Deze dieren verschijnen meestal op een war men zomerdag in Juni of Juli, bij weinig wind, en vliegen dan in sierlijke kringen door de lucht. Het is volgens sommigen dat zij dit doen om kleinere insecten machtig te worden. Volgens anderen vliegen de mannetjes de wgfjes na eu is dit als een voorspel der paring te be schouwen. In de eergisteren gehouden algemeene vergadering van de Maatschappij der Neder- landsche Letterkunde zijn o. a. benoemd tot lid de, heer M. A. Gooszen te Leiden, en tot eerelid mej. Opzoomer, schrijvende onder den naam Wallis. Op de adressen, aan de Regeering gericht, tot het doeu van stappen bij de mogendheden die de Berner-cnuveutie tot het nemen van internationale maatregelen tegen de diui' hebben onrierteekènd, is van den Ministe Buitenlandsche Zaken een antwoord iageki De Regeering zal trachten eené intrekki. mildere toepassing van art. 3 der convt te krijgen. De heer Luyben heeft den kiezers in het kiesdistrict Breda kennis gegevendat hg bij de aanstaande verkiezing voor lid der Tweede Kamer niet meer iu aanmerking wenscht te kotne». Uil den Haag meldt men aan de Arnh Ot, dat de voorschriften omtrent den bouw en de inrichting ^van schooliocalen waarbij iu menig opzicht van het lijvig rapport der heeren Salverda c. s. is afgeweken, waarschijnlijk vóór den lsten Juli aanstaande vastgesteld zullen worden. In Gouda is door een ^evangeliedienaar die niet zwijgen mag" maar aan wien dit bepaald moest worden opgelegd, een biljet vér- spreid bevattende een aansporing om zich niet te laten inenten of heriuenten. De Goudsche Courarwaarschuwt hare lezers voor dexen ^evangeliedienaar" als zijnde waarschijnlijk een goede bekende van den prediker, die voor eenigen tijd de gemoederen vau andeisdenken- den door zijn heftige en onbillyke taai zooda nig in beweging bracht, dat de politie hem in bescherming moest nemen. De gehouden collecte tot ondersteuning' van het fonds voor den gewapenden dienst, heeft te Kralingen Opgebracht f 109 77. Met het oog op de heerschende pokken zal waarschijnlijk de kennis te Middelburg de volgende maand niet gehouden worden. Ook te Zwolle wordt in overweging genomen de kermis om dezelfde reden niet te doen doorgaan. De Utrechtache Gemeenteraad heeft be sloten voortaan geeu stadsgebouwen te vei huren tot het houden van tapperijen, slijterijen, bier- of koffiehuizen. Een paar der voorgestelde ver- hunngsvoonirachte» moesten met het oog op dat besluit worden teruggenomen, i Mr. J. Dirks, te Leeuwarden, heeft van Z. M. den Koning van Belgie de groote gouden medaille ontvangen voor zijn door Teylers ge nootschap bekroond werk ïde Noord-Neder- land.schè Gildepenningen". Als' een vervolg op dè in de vorige

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 2