Gemengde Berichten. vereeniging waar het den eerewijn zal worden aangeboden. Aan de Kamer van Koophandel en Fabrieken alhier is gezonden het bericht omtrent den handel en de scheepvaart in het Britsche Koninkrijk over de maand Mei 1880. De op 21 April 1880 te Parijs'gesloten overeenkomst tusschen Nederland en Frankrijk, betrekkelijk de invordering van gelden op kwitantiën door tusscheukomst der posterijen is in de Staats-Courant van gisteren opgenomen. Bij Kon, besluit is bepaald: dat de vier velt!bataljons van het 1ste reg, infanterietot het houden van praktische oefeningen, in de maand Augustus a. s. gezamelijk een kamp op de legerplaats Milligen betrekkentnet een detachement artillerie, transporttrein en een detachemeut hospitaal-soldatenhet kamp wordt betrokken op den 2den Augustus a. s. en opgebroken op den dag waarop de kampeerende bataljonsop de hiertoe te ontvangen bevelen van den kommandant der 4de divisie infanterie, de legerplaats verlaten. De milicien-verlofgangers van 1877 der compagniën hospitaal-soldaten, uie den 20sten Augustus a. s. onder de wapenen zijn geroepen, zullen, alsmede, na gekleed en gewapend te zijn, den 23sten d. a. v. op de legerplaats worden getlii igeerd. Zij, die Vrijdag a. s. do inwijding van het gedenkteeken voor Dunkler op Eik-en-dui- oen willen bjwonen, worden opmerkzaam ge maakt dat niemand zonder toegangskaart wordt toegelaten. Vad De Minister van Oorlog gevolg gevende aan een daaromtrent van Z. M. den Koning ontvangen last heeft aan alle officieren en militairen heneden dien rang van het garnizoen te Nijmegen, die bij gelegenheid van den op 26 en 27 Mei jl. in de bosschen nabij Groesbeek gewoed hebbenden brand, eene even doel treffende, als krachtige, flinke en zelfopofferende hulp hebben verleend's Kouings bijzondere tevredenheid kenbaar gemaakt ter zake van hun toenmalig lofwaardig gedrag. Door hat voorloopig comité ter bevor dering van inzending van melk- en fokvee en zuivel op de Internationale Tentoonstelling te Londen, is besloten alle vereenigingen en par ticulieren, die door toezegging van bijdragen getoond hebben in deze nationale zaak belang te stellenuit te noodigen eene vergadering bij te wonen, ter b»spielting van de wijze, waarop het doel het best bereikt kan worden. Die vergadering zal worden gehouden op Maandag 28 Juni e. k., 's namiddags dén uur, in een dar lokalen van »Artis" te Amsterdam. Te Vlaardiogen is een telegram uit Lerwick ontvangen, meldende het afzeilen van daar van den tweeden haringjager met 250 ton haring, zoodat die met iederen dag binnen kan vallen. De derde jager was Zaterdag aldaar nog niet aangekomen. Voor de in de volgende maand te houden examens aan de Theologische School te Kampen hebben zich 49 studenten aangemeld 23 voor het literarisch, 16 voor liet theologisch examen A en 10 voor het theologisch examen B. Maandag 11. was het 50 jaar geleden dat de Hooge Raad der Nedei landen is ingesteld. Mei ka aardig is het, dat het dieu dag ook 50 jaar geloden was, dat een der rsaikheeren in dat hooge rechtscollege, Mr. E. G. Ph. Gertsrn, aan de Leidsche Hoogeschoo! tot doctor in de rechten werd bevorderd. - De Londensche vereeniging van kunste naars cu tooneelschrijvers Gr een Room" heeft Zondag in the Criterion een diné gegeven waarop ook de directie vau het Rotterdamsch toQneelgezelschap was genood igd. Er werd een dronk op hun ingesteld, waarin groote lof werd gebracht aanhuntalent en de wensch tc kennen gegevendat zij later mochten terug- keeren. De heer Le Gras wijdde eeu dronk san de nagedachtenis van Shakespeare. Zeer veel hartelijkheid werd onzen landgenooten betoond. Volgens Daily News zal iAune-Mte" van Rosier Faassen met toestemming van den schrijver voor het Engeische tooneel bewerkt worden door mej. Genevieve Ward. De Tijd verneemt, dat de heer H. Lom pastoor te Heiten, ter gelegendheid van het 25jarig beslaan van den Maas- en Roerbode, aan welke redactie hy gedurende dien tijd onafgebroken heelt deelgenomen, benoemd is tot eere-kamerheer van den Paus. De hoofdingenieur vaa den waterstaat J. Dirks, die onlangs met den heer De Lesseps, ook New-York hpeft" bezocht, is benoemd tot scerelid" van de riAmerikaansche Vereeniging van civiel-iugiuieurs" aldaar. De handelsvereeniging Amsterdam, in 1878 te Amsterdam opgericht, behaalde in '1879 met een kapitaal van f 1,250,000 eene winst van f 233,506. Na afschrijving der oprichtingskosten ad f 55,250 en uitkecring van gratificatiën, reserve en tantièmes ten bedrage van f65,000, wordt 9 pCt. dividend aan de aandeelhouders uitgekeerd. De inschrijving voor de festiviteiten bij gelegenheid van het gouden jubilé der lieder tafel Cecilia te 's Gravenhage hebben, alth'ans voorloopig, nog niet aan de verwachting be antwoord, Terwijl de kosten zijn geiaamd op f20,000 is slechts voor f9000 aan aandeden geplaatst. Men verwacht echter, dat de open baarmaking van het progiamraa, die thans heeft plaats gehad, gunstig op de deelneming zal werken. Zondag nacht is te Leiden door den agent van politie Schouten, een aanhaling gedaan, wegens ongedekt vervoer \an 1400 liteis ge distilleerd vaa een branderij aan de Heei migi acht naar eeu distilleerderijuitkomend aan de Nieuwe Rijn aldaar. Onmiddeilyk bijgestaan door andere agenten, die op het gegeieu sein en door den Rijks-commies Sehefïer, die na oproeping aangesneld ziju, werd de agent van poging tot mishandeling bevrijd. Ook te bloten in Friesland heerschen de pokken, doch in een lichten graadDe lijders zijn allen kinderen. Door de iuternatiouale commissie voor de maten en gewichten to Parijs zijn de volgende verkorte aanduidingen van maten en gewichten vastgesteld, welke iu de landen, welke in die commissie vertegenwoordigd zijn, van regeertngs- wege worden afgekondigd eu ten gebi uike aan bevolen: Lengtematen kilometer kin.meter m. decimeter dm.; centimeter cm.; millimeter mm.; mikrou p. Vlaktematen: vierkante kilometer km2.; hec tare ha.; are a.; vierkante meter mv.vier kante decimeter dm2.; vierkante centimeter cm5.; vierkante millimeter mm2.; Inhoudsmaten: kubieke moter m^.; sterre s.; kubieke decimeter drn'.kubieke centime ter cnr'.kubieke millimeter min''.; hectoliter hl.; decaliter dal.; liter 1.deciliter dl; centi liter cl.; Gewichten; ton t.metriek quinlaal q. kilogram kg.gram g.decigram dg.centigiam eg.milligram mg. Uit vele plaatsen ontvangen wij berichten, dat aldaar gelegenheid gegeven is om recht streeks van liet kalf ingeënt te worden. Het blijkt dus dat deze wijze van vaccineeren meer en meer toeneemt. (N. li. Ot.) De elfde vergadering der Nedcrlandsche Juristenvcteeniging zal dit jaar gehouden worden te 's Bosch op 26, 27 en 28 Augustus, De volgende vingen zullen onderwerpen van beraad slaging uit maken i. Bestaat.er aanleiding om, hetzij tot weg neming van belemmeiingen, hetzij tot verster king van waai borgen, de wetsbepu\ing"n op het beheer der goederen van minderjarigen en het toezicht op dit beheer te wjjzigen; zoo ja, welke verbeteringen komen vooi namelijk in aanmerking? 2, Is het wonscheiijk dat een internationale Uniformiteit up het gebied van het wisselrecht worde verkregen Zoo ja, welke zouden van een dergelijke regeling de hoofdbepalingen moeten zijn en welke pogingen, zouden moeten- worden aangewend om het doel te bereiken? 3. Moet nevens de tuchthuisstraf (zoo deze behouden blijft) en de gevangenisstraf eene andere vrijheidstraf cusloclia honest a in het strafrecht worden opgenomen? Zoo ja, van welke beginselen moet dé wetgever uitgaan bij het vaststellen en bedreigen dezer straf? Niet ver van Eddystoue is de Nedei land- scbe schoener P/iulws JIcintes aangevaren door een onbekenden driemaster, die voortzeilde, zonder op het geschreeuw der bemanning van den schoener acht te slaan. Het schip liep vol water eu zonk weldra, nadat de bemanning in de booten was gevlucht. De Zweedsche bark Mahino, die zich in de nabij heid bevond, weigerde eeuige hulp te verleenen. Maar eeu Engelsclie bark Harriet Williams, die van Lianelly op weg naar Newcastle was, nam de schipbreukelingen op en bracht hen tot op korteu afstand van Plymouth, waar zij zich weêr iu hun booten begaven eu weldra behouden landden. Itollerdam. Te dezer stede zal een speel tuin worden opgericht. Althans door burge meester eu wethouders is voorgesteld nao de heereri Van Granen c. s. aanvankelijk voor twee jaar een terrein aan den Orooswijkschen Siugel daarvoor af te staan. Maassluis. Na de laatste opgave is oen sloep vim de beugvisscherij teruggekomen met '107 ton viscli7 ton leng en 24 ton schei- viscli. De visch gold bij publieken alslag f 23.50 f 23.75 de ton. Itiiijiisburg. De eerste schuit met nieuwe aardappelen is gisteren ochtend van hier naar Amsterdam verzonden. Terwijl beschoten kwa liteit niet tegenvallen, worden er tevens op risico goede prijzen besteed. Du aardbeziënoogst, waarmede men druk in de weer is, beloolt mede een goede opbrengst. Itreda. Voor de betrekking van directeur der gemeentelijke gasfabriek te dezer stede hebben zich 3S sollicitanten aangemeld. Maastricht. Het ziektegeval, dat een arts aanvankelijk voor pokken hield, is gebleken mazelen te zyn. In de Ashbnrn-bibUotheek is een hand schrift gevonden van Napoleon, door hein als- luitenant geschreven en de geschiedenis van Coi sica bevattende. Te Louden is liet Handel- feest begonueu 21,434 peisonen woonden in Crystal Palace de uitvoering van den Messias" bij; in'1877 was dat aantal slechts 18 290. Laatstleden Zondag is te Duren een jeug dig lettcikundige, Karl Loevemcii, begraven. De overledene was een ij v^i ig tegenstander van het ultramoiitaiiisine en werd zondereenig kerkelijk vei toon ten gi ave gebracht, daar de Katholieke geestelijkheid dit had geweigerd. Toch heeft men er nooit zulk een indrukwekkender! li;k- stoet gezien, Bjjua de geheels burgerij had er zich bij aangeslotenop de kist lagen een vijf tigtal kransen en bouquetien en bU het giaf werd door een der vrienden van den overledene eer.e lijkrede uitgesprokeu. Er zal te Paiijs een nieuw reusachtig logement gebouwd wot den, het sHotel dos Postes", waarvoor een deel van dp sltul, gele gen tusschen de St. Eustachekerk, de Bank, de Beurs en den Boulevard Montmartre, en

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 3