vel fC ■veld; B. met ingang van 14 dezer, de artt. 4, 3, 4, 5, 6 en 7 van het aangehaald Koninklijk Uesiuit van toepassing te verklaren: 1. in de gemeente Overschie op de perceelea, in gebruik bij W. Hoogerbrugge Lz., en kadastraal bekend «ectie A, nos. 1246, 1258 tot en met 1260, 4286 en 1292. Was het toe te schrijven aan het warme weder of aan welke oorzaakdat het orgel concert heden middag door den heer Textor gegeven, zoo weinig bezocht was, wij weten het niet, doch wat wij wèl weten is, dat degenen die er tegenwoordig waren zich zeker niet zullen hebben beklaagd. Zelden toch zagen wy een keuriger programma als dat ons nu werd aangeboden. Het «Preludium" in Es-dur van Bach, het «Andante" in G-dur van Mendelssohn, het «Concert", no. 5, van Hiindel en de overige nummers, waaronder ook de «Fantasie Sonate" van S. De Lange niet moet worden vergeten, Zij gaven kunstgenot in overvloed te smaken. Bij vernieuwing zeggen wij den heer Textor dank voor de volharding, waarmede hy zijne orgelconcerten blijft geven. De be- looDing daarvoor vinde hij behalve bij zich zelve, ook by een dankbaar publiek, dat gaarne wil opkomen als er iets degelijks op muziekaal gebied te genieten valt. Met zeer veel genoegen woonden wy de beide eerste voorstelling bij in het circus Carré. In vele opzichten toch werden onze verwach tingen door de verschillende aankondigingen opgewekt, overtroffen. Geldt dit allereerst van de buitengewone, proeven van hooge rijkunst en paardendressuur, welke men ons te aan schouwen gaf, de Gaia-pantomime «De Ne velingen" gaat o. i. alles te boven, wat de heer Carré tot hiertoe heeft vertoond. De ge vechten, évolutiën, de solo-dansen en vooral de schoone standen bij de met bekwame hand gearrangeerde tableaux vivants wekten om strijd de bewondering van het publiek. Wat het bezoek aan deze voorstellingen niet weinig veraangenaamt is de buitengewone spoed waar mede het circus voor de verschillende tafereelen wordt ingericht. Delftsche Ct.) Op den staat van brieven, geadresseerd aan onbekenden, door het postkantoor te Rotter dam verzonden, gedurende de 1ste helft der maand Juni, komen o. a. voor: Mevr. Deegen kamp te Delfshaven, wed. Fransen te Overschie. Van het hulpkantoor Krimpen a/d IJselA. Van "■der Scheer te Vlaardingen. Tot rapporteurs over de volgende wets ontwerpen zijn door de afdeelingen der Tweede Kamer benoemd: voor de huishoudelijkeramiDg, de heeren Van Delden, Schimmelpenuinck Goeman Borgesius, Heydenrijck en v. d. Feltz voor het ontwerp tot wijziging der wet op het hooger onderwijs, de heeren De Vos, Mees Moens, Tak en Roëll. Ten aanzien van de aanvrager, om toe passing van art. 36 der wet op het lager onderwjjs van de gemeentebesturen van West maas, Bergambacht, Krimpen a'd Lek, Maas sluis, Nieuw-Beierland, Noordwijk, Oost- en West-Bar'endrecht, Benthuizen, Nieuwe Torige, Hoornaar, Stad aan 't Haringvliét, Zwartewaal en Schelluinen, ondersteunt de Commissie de praeadviezen van Ged. Statenwat de zes laatste gemeenten betreft tol. verdaging der behandeling barer aanvrage tot de herfstver- gadering. De Minister van Financiën maakt bekend, dat het saldo van 's Rijks schatkist bij de Neder- landsche Bank, op 10,dezer, en de som der betaalmiddelenop dat tijdstip bij de betaal meesters aanwezigte zamen een bedrag uit maakten van f32,040,717,48'. Het Wed. Tij'dscJi. voor Geneeskunde over Mei geeft opgaven betreffende de sterften en de geboorten in eenige groote gemeenten in die maand. Daaruit blijkt, dat in Mei geen enkel sterfgeval door pokken veroorzaakt is. Wij vernemen van vertrouwenswaardige zijde, dat ingeval Nederland en het Vorstelijk Huis eerlang verbtyd worden door da geboorte van een Prins, de doopplechtigheid waarschijnlijk zal plaats hebben in de Willemskerk te 's Graven- hage, indertijd door Z. M. aan de Hervormde gemeente geschonken. Ingeval der geboorte van een Prinses, zou de doop op het Loo geschieden. QOgbl.) De overeenkomst tusscheu Nederland Duitschland, Groot Brittannië en Ierland en België op 31 Mei '1880 te Londen gesloten tot regeling van het telegraphisch verkeer tusschen Duitschland en Groot-Brittannië en Ierland is in de Staats Ct. van gisteren opgenomen. De graveu der Gorkumsche martelaren bij Brielle zijn de vorige week door 737 pel grims uit Utrecht, 430 van Den Haag en 370 uit Gouda bezocht. De processie uit Utrecht kwam te Brielle met 2 stoonybootenook had den zij een beeld of monument medegebracht, dat eerlang op het martelaarskerkhof aldaar zal worden geplaatst. De heer S. Leopold, te Winschoten, beklaagt zich in de Prov'mc. Groninger Coherent over de wijze, waarop in het dorp Scheemda somtijds schijnt te worden gehandeld met krankzinnigen. Een zijner bloedverwanten, dien hij in diens ziekte wilde bezoeken, vond hij in een afschuwe lijk hol, onder in den toren, op een vochtige steenen vloer, en bijna zonder licht. De heer Leopold meent, dat hel verblijf in zulk een gevangenis, met onzuivere lucht, en akelige omgeving, in staat zou zijn om een normaal mensch krankzinnig te doen worden, en wenscht dat op deze feiten de aandacht worde gevestigd. Het Zeeuwtcha Dagblad maakt in een residentiebrief gewag van een gerucht, dat er plan bij de Regeei ÏDg zou bestaan om den Koning tot gouverüeur-generaal van Neerl. Indië voor te dragen de heer van Lausberghe wil nu weg deri'.rhiuister Six. De verordening op de helfmg van straat geld te Amsterdam is uitverkocht. Deza aigemeene belangstelling in de openbare zaak is echter slechts schijnde exemplaren werden allen tegen den bepaalden prijs van 2 cents by de stadsdrukkerij opgekocht en ver volgens voor 10 cents geleverd aan de inge zetenen op eene wijze, dat deze meenden, dat het koopen er van verplichtend was, wat de meesten van hen, morrend, deden. Het terrein der oplichterij is toch nooit afgemaaid. Volgens telegiain uit New-Yoik kan er tusschen '15 en 17 dezer op de Noorweegsche en Noord-Engelsche kusten donderstorm ver wacht worden, die zich vermoedelijk uitstrekken zal tot het Engelsche kanaal met harde winden om de Noord. Voor een paar dagen is door de politie te Dordrecht proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der wet op deu kinderarbeid. Een jongetje van 11 jaren werd namelijk des avonds gebruikt tot het spelen op een tiiangel in een bordeel. De JU. D. O. deelt mede, dat de persoon, die met goed gevolg het eind-examen aan de polytechnische school heeft afgelegd, ofschoon hij aan die inrichting niet heeft gestudeerden alleen door eigen studie en praktische ontwil liug in eeu der grootste fabrieken in ons w 1 zich de noodige bekwaamheden heeft eigenge maakt, is de lieer 11. 0. Grosjean, werkzaam op de fabriek van de heeren Stork te Hengelo. Door de Arrond. Rechtbank te 's Hage is gisteren een advocaat, die zich geiden heeft toegeëigend welke hein als curator in een Leidsch faillissement waren ter handgesteld, ter zake van misbruik van vertrouwen veroordeeld tot zes maanden celstraf en f25 boete. Voor den winkel van een der voornaamste fabrikanten van ledikanteu en bedden in Den Haag vei drongen'zich gisteren vele nieuwsgie rigen, om een keurig koperverguld belanceerend wiegje te bezichtigenvoorzien van blauw satijnen hoofdkussens en dekens en in het vierkant omgeven door neteldoeken gordijnen, met roode, witte en blauwe franjes. Dit wiegje is bestemd voor het huwelyksspruitje, datHH, MM. de Koning en Koningin verwachten. Als een bewijs dat de Nederlandsche industrie zich in menig opzicht met de buiten- landsche kan meten wordt er op gewezen i dat door de firma Thomas Regout Sc Co. te Maastricht kunstmatige spijkers van de kleinste afmeting zijn vervaardigdwelke de Ameri- kaansche van die soort ver achter zich laten. Yan de bedoelde spijkers wegen 400,000 slechts één kilogram. Zondagavond is uit het huis van arrest te Zutfen een gevangene ontsnapt. Deze ont snapping moet zich aldus hebben toegedragen, Toen de cipier de cel opende, werd hij door den gevangene aangegrepen en een eind de cel ingeduwd, waarop de laatste de sleutels, die in de deur staken, daaruit nam en den cipier in zijne plaats opsloot. Met de medegenomen sleutels opende hij de hoofddeur, en maakte hij zich, na die eerst weer gesloten te hebbua, uit de voeten. Het geluk diende den vluchteling bijzonder, daar een geruime tyd verliep eer de cipier uit zijne gevangenis verlost was en er toen eerst maatregelen tot vervolging van den voortvluchtige konden worden genomen. De cipier had wellicht nog veel langer de plaats van den gevangene kunnen innemen, indien niet zijne vrouw, die niet begreep waarom haar man zoolang uitbleef, hem in de gevangenis was gaan zoeken, Een vrij hevig rumoer in de bedoelde cel wees haar alras de plaats waar haar man zich bevond. Zij haastte zich toen natuurlijk maatregelen tot zijne bevrijdiging te nemen. De pogingen om den vluchteling te achter halen zyn niet gelukt. In 1881 zal te Wageningen een tentoou- stelling van nijverheid en kunst gehouden worden. In het Nederl. Rundvee-Stamboek zijn thans reeds ingeschreven 403 koeien en 96 stieren, Omtrent een ongeluk op de Maas by Maeseyck voorgevallen meldt de Tijd de volgends byzonderheden. De heer Huysmans, was met zijne vrouw en drie kinderen gaan spelevaren op de Maas; hun jongste kiud hadden zij thuis gelaten bij de meid. Twee andere kinderen, het eene van een advocaat van Maeseyck en het andere van den stads-secretaris, vergezelden hen. Na eenigen tijd op de Maas gevaren te hebben, wendde de heer Huysmans de boot naar eeu ander vaartuig, dat op de Maas lag en waaraan herstellingswerken werden verricht. Toen da kleine boot naast het groote schip kwam, viel er een stuk balk of mast van dit laatste vaartuig en trof de echtgenoot van Huysmans op het hoofd, terwijl zij de twee kleinste kinderen op den schoot hield. Zij viel door den slag als bedwelmd in de boot. De heer Huysmans snelde toe, evenals de drie andere kinderen. Door die ver plaatsing verloor de boot het evenwicht, kantelde om, en allen vielen in de rivier. Yan mevrouw Huysmans heeft men niets meer gezien en tot Vrijdag was haar ,lyk nog niet opgevischt; de heer Huysmans greep echter het kind van den secretaris, dat hij boven water hield, tot er een schipper toesnelde, die de kleine redde; daarop dook hij naar zyne eigene kinderen, slaagde er in, de beide kleinsten vast te grijpen, doch verwarde met den voet in een vischnet en kwam niet rnser boven. Intusschen had het oudste kind, een tienjarig jongske, een plank gegrepen en daarmee den oever bereikt. Ook het kind van den.advocaat is gered. Het lijk van den heer Huysmans, nog altijd met de voeten in het vischnet veraard, ri b Ie zi d Si z: st d u d ol D VI a: d< li ot ci bl st P P ht vu va Pt pu 89 ste yj dit no ioi pu pri uit in be VOl

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 2