Keriiiem Steieljjl liens. Gemengde Berichten. Marktberichte n. Peij, zich meid sen), rins- haar jaai, sliet, het hter ■chl, titie 'den had jeds aan ti in en, >er- aut nig ebt aar om hij me l'g en ter an >or ite en an D) op :n id id groote hoeveelheden voor Engeland, Nederland en het Noorden van Europa werden opgekocht, moest men naar een andere grondstof omzien en vond men in het maïs eene prachtige vervangingsstof, die een betere spoeling en een byna even prijswaardig fabricaat voor branderijen levert. Bovendien wordt maïs op de groote boerderijen, bij tram- en omnibusdiensten in grof gebroken toestand en niet andere stoffen vermengd aan melkvee, paarden en varkens met het beste succes gegeven. Ook hier te lande maakt het gebruik van maïs voor veevoeder enz, meer en meer opgang: hoewel men zich Verwonderen moet, dat het slechts langzaam ingang voad eu er jaren verstrijken moesten, alvorens men het op zijn waarde begint te schatten. Sempervircns Delfshaven. Op voorstel van den heer KiderleD, heeft de gemeenteraad alhier besloten, f 100 beschikbaar te stellen voor de voortgezette proefneming van een drinkwaterleiding door den heer Gerson te Hamburg, waarbij de Rotterdamsche drinkwater'eiding haar medewer king zal verleenen. Voorts kwamen de concessie-aanvragen, voor een tramweg in behandeling, als *1. van de heeren M. M. Lourens en M. A. M. De Hoog; 2. van de Rotterd. Tramweg-Maatschappij en 3. van de heeren Lankhout en Van Praag, te 's Gravenhage. Aan burgemeester en wethouders wordt mach tiging verleend om met de sub 3 genoemde heeren in onderhandeling te treden over de vaststelling van nader aan de goedkeuring van den raad te onderwerpen ontsverp-voorwaarden. Zy bieden aan een stoomtramweg aan te leggen en te exploiteeren tusschen Rotterdam en Delfs haven, zoowei langs den nieuwen Binnenweg als langs .Schielands Hoogen Zeedijk voor het vervoer van personen en goederen van Delfs haven naar Rotterdam, en van Delfshaven naar Schiedam, met storting van een kapitaal van f 10,000, als waarborg voor de nakoming hunner verplichting, en met de bepaling dat het onder houd van beide wegen voor hun rekening zal zijn. Ylaardiiigen, Na de laatste opgave zyn van de haringvisscherij 16 schepen binnen gekomen, aanbrengende 257 last haring. Maassluis. Na de vorige opgave zijn van de haringvisscherij 4 schepen teruggekomen, aanbrengende 888 ton haring. Kralingen. Alhier doet zich een geval van pokken voor. Amsterdam. Op 65_-jarigen leeftijd is Zondag alhier overleden de heer Mr. J. J. Teding van Berkhout, sedert 1873 lid van de Tweede Kamer voor het kiesdistrict Gorinchem, oud-wethouder voor publieke werken alhier. 't Loo. HII. MM. de Koning en Koningin vertrekken den 3deu Augustus, 's avonds ten half acht ure, per extra trein van het Loo naar 's Gravenhage. In Dr. Tanners toestand is eenige ver betering gekomen. De honger-virtuoos heeft het volste vertrouwen in het welslagen van zyn kunststuk. Hij zegt dat hij zich nooit beter cn aangenamer gevoeld heeft dan tegenwoordig. Een proces, dat veel ovei eenkomst beeft met de zaak Lambertini-Autonelii verwekt te Milaan op 't oogenblik veel sensatie. liet geldt een voorgewende bevalling. Wat deze zaak zeer belangwekkend maakt i3 vooral de hoofdpersoon, een actrice, Emma Ivoa geheeteneen der schoonste vrouwen van Italiëhet land der schoono vrouwen bij uitnemendheid. Emma Iron is haar naam ia!s actrice, eigenlijk heet zij Novi. In 1863 woonde nabij Florence in den omtrek van Porta alia Croce iu een afgelegen en ge heimzinnig huisje een vrouw, die zich gravin Alis liet noemen, met haar dochtertje van 14 jaren. Dit was Emma. De vermeende gravin heette kortweg Michon en was eene Parijsche. Mme Michon beoefendenaar het scheen het spiritisme en gaf séances; de hoofdrollen daarbij werden vervuld door twee helpsters der priesteres, een sehoone Griekin en een be koorlijke Arnerikaansche, die aan degeloovigen de antwoorden der sibylle vertolkten. Twee jaren daarna werden deze helpsters ontslagen, mme. Michon betrok prachtige appartementen in de stad en leefde op grooten voet. Men zag haar dagelijks in haar victoria op de Viale de Colli in gezelschap van de jeugdige Emma, wier schoonheid reeds begon te ontluiken. Waar kwam het geld toch wel \an daan om al die kosten te bestrijden? Men (luisterde heel zacht' den naam van Victor Emanuel. Later vernam men dat de re-galautuomo voor de bevallige Ernma een man koos, zekere Pessinadie onmiddellijk Floience verliet om te Caserteals concierge van een tier koninklijke paleizen dienst te doen. De koning droeg hein nog andere zendingen op; zoo reisde hij nu eensnaar Egypte en dan weer naar Amerika, steeds op kosten 'van liet koninklijk huis. De Koning was, zooals men weet, van een zeer veranderlijk humeur. Emma verloor zijn gunstdoch kreeg een som geldswaarvan Pessina de grootste helft verteerde. Sinds dat tijdstip had zij talrijke bescher mers. Zij vestigde zich te Milaan, haar geboor teplaats, vyaar haar schoonheid en bevalligheid weldra een tal van aanbidders vonden. Onder hen behoort.e ook een jongeling uit een der vermogendste famiiiën van Milaande lieer Silvestri, die enorme sommen besteedde om aan de grillen van zijn aangebedene te voldoen. Emma kwam het in den zin om haar talent als tooneelspeelster te beproeven en engageerde zich bij den troepdie stukken opvoert in 't Milanee'ch patois. Weidia was zij de ster van dit theater. Emma die Silvestri door hechter banden aan zich wenschte te verbinden, begon toen voor te geven dat zij op het punt stond van moeder te worden. Het toeval wilde «jat de lieer Silvestri Italië verlaten moest voor eenige maandenen bij zijne terugkomst was hij vader geworden van een allerliefste lamlina. Gedurende di ie jaren ging alles naar vvensch goedtoen eenrklaps eeu vooi val den azuren hemel der geliefden kwam verduisteren; het was een poging tot vergiftiging met laudanum: een zeifmooid die voor een grap gehouden werd. Emma vertrok dien winter naar Rome waar zij in zeer intieme betrekking leefde met een zeer hooggeplaatst personnage. Thans begint het diamatisch gedeelte van het verhaal. Emma speelde met den Mifaneeschen troep voor de laatste maal te Genua, toen eec hoofdambtenaar der politie haar in haar loge kwam bezoeken om haar gevangen te nemen. Tegelijkertijd arresteerde hij haar moeder, Mme. Miction twee vroedvi ouwen en een kapper. De beschuldiging welke op de sehoone ge- gevangene ïust is die van het voorwenden van zvvaugeischap. Het kiud dat zij als het hare aan dea heer Silvestri had getoond, zou niet het hare wezen. De waarheid was eerst drie jaren daarna aan het licht gekomen. De lezingen omtieut de/.e zaak zijn legio. De meest waar schijnlijke is deze: Een meisje uit den omtrek van Milaan, dat moeder geworden was, werd .door haar minnaar den raad gegeven de vrucht hunner eerste liefde naar het vondelingsgesticht te brengen, haar belovende het kind terstond terug te nemen, zoodra hy het zijn naam kon geven. En zoo geschiedde het, maar het kind werd heimelijk weder uit het gesticht gehaald om in bovengenoemde eomedie dienst te doen. Eindelijk kwam de dag, dat de jonge man zyn belofte wilde nakomen, het meisje trouwen en het kind tot zicji nemen. De moeder ontroerde, en zeide dat het kiud gestorven was. De wan hopige vader verlangde de akte van overlijden te zien. Daardoor won men tijd, men verwittigde de actrice, men spoedde zich naar het vondeling gesticht, men kocht een beambte om,- en ver kreeg een akte van overlijden. Maar de vader, die argwaan koesterde, hechtte geen geloof aan de verklaringen zijner bruid en overhandigde de dood-akte aan den procureur des Koniugs. Deze beval eeu enquête. Het overige weet men. Do moeder van den heer Silvestri, die haar gewaand kleinkind aanbad, schonk een jaargeld van 18,000 frs. aan Emma Ivon. Ned. Horv. Kerk. Beroepen: ta St. Antonie-polilcr, ff. G. Ubbink, kruid. Bergen op Zoom (toez. van beroep), D. IV. Schuunngte Berkhout(Noord-Holland). Oud- Schoonebeek (gem. Dalen), B. Ten Kate, te Lckstnond. Oppeuhuizei;Barger, te Oude Wetering. Mon- mekendam, \V. Koelman, te Maasland. Burmerland, J. P. Schild, te Burgh in Zeeland. Ilattem, J, A. De Vlieger, te Katwijk aan Zee. Bedankt: voor St. Anthonie-polder, II. G. Ubbink, kand. Aangenomen: naar Gaast en Fervvoude II. G. Ubbink, kand. Roomsch-Katholieke Kerk. Bij gelegenheid der viering vnn het 50jarig bestaan van de R. IC. Kerk te Scheveningenwerden door de parochianen vele en zeer kostbare geschenken ver maakt. B URGERL IJ KE STAND. Geboren23 Juli. Thonias Antonius, zoon van H. J. Kreuger en C. Tettero, Hoogstraat. 24. Johannes Theodoruszoon van H. J. Töns en A. J. Voorstraat, Nieuwe Haven. Hen- drina Geertruida, dochter van M, J. S. Tieland en S. H. SpangenbergVisschersstraat. Robert, zoon van J. "Van Dijk en N. Van Nugteren, Rotterdamsche Dijk. Johann, zoon van H. Damme en D. J. Van der Teems, Ham- laan. 25. Klara Maria, dochter van Th. Groeneudaal en M. J. Van Alphen, Kethel- straat. Alijda Willielmina, dochter van W. Van der Most en M. E. C. Dee, Singel. 26. Matthijs Leonardus. zoon van J, G. Den Hol lander en E. J. Kuipers, Singel. Neeltje, dochter van A. Sitton en J. P. De Bruin, Broersveld. Cornelia Maria, dochter van W. Van den Broek en A. Vink, Broersveld. Cord Hendrik, zoon van J. Grasman en J. De Bruin,Kreupelstraat. Overleden: 23 Juli. "Wilhelmina Maria Vredebregt, oud 5 weken, Korte Haven. 24. Hendrica Mak, oud 10 maanden, Groene Haan. Johanna Maria Hodes, oud 5 maanden, Boterstraat. Henricus Bernardus Heggelman, oud 42 jaar en 4 maanden, Lange Achterweg. 25. Martinus de Roo, oud 2 dagen, Korte Kerkstraat. Helena Bouman, oud 12 weken. Broersveld. Maria Josephina Hoogwegt, oud 4 maanden, Zalmstraat. Schiedam, 26 en 27 Juli. Rogge per 2100 kilo Libau f 230 3/uv Coursche f 232 3/m. Gerst zouder handel. Moulwltn: f 12Vi per hectol. Ct. JeneverAmsterd. proef, f 161/* a f 16J/V per hectol. Ct. zonder fust en zonder belasting. Spoeling: 26 Juli. f0.5027. f0.30 per ketel. By de Schiedamsche Spotding-Yereenigiug dagelijks f 0.50 per ketel. VEEMARKT VAN LONDEN. - Maandag waren aangevoerd 2300 runderen, 400 kalveren, 14000 schapen en 100 varkens, Er werd genoteerd: runderen A Va, kalveren Ys a 6/-, schapen en lammeren 5/- A varkens Va A 5/- per steen.-

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 3