Kerknieuws: SteielIjlTiTm Staatsloterij. Per Telegraaf. Gemengde Berichten. Marktberichten. met tiet adres van den heer A. P. Te Mijtelsar, betreffende het wetsontwerp op de zeevisseherijen. Jij spreken de "overtuiging uit dat zij, door aanneming der voorgestelde wet, met vernietiging van hun bestaanmiddel worden bedreigd. Hcercinrecn. Do gevreesde varkensziekte, lie reeds sedert jaren in deze gewesten heerscht, leeft zich hier v.eder vertoond. Maastricht. Tot lid van den gemeenteraad is gekozen Mr. Ruys de Reerenbrouck, kandi daat der Katholieke kiesvereeniging met 607 stemmen tegen C05 uitgebracht op Dr, Fouquet. De uitslag wordt betwist. Blijkens een opgaaf uit New-York zijn in het jaar, ioopende van 30 Juni 1879 tot 1 Juli 4880, 32 zeil- en stoomschepen, allen met graan geladen; op zee verlaten of vermist. Daarby gingen verloren 1.400,000 schepel graan en ruim 250 menschenlevens. Adelina Patti heeft aan een der redacteurs van de Figaro medegedeeld, dat zij tot dusverre vijftien millioen francs met hare stem had verdiend. Zij voegde er bij, dat er thans van dat geld weinig meer over was. In de diamantslijperij der gehrs. Houy te Hanau worden op dit oogenblik. twee steunen bewerkt, die een buitengewoon hooge waarde hebben. De eene hpeft een bruto-gewicht van niet minder dan 232 karaat. De eigenaars hopen er een steen van te maken, die den wereld be roemden Kohinor van de Engelsche Kroon- d'mmanten evenaren, zoo niet overtreffen zal. Een warm voorjaar is een goudmijn voor een bierbrouwer. Een Oostenrijksch blad meldt, dat volgens de nauwkeurigste opgaven elk voorjaar tennaastenbïj 1,264,387,400 liters bier op de wereld verbruikt worden. Nederland doet daaraan mede voor 16Ó rnillioen liters, wat wel veel, maar toch nog nauwelijks s van het bier- verbruik in Belgie is, waar men het lot een getal van ruim 785 millioen liters brengt. Het kleinste gehuwde paar in Duitschlnnd, wellicht ter wereld, zijn twee echteliedendie zichzeer ongepast en onder den pralenden titel van imarkies en markiezin", thans laten kijken. De man te Kiel geboren en 30 jaar oud, weegt 19 pond; zijn vrouw, die'"voor 22 jaar te Neu-Munster 't levenslicht zag, is 13 pond zwaar. Het paar gelijkt bji 't eerste ge zicht >twee schoolkinderen, voor.de grap als volwassenen aangekleed". Zij leerden elkaar kennendoordat ze in de nieuwsbladen over elkander berichten lazen. Hierop volgde brief wisseling, en voorts een huwelijk. Slim schijnen beide in eik geval, daar zij met de penningen, door de vele kijkers verschaft, thans rustig lulien gaan leven. In Mei van het volgende jaar zai voor het eerst een muziekfeest in New-York gegeven worden1000 zangers en 250 muzikanten nemen tr aan deel. Een der voornaamste voor te dragen stukken zal zijn Rubinsteins Toren van Balei. De componist is uitgenoodigd om persoonlijk te komen dirigeeren, zijn vrees voor zeeziekte tal hem echter vermoedelijk weerhouden aan "ie uitnoodiging gehoor te geven. Een zeer talrijk gezelschap.bestaande in leden van verscheidene Engelsche en Ruiten Sand- schegemeentebesturen, was jl. Dinsdag te Ayles bury bijeen om getuige te zijn van de wijze waarop de Native Guano Company aldaar de faecaliën der bevolking omzet in eene vlot verhandelbare meststof. De bedoelde bewerking bestaat eenvoudig in het doen bezinken der organische stoffen uit het rioolwater. De vloeistof wordt vooraf reukeloos gemaakt door haar te doen stroome'n over een mengsel van klei en boutskool; vervolgens wordt zij in'groote bakken behandeld met ruwe zwavelzure aluinaarde, die He onreinheden bezinken doet. Het alvloeiende water is zóó zuiver, dat visch er welig in tiert; terwijl het achtergeblevene bezinksel, gedroogd zijnde, eene poudrette oplevert, welke door de Engelsche laad bouwers met f/t2 per ton betaald wordt. Een nieuwe samenstelling van spiegels is gepatenteerd ten name van Mc. Evoy te Milibury. De inrichting bestaat uit vier spiegels: eea verticale, waaraan boven en ter zijde de overige bevestigd zijn. De stelling en de afmeting zün zoodanig gekozen, dat een persoon, tusschen de spiegels staande, zijn geheels hoofd van alle kanten kan bezien. De Voltaire verhaalt een roman die voor eenige dagen in de aristocratische wereld te Parijs werd afgespeeld. Mrs. Annie Wetmore was een der elegantste dames van Parijs. In Amerika had zij lord Henry Pagetmarkies van Anglesea, leeren kennen, met wien zij uit het huis van haar echtgenoot naar Parijs was gevlucht om daar de echtscheiding af te wach ten die haar in staat zou stellen met den markies in het huwelijk te treden. Deze had zich daartoe herhaaldelijk schriftelijk verbonden. Yoor eenige weken vertrok, de Engebchman echter onverwacht naar Londen om er de be grafenis van een zijner bloedverwanten bij te wonen; nauwelijks was hij aangekomen of hij schreef Mrs. Wetmore dat alles tusschen hen beiden uit was. --De ongelukkige vrouw schreef brief op brief, maar geen antwoord volgde, doch kort daarna vernam zij dat de trouwe- looze op het punt stond in het huwelijk te treden met eene schitterende schoonheid van Londen Mrs. Woodhouxdie hij eerst kort geleden had leeren kennen. Dat was de ge nadeslag voor de bedrogen vrouw. Den dag van het huwelijk dat voltrokken werrl in het Engel sche gezantschapshotel te Parijs, trok zij rouw- kleereu aan en sloot zich opzonder dat zij te weten kwam dat baar trouwelooze minnaar zelfs de politie in den arm genomen had om een schandaal dat hij .vreesde te voorkomen. De toestand van Mrs. Wetmore begon weldra zorgwekkend te worden; zij dreigde waan zinnig te worden, tot men haar Woensdag morgen levenloos op haar bed vond; de onge lukkige vrouw had zich met laudanum en morphine vergiftigd. Figaro beweerde echter dat deze roman minder hartroerend was dan zij scheen. De betrekking tusschen de jonge vrouw en lord Paget was niet zoo innig en nauw als werd verondersteld en beiden hadden haar steeds als voorbijgaande beschouwd, zoodat het huwe lijk van den Engelschman met een andere dame volstrekt niemand kon bevreemden. Verder zegt de Figaro, dat de dame niet door vergiftiging, maar tengevolge van een ovei matig gebruik van sterke dranken overleden h. Een genees kundig onderzoek moet dit aan het licht hebben gebracht. Na jarenlang in twist met zijne dochter geleefd te hebben, zou eenmaal de beroemde zanger Garcia weêr in het Theatre Itaiien te Parijs met die dochter, de niet minder beroemde Malibran, optreden en wel als Othello. terwijl zij de rol van Desdemona zou vervuilen. Reiden spanden allen krachten in om niet door elkaslr overschaduwd te worden. Het publiek was dan ook verrukt en" klapte nn afloop zoo luid en dringend, - dat hèt scherm nog eens opgehaald werd. Welke verandering had daar echter plaats gehad. De bevallige Desdemona was thans even zwart als Othello, met wien zij hand aan hand Stond te buigen. liet publiek was echter fijn gevoelig genoeg om niet in lachen uit te barsten. Ilet had in een oogwenk alles begiepcn; de dochter had zich bij het ueórlaleti van het scherm in de urmen baars vaders geworpen, om zich, met hem te verzoenen en in die omhelzing had het zwart van het gelaat van den moor zich afgedrukt op dat van Desdemona. Vol geestdrift juichte het publiek nu nog veel luider om de verzoening, die tot stand gekomen was. DEN DAAG, 30 Juli. In de heden gehouden zitting van de Eerste Kamer der Staten- Generaal is met 23 tegen 6 stemmen aange nomen de credietwet voor de uitvoering van de schoolwet. De Minister Six verdedigde de invoering met 1 November en verzekerde, zoowel ten aanzien van bouw en inrichting der scholen als in het algemeendat de Regeeriug wilde de toepassingdie de schoolwet beoogt en letten zal op de belangen van het bijzonder onderwijs en dat der gemeente-besturen. De kanalen-wetsontwerpen voor de noorder provinciën zijn ook aangenomen. De Kamer is daarna op reces gescheiden. Ned. Herv. Kerk. Bedankt: voor Andol, W. J. G. Aalders, te Jlaai tens- dijk, door wien eerst dit beroep wis aangenomen. In de vergadering der Synode van de Ncd. Herv. kerk zijn gisteren tot leden van de synodale commissie benoemd, de heeren if. Steenberg, pred. te Amsterdam, en rnr. W. li. S. Boeles, te Leeuwarden. BülïGERL IJ K E STAN D. Geboren: 28 Juli, Johanna, .dochter van J. Scheflers en C. Kreuger, Singel. 29. Maria, dochter van C. De Haan on M. Van Warneten, Visschersstraat. Overleden: 28 Juli. Levenloos aangegeven dochter van H. Van Etigca ert T. P. Vos, Singel. 29. Adrianus Beunderman, oud 3 weken, Broersveld. Ondertrouwd: 30 Juli. J. Koning ea M, Voorwald. C. II. Pinster en H. Van der Tooien. J. De Lange en N. Van Noortwijk, D. L, Ingelse en C. Bitter. J. Sobneveld en N. Bijloo. C. Steenbergen en M. C. Avé J M. Wirsel en II. M. Schuring. J. C. Van Deventer en S. C. Gooi. J. P. Saudeis en M. J. Van der Meeren. l'rijzen en J'remiën van 100 en daarboven. Vc Kl. 15c Trekk. 29 Juli. Ho. 2234, 0335, 13339 en. 15329 ieder flOGO. No. 3188, 4417, 9101, 13349, 14674, 17986 en 18639 ieder f400. No. 10747 en 17633 ieder f200. No. 369!, 0855, 8164, 8889, 10768, 11073,12363, 12304, 16198, 10509, 10684 en 18383 ieder 100. SCHIEBAM, 30 Juli. Kogge per 2100 kilo Libau f 230 3/m. Gerst: per '1950 kilo Pernau f225 3/m. Mout wijnf 12tyi per hectol. Ct. Jenever: Amslerd. proef, f 46% a f 163A per hectol. Ct. zonder fust eu zonder belasting. SfjoelCng: 10.40 per ketel. Bij de Seliieihuüsche Spoeling-Vereeniging f 0.50 per ketel. Marktbericht van bcüt. Donderdag 29 Juli. Heden ter Graanmarkt geringe liandel tot onder staande ilauwc prijzen. Westlandsche Tarwe f 10 a f 11.75, Zeouwselie f 11 a f 13.75, Westl. Rogge f 0.50 a f 7.25, Zeouwselie f 7,23 a f 8 Chevalier Gerst f 6.50 a f 7.5Ü, "Westl, Zomergcrst f0 a f6.50, Korte Haver fa a f 5.50, lange f 2.50 a f4, Duiveiibootien fvS a f 8.75, Raardenboonen f/,50 a f8. Bruine Boonen f 10 a f 13. Groene Erwten f 9a f 12. Witte Erwten f Sa f S.50. Koolzaad zonder handel.' Aan do stadswaag gewogen van 23 Juli tot 29 Juli: 4 potten, 1 vierde, 793 achtsten en 76 zestienden vaten boter, wegende *-to zamejj 16740 kilogrammen. Prijs f 52 a f 60 per 40 kilo; f 1.30 a f 1.50 het kg.

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 3