Kerlniem j- Sedert eenige dagen zijn de politiebureelen vaa Brussel vol met dieven en landloopers, die op .elk oogenblik van den dag aangehouden •worden; men heeft bemerkt, dat op tien van de personen, welke men thans aanhoudt, er negen zijn die de gevangenis verlaten haddeD, tengevolge der kwijtschelding, verleend ge durende de jubelfeesten. Een hevig onweer gepaard met hagel en regen, heeft in het Beruer Oberland groote schade aangericht. Verscheidene bruggen wei den vernieldtwee personen verdronken bij Lausanne en twee terwijl zij in het meer van Brienz baadden Verleden week heeft de stoorndroschke voor de Keizei lijke familie te Berlijn hare biuikbaarheid bewezen. Op het tenein tusschen het paleis, het opeia gebouw en de universiteit reed het zonderlinge, allesbehalve elegante rijtuig heen en weder, tusschen de voetgangers goor andere rijtuigen waren verboden. Het maakte alle wendingen met groot geraak; het preed snel en langzaam, volkomen naar believen van den machinist. Van rook of stoom of cenig bijzonder geluid was niets te ontdekken. Te Pirna, te Saksen, heeft Dinsdag nacht een slachter zijn vrouw vermoord, zijne vijf kinderen gevaarlijk gewonden ten siotte zichzelf van kant gemaakt. Zijne vrouw heeft hij de hersens ingeslagen en met een mes in den hals gestoken. De oudste zoon, 19 jaar oud, ligt hoogst gevaarlijk. Ook de tweede, van 17 jaar, en eene dochter van 11 jaar* verkeeien in zeer bedenkelijker) toestand. Eene dochter van 20 en een zoon van 12 jaar zijn minder zwaar getiolfen. Ai de wonden der kinderen zijn toegebracht met een bijl. Toen de buren ea politie op het gekerm toeschoten, was' de dader ontvlucht. Dea ochtends vond men hein dood in een slachthuis, waar hij zich de polsader afgesneden en verscheidene wonden toegebracht had. Aan een der hakblokken had hy .twee briefjes opgehangen, waarin hij ver klaarde, niet in eene vlaag van krankzinnigheid te hebben gehandeld, maar alles met voorbe dachten rade te hebben gedaan, uit wanhoop over zijn financicelen achteruitgang. Aan het station vaD de v por te Maillot" te Parijs bevond zich Woensdag middag de advokaat Boncenne met zijne jeugdige vrouw. Samen wilden zij* den' weg oversteken om aan' het perron aan de overzijde in den aankomenden trein plaats te nemen. Een bekende hield Boncenne echter aan de praat, totdat zijne vrouw, die iutusschen den overkant bereikt had, hem toeriep zicli wat'te haasten, daar'de' trein in het' gezicht was. Na nog eenige oogen-" blikken van druk gespiek wit hij zich haastig bij zijne vrouw voegen en merkt niet op, dat de trein reeds te dicht in de nabijheid gekomen is. Het gevolg was, dat de ongeluk kige, voor de oogen zijner .vrouw, onder de wielen verpletterd werd. Boncenne was" pas 30" jaren oud en stond als rechtsgeleerde hoog aangeschieven. De toestand der vrouw is van dien aard, dat men voor het behoud van haar verstand ernstig bezorgd is. Volgens den Messager de la Suisse heeft een korporaal van de karabiniersSchindler genaamdhet bad Seemen op het eiland Schwanau (1200 meter) heen en terug over gezwommen in den tijd van 30 minuten terwyl hij zijn kapotjas aanhad, die nat zijnde, 35 pond zwaar was. Den ln Augustus heeft hij het meer Lomerz langs de oevers rond t gezwommendes morgens tèn zes uur en ï'vijftiea minuten begon iiy zijn tocht en ten tien uur dertig minuten kwam hij op het uit- gaogspuut terug, zonder eenig teeken van vei rnoeidheid. Den 5den Augustus eindelijk iheeft hij denzelfden weg afgelegd in zijn uni- form (jas, broek en politiemuts) met zijn katabijn i hij zich. Midden m het meer heeft hij de tien ('patronendie hy bij zich hadafgeschoten- zonder dat zijn geweer een enkele maal weigerde. Te Petersburg heeft op 23 Augustus een vieeselijk tooneel plaats gehad bij een brand in eene sigarenfabriek. Er was maar één trap,- die vau de vijf vei diepingen naar benedén leidde, en slechts één uitgang, welke bovendien versperd werd door de politie-agenten, die last hadden gekiegen om niemand door tp laten vóór onder zocht was, of hij ook tabak onder zijne kleederen had vei stopt, en die daarom de deur gesloten hielden. Vele werklieden wierpen zich door de vensters naar buiten. Een meisje klauterde langs eene waterpijp van de vijfde verdieping naar beneden, en ofschoon onderweg door een dakpan aan het hoofd getroffen, behield zij hare tegenwoordigheid van geest en bereikte veilig den beganeu grond. Hadden de militairen het niet belet, dan zou de woedende menigte de lynch-wet hebben toegepast op de beambten, die aan de deur de wacht hadden gehouden. Nagen personen kwamen om, terwijl 41 werk-* lieden gekwetst werden. Twee vrouwen en een meisje werden dicht bij de deur doodgedrukt gevonden. Vermoedens zijn gerezen tegen den eigenaar der fabriek, die voor een half millioen roebels geassureerd was. Een Engelseh blad, the Banner of Israël is tot de ontdekking gekomen, dat alle Engel- ichen Israëlieten zijn, en toont dat klaar en duidelijk aan. De tien stammen raakten ver mengd met een volk, door het blad »Magogisch- Japhelische Scythen" genoemd, namen de taal van dat volk aan, vestigden zich in Jutland en veroverden Brittannie. Ook de Iereti zijn min of meer Israeiieten, want zij zijn Celten. Volgens prof. Huxley, is ei geen onderscheid tusschen Angelsaksers en Celten en de Angelsaksers zijn Israëlieten zooai3 bewezen is. De volken, waardoor Ierland vroeger bewoond werd, waren wel niet juist Israeiieten, maaV toch Kanaanieten, want het waren Iberische stammen,,, afkomstig van in Spanje wonende Phoeniciersen dus van Kanaanilischen oorsprong. Verder wyst dé* Banner er ophoe dé profetiën omtrent Israël in Engeland vervuld worden. Israels heerschappij zou zich ver uit strekken; Engeland voert over vela volken heerschappijEngeland is dus Israelde Britsche leeuw is de leeuw van Juda en heeft zijne j zén clitig té vervullen, nl. zijnfRijk meer en meer uit' ié- breiden en éensHe^heei&öhen over al de volkeren der .aarde. In het vervolg zal nu zeker niemand het Engeland meer ten kwade duidenwanneer i het door annexaties, als b. v. van de Transvaal, 1 toont, zijne roeping' ge'troüw te willen zijD. De passiespelen vindt' men niet aileen in Oberammergau maar ook in verschillende plaat sen van Zuid-Amerika, waar zij echter nog al eens een ernstigen afloop hebben, daar in den regel de beide hoofdpersonen, die Jezus en Judas voorstellen, aan"de"geVolg"énbverIydèn7 De'èerstë wordt meestal langer aan het kruis gelaten dan zijne krachten gedoogen, terwijl' de laatste zoodanig de verontwaardiging van het publiek opwekt, dat hij aan de ergerlijkste mishande lingen blootstaat. Het vinden van personen voor die hoofdrollen kost daardoor natuurlyk aan houdend meer moeite. Bij de Indianen, die aan de Canadasche meren wonen, zyn langdurige vasten, als een soort van godsdienstige boetedoening, algemeen in gebruik. Als de Indiaansche knapen den mannelyken leeftijd genaderd zijn, dan krijgen zij van hun vader of hunne stamgenooten bevel, naar het eenzame woud te gaan, zich in een hoogen boomtop een leger te bereiden, en daar te blijven tot zij hun ulevensdroom" gedroomd hebben, dat wil zeggen, tot zjj door het lang- durige vasten en het aanhoudende liggen in een overspannen toestand gebracht zijn, die hen, naar zij meenen. in staat stelt, hun ge- heele toekomstige leven in allegorische beelden te kunnen zien. Als de knaap zich op zijn leger in den' boomtop1 heeft uitgestrekt om den levensdroom af te wachten", heeft hy in de eerste vier dagen veel te lijden van honger en dorst, maar geraakt dan in een staat van ver- dooving, totdat eindelyk, meestal op den zeven-' den of achtsten dag, de levensdroom begint. Dan hoort hij een geruisch, als van een- beer ot eland, die zich een weg baant door de' struiken; dat is de Groote Geest, die de ziel van den jongeling in het land der droomen voert Natuurlijk speelt geluk bij de jacht in zulke droomen een gioote rol. Zoodra hij daarna weer tot zich zeiven komt, verlaat hij ded' boom, waar hij dan dikwijls tien dagen zonder eenige spys of drank heeft doorgebracht, keert uiterst zwak eu uitgeput naar de ouderlijke woning terug, maar is binnén'wéinige dagen de gevolgen van zijn vasten geheel te boven. De grillige mode verandert wekelijks van kleed; thans heeft zij voor de dames als nieuwste nieuwtje weer gevonden met goud draad gestikte kousen en donkergroene fluwee- len japonnen. Het blijkt dat de mode haar nieuwtjes echter nog al een uit de oude doos haalt. Ia geheel Midden-Europa zijn de zwaluwen en ooievaars een maand vroeger verdwenen dan gewoonlyk het getal is. Misschien is er, tengevolge van den strengen winter, gebrek geweest aan insecten, kikvorschen en wat dies meer zij, dat de tafel tan die zomersche bad gasten kruidt. Naar de Mexicaansche bladen melden, werd in Nieuw-Mexico, en wel 30 Eng. mijlen van de hoofdstad Santa Fé, een dorp ontdekt dat op eeh bodem staat" die ongemeen rijk aan goudstof is. Het dorp 'heet Piacitas. Daar voor den bouw der meereadeels leemen hutten klej en aarde uit den grond genomen is, mag men aannemen dat zelfs de schamelste hut minstens eenige ponden goud bevat. De gouverneur van Santa Fé hééft reeds maatregelen genomen om den bodem te éxploiteeren en te bewerken, In enkele dagen vond men reeds ruim 40,000 gulden goud. Een pond klei of aarde uit dezen bodem' woidt met 3 dollars betaald. Een waar gouddorp dusl Ter verdrijving van insecten op planten wot dt aangeraden het besproeien der bladen met een afkooksel van bladeren en stengels der tomatenplaut, dat men tevoren koud heeft laten worden. De Scientific American raadt het volgende aan tot het verdrijven van ratten en tnuizeu: »Wij verdrijven deze dieren, door wanden, steeuen en' verwulfsels der kelders met een* kulkverf te bestrijken, die door bijvoeging van ijzervitriool (zwavelzuur ijzeroxydule) geel ge maakt is. In elke reet, alwaar een rat loopen kan, worden kristallen'van'ijzervitriool gelegd, en ook de vloer wordt daarmede' in'de'lioeken bestrooid. Het gevolg was by ons eene volkomen vlucht" van alle ratten en' muizen; wij hebben sinds dien tijd geen spoor daarvan meer in huis en omgeving gevonden. Elk voorjaar wordt de kelderopnieuw met dezelfde kalkverf bestreken." Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Tncht, bij Goldermalsen, Dr. J Th. De Visser, kand. Nootdorp (toez van beroep) Sanders, te Lienden. Middelburg, J. Riemens, te Driebergen. Bedankt: voor KierdenF, J. C. Schookte Garderen (gem. Bainevoid). Wtlp, O. Beets, te Houten. Vuren en Dalem, M. Lotz, te Henvynen. Groningen. Dr. A. Th. Jonker, te Heerde. Waspik, W. J. Geselschap, te Botterdam. tweeëndertig ingezetenen van Lemmer hebben bij deuivvaarders-oxploit hun lidmaatschap der Ned. Ilerv. Kerk. doen opzeggen, tengevolge van de heffing van een hoofdehjken omslag door kerkvoogden der Ilerv. gemeente aldaar, terverknigingdei door hen benoodigde gelden, die tot nu toe weiden bijeengebracht door iloreenplichtigen.

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 3