BiaaeElaniscie Berisliten. li bestuur dezer beide landen maakt ook ditmaal een beroep op de gemeenschappelijke Staatskas onnoodig. ITALIË. De Diritto, sprekende over de geruchten aangaande financieele operation, die zouden heb ben plaats gehad, of eerlang zouden worden verricht om aan de gedwongen koers een einde te maken, ves klaart dat die geruchten onge grond en alleen uit speculatie verspreid zijn. Het Ministerie zegt het blad heeft nog geen beslissing genomen omtrent het door Magliani ontworpen «telsel en er hebben noch onderhan delingen noch operatiën plaats gehad. liet is mogelijk, dat wanneer het Parlement het stelsel van Magliani aanneemt en de heeren Cairoli en Depretis weder te Home zijn, de Ministerraad zich dadelijk met het ontwerp-Magliani bezig houdt. T 11 K IJ E. De-Porte heeft aau Riza-pacha formele iustruc- tiën gegeven,, geschikt om de bezwaren uit den weg te ruimen, welke Montenegro betreffende de overeenkomst omtrent den afstand van Dulcigno heeft. Zooals men verzekert, zullen zes bataljons geregelde Ottoman nische troepen de orde in Dulcigno, tot het binnentrekken der Montene- grynen aldaar, handhaven, hetwelk gelijktijdig met den- aftocht der Turksche troepen zal plaats hebben. De weerspannige inwoners zouden aan boord van drie Turksche oorlogsschepen worden -ingescheept kortelings te Dulcigno aangekomen. ENGELAND. Er hoeft eergisteren te Gahvayin Ierland, eene groote landmeeting plaats gehad. Onge veer 40,000 personen waren daar tegenwoordig. De heer Parnell hield eeue rede, waarin hij beweerdedat het Hoogerhnis en Mr. Forster voor de agrarische moorden in Ierland verant woordelijk waren en dat het eenige redmiddel, om uit den tegen woordigen toestand te ge raken, de autonomie van Ierland was. GRIEKENLAND. Het nieuwe ministerie bestaat uit: Cou- moundouros, voorzitter, buiteniandsche zaken en ad interim jnstitie; Sotiropulo, finantiën Papamickalopulo, binnenlandsche zaken en ad interim onderwijs; Vallinas, oorlog; Boutr.bulo, marine. Het Ministerie zal heden den eed afleggen. De luitenant-generaal Mauromiehale is benoemd tot Minister van oorlog, in da plaats van Valtiuos. RUÏÏSIÏ De conferentiën tusschen Turkije en Monte negro over den afstand van Dulcigno zullen binnen vijf dagen worden hervat. TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. Zitting van 25 October. In de zitting van heden namiddag is het algemeen debat over het strafwetboek aange vangen, Door den heer Gratama werden nadere bezwaren ontwikkeld en het ontwerp noch practisch, noch systematisch geoordeeld. De Minister van justitie bestreed dit. Your deze codificatie is het tijdstip volstrekt niet ongeschikt. De aangenomen vorm is zeer prac tisch. Het doel van het ontwep is niet zooveel mogelijk af te wijken van den Code Pénal, maar het wetboek santen te stellen voldoende aan de behoeften van het Nederlandsche volk en de beschaving van den tegenwoordigen tijd. De heer Gratama noemde verder het'ontwerp te doctrinair. De heer Mackay vond het niet in alle deden .consequent. De heer Heydenrijck miste erin de erkenning van de rechten van do Godheid. De Minister bestreed een' en ander en vooral dat het ontwerp zou zijn ongodsdienstig. Trou wens God weet zijn eigen rechten te handhaven, de strafwetgever beschermt slechts maatschappij en godsdienst, waar die aangerand worden, liet algemeen debat wordt hiermede gesloten. Artt. 1—8 zijn daarna goedgekeurd. Morgen is aan de orde titel 2 (straffen). DEN HAAG, 26 October 1880. H. K. H. de Prinses Von Wied, dochter van Z. K. H. Prins Frederik der Nederlanden, is Zondag ochtend te Neuwied voorspoedig bevallen van eene dochter. SCHIEDAM, 26 October 18S0. De gemeenteraad alhier zal Donderdag den' 28 October, des namiddags ten half twee ure, eene openbare vergadering houden; de alsdan ter behandeling aan de orde gestelde onderwerpen zijnIngekomen stukken, waarouder rapporten der Commissie van Fabricage op adressen van de firma J. M. Van der Schalk Co., om afstand van grond, en van Mr, C. F. A. Kn'yfï, om rooiing van hoornen; en rapporten der Financieele Commissie, omtrent rekeningen over 1879 en begrootingen voor 1881 der Schutterij, van het Burgerlijk Armbestuur eu van het Stads-Ziekenhuis; welke stukken zijn ter visie gelegd, ten einde te worden behandeld. Te behandelen: Benoeming Curator Gymnasium eo lid-Com missie van Toezicht Middelbaar-onderwijs; be vordering en benoeming hulppersoneel Lager- onderwijsvoorstel van Burgemeester en Wethouders tot behoud der plaatselijke School commissie; adres J. A. De Brutjne, om ontslag als leeraar bij het Middelbaar-onderwijs, met 1 Januari e. k.en lapport van den Inspecteur; adres firma J. M. ?Van der Schalk Co., om afstand van grond, en rapport Commissie van Fabricage; adres H. J. Plant Co., om continuatie huur, grond Oosterhavenhoofdadres Mr. C. F. A. Kn'yfï, om rooiing van drie boomen vóór zijn huis aan de Tumiaan, en rapport Commissie van Fabricage; rekeningen ov«r 1879 en begrootingen voor 1881 der Schutterij, van het BurgmUjk Armbestuur en van het Stads-Ziekenhuis, en rapporten der Finatfciëele Commissie; rekeniog beheerfondsen Oude mannenhuis over 1879; Gemeente-begrooting voor 1881, en sectie-i apport; missive J. Nederlof en consorten, betreflende afstand gedeelte plaat voor uitbieiding aaulegplaats voor stoombooten; voorstel raadslid' J. Lechnerbetreffende de verordening op de huizen vau ontucht. Eu verdere voorstellen en inededeeliugeu. Aan de Kamer vau Koophandel -en Fa- briekeu alhier is gezonden hei bericht omtrent den handel en de scheepvaait in hm Bnische Koninkrijk over September 1880. Vérslag van het verhandelde in de ver gadering van het alhier gevestigde Departement der Maatschappij s'fot nut van 't Algemeen", gehouden 22 October 1880. 4. Goedkeuring van de notulen der vorige vergadering. 2. Missive van den heer 0. A. Van Deventer, houdende bericht dat de benoemiug tot directeur, der bewaarscholen door hem niet wordt aan genomen. Kenuisgeviug. 3. Voordracht ter benoeming van een directeur der bewaarscholen. Uit die voordiacht, bestaande uit de heeren a, Mr. li. M, C. Poortmanb. D. F. W. Prius, woidt de eerstgenoemde gekozen, 4. Voordracht ter benoeming van een com missaris voor de Volksvoorlezingen, waarop zijn geplaatst de heereu a. J. C. Sander, b. S. C. Knappert. Als zoodanig wordt benoemd de heer J. 0. Sander. 5. Rappoil \au de in de vorige vergadering benoemde commissie tot het instellen van een onderzoek naar de redding, op 23 Juli jl. uit de Westerhaven van het 3V:>jarig kind van H, J. Vaster, door den 17jarigeo Ary Arnoldus Van Meurs alhier. Besloten, overeenkomstig het advies dier commissie, genoemden persoon aau het hoofd bestuur voor te dragen ter belooning van liet door de Maatschappij ingesteld eererneUal. 6. Missive van A. Van Grootveld en A. Suise waarby zij den persoon vau Jan De Boo voor eene belooning aanbevelen voor het uit het water redden van den agent van politie Jan Engelse. In handen gesteld eener commissie, om het noodige onderzoek in te stellen en van den uitslag daarvan aan het Depiutement rapport uit te brengen. 7. Verslag van den afgavaardigde ter alge- meane vergadering. Voor kennisgeving aan genomen. 8. Rekening en verantwoording van den Penningmeester van het Departement, over '1879 80. De rekening goedgekeurd en vast gesteld, zooals zij is voorgedragen. 9. Verslag en rekeuing en verantwoording over 1879/80 van de commissie voor de volks voorlezingen. Het verslag voor kennisgeving aangenomen en de rekening goedgekeurd en vastgesteld zooals die is voorgedragen. Onder de vele geschenken in de laatste dagen aan de Rotterdarnsche diergaarde gegeven komen ook voor onder de planten een araucarik excelsa, een ficus elastica eu een phoenix doctj'lifera van den heer J. M. Van der Schalk) onder de diersoorten een gewone eekhoorn van den jongeheer A. Schnabel alhier. Tot kastelein in het Leeskabinet te Rot terdam is benoemd de heer J. Van Dongen, uit Schiedam. Het Fransche stoomschip Le Crenzot dat bij de nanvaring van jl. Donderdag op de'plaat tegeuover deze gemeente was gezet, is Zaterdags avond omstreeks 7 uren, na zooveel mogelijk hei door de bekomen averij ontstane gat gestopt te hebben, met adsistentie van de sleepboot Schiedaw en de raderbont Maassluis vlot ge komen en naar Rotterdam opgestoomd om gerepareerd te worden. In hooger beroep, werd heden door het Gerechtshof te 's Gravenhnge behandeld de zaak van eene Schiedamsche vrouw, die door de Rotterdarnsche rechtbank was vrijgesproken van de aanklacht als zou zij zich aan frauduleus vervoer van gedistilleerd hebben schuldig ge maakt. De rijksadvocaat, Mig Rochussen, kon zich met de zienswijze der rechtbank uiet ver- eenigeu en vroeg de veroorüeeüng der vrousv tot eene boete van f25. Het O. M. bij het Hof requireerde de toewijzing van die conclu sie en bij niet betaling der boete, eene veroor deeling tot zes dagen gevangenisstraf. Uitspraak 1 November. Drie kooplieden uit Schiedam, Zsvartewaal en Middelhainrs zijn II. Dinsdag door het tweede kantongerecht te Rotterdam veroordeeld ieder tot eene boete van 25 gulden of gevangenisstraf van 5 dagen, wegens te Rotterdam ter markt brengen van zieke koeien. De ziekten, waaraan de koeien leden, waren leverziekte, ingewands ziekte en keelontsteking. Voorts werden door hetzelfde kantongerecht twee kooplieden, uit Tiel en Nieuw-Beierland, ieder tot eene boete van 10 gulden of gevangenisstraf vau 2 dagen veroordeeld, omdat zy van hunne woonplaats per stoomboot bedorven rundvleesch naar Rotterdam hadden afgezonden. De Staatscourant van heden bevat een opgave betreffende de zesde tienjarige volks telling, omtrent de werkelijke bevolking der provincie Zuid-Holland op 31 December 1879. Hieruit blijkt dat deze provincie 387,104 man nelijke en 410,420 vrouwelijke inwoners bevat, te zarnen 803,530. Wat deze gemeente en du in den omtrek

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 10