■:Biit8iiIaiilsclie Bericliten. BineilaaiKlie Berictte». van Maandag1 29 November 1880. J.rrALiB f il A K K I.I K. ]Cr Imd pen levendig incident plaats in do jaak^ vnu Üe Cissey. Zijn advocaat, die zijn roemrijke rol in den laatste» oorlog en daar tegenover de oorsprong der Commune in her innering bracht, werd door applaus en kreten ju de rede gevallen. De Presideut zag zich genoodzaakt de zitting te schorsen en de zaal te doen ontruimen. De Senaat hield zich bezig met het budget van uitgaven. Bocher vroeg, of men over den alpmieene toestand der financiën kan spiekeu. De Minister Magiiiu zeide, dat het Gouvernement de discussie aannam. Ga vat die behandelde de algemeenst! politiek der Regeering en verweet haar uusbiuikeu en gezag»ovei-schiijdingen. Uit Parijs wordt gemeld, dat Minister Freycinet einstig ongesteld is. De pauselijke nuntius heefL de Fransehe B^eei ing een protest van Leo XIII tegen de toepassing der Maai tbesluiten overhandigd. Het protest is vervat in den vorm eener diplomatieke nota en niet voor openbaarheid bestemd. Er is een soort van werkstaking roudöm den prefect te Naules in gang. Waschvrouwezi, stalhouders, kappers, winkeliers en arbeiders hebben hem schriftelijk doen weten, dat, aan gezien de banvloek over hem is uitgesproken en hij dus van de Katholieke gemeenschap is uitgesloten, zij hem niet meer bedienen'willen. Een der stalhouders verklaait, dat hij dooi de opheffing der kloosteis 5000 fr. jaarlijks aan inkomsten verliest. Io eenige audere plaatsen rijn sooitgelyke zaken aan de oide. E HUIS I). Iu deu kabinetsraad is eergistereu uitgemaakt, dat er geene noodzakelijkheid voor dwangmaat regelen iu Ierland bestaat. Het Parlement zal in December worden bijeengeroepen en de "regeering is voornemens dan naïlelijk eën wets- "ODtwerp" omtiënt" hef grondbezit in Ierland'in te dienen. De Times zegt', dat het gevaar voor cene kabinetscrisis geweken is. Uit Dublin wordt van 26 dezer gemeld dat het gerechtshof bepaald heeft, dat het «taats-proces tegen Parnell c. s., 28 December zal aanvamien. Van Darwin zal weldra een nieuw werk verschijnen getiteld •.Movement of plants. BELGIE. Als het kalf verdronken is, dempt men den pat. Nu uit het d o s s i e r-Dumont zulke compromittante brieven het licht zien, heeft de Heilige Stoel, zegt rie Italic, aan ai zijne vertogcnwnordigeis in het buitenland de in structie gezonden, zich in 't vervolg in hunne correspondentie met de bisschoppen zorgvuldig van elke persoonljjke beschouwing of opmerking te onthouden, zich tot de strikte behandeling van zaken te bepalen en nooit vertrouwelijke brieven te schrijven. Het voorbeeld van Msgr. Dumont mocht eens navolging vinden, en dan kan het gesproken woord altijd rondweg geloochend worden, terwijl scripia man ent, RUSLAND. Twee jaar geleden heeft het Russische gouvernement eenige toonkunstenaars naar Siberië gezonden, met de opdracht om het land te doorkruisen en de nationale melodieën op te teekerien. De commissie heeft maanden lang van plaats tot plaats gezworveu, deel genomen aan de feestender bevolking, en -aan den, huiselijken haard uit den mond des volks alle liedereu eu wijzen opgeschreven, vele van welke geheel onbekend waren. De geheele verzameling dezer melodieën uit het barre noorden zal weidia n druk verschijnen. T E K IJ B, Uit Ragusai wordt van 26 dezer gemeld Bediy-Bey heeft gisteren te Kunja de con ventie geteekendvoor de geregelde en vreedzame overgave van Duleigno, die op heden'middag bepaald werd. Boro-Petrovich is met 4000 man •®n 12 kanonnen opgerukt om de stad en de belangrijkste stellingen te bezetten. In de Kamer hebben de iuterpellanten de Ministers beantwoord en zich niet voldaan ver klaard. - SCHIEDAM27 November 18S0. De gemeentel aad hield gisteren alhier eene openbare veruadeling, die door 14 leden werd bijgewoond, hebbende de heer Knappe! t kennis gegeven door ongesteldheid verhinderd te zijn de vergadering bij te wonen; nog witten af wezig do heeren Loopuyt en Sclueveeu. 1. De notulen van de vergadering vau 28/29 October worden gelezen en goedgekeurd. 2. Ingekomen is het Irov. Blad, no. 06' bevattende eene ciiculaire vqn den Commissaris des Konings in Zuid-ÏIolland, houdende mede- deeling der benoeming van het schooltoezicht in Zuid-Holland. Aangenpmen voor kennis geving. 3. Idem'missive van Gedeputeerde Staten met ontvangstbericht van het afschrift dei- verordening, regelende het toezicht op de huizen (van ontucht eu op de publieke vrouwen. Gelijk besluit. 4. Idem, gelijke missive, houdende bericht dat wordt berust in liet besluit vau 28/29 October jl. tot verstrekking van subsidiën aan het BuigeiTyk Armbestuur on Stads-Ziekenhuis over 1881. Gelijk besluit. 5. Idem, gelijke missive met goedgekeurde rekeniug der dd. schutterij over 1879. Gelijk besluit. 6. Idern, gelijke missive met goedgekeurde begrooting der dd. schutterij over '1881. Gelijk besluit. 7. Idem, gelyke missive met goedgekeurd raadsbesluit van 28/29 October jl. tot af- en overschrijving-op de gemeedte-begrooting^Qor -1880.Gfëlijk besluit. 8. Idem, gelijke missive met goedgekeurd raadsbesluit van 28/29 October jl. tot toevoeging aan de izemeente-begrooting voor '1880. Gelijk besluit. 9. Idem, gelyke missive met goedgekeurde raadsbesluiten van 28 29 October jl. tot onder- handsche verhuring van grond aan H. J- Plant en Co. en tot afstaud vau grond aan J. M. Van der Schalk en Co. Gelijk besluit, 10. Idem, gelijk besluit tot goedkeuring der gemeente-rekening over 1879. Gelijk besluit. 11. Idem, twee ontsverp-besluiten tot toe voeging aan de gemeente-begrooting voor'1880 iu ontvangst en uitgaaf; een idem tot het doen van af- eu overschrijving op de gemeente- begrooting voor 1880 en een idem tot betaling uit de onvoorziene uitgaven, dienst '18S0. Tér visie en ter betmudeling iu de volgende vergadering. 11. Idem, rapport der Commissie van Fabri- cace op een adres van G. Van Erpecum en J. Scheurkogel, om rooiing van boomen. Besloten straks in behandeling te nemen. •13. Idem, idem, op het adres van P. A. Tempelaars, orn vergunning lot demping van een gedeelte sloot. Gelijk besluit. 14/ Idem, idem, op het adres van II. Offer man Wz., om afstaud iu huur van grond aan de Noordvest, Ter inzage ter behandeling in ile volgende vergadering. 15. Idem, missive van curatoren van het Gym nasium met entwerp-verordening tot regeling van het Gymnasium. Gelijk besluit. 16. Idem, missive van de Commissie van toezicht voor het middelbaar onderwijs, houdende aanbeveling van een lid der commissie ter voorziening in de vacature wegens periodieke aftreding. Ter inzage om in eeue volgende vergadering tot het doen der benoeming over te gaan. 17. Idem eene missive der plaatselijke com missie van toezicht op het lager onderwys betreffende het verzoek om ontslag door het lid, den heer Elzevier Dom. Metalgemeene stemmen wordt aangenomen het voorstel van Burgemeester en Wethouders om het gevraagd ontslag; eervol te verleenen en de Commissie uittenoódigen de'aanbeveling van een dubbeltal in te dienen ter vervulling der bestaande vacature, hebbende de heer Elzevier Dom zich van stemming onthouden. 18, Idem, een adies van J. S. M. de Groot om ontslag als lid van het Burgerlyk Armbe stuur. In handen gesteld van het Burgerlijk Armbestuur ten fine van bericht en raad, '19. Idem, missive van J. Nederlof en con sorten met voorwaarden en prijs van den afstand van een gedeelte der Plaat in de rivier de Maas. Ter inzage en de behandeling aangehouden tot eene volgende vergadering. 2(J. Idem, adres van A. Bakker om aan stelling tot makelaar iu koloniale waren. Gelijk besluit. 21. Idem, adres van G. A. E. Visser om aanstelling tot makelaar iu assurantiën. Gelijk besluit. 22. Aan de orde is de benoeming van een leeraar in geschiedenis en aardrijkskunde aan de middelbare scholen. Beuoemd de heer T. Ilazewinkel, van "Wildervauk, met 10 van de '14 stemmen, de heer I). B. Kievits erlangde 2 stemmen en 2 biljetten waren in blanco. 23. Idem, de herstemming over het voorstel van het ïaadslid, den lieer Melchers, om het verschil in jaarwedde van de le en 2e brug wachters vasttestellen op minstens f 50. Dit voorstel wordt thaus met 11 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen stemden de heeren Jansen, Elzevier Dom en Loncq. - Dientengevolge vervallen de in de vorige vergadering gedane voorstellen van den heer Elzevier Dom en van Burgemeester en Wet houders. i Naar aanleiding van een voorstel van den heer Elzevier Dom, wordt nog besloten. Bur gemeester en Wethouders uittenoodigen, met inachtneming van het zooeven geuomnn besluit, eeu pieuw voorstel te doen tot r'geling der brugwachters-tractementen. 24. rIdemhet adres der directie van de scheepstimmerwerf »De Nijverheid", - onr-resti-' tutie van betaalde grondbelasting voor die werf. Door Burgemeester en Wethouders werd voorgesteld het verzoek toetestaan, onder nadere goedkeuring van Gedeputeerde Staten. Daar echter, na een breedvoerig debat, de stem men staakten (7 voor eu 7 tegen) over een voorstel van den heer Loncq, om afwijzend op het verzoek te beschikken, is de herstemming over dit voorstel aangehouden tot eene volgende vergadering en dientengevolge ook de beslissing over een voorstel van den heer Elzevier Domom te trachten met de directie der werf eene trans actie aantegaau, onder goedkeuring vau Gede puteerde Staten. 25. Idem, adres van C. Vau Ameijden, om afstand van grond aan den Fraukeïaudschen Dijk. Het voorstel van Burgemeester en Wethouders, om overeenkomstig het rapport der Commissie van Fabricage liet verzoek aftewyzenwordt niet algemeene stemmen aaDgeuomen. 26. Idem, adres van G. Van Erpecum en J. Scheurkogel, om rooiiug van boomen aan de Hoofdstraat. Het voorstel van Burge meester- en Wethouders, om overeenkomstig het rapport der Commissie vau Fabricage, de boomen te doen wegnemenwordt met alge- meene stemmen aangenomen. 27. Idem, adres van P. A. Tempelaars, om vergunning tot demping vau een gedeelte sloot aan de Frankelandsche Laan en aanbod tot kosteloozen afstand van gronddoor die dem ping te ontstaan. liet voorste! van Buige- meester eu Wethouders, om overeenkomstig het rapport der Commissie van Fabricage, het verzoek toetestaan, wordt met algetneene stemmen aangenomen. 28. Idem, eeu voorstel van Burgemeester en Wethouders, in overleg met de Commissie vau Fabricage, tot rooiiug en verkoop vaa een aautal boomen op verschillende plaatsen, wordt met algemeens stemmen aangenomen. 29. Idem, een voorstel van Burgemeêster.en Wethouders, om naar aanleidiug van een Inge komen schrijven van Gedeputeerde Staten, de huurwaarde van de woningen der onderwijzers by het lager onderwys te bepalen,op f350. welke bepaling volgens de nieuwe wet op het

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 5