Zaterdag; 4 December. 'J® 5071. teiijit iaplijb, nitpzoaieri Dinsiai. Kennisgeving. EülltaiaaGcbi Be.icliteii. Binnealaaftgchg Berichten. ;S - COÜRANI. jtBONNUMBNTSi'iitJï», pel kwaiuinl1.85. Franco pei post, door het geheele Rijk. - 2.50. Afzonderlijke nnmraers0.10. i_ i BUREAU: sa A 15 24 Tj E, 132. Aan het Commissariaat van Politie zijn als op straat gevonden aangebiacht, het onder stuk van een gouden oorbel, eon sleutel met koperen oor en een rood wollen kinderwnntje. Inrïgtingen welke gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken. Burgemeester en Wethouders van Schiedam; Gezien de ingekomen verzoeken van; 1. J. C. GEELS aldaar, dd. heden, om ver gunning tot oprigting eener bakkerij in het paud aan den Dam, wijk A, uo, 49, kadaster sectie G, no. 594 en 595. 2. T. H. RITMAN aldaar, mede dd, heden, om vergunning tot oprigting eener branderij op het perceel open groud inden 'sGravelaud- scheu polder, kadaster sectie C, no. 4249. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van den 2den Junij 1875 Staatsblad no. 95); Doen te weten: Dat voormelde verzoeken met de bijlagen op de Secretarie der Gemeente'zijn ter visie gelegd; dat op Donderdag den 16 December a. s,, des middags ten 12 ure, ten Raadhutze gele genheid zal worden gegeven ora bezwa; en tegen het toestaan van de verzoeken in te biengen en die mondeling of schriftelijk toe te lichten; en dat gedurende .drie dagen vóór het tijdstip hierboven genoemdop de Secretarie der ge- -meente, van de schrifturen, die ter zake mogten z'yn ingekomen, kenDis kan worden genomen. En is hiervan afkondiging geschied, waar het .behoort, deu 2 December 1880. 'Burgemeester en Wethouders voornoemd. I». J. VAN DIJK VAN MATENESSE. Be Sesretaris, A. W. MULDER. F 11 A N R R IJ K. In den Senaat z.eide Farre in antwoord op ver wijten over het ontslag van verschillende kom mandanten bij het territoriale leger dat hij geen mannen aan het hoofd van het leger wil laten die de republiek willen omverwerpen Sprekende over het gebiuiken van het leger bij de uit voering der decreten, zeide hij, dat het hier te doen was om de wet te doen uitvoeren, en dat hij nooit aarzelen zou het leger te gebruiken in dienst der wet. Na nieuwe verklaringen van Farre, die zeide, dat h"y de politiek van het leger wil uitsluiten, werd de begrooting van Oorlog aangenomen, In '"e Kamer heeft de Minister Barthëlémy St. Hilaire, na een heftigen aanval van Per- schell op de demonstratie der vloten de nood zakelijkheid verklaard, die er voor Frankrijk bestond om deel te nemen aan de beraadsla- gingen van het congres te Berlijn, Hij zou een aanval begrepen hebben, als Frankrijk zich van de andere mogendheden had afgescheiden. "Wat de demonstratie der vloten be.trof, Enge land ha'd het initiatief genomen. H0 leest een document daarover'-voor. De Kamer nam<een - votum van vertrouwen aan met 307 tegen 107 -stemmen, waarna de zittiog werd opgeheven, u De berichten vau de Avenir Diplomatique, dat Desprez niet naar Rome zou terugkeeren, en betreffende de nota, welke ;de Nuntius den Minister Baithélémy zou hebljen overhandigd, worden tegengesproken. De Nuntius had uog gisteten een langdurig en hartelijk, onderhoud met Barthdlémy. E N G E L A N D. gezant te Rome graaf Kairoly, is Advertentieprijs: vau 110 gewoue regels met inbegrip vstn eens Courant f 1.10, .Iedere gewone regel meer- 0.10, Driemaal plaatsing woidt tegen tweemaal berekend. SPANJE. Te Malaga hebben overstroomingen plaats gehad, tengevolge van hevige regeDS. Musurus Bey is tot Turkse1 benoemd. De Oostenrijksche gekant, te Londen teruggekeerd. Het bericht van den 3>-mdardals zou Griekenland aan Frankrijk' e ngelaud hebben verklaard zich van Turkse!?! gsondgobied te zullen meester maken zoo de .vloot uiteenging, is van allen grond ontbloot, j Eeue vergadering van vrienden van Grie kenland, door Lord Roseberry gèllid, nam gisteren besluiten ten gunste van men oogeublikkelijke oplossing van het Grieksche vraagstuk over eenkomstig de besluiten der Conferentie te Ber lijn, en sprak daarbij hare sympathie uit voor de Grieken in Thessalie en Epirus, den koningen het volk. De handelingen der Mogendheden hebben het lijden der bevolking van Thessalie en Epirus vermeerderd. 'Dej vrede kan niet verzekerd zijn eer de noordelijke grens van Griekenland is vastgestélrf? "J - L X E Ml iJ.R O, De Minister van slaat, de heer Von Blochausen, heeft van den Duitschen Keizer eene gouden, met juweelen bezette snuifdoos ten geschenke ontvangen; de directeur-generaal Eyschen ont ving de Ster der Orde van de Kroon 2de klasse. Volgens de Luxemb. Zeitung hebben zij deze onderscheidingen te danken aan hunne reis naar het Keulsche Domfeest, alwaar zij den Keizer namens den Koning-Groothertog hebben begroet. De Kamer van Afgevaardigden heeft het rappoit van den Staatsraad over het voorstel,, betreffende een gedenkteeken ter eere van Koning Willem II, verzonden aan de speciale Commissie voor het monument. OOSTENRIJK. Volgens de Bolitische Correspondents is er een voorstel van de Bntsche Regeering by de mogendheden ingekomen, dat-de verschillende eskaders bepaalde, elkander mede te deelen, havenplaatsen zullen opzoeken of in vooraf bepaalde richtingen zullen kruisen, zoodat een soort van ideëelen samenhang tusschen de vloten blijft" bestaan. De Russische Regeering sloot zich by dien voorslag aan. RUSLAND. De ontdekking der geheime drukkerij te Charkofl bevestigt zich, doch het beiicht van den llérold omtrent het ontdekken eener geheime drukkerij te Kiew is niet juist, maar ver moedelijk verward met die te Charkoff. Door het losraken van het ijs in de Wolga te Nischni Novgorod tengevolge van de ryzing' der temperatuur, zijn 5 stoomschepen en meer dan 30 schuiten.vernield. Ds schade is zeer aanzienlijk. T U R K IJ E. Etierine Musurus-Bey zal 'Turkhan-Bey te Rome verva'ngeri.'Graaf Hartzfeld vertrekt heden naar Berlijn. Goschen zal zich wegens zaken van persoonlijken aard 'te Athene ophouden. EERSTE KAMER DER STATEN-GENERAAL. Zitting van 2 December. In de zitting van gisterennarniddag werden aangenomen een 25tal kleinere ODtwerpen o. a. dat tot bekrachtiging der provinciale belastingen in Groningen. De verslagen zyn gereed omtrent de ontwerpen der begiooling van den arbeid der gevangenen voor '1881 de bepalingen omtrent den accyus op het zout, en het vomstel nopens de behandeling van het wetboek van strafrecht. De beraadslaging hier over is bepaald op a. s. Zaterdag, des namiddags ten 1 uur. TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL. Zitting van 2 December. In deze zitting is, zooals wij reeds als tele grafisch bericht in ons vorig nummer hebben medegedeeld, het algemeen debat over de staatsbegrooting voot tgezet. De heer Schinamelpenninck betoogt, dat onze fiuancieele toestaud niet onrustbai end is en geene belastingverhooging wettigt, als men de Indische pn Nederlandsche begrooting te zamen beschouwt en Dagaat, dat 'ruim 20 millioen uit gewone middelen is besteed voor productieve uitgaven. De lu*er Van Houten deelt volkomen dit gevoelen.Hy zal tegen alle begrootingeu steipmen, uit gemis aan vertrouwen tegenover de Rvgee- ring, die.het kiesrecht, de belasting-hervorming en de defensie verschuift. Eene grondwetsher ziening was daarvoor noodig, vooral om het noodlottig verband tusschen ceasus en belas tingstelsel te verbreken. Releveerende de ver klaring van den heer Gleichman op gisteren, vroeg hij pertinent of deze bedoelde den laster te versterken, dat de heer Kappeyne eeist bij zyn heengaan een plannetje tot grondwetsher ziening opwierp. Eene openbaarmaking der stukken betreffende de crisis blijft zeer nood- zakelijk. De heer Blussé betoogt, dat wel degelijk onze financieele toestand ongunstig is. Bezuini ging is plicht, evenzoo belasting-iermeerdermg. Sterk verzet hij zich tegen-splitsing der be grooting in eeue gewone en buitengewone. De heer De Bruyn Kops bestrijdt de meening van den heer Wintgens, als zou er eene malaise heerschen bij den middenstandhij staat overigens eene belastinghervorming voor, speciaal om de hinderpalen weg te nemen op den ai beid des volks drukkend. De heer Oorver Hooft betoogt, dat de be grooting niet van zuinigheid, veeleer van ver kwisting getuigt. De heer Tak van Pooitvliet acht eene grond wetsherziening dringend noodig voor de op lossing der kiesrecht-, belasting- en defensie- kwestiën. Hy lieiinnert aan den lieer Gleichman, dat reeds in den zomer vau 1878 de toenmalige Minister van Oorlog eerfvoorstel tot grondwets herziening voor de defensie formuleerde, en dit in den Ministerraad besproken heeft, waarvan het bewijs nog voorhanden-is; Vervolgens betoogt spreker de noodzakelijkheid tot' ver zekering der bronnen van volkswei vaait, door de middelen van vei keer te bevorderen, evenals in-aangrenzende lauden.

Schiedamsche Courant | 1880 | | pagina 1