Binnealandsctie BeriiltteiT geven, dat de jongste voorstellen der Porte, ten opzichte van het houden eener conferentie, nog ongunstiger voor Griekenland zijn dan het bedoelde scheidsgerecht. Gemelde Regeering heeft dan ook aan hare gevolmachtigden bevolen, dat denkbeeld aan de mogendheden kenbaar te maken. ZWITSERLAND. Op 14 Februari komt de Nationale "Ver gadering te Genève bijeen, om een opvolger te biezen voor den heer Anderwert, de overleden •Bondspresident. De verkiezing van den heer Droz, van Neuchatel, vice-President en thans waarnemend hoofd van de Bondsregeering, is verzekerd. Op den Isel, in Tyrol, zal een standbeeld voor Andreas Hofer worden opgericht. SPANJE. Er is te Madrid bericht ontvangen, dat er overstroomingen in Se villa hebben plaats gehad. Een orkaan heeft groote verwoestingen in Cordova en Gerona aangericht. DEN HAAG, 2G Januari 1881. Z. M. heeft benoemd tot subst.-griffier bij de arr.-rechtbank te Rotterdam nor. M. E. J. Viruly Verbrugge, kantonrechter-plaatsver- vanger en advocaat aldaar. SCHIEDAM, 26 Januari 1881. De gemeenteraad alhier zal aanstaanden Vrijdag, den 28 dezer, des namidclags ten half twee ure. eene openbare vergadering houden de alsdan ter behandeling aan de orde gestelde onderwerpen zijn: Ingekomen stukken. Deliberatie over: ontwerp-besluiten tot af- en overschrijving op, en betaling uit onvoorziene uitgaven gemeente-begrooting voor 1880; adres- zen W. Van Rossen, F. P. Moulijn en A, E. Van Lokhorst om eervol ontslag als onderwijzer en onderwijzeressen; Benoeming vaste raads- commissiën; idem lid der plaatselijke com missie van toezicht op het lager onderwijs; idem twee leden burgerlijk-armbestuur; rekening beheer heel- eu verloskundige instrumenten verzameling over 1879 en rapport fioancieele commissie; adres directeuren kaarsenfabriek iApoilo" om continuatie huur gemeentegrond; adres C. L. Kruiniog afstand grond Westvest en rapport Commissie van Fabricage; adres C. Zoetmulder afstand grond Broersvest en rapport als boven; missive J. Nederlof en consorten aankoop gedeelte plaat en aanhangige voor stellen ter zakerapport van Burgemeester en "Wethouders en de commissie van fabricage uitvoering gemeentewerken; voorstel van Bur gemeester en Wethouders regeling jaarwedde sluis- en brugwachters; adres- L. W. Jansen verbetering kadastrale tenaamstelling van zijn woonhuis; missive commissie burgerlijk arm bestuur betreffende de leveling van geneesmid delen ten behoeve van de armen; behaudeling strafverordeningen. En verdere voorstellen 'en mededeeüngen. De rivier de Maas voor deze gemeente was ook lieden overdekt met drijfys; dit belette echter niet dat eenige zeestoom booten nog passeerden. "Van Rotterdam tot zee was gisteren eenig drijf ijs, dat soms, en veel beneden Maassluis en in het Scheur, de zeestoombooten hinderlijk was. De loting voor de nationale militie zal dit jaar plaats hebben te Schiedam op Zaterdag den 19 Februari des morgens ten 9% uur voor da lotelingen van die gemeente en voor die 'van Delfshaven op Maandag den 21 Februari des voormiddags tenlt>/j uur, voor die van Ketbel denzelfden dag des namiddags ten lVa -uur; te Hillegeraberg op Vrijdag den 18 Februari voor de lotelingen van de gemeenten OVerschie emCSchiebroek desvoormiddags ten lO'/a uur, voor die van Berkel en Rodenrijs des middags te 12 uren, voor die van Bergschenhoek des namiddags ten 12% uur en voor die van Ilille- gersberg des namiddags ten 1 uur; te Viaar- dingen op Dinsdag den 22 Februari voor die van Maassluis des voormiddags ten 11 uur, voor die van Maasland ten li1/* uur voor die van Ylaardinger Ambacht ten 11 Va uur en voor .die van Vianrdingen ten li3/; uur. Door den Koning is, met uitbreiding van den vrijdom, welke reeds door genoemde amb tenaren genoten wordt, vrijstelling van port verleend voor de briefwisseling over ambts zaken tusschen den inspecteur der gymnasia en de inspecteurs van liet middelbaar onderwijs ter eenre zijde, en de inspecieuis, de districts- en arrondissements-schoolopzieners van het lager ouderwijs, de directeuren en directrices der rijks-, gemeentelijke eu bijzondere kweek scholen voor onderwijzers en onderwijzeressen in het geheele Rijk ter andere zijde. Bij Kon. besluit zjjn tot voorzitter en burgerlijke leden en I.unne plaatsvervangers voor de lichting der nationale militie van'1881 in het 2de rnilitie-distiict van Zuid-Holland benoemd: tot voorzitter II. De Bie, lid der Provinciale Statentot zijn plaatsvervanger Mr. A. M. De Cock, lid der Provinciale Staten tot lid W. Thijsen, lid van den gemeenteraad van Rotterdam tot zijn plaatsvervanger R. H. Nierstiasz, lid van den gemeenteraad van Rotterdam. In de zitting der Arrondissements Recht bank te Rotterdam van gisteren, stond o. a. terecht: L. H., metselaar, wonende te Delfshaven, beklaagd van bedelarij. Eisch 14 dagen gevan genisstraf. De Minister van Financiën maakt bekend, dat het saldo van 's Rijks schatkist bij de Neder- landsche Bank op 22 dezeren de som der betaalmiddelen op dat, tijdstip bij de betaal meesters aanwezig, tezamen een, bedrag uit maakten van f 22,852,576.76V3- Naar men verneemt zullen dit jaar 40 adelborsten aan het Kon. iustituut voor de marine te Nieuwediep geplaatst kunnen worden, en wel 36 voor den zeedienst en 4 voor de mariniers. De vijfde lijst der giften, bjj de Algemeene Commissie voor den Watersnood ingekomen, bedraagt f33,169, met de vier "vorige totaal f149,180, du3 nagenoeg anderhalve ton gouds, behalve de ingezonden goederen. Te Middelharnis heeft de collecte voor den watersnood opgebracht f198; te Heinenoord f948, te Alsmeer f 225; te Schjjndel f498.40 te Alblasserdatn f 368; opbrengst van een collecte bij een tooneelvoorstelluig te Sneek pl. m. f240; te Dinteloord f1004.30, waarvan f 240 is overgemaakt aan den commissaris des Konings te 's Bosch en f 764.30 aan de waters- noodcommissie te Amsterdam; de totale op brengst der soirée, gegeven door de leden van het sludentenkorps te Delft, bedroeg pl. m. f2000, waaronder f 1000 van een iu de pauze door eenige dames gehouden tombola. Het aantal bedeelden in de districten Ileus- den en Werkendam, waarin de geteisterde streek door de Algem. Watersnoodcom missie verdeeld is, bedraagt te zamen tusschen de 7 en 8000. Bijna duizend huisjes zijn vernield, de opbouw tal gemiddeld per stuk f500 moeten kosten. 4 Men schrijft uit Woudrichem aan het Vaderland, dat de oorzaken van de doorbraak Nieuwkuijk—-Vlijmen door de justitie onderzocht zullen worden en dat de off. van just, te 's-llertogenbosch reeds een onderzoek in loco heeft ingesteld. Naar men verneemt is door de Belgische Regeering aan de Nederlandsche toegezonden een ontwerp-reglementvoor de heffing van - scheepvaartrechten op het in Belgie gelegen gekanaliseerde gedeelte der rivier de Maas. Gedepeteerde Staten der naby gelegen provin ciën zijn uitgenoodigd hun gevoelen omtrent het ontwerp mede te deelen. Het adres, vanwege het Transvaalsehe Bond aan koningin Victoria gerichtligt te Am sterdam op verschillende plaatsen ter teekening. Ook hebben verscheidene jongelieden aldaar zich belast met het verzamelen van handtee- keuingen op het smeekschrift. Uit Batavia wordt van 23 December gemeld: Do veepest is in de afdeeling Tjiandjoer weder op veie plaatsen met hevigheid uitge broken. De Europeesche en inlandsche ambte naren hebben het zeer druk met het afmaken van vee, het oprichten van nieuwe afzondu- ringspaggers, enz. De a=sislent-resident van Palembang, Du Cloux, heeft een gratificatie van f 1500 van de Regeering gekregen voor het vinden van een landweg van Palembang naar Lorok. De Gouverneur-Generaal heeft een som van f5400 beschikbaar gesteld tot het nemen van proeven met een door den heer Smith ontdekt nieuw voedingsgewas voor paarden en rundvee. De Nederi.-Indische Stoomvaart-Maat schappij deelt over het eersto halfjaar van 1880 een interim-dividend uit van zes procent. Volgens opgave van den inspecteur-gene raal, chef van den dienst der Staatsspoorwegen op Java, bedroeg de opbrengst van de exploi tatie der oosterlijn-n tot Modjokerto, gedurende de maaud November 11., ongeveer f78,000. I 1 r De schade van den brand op 12 No vember jl. in de kampong Petirema» te Soera- baja, waarbij 93 woningen afbrandden eu een Inlandsch meisje van omstreeks tien jaar in de vlammen omkwam, wordt begroot op f 11040. Naar het Handelsblad mededeelt zal de beroemde toonkunstenaar Jol). Brahms in de volgende week ons land weder bezoeken. Op een concert, den 31 dezer te Amsterdam te geven, zuilen onder de leiding van dezen com ponist twee zijner nieuwste werken worden ten gehoore gebineht. Of zich het bezoek van den heer Brahms, evenals bjj de vorige maai ook tot andere plaatsen van ons land zal uitstiek- keu, werd tot gisteren toe nog niet gerneld. In het Handelsblad vraagt P. U. of de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen er aan gedacht heeft om den man die gedurende den sneeuwstorm twee mannen aan den weg vond en hen in zijn hondenkar mede naar de stad bracht waardoor hij twee menscheu van een gewissen dood redde, eeu belooning te geven? en zoo het buiten haren werkkring licht, dat zulks dan van staatswege geschieden. Deze daad van menschlievendheid verdient openlijke hulde, en komt te sterker in 't licht nu die Over- rriaasche heeren, vier in getal zijnde, den on- gelukkigen correspondent van het Huisgezin geeti hulp kouden aanbieden en hem aan zijn lot overlieten. De schilder Alma Tadema is door den Keizer van Duitschland benoemd tot ridder in de orde Pour le Mérite, Op Maandag den 17n dezer is de heer C. J., ontvanger der registratie en domeinen te Alkmaar, per trein 18, die te 3 uur 4 min. uit den Haag vertrekt tnedegereisd, met be stemming naar Alkmaar, gezeten in eed rijtuig le klasse met twee andere heeren. Sedert heeft men niets van hem vernomen. Men vermoedt, dat hem een ongeluk is overkomen. Hij is middelmatig van grootte en gezet, heeft don kerblond krullend haar met dito knevel, is zeer bjjziende en was o. a. gekleed met blauw pak, lichtbruingrijze lange winterjas, lage zwarte hoed. Naar wij vernemen zal men de familie verplichten met zoo mogelyk naricht aan de- politie te'Alkmaar "bekend te,maken. De plaatsing van een petroleumlamp op de bedplank' heeft den dood veroorzaakt'van-

Schiedamsche Courant | 1881 | | pagina 2