'ff «I, I de heer S. van Rotterdam, baryton en de heer K-, lid der vereeniging, tenor. In ruime mate droegen deze allen bij tot verhooging van het genot van deu avond. Eerstgenoemde, voor malige pensionaire van Z. M. den Koning, bezit een recht jeugdig, frisch en klankvol sopraangeluid. Wanneer deze zangeres, wier voornemen het is zich geheel aan de kunst te wijden, met ernst hare studiën voortzet en zich vooral op goede voordracht toelegt, wacht haar voorzeker een schoons toekomst. De alt, mej. S., droeg vol eenvoud en op hoogst be schaafden toon de dankbare partyen voor, die in de verschillends werken haar waren toe bedeeld. Ook mej. II,, 2e sopraan, zoomede de jieer K.tenor, kweten zich recht verdienstelijk van hun taak. Met genoegen zagen we dat die beide partijen aan een lid der vereeniging waren toevertrouwd en gaarne spreken we den wensch uit, dat er onder de leden steeds mogen ge vonden worden, die een solo-party, zij het dan ook eene van geringen omvang, op zich willen nemen. Den baryton-solist, den heer S., kómt een bijzonder woord van lof toe. Aan een fraai en week geluid, paart deze zanger een keurige èn gevoelvolle voordracht. Geen wonder dan ook, dat hij alle aanwezigen door zijn zang in verrukking bracht. Dat Euterpe hem nog dikwijls onder hare solisten moge rekened, zal zeker de wensch wel zijn van allen, die gisteren met ons zullen genoten hebben bij de wijze, waarop hij de party van »Fingal", in Gade's iComala", heeft vertolkt. En wat ten slotte te zeggen van den heer R. uit Rotterdamdie opnieuw welwillend de pianobegeleiding op zich genomen had. Voorwaar geen lichte taak om te vervuilen. We zouden durven bewerenai die van den directeur, zeker de zwaarste. Beschikkende over een keurig instrument, hebben we dien heer bewonderd en in hem den accompagnateur bij uitnemend heid leeren kénnen. Ten slotte een woord van dank en hulde tevens aan den directeur der vereeniging, dén heer Brandts BuijS, door wiens onvermoeid streven en onder wiens bezielende leiding, het concert van gisteren zoo goed is geslaagd. Met hem aan het hoofd, kan nEuterpe" dé toekomst gerust te gemoet gaan, Het concert door het muziekkorps van de dienstdoende Schutterij alhier in de vorige week gegeven, ton voordeele van de noodlijdenden door den watersnood, heeft f 160 opgebracht. Onze stadgenoot de heer J. De Pater, gezagvoerder van het Nederl. schoonerbrikschip Befndina, is den 19 Januari jl. op reis vhn Palermo naar Amsterdam door een stortzee over boord geslagen en jammerlijk om het leven gekomen. Ofschoon de bemanning nog al het mogelijke in het werk stelde om haren kapitein te redden, de onstuimige zee ver ijdelde die pogingen heiaas, en zoo moest zij hem in de diepte zien verdwijnen. Gisteren morgenomstreeks 14 uren heeft W. Pöppelmannmeesterknecht in de branderij van de heeren J. H. Meijer Zn. aan de Raam alhier, door het te spoedig afslaan van den helm van een der ruwketels, brand wonden aan zijn beide beenen van de kniëeh tot de voeten bekomen. Hij werd terstond naar de woning van zijn ouders in de St. Pieterssteeg vervoerdwaar hy heelkundig werd behandeld. Naar wij vernemen hadden de bekomen brandwonden heden eeu gunstiger aanzien dan men aanvankelijk verwachtte. Heden namiddag ten half 4 ure geraakte een spoelingkist van den bouwman Heydraaan den Groenenweg in de klem bij de draaicg in de steeg Achter de Teerstoof en de Israëhetische kerk, waardoor het lemoen brak en het paard op den hol ging, den voerman in zijn vaart>nog een eind medesleepende. Het paard rende de Raam over, de Breedstraat en deVlaarding'er- .«straat door tot,aan.de Yijf Sluizen waar het lot staan kwam. Voor zoover bekend is hebben geen' Verdere persoonlijke onheilen plaats gehad, dan dat de voerman zich eenigszins bezeerd heeft. Het Hoofdcomité tot behartiging van de belangen der Transvaalsche Boeren heeft in zijn vergadering van Donderdag 27 Januari II. besloten, een krachtig en dringend beroep, te doen op den geldehjken steun zyner laod- genooten. Niet alleen heeft het Hoofdcomité veelgeld, zeer veel geld noodig, om te kunnen voortgaan met het uitgeven en verspreiden van kleine stukjes ter voorlichting der publieke meening,' vooral in Engeland, om zoodoende tot herstel van de onafhaukelijkheid van de Zuid-Afrikaan- sche Republiek te gerakenmaar bovenal zullen nu een bloedige strijd is uitgebroken, ruime toezendingen van geld tot leniging van de rampen, door den oorlog veroorzaakt, dringend noodig zijn. Met vertrouwen richt zich dan ook het Hoofdcomité met bovenstaand verzoek tot zijn landgenooten, die, wanneer voor een grootach en edel doel een beroep op hun weldadigheid werd gedaan, nooit achtergebleven zijn in het ver- leenen van geldelijken steun. Ook de geringste gave zal welkom zyn, terwijl behalve het Hoofdcomité ook de redactie van het Utrechtsch Dagblad zich volgaarne bereid verklaart, giften voor dit doei in ontvangst te nemen. Het Hoofdcomité richt bovendien tot de Nederlandsche pers het dringend verzoek ook hiervoor haar machtigen steun te verleenen, in de eerste plaats door het overnemen van bo venstaande oproeping. Namens het Hoofdcomité P. Harting, Voorzitter. H. F. Jonkman, Secretaris. De collecte voor den watersnood heeft te Vuren en Dalem opgebracht f 141.40; Arnhem met afzonderlijk ingekomen giften f Q277.94x/3; Capelle a,d IJsel f504.40; Bergum, opbrengst van een uitvoering van hetzanggezeischap »De Lofstem" f34; Delft van een tooneelvoorstelling f602.65; Berkel en Rodenrijs f343.43; Baren- drecht f 166.50; Maasdam f 111.90; Krimpen aAl Lek f163.45Nieuwkoop-Noorden f'239.72Va; aldaar was reeds ingekomen en opgezonden f 110.25; Tilburg f3377.18, behalve de waarden in verschillende wollen en katoenen goederen geschonken; Klundert f728.75; Bergen op Zoom f630 netto opbrengst van liefdadigheidsvoor stellingen; Raamsdonk f4047.16 en f84 zijnde de opbrengst van een uitvoering te Raamsdonk- veer; Ginneken f876,68; Made en Drimmelen fl25.83; Terneuzen f632.31; Axél f481.50; Sneek dat reeds f lï)20 opzond, heeft' nog f43.63 overgemaakt; Noordeloos door den bur gemeester bij dé hoofdcommissie gestort f555, van de collecte te Hoog Blokland f 146.25, Hoornaar f 126.60 en Noordeloos f282.15; by dé commissie te Groningen ontvangen van eenige ingezetenen van Harry Smith in den Oranje Vrijstaat, in Zuid-Afrika f400. De collecte voor den wateisnood heeft te Zeveaaar omstreeks f530 opgebracht. De Minister van Financiën maakt bekend, v dat het saldo van 's Rijks schatkist bij de Neder landsche Bankop 29 dezeren de som der betaalmiddelen op dat tijdstip'bij de betaal meesters aanwezigte zamen een bedrag uit maakten van fl9,681,147.66Va. Naar wij» vernemen, bestaat bij de Regee ring het voornemen, binnen kórt tijdsverloop de kleinere gemeenten, waar het minder drukke verkeer de kosten van een gewoon telegraaf kantoor niet kan dékken, in het genot van telegrafische gemeenschap te stellen dóór den telefoon. In byvoegsels van de Staats-Courant van heden zyn opgenomen de bij de wet van 25 Mei 1880 bevolen aankondiging van de be schrijving en afbeelding van handels- en fabrieks merken, van welker inzending ter griffie van de j" i arrondissements-rechtbanken aanteekening is gehouden, welke aankondiging op den eersten van elke maand in dat blad moet plaats hebben, f Onder deze komen o. a. voor: de merken van i den heer J. T. Beukers. De Staats-Ct. van 31 dezer bevat de I statuten der vereeniging: district Rotterdam eg omstreken van de vereeniging Eigen Hulp, l gevestigd te Rotterdam. Deze vereeniging bestaat uit de gemeenten Rotterdam, Charlois, Dfilfshaven, Hillegersberg, 3 Bleïswijk, Kraiingen, Oversehie, en heeft haren hoofdzetel te Rotterdam. De duur van dit dia- trict is bepaald tot 9 Juni 1906. Het district is, onderdeel der vereeniging Eigen Hulp aan deze alleen door administratieve banden ver bonden. Het heeft ten doel voor zoover de behoefte daaraan blijkta. de oprichting of ondersteuning van spaar- en voorschotbanken; b. de bevordering van winkelvereenigingen of vereenigingen tot aankoopc. de bevordering l tot vereenigingen tot het verkrijgen van ge- neeskundige hulp, zieken- en begrafenisgelden d. de bevordering van onderwijs en de be schaving in den ruimsten zine. de oprichting of ondersteuning van leesbibliotheken en van - vereenigingen tot het houden van uuttige voorlezingenf en verder alles, wat geach't wordt in den geest der vereeniging tot den werkkring der districten te behooren. f Naar wij vernemen, zullen aan dennieu-| wen tocht der Willem Barentss, ingeval dezël wegens een voldoend geldelijk bedrag kaal doorgaan, deelnemen: de luitenant ter zee lel kl. H. Van Broekhuijzen en de luitenant ter F zee 2e klasse L. A. H. Lamie, die den vorigenJ tocht hebben medegemaakt, benevens de luit, ter zen 4e kh C. Hoffmann eh de luit. ter zee 2e kl. C. J. G. De Booij. Pernis. Een alhier thuis behooren de sloep kwam te Grimsby binnen met een vangst van 1000 koppen en besomde f1700. 1 Van de beugvisscherij is een sloep alhiai: binnen met een vangst van 2700 schelviascben, Van de kabeljauwvisscherij kwam een sloep g" te Ostende binnen met een netto besomming van f1300. 1 Grave, 31 Januari (12 uur middernacht). t Waterstand 10:85 Pegelbrug 8.50, wind west met vriezend weer. Barometer ryzende. De benedenmoad van de Beersche overlaat werkt over 2500 M. met 65 cM. Men verwacht ieder oogenblik het Beeische Maaswater voor de stad. De weg van Grave uaar Cuyk is reeds diep i onder water. Het ijs op de rivier is sinds heden middag 5 uur weder vast, waarop het water onrustbarend blijft wassen. De straten zijn met behulp van het garnizoen met kistdammen voorzien. De toestand is zorgwekkend. 's-Hertogetibosch. Het water wast op ver- ontrustbarende wijze. Ifcor de verschillende j dijksbestuien worden de noodige voorzorg?- maatregelen genomen. De stations langs de v riyier de Maas zyn weder door de ambtenaren van den watersnood bezet. Door de zorg van den provincialen waterstaat wordt het ijs geruimd van den prov. wég van hier naar Vlymen, men vernacht echter dat de weg morgen of over- morgen weder zal overstroomen. De verschillends 5 hulpgateu in de landen 'van [leusden en Altena zyn meest alle gedicht. De gemeenschap hierdoor op verschillende wegen weer hersteld. De Rijks groote weg van het Keizerveer naar f den nieuwen dijk is nog met ijs bidfiit eng heeft op sommige punten veel geleden. Maastricht. De spoedige en sterke was g der Maas, die reeds onrustbarend begon te j| worden, heeft zich gelukkig niet herhaald. rivier is sedert gisteren slechts 10 cM. gewas sen, en teekent de peilschaal thans 3.10 M. boven nul, Wind Zuidwest. Geen. drijfys. v„

Schiedamsche Courant | 1881 | | pagina 2