taMjnt Saplijks, DitpaÉd Binsiai. Biilealanisclie Berictun. BinaeBÏaïflicie" Bëricitea. A0. 1881. Donderdag 3 Februari. M 5112. Kennisgeving. ~Sr' ij t ml X> ertigste Jaargang. COURANT; aBONNkMKMüi'KUa, par kwailaal 1.85, franco per post, door het geheeie Rijk. - 2,50. Afaonderiyke iinimners- 0.10. BOUKAVi HAKH1, K, 124. A.D7ERTBNTIBP8US1—10 geWOOS Mg«lt met inbegrip xan een* Courantf 1.10! Iedere gewone regel meer - 0.10. Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend.' DE BURREMECSTi.» VAN SciIIF.nA», In aanmerking nemende de bij ait. 31 der wet van den Iden .lulij 1850 Staatsblad No. 37), regelende het Ivie.rogt ent., voorgeschreven jaailijLsclie herzie ning der lijsten van kicsbevoegden, noodigt bij deze ingevolge art. 7 der aangehaalde wet, de ingezetenen dezer Gemeente uit, om, zoo zij elders in de Rijks directe belastingen zijn aangeslagen, daarvan vóór den vijftienden Februari/ aanstaande de bewijzen op de Gemeente-Sécietarie in te zenden, ten einde van hun regt, om op die lijsten te worden geplaatst, te doen blijken; zijnde behalve de overige veieischten, daartoe noodig een aanslag in hoofdsom, met inbegrip der opcenten, ten behoeve van liet Rijk geheven wor dende, voor kiesbevoegden van de leden der Tweede Kamer der Staten-Generaal en van de Provinciale Staten van zestig Gulden en voor die van de leden van den Gemeenteraad de helft dier som of dertig Gulden. En is hiervan afkondiging geschied, waar liet behoort, den 2 Februarij 188!. De Burgemeester van Schiedam P. I VAN DIJK VAN MATËNESSE. R i SKlt IJ K. De Kamer van Afgevaardigden heeft gisteren by de voortgezette behandeling der drukperswet de artikelen aangenomendie moeten strekken tot onderdrukking van aanvallen np de zeden. Het delict wegens beleediging der republiek werd verworpen. De artikelen 29, 30 en 31 zijn aangenomen. Bij het debat over de diukperswet heeft de Kamer de artikelen tot het straffen van kwetsing der zeden aangenomen, doch die be treffende het honen der Republiek verworpen. Ook u... 2" °9 en 31 nain zij aan. Eergisteren werd de eeiste constituee- rende vergadering gehouden van de maat schappij voor het kanaal van Panama. De beer De Lesseps deelde mededat is inge- «chreven voor 1,206,609 aandeelen door 102,230 personen. In Fi ank rijk bedroegen de iuschry- vingen 994,508 aandeelen. Is thans slechts een kapitaal van 300 millioen fr. geëischt, er zal volgens den heer De Lesseps in 't geheel 600 mil joen noodig zyn om het kanaal in 7 of 8 jaar te voltooien. Hy hoopt de nog benoodigde sommen door achtereenvolgende emissiën te verkrijgen, De Nationalsprekende van den oorlog, waarin de Engelschen zich in de Tiansvaal gewikkeld hebben, zegt; jüat is het gevolg dei' staatkunde van Beaconsfield. D« heer Glad stone heelt eene onvergeeflijke fout begaan, door in Afrika de noodlottige nalatenschap van zyn voorganger te aanvaaulen, nadat bij zede lijke kiacht genoeg had getoond opn te breken met het verledene in Afghanistan." ENGELAND. Mr. Gladstone ontving eergisteren een deputa tie van de Schotsche afgevaardigden, welke hem eene memorie, ten gunste van het benoemen vaneenc-n Minister voor de Schotsche aange legenheden, oveihandigdo. Hy beloofde, «lat, hij het voorstel in loverweging zou nemen. Uit Londen) wordt van 1 dezer gemeld; Het is thans des voormiddags elf ure en de zitting van het Lagerhuis ivan gistei en duurt nog voort. De lersche afgevaardigden zetten hunne vroe gere taktiek voort, die bestaat in het houden van lange redevoeringen en het ondei steunen van voorstellentot verdaging der discussie, welke achtereenvolgens door het huis worden verworpen. Mejuffrouw Paulina Minck, de trouwe vriendin van Louise Michel, doet een reis naar de noordoostelijke departementen, om onder de mijnwerkers aldaar haar socialistische leerstel lingen te verkondigen. Op sommige plaatsen is zij ontvangen en welkom geheeten door de gemeentelijke autoriteiten, tot niet geringen schrik van sommige gematigde bladen te Parijs, D D I T S C H U S D. In eene Zaterdag te Dusieldorp gehouden vergadering vaïf oogeveer 60 groothandelaars, groote ïndustrieelen en andere belanghebbenden uit de Rijksprovincie en Westfalen is eenparig eene verklaring vastgesteld, waarbij de vereeni- ging voorop zettende dat de annexatie der Transvaalsche republiek, die Engeland in April 1877 zonder eenigen grond van recht in tijd van vrede heeft voltrokken aau een door hem vol kenrechtelijk erkend volk was een onrecht, be manteld onder de valsche bewering dat de Trans vaalsche Boeren de Etigelsche hem schappij wenscliten te kennen geeft als Duitschers en vrienden van Nederland zich dubbel verplicht te gevoelen de stem te verheffen ten gunste der stamverwante Transvaalsche Boeien en hare levendige sympathie voor hunne zaak aan den dag te leggen. GRIEKENLAND. In de Kamer zeide de Minister Comoundouros, dat hij het arbitrage-voorste! had bestredeu, doch dat hij eene nieuwe conferentie nog ver derfelijker achtte dan eene ai bitrage. Het Griek- sche gouvernement had de officialise tnededee- ling ontvangen, dat degezauten teKonstantinopel van de Porte trachten te weten te komen, wat haar laatste besluit zal zijn. De heer Tricoupis vropg daarop, welke maat regelen het gouvernement had genomen en welk doel het had voor de verdediging des lands. Comoundouios antwoordde, dat het zich yverig hezig hield met de toerusting voor den oorlog en dat een spoorweg zou worden aan gelegd, opdat men zich waardig zou toonen het grondgebied in bezit te nemen, dat aan Grieken land was toegekend. ITALIË, In de Kamer heeft de zegelbewaarder een ontwerp ingediend betreffende echtscheiding. Cairoli deelde mede, dat hij goede berichten had over den stand van het voorstel tol scheids- rechtelijke- uitwijzing van het Grieksch-Turksche vraagstuk. Ily zeide, dat de Porte een ver zoenende gezindheid aan den dag legt. Van de zijde der Itaüaansche Regeering, zoo min all van den kant der andere mogendheden, was de sympathie voor Griekenland niet verminderd. Ilij hield zich overtuigd dat een bevredigende oplossing weldra zou bereikt worden. OOSTENRIJK. De Polit. Oorr. geeft openbaarheid aan een verklaring van den Griekschen gezant te Weenen, dat de voorgewende nota van 13 Januari, welke Comoundouros ia antwoord op de circulaire van Barthélémy de St. Hilaire zou verzonden hebben, volslagen apocrief is. RUSLAND. In Polen is de runderpest thans uit gebroken iu de gemeenten Kunky (district Gostynin) waar 70 runderen werden gedood, Cernyakow (district Warschau)Popielsyn (district Plonsk), Sagolewo en Sokolow (district Bloniië). In andere aangetaste gemeenten schynt de ziekte tot staan gekomen. ZWITSERLAND. De Gicote Raad van het kanton Lucera heeft het voorstel tot wederinvoering der dood straf en kettingstraf aangenomen. AMERIKA. Kalakona, Koning der Sand wichs-eilan den, is Zondag jl. te San Francisco, met eenig gevolg aan gekomen. Hij constateeit, dat het doel vau zijn reis is, eeu bezoek aan verscheidene lauden iu Europa en in Azië te brengen om de beste midde len te leeien kennen, eene goede klasse van im migranten naar Hawaii uit te lokken ter ver vanging vau de inboorlingen, die, volgens de meening van den KoniDg, binnen een betrek kelijk kort tijdsverloop zullen uitgestorven zijn. Kalakona is geen vooi stander van de Chineesche immigratie. Hij vertrekt met de eerstvolgende sloompakket naar Yokohama. DEN IIAAG, 2 Februari 1S8L Z. K. H. Prins Frederik heelt heden te Amsterdam, Dr. Mezger nogmaals geconsulteerd over de ontwrichting aan zijn hand. Ten half 12 ure te dien einde naar de hoofdstad ver trokken, keerde de Prins ten 4Vs ure alhier terug. SCHIEDAM, 2 Februari 1881. Iii de zitting der Arrondissement! Recht bank te Rotterdam van gisteren werd o. a. veroordeeld. L. H,, metselaar, wonende te Delfshaven, beklaagd van bedelarij, tot 1 dag gevangenis straf. En stond terecht. J. II. S., werkman te Schiedam, beklaagd van rebellie. Eisch 15 negen eenzame gevan- 1 gen'ustiaf en f8 boete.

Schiedamsche Courant | 1881 | | pagina 1