terümu s tëftelii wl noodigd eene aanbeveling vain een dubbeltal iu te zenden, ter vervulling van de ontstane vacature. 9. Missive van dezelfde Commissie, houdende snededeeling van de tijdsbepaling waarop de schoolexamens op de armen- en tusschenscholen zullen worden gehouden. Aangenomen voor kennisgeving. 10. Missive van de directie van het Vrjj- handels-entrepot met de rekening over 1880. In'handen van de Financieele Commissie, ten fine van onderzoek en rapport. 11. Missive van de Commissie van hetlbur- gerlijk armbestuur .tot het bekomen van een buitengewone subsidie, met suppletoire be- grooting voor 1880 en rapport van de Financieele Commissie. Zal straks worden behandeld. 12. Missive als boven met besluit tot af- en overschrijvingen op de begrootingen van het burgerlijk armbestuur en stads-ziekeuhuis, dienst .4880. Gelijk besluit. 43. Missive als boven met aanbeveling ter benoeming van een lid van het burgerlijk armbestuur. Daarop komen voor de heereu H Hoppe en J. T. Wittkampf. Ter inzage en aangehouden. 14. Missive van het college van brand- meestereQ, ten geleide van het verslag dei- brandweer over 1880. Ter inzage en opname in het jaarverslag. 15. Adres van E. De Goederen, om benoe ming tot onderwijzeres in nuttige handwerken. In handen gesteld van Burgemeester en Wet houders. 16: Adres van J, P. G. Bakkes, om eervol ontslag als hulponderwyzeres op de le openbare armenschool met 15 Mei aanstaande. Ter inzage en aangehouden. 47. Adres van N. Van der Sluijs, sluiswachter, om zijne gewone jaarlijksche gratificatie.Ter inzage en aangehouden. 18. Adres van A. Bubbernmnhoudende dankbetuiging voor zijne benoeming tot opzichter over de gemeentewerken. Aangenomen voor kennisgeving. 19. Adres tan M. Van den Bos, houdende dankbetuiging voor de verhooging van zijne jaar wedde. Aangenomen voor kennisgeving. '20. Reclame van J. Steijuis Gz., om geplaatst te worden op de kiezerslijsten voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal en der Provinciale Staten. - Ter inzage en aangehouden, 21. Reclame van J. A. Van Velzen, om plaat sing op de kiezeisljjsten. Ter inzage en aangehouden. 22. Adres van G. M. Ham, houdende verzoek totrooiing van drie boomen in de Fiaükelaadsche Laan. In handen gesteld van de Commissie van Fabricage ten fine van bericht en raad. 23. Aan de orde is de vaststelling van het eerste voljaarskohier der plaatselijke directe belasting voor 1881bevattende de wijken A, •B, C, D en E, tot een bedrag van f 59,725,46Va. Aangenomen met aigemeene stemmen. 24. Ontwerp-besluit tot het doen van at en oveischrijving op de gemeente-begrooting voor 4880. Aangenomen. 25. Suppletoire begrooting voor het Burgerlijk Armbestuur over 1880. Aangenomen met algemeeoe stemmen. 26. Ontwerp-besluit tot het verleenen van een buitengewone subsidie aan het Burgerlijk Armbestuur van.f 2200. Aangenomen met aigemeene stemmen. ld., overeenkomstig lu-t rapport der Financieele Commissie, de (Su|ipletoire Begrootiog voor 1880. 27. Af- en' overschrijving op,de begrnoting voor '1880, voor I het Burgerlijk Armbestuur en II het Stads-Ziekenhuis. Aangenomen. 28. Rekening van de Kamer van Koophandel en'Fabrieken over 1880, met gunstig Fapport van. de Financieele Commissie. De ontvangst bedraagt f 500, de uitgaaf f 542,60, nadeelig slot, f 42.60. Aangenomen met. algerneem stemmes. 29. Adres van L. W. Jansen om verbetering van de kadastrale tenaamstelling van zijn woon huis. Aangenomen met aigemeene stemmen, hebbende de heer Jansen zich buiten stemming gehouden. 30. Adres van T. P. Jansen, om vergunning tot den aanleg van nog drie spoelingbakken voor zijn branderij aan de Nieuwe Ha'ven, met gunstig rapport van de Commissie van Fabri cage. Aangenomen met aigemeene stemmen de heer Jansen houdt zich buiten stemming. 31. Adres van A. en M. Voogd, dm afstand van grond aan den Singel en rapport der Com missie van Fabricage. Afgewezen met 12 stemmen tegen 1 (de heer Elzevier Dom.) 32. Adres van de firma Gebroeders Van Noortwijk, die de leverantie van drukwerk aan de gemeente verzoekt. lu handen gesteld van Buigemeester en Wethouders, die weder gemachtigd worden oin die leverantie voor den lijd van vijf jaren aan eeu boekdrukker op te dragen. 33. Rapport van Burgemeester en Wethou ders eu van de Commissie van Fabricage, tot uitvoering van gemeentewerken. Al die werken aangenomen, mot uitzoudering van den aanleg eener nieuwe brug; zijnde na discussie met 7 tegen 6 stemmen aangenomen het voorstel van den heer Vrijland dat voorshands geen nieuwe bruggen zullen worden aangelegd. Voor hebben gestemd de heeren Schieveen, Loucq, Vrijland, Van der Schalk, J, B. Nolet, Jausen en J. A. Nolet Wz. Tegen de heeren J. F. Legner, Melchers, Elzevier Dom, Rijnbende, Visser en Beukers. 34. Missive van het Burgerlijk Armbestuur met vooistel tot wijziging der levering \an geneesmiddelen voor da armen. Na langdurige beraadslagingen met 9 tegen 3 stemmen aan genomen een vooistel van den heer Viijlaod om van 1 Juli 1881 tot' 30 Juni '1883, bij wijze van proef aan het Burgerlijk Armbestuur vrijheid te laten, om ten dezeD aauzien zoo danige maatregelen te nemen als het in het belang vau de gemeente zal raadzaam ooi deden. PPegen de heereu J. F. Legner, Loncq en J. A, Nolet Wz. (De heer Visser had de vergadering verlaten.) 35. Missive van Burgemeester en Wethouders van Groningen omtrent oplielfing van het beurt- veer van Groningen naar Schiedam en rapport ,van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Wordt besloten overeenkomstig bedoeld mpport, met 11 stemmen tegen 1 (de heer Loucq). 36. Voorstel vau deu Commissaris van Politie tot hel verleenen van gratificatiën aan drie personen, die zich bij het biussciien van begin van brand verdienstelijk hebben gemaakt. Wordt besloten aau H. J. Veeikamp, zakken drager, eeu e gratificatie van flü eu aau A. J. Hageüoorn, kuiper, en M. I. Vau der Most, ageut van politie '1e klasse, ieder een van f 5 toe te kennen. 37. Verbetering in den voornaam bij eene benoeming tot ouderwyzei es iu nuttige haud- weiken. Deze moet niet zyti C. maar M. Van Rossen. Aangenomeu. 38. Klededeeliiig vau Burgemeester eu Wet houders, dat zij ter uitvoeifug vau bet laads- besluit van 24 Februari II., houdeude opdiucht om, met behulp vau üe daartoe dour heu noodig geachte deskundigeuden geuieeuleiaad een plan aan' te bieden tut den aanleg en de exploitatie van eene driukwaterleiding voor rekening der gemeente, hiermede hebbeu belast den heer 11. P. N. Ilalbertsma, ingenieur te Amsterdam, die als zoodanig vau 1875 tot '1879 bij de waterleiding te Hannover eu vau 1879 tot 1881 bij die to Groningen-is werkzaam geweest. Aangenomen voor kennisgeving/ 39. Mededeeling van den uitslag van verschil- lende aanbestedingen ten behoeve der gemeente gehouden. Aangenomen voor kennisgeving. 40. Na beraadslaging met 10 tegen 2 stem- rnen besloten, dat de benoeming van den ge* meentebode zal geschieden door Burgemeester en Wethouder». Tegende heereu Vau der Schalk en J, B. Nolet, 41. Bepaald, dat aan J. Neclerlof c. s. een termijn van een maand, tot 1 Mei a, s., zal worden gesteld, om zich over het hem door de gemeente gedaan aanbod te verklaren. 42. Eindelijk heeft de voorzitter op vragen door de heeren Jansen en Melchers gedaan den stand der onderhandelingen medegedeeld, die worden gevoerd nopens het dempen eener sloot langs den Singel. Waarmede de vergadering wordt gesloten Dolfsliaven 31 Maart. Terwijl de gemeen teraadszitting van gister moest gesloten worden daar een viertal leden ouder protest de verga dering verlieten en de vergadering toen niet meer voRalig was, kon heden andermaal wegens voltalligheid niet worden voortgegaan met de- behandeling van het kohier van den hoofdelijken omslag. De volgende vergadering is thans tegeu Maandag a. s. bijeengeroepen. VJitordingen. Van de beugvisschery is een schip binnen met '20 ton zoutevisch en 2 ton' leng. Pernïs. Van de kabeljauw visscherij is een sloep binnengekomen met een vangst van 400 koppen. Netto besomming f350, Rotterdam. Gedurende de maand Maart zijn dom- de Rotterdamsche Tramweg-Maat schappij vervoerd 157,215 personen. Leiden. Gister zijn vau de Kweekschool voor Zeevaart alhier naar elk der opleidings schepen Anna Faulouina te Rotterdam en Admiraal van Wassenaar te Amsterdam een 62 tal jongens overgeplaatst. Zwolle. Heden morgen is de wisselwachter P, bij liet rangeeren onder de wielen gekomen eu deerlijk aan beeuen en arinen verminkt geraakt. De ongelukkigeu verkeert in zeer gevaarlijken toestand. - - Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Bergscbenhoek, J. P. Hattink, te Haiderwijk. Atmnerstol, 6. II. Blanken, te IVadetioyen. Bedankt: voor Oosterwijk, Joh. Vinke, te Willige' Langetak. Aangenomen: naar Numansdorp, II. Verwaas, te Yerseke, Aartswoud, Riedel, te Giethoorn. Uit Leiden wordt aan de 21'. 11. Ct. gemeld: Omtient de aannemingskwcstic alhier verneemt men nader, dat alle leerlingen, ten getale van 6(5, van Br. J. Knappert, die gekomen waren om tot lidmaten der Ned. Iteiv, kerk te worden aangenomen, onverrichter zake en dus zeer teleurgesteld huiswaarts moesten koeien, daar de ouderlingen van hun recht om wegens onrechtzinnigheid in de leur te mogen afwijzen, geen afstand wilden doen. De cnthechisanten van Ds. 15. G. Hagen zijn allen als lidmaten aangenomenterwijl daarentegen die van Ds. R. Ivoopmaus van Boekereu allen afgewezen zijn. BURGERLIJKE STAND. Geboren 3i Maart. Evetarilus Leonardus» zoon von C. Van den Berg en C. Stegman, Lange Achterweg. Jacob, zoon van J, Van der Graaf! en H. M. Lopik, Laan. '1 April. Maria Catlmrinadochter van W. Van der Kaag en C. 'Van der BenHoutstraat. Wilhelmina Atlriaaa, dochter van VV. J. AViS- lemse en M. Den Drinker, Oude Sluis. Overleden31 Maart. Maria Van Oosten, oud 47 jaar en 8 maandenechtgenoot van J. J. 't Hart, Singel. 1 April. Adrianus Johannes Nom-dyk, oud, 2 maanden Lethel- straat. Joanna Van Meenenoud 59 jaar en 4- maand, echtgenoot van C. Schippers r, Nievwa Haven. •liMlci't iwwrt2 April. M. Mak en,J. Ki abbeudam.

Schiedamsche Courant | 1881 | | pagina 6