Gemengde Berichten. »Gij honpt dus eenmaal iemand lief te hebben en met hem te trouwen" dus schrijft eene vrouw van leeftijd aan eene jonge vriendin. »Nu, dat is goed, dat is zooals het behooit; maar maak toch aooit zooveel haast om spoedig »groot" te wezen en dan het ouderlijk huis te XCt'laten. Het leven zal u nooit iets zoeters, iets beters, iets gelukkigere geven dan gij nu bezit; geen reiner liefde dan die uwer moeder; geen hartelijker zorg dan die van uw vader; geen omgang als die met uwe' broeders en zusters. Zelf voor den man, die u bemint, zult gy niet de kleine lieveliog zijn, die leerde loopen en praten, en liever dan eenig ander kind was; het meisje dat zulk een verbazend genie was toen zij hare eerste noten op de piano speelde of haar eersten boeklegger maakte. Hij, die verliefd op u wordt, zal twintig andere aardige meisjes gezien hebben en op de helft daarvan verliefd geweest zijn. In sommige opzichten zult gij te kort komen bij deze of gene, die hij gekend heeft. Uwe oogen zijn misschien niet zoo schoon als die van eene zijner vroegere vlammen* en gij kunt niet zulke lekkere ge bakjes maken als zijne moeder. Thuis vond men u volmaakt, al weèrhield voorzichtigheid uwe oudere van het te zeggen; zij kunnen niet gelooveii dat een ander meisje zoo aardig is als soiize Maiie." Blijf dus nog liefst eenigen tyd waar een ander den last op zijn schouders neemt en u al het gemak geeft, waar de liefde eene liefde is, die niet verandert, waar gij des te meer bemind wordt hoe teederder gij zijt Zondat/sllad Een Noordduitsche brouweiij heeft een soort van roeden gerstewijn vervaardigd, die in kwaliteit alle verwachting van een hopvrij bier moet overti effen, en rood bier genaamd wordt. Dit bier heeft eigenlijk slechts den naam van bier, maai* is het niet. Schenkt men dit vocht in een wijnglas, dan vloeit het er uitalsbour- gogner van .1811, dik en olieachtig. Aan de wanden van het glas ontbreken de skerkvensteis" niet, een teeken van ouden wijn, hetwelk wijn handelaars dikwijls door bijvoeging van glycerine zoeken aan te brengen. De reuk, het bouquet, staat tusscheu rijnwijn en bourgogner. De smaak gelijkt op dien van krachticen poitwüu, maar is meer specerijachtig en frisseher. (IV. v. d D.) Ongelijke ooi bellen zijn nu (volgens De Huhsvrouw) in Paiijs de laatste smaak. Als zij maar een weinig op elkaar gelykeukan men allerlei oneffen ornamenten, waar de tweede aan ontbreekt, weer voor den dag halen en als een paar gebruiken. Zij behoeven niet eens even groot te zijn. Zoo is ook papier voor iederen dag van de week nu een laatste nieuwigheid onder Parijsche dames; de Zondagsche blief moet lila, de Woensdagsche geel zijn en zoo voort. De lauweren, welke de Eogelschen en Frauschen met den tunnel onder het Kanaal zulien oogsten, dqen, zoo zegt de Monde de la Science et de VIndustrie, de Amerikanen niet insluimeren. De Yankees willen nog meer doen een kinderspel is die tunnel ouder het Kanaal, vergeleken bij een transatlantischen spoorweg. Een tunnel onder zee zou te kostbaar en te lang zijn; dat soort van molienwerk is goed voor het oude Europa; de Yankees zullen een jjzeren koker van 5600 kilometer lengte en 8 meter middellijn op den bodem der zee doen zinken en spoortreinen daardoor doen loopen. Oin den ontzaggelijken druk van meer dan 200 atmosfeeren, die op die diepte heerscht', te weerstaanzullen de wanden van den IJzeren koker 50 centimeter dik worden. De koker zal in sectiëa, van 50 meter lengte elk, worden verdeeld; het moeieiijksle dee! van het werk zal zyn, het doen zinken van die stukken, doch tiaar is al reeds iets op gevondenvijf van deze sectiën zullen op pontons worden gesteld en ter plaatse aaneengesoldeenl worden, .waarna de uiteinden hermetisch zullen worden gesloten; vervolgens zal dit stuk van 250 meter lengte met behulp van stalen kettingen worden gezonken; duikers, die tegelijkertijd omlaag gaan, zulten de stukken van 250 meter verbinden, tot zoolang de lersche kust zal f bereikt zijn. Edison, die natuurlijk van de partij is, ver zekert dat met een eleetrische locomotief van zijn vinding de ovei tocht in 50 uren zal ge schieden. De kosten van aanleg en van rollend materieel worden geiaamd op 800 mülioen dollars. Edison ver.zekei t verder, dat deze ontzaggelijke ijzeren buis van zelve de noodige eleetrische stroomen zal voortbrengen en de trekkracht niets zal kosten 1 (Stoompost). "Weer heeft overmatig dansen een jong meisje het leven gekost. Bij een danswedstrijd, die te Ostende op den Carnavals-Maandag ge houden werd, walste zij zonder uphouden drie kwartiers achtereen en behaalde daarmee den eersten prijs. Het had haar echter zoo uitgeput, dat zij terstond in zwijm viel en niet weer tot bewustzijn kwam. Zij werd naar haar woning gebiacbt en zorgvuldig verpleegd, maar overleed eea paar dagen geleden. In de Landrystiaat te Paiijs is dezer dagen een driejaiig meisje, het kind van zeke ren F. aldaar, toen zij met een boteihain in de hand de plaats opliep, door eenige varkeus van haar vader onder den voet geloopen en dermate gebeten, dat zy een uur later den geest gaf. Een deel van het gezichtje was door de dieren verslonden. Op een veiling te Londen zal eerlang een afschrift van de Augsburgsche confessie en de verdediging dier geloofsbelijdenis, eigen handig door Philipp Melanchton geschreven onder den hamer komen. Ook zal er een bijbel veikoclit worden dfe acht beschreven bladrijden van Luther's en twee en een halve vaa Melauehton's haud bevat. Te Utika heeft men, twee meter onder den grond, een fraaien Herculestempel ondekt, met een keurig bewerkt witmarmeren beeld van den hallgod, als kind, een van Bacchus en prachtige mo/aiekvloeien. Er heeft zich te 'Parijs een vereeniging van oudheul-liefhebbers gevormd, die zich ten doel stelt de noodige gelden bijeen te brengen tot een oudheidkundig ondeizock van den grond, waar eens hel oude Utika gestaan heeft. Uit Lima, de hoofdstad vau Ptiu, die meu wel eens met Parijs vergeleek en die nu ook haar commune heeft gehad, worden nadere bijzonder heden bericht omtrent de plundering vau die stad door de Pei uaansche soldaten na hun nederlaag bij Miiallores, Lie vluchtelingen kwamen zonder eenig oppei hqpfd 's avonds in de stad aan, ge volgd door de wagens met gekwetsten, die in de hospitalen gebracht werden. Den volgenden dag zwierven overal troepen soldaten door de stiaten rond, die zich beroem den op de diensten door hen aan het Vaderland bewezen en het gevaar waaraan zij zich voor hunne landgenooten hadden blootgesteld. Later, toen zij door den drank opgewonden waren, be gonnen -zij, vast verzekerd van niet gestraft te zullen worden, daar al de autoriteiten hun posten verlaten hadden, te plunderen, te stelen en brand te stichten. Eerst deden zij een aanval op dc magazijnen vau levensmiddelen, die door Chineezen gehouden werden; daarna gingen zij tot de manufactuur winkels en de magazijnen van luxe-artikeleu over, en weldra waren de winkels, waar die voornaam ste handelstak van Lima werd geoefend, allen - in stof en asch verkeerd. Een aantal straten brandden geheel af en ver- scheidene der inwoners werden om het leven ge- bracht. Toen de bréudspuiten kwamen om de. vlammen te blusschen, werden zij met geweer schoten begroet, en eerst na een hevigen strijd kou de brandweer haar werk beginnen. Door vreemde vrijwilligers, die de alcade van wape- nen voorzag, was de rust echter weldra in de stad hersteld. De schade, aan de verbrande huizen en ver nielde of gestolen goederen geledenis zeer aanzienlijk. De dag na de plundering namen de Chilianen, geholpen door de vreemde vrij willigers, bezit van de stad. Callaö onderging hetzelfde lot als Lima; de communisten wendden daar een poging aaa om de forten in de lucht te laten spiingen, en het overschot der Peruaansche vlootbs- s staande uit de korvet TTimnde minister Atahualpade oorlogschepen liimacOroya Chalaco, Limenia en vijf zeilschepen, werd verbrand. Te Catanië op Sicilië is in do vorige week een geheelen dag lang een zandregea gevalleudie geelachtig roode vlekken op de bladeien der boomen achterliet. Er is geen stad op de wereld waar zoo veel branden voorkomen nis in Tokio, in Japan, Bijna geen dag gaat er voorbij of de stad is in een dikken rook gehuld en ile bewoners zijn daaraan reeds zoo gewoon dat zij zich niet eens meer de moeite geven om te gaan kijken. Den 2Gen Januari had er echter een brand plaats zooals weinigen nog hadden bijgewoond en die door een kwaadwillige hand was aan gestoken. Ruim elfduizend huisgezinnen ver loren hun huis en bezittingen, terwijl een groot aantal personen in de vlammen omkwamen. De gewone zorgeloosheid der bewonei s maakte dat deze brand zulk een omvang veikieeg. Overal vlogen de vonken en men getioostte zich niet eens de deuren te sluiten, In het geheel werden ruim elfduizend huizen verwoest sn het aantal slachtoffers is nog niet op te geven. De bewering van vele jagers, dat som- ■vaige \ogels, vooral snippen, als zij gekwetst zijn zei ven hun wonden verbiuden is dezer dagen door een nieuw bewijs gestaafd. Velleden week werd bij een jachtpaity te Nordhausen een snip geschoten, die een paar dagen te voren door een der jagers licht ge kwetst was, en nu op de wond een verband bleek te hebben van zachte buikveeren dat een centimeter breed en 1 millimeter dik was. Het was met bloed of eenig ander vocht zoo vast er op geplakt, dat het niet met de hand veiwijderd kon worden en men het met pen mes er af moest snijden. Om de zeldzaamheid van het geval zat de SDip naar de jachttentoonstelling te Cleve ge zonden worden, Ingezonden mededeel lagen betreffende zaken van particulier handels- en nijverheidsbelang, 20 Cent* per regel, De Iïegcering te Hamburg heeft opnieuw concfessie verleend tut het houden eenergrootfl geldloterij; om nu deze onderneming in de geheele weield groot succes en vertrouwen te verschaffeD, heeft de Staatsregeering te Hamburg zich borg gesteld voor de stipts uitbetaling der gewonnen prijzen, Daar, zooals bekend, Hamburg een der rijkste staten van Duitsehlaud is, en deze regeering met het geheele staatsvermogen garandeert, zoo valt iedcie twijfel omtrent de soliditeit dezer loterij weg. De Hoeren Jsenthal C o.bankiets I te H a rn b u r g, zyn weder met den verkoop der loten belast; de betrekkelijke aankondiging vindt men in ons blad van heden. Ieder welke dus de loten' direct zonder tussehenpeisonen verlangt, doet het beste, de bestelling direct nan het Hoofdloterij-Kanloor der Ilceren 'Jsenthal Co. «te; Hamburg in te - 'i v "t. 4,o,ti" zenden. -

Schiedamsche Courant | 1881 | | pagina 10