BiBaenlapizcjr Berieitgn." Gemengde Berichten. roet het naamcijfer jvan mevr. Du Barry voor 2150 frs. In het geheei was de opbrengst op dieD dag 370,895, dus met de twee vorige dagen d.033,843 frs. TÜBlï IJ E. Midhat Pacha, die in Konstantinopel onder beschuldiging van medeplichtigheid aan den moord op Abdul Aziz gevangen gehouden wordt, heeft een uitmuntende verzorging, Hij heeft van den Sultan een prachtig bont ontvangen, terwijl er betere vei trekken voor hem in gereed heid zijn gebracht en hij op kosten van den Sultan kan krijgen wat hy verlangt, üe ge vangene is dan ook zoo tevredendat hij aan zijn familie te Smyrna heeft geschreven, dat men heen met veel onderscheiding behandelde en dat hem slechts zijn vrijheid ontbrak. SCHIEDAMi Juni 1881. Het fi'/ajarig zoontje van A. Munnik, aan den Singel, werd heden voormiddag door het paard van den slager J. Van der Beek, die met een kavretje langs den Singel reed, aan gereden, het kind viel en een der wielen ging over het hoofdje, waardoor het ernstig gekwetst werd. Thuis gebracht werd door den heer J. A. Rutschy de wonde aaDeengehecht en ver volgens een verband gelegd. Naar wij vernemen is de toestand van den kleine bedenkelijk. Een paiticuiiere depêche uit Aroisen van 3 dezer aan het B. NU. luidt: Koningin Emma kwam met de jonge Prinses en een talrijk gevolg hier aan door Z, M. den Koning tot het station Warburg begeleid; deze laatste zette daarop zijne reis naar Wilduogen voort. Aan het station werd de Vorstin door de Prinsen Georg en Victor en door Prinses Helene afgehaald. Slot en stad waren rijk versierd om de jeugdige Koningin te ontvangen, alles toonde de levendige en blijde belangstelling der ge- heele bevolking. Vlaggen waaiden van de meeste dakenbloemenguirlandes omringden den hoofd ingang van het slot, boven welks portaal de Nederiandsche wapens den binnenkomenden tegenblonken. De residentiebewoners, bet kotps officieren van het garnizoen, de leerlingen der meisjes- en kleinktnderschooi hadden zich aan beide zijden van den straatweg geschaard. Allen ver drongen zich zoo, dat het rijtuig nauwelijks zichtbaar wastoen bij het slot naast de "Waldekirchen ook de Nederlandsche vlag zich ontplooide. Van alle zijden werd de jeugdige bevallige Vorstin met bloemen bestrooid langs den ge- heelen weg daverde de lucht van het »hoera" der menigte en onder het weerklinken vae het Nederlandsche volkslied reden de verwachte gasten voort. In het voorste rijtuig zaten Koningin Emma, Prins Georg en Priuses Helene, jn het volgende de kleine Prinses der .leder- landen en het gevolg. Bij het slot wachtten de Prinses-moeder en de jonge Prinses Elisatbeth dochter en zuster op. De welkomstgroet was hartelijk en innig. Z. Exc. Murad Effendi, gezant van Turb'y'e jn Den Haag, voor het oogenblik te Carlsbad, heeft van Z. M. den Koning eene buitengewone onderscheiding ontvangen. Z. M. heeft, ten blijk zijner hooge ingeno menheid niet de dramatische gedichten van den, gezant, hem en II. M. de Koningin aan geboden, den schrijver eene prachtige gouden medaille gezonden die aan de eene zijde het borstbeeld des Konings draagt en aan de andere Jtjjde een zeer vleiende inscriptie. De Minister van Binnenlandsche Zaken heeft als zijne meeniDg doen kennen, dat kin deren die in de gemeente wonen recht hebben om in de gemeente onderwijs te ontvangen onverschillig waar hunne ouders gevestigd zijn. De Éotterdamsche gemeenteraad heeft met 25 tegen 8 stemmen besloten tot hand having van de kermis. Omtrent den moord te Zuidwolde wordt nog het volgende medegedeeld: Toen het lijk gevonden was, vermoedde men nog niet, dat er een, moord zou gepleegd zijn, omdat er geen bloed in de nabijheid lag. Zoodra echter het vervoer per wagen naar het -lykenhuis zou geschieden, bemerkten zij, die het lichaam optilden, dat het hoofd bijna geheel achterover sloeg. De hals was met een vlijm-scherp mes, ver moedelijk een scheermes, zoover doorgesneden, dat zelfs de achterwervel in den nek geraakt is. Het bleek, dat het bloed langs den rug onder het lichaam in het zand gevloeid was. Anders was nergens eenig spoor van bloed, dan alleen boven op de gebalde vuisten, die het slachtoffer waarschijnlijk van pijn en doodsangst in de gapende woud heeft gestoken. Gewoon als Mina was, naar men zegt, om bij te drageu in de huur van haar ouders woning, heeft zij waarschijnlijk haar geld met dat doel by zich gestoken, althans in haar kist by Nolde was het niet aanwezig, en zij had met Mei haar loon gebeurd, teiwiji ook bij het lijk haar zil veren knipje met geld niet gevonden werd waarschijnlijk is dit door den moordenaar ge stolen, evenals de gouden stiften met kroontjes aan tiaar oorijzer, haar schoenen en een paar kousen. Men vermoedt, dat zij, daar- zij last had van zeere voeten, daarnaar heeft willen zien en om die reden haar schoenen en kousen uitgetrokken had. Misschien heelt zij toen zittende haar geld geteld en heeft dit een voorbijgauger verleid, althans het schijnt, dat de moordenaar als een tijger achter haar is «esprongen, haar achter over heelt getrokken en met één snede ver moord, want van eenige worsteling is geen spoor te zien. Waarschijnlijk is hebzucht de drijfveer ge weest, maar wie de gruwelijke daad bedieven kan hebben, is nog ten eenemale niet na te sporen. Wet heeft de justitie te Zuidwolde een persoon in 't verhoor gehad, van wien men ver moedde, dat hij omstreeks dien tijlangs het pad geloopen heeft en dus wellicht personen of een persoon heeft kuunen 2ien, maar omtrent dat verhoor kan liet pubiiek gerucht, waaraan wij het bovenstaande ontleeuen, niets zekers mededeelen. In de gei lichtmakende strafzaak tegen den drogist M. Cléban en zijn bediende, wegens den verkoop en aflevering van vitriool in plaats van gevraagde ricinus- of wonderolie, is eergisteren door de correctioneele Kamer der arr.-rechibaok te Amsterdam vonnis gewezen. De rechtbank heeft den patroon ontslagen van rechtsvervolging en den bediende tot eene celstraf van 45 dagen veroordeeld ter zake van manslag door onvoor zichtigheid. Zij overwoog o. a. dat het niet is gebleken, dat de heer Cléban eene mindere hoeveelheid van een geneesmiddel heelt ver kocht dan waartoe hij ais drogist gerechtigd is, doch dat de bediende aansprakelijk is, omdat hij eene verkeerde fleach heeft gegrepen en daaruit geschonken zonder zich van den in houd te vergewissen, ai was het ook dat die stond op de plaats waar altijd de flesch met ricinus-olie geplaatst was. Volgens het N. v. d. I), zjjo de onder- nemets van het te Amsterdam op te richten Theatre Indien in onderhandeling over den aaukoop van het Puik. De Parkzaalwaaraan zooveel muzikale herinneringen verbonden zijn, wordt dan schouwburgzaal. Een diamantslijper te Amsterdam liet eergisteren op de Blauvvebrug een kostbaren steen vallen, die ongelukkiger wijze in het water terecht kwam. Ondanks alle inspanningen is men er niet in geslaagd hem weder te voor schijn te halen. In zijn schetsen uit Grauwbuuderiand ver haalde Joh. Gram dezer dagen ook te Davos Hollandsche koeien te hebben a age troffen. Volgens mededeeling van de Bank- u. Handels-Zeit. hebben de hooge prijzen van de rogge, die ree'ds aanleiding gaven tot proe ven om van maïsmeel brood te bakken, eene andere iudustrieele zaak, de Berliner Brodfabriïc Act. Qeselhchaft er toegebracht, er naar te trachten een gezond, goedsroakend- en tevens goedkooper brood te bakken. De uitkomst was, dat genoemde vennootschap eene nieuwe soorc van brood in den handel bracht, vóór de helft uit gemalen rogge en voor de andere helft uit dito tarwe bereid. Volgens genoemd blad is dit brood niet alleen voedzamer, beter van smaak en gemakkelijker te verterenmaar bovendien ook 33 pet. goedkooper dan gewoon roggebrood. {Ldb. Ct.) Een duivenei rnet tvveejingen. Zulk een ei behoort tot do grootste zeldzaamheden, en kwam onlangs voor bij een lid van de Grevels- berger postiiuiven-vereeniging. Deze had onder eene duif twee eieren gelegd, om die te laten uitbroeden. Het eene ei muntte uit door grootte en gewicht. Op 8 Mei vond rnen een der eieren uitgebroed, terwijl het andere, hel^ grootste, van voren en van achteren opengepikt was en de poot van een duifje er uit stak. Oin het diertje het komen uit het ei gemakkelijker te maken, maakte men de schaal open, en vond nu in het éi twee volkomen' gevormde duifje3. Een er van wds dood: het andere leefde wel maar stierf des anderen daags. [Ld. Ct.) VInardingen. Van de beugvisseherjj zijn drie schepen binnengekomen, aanbrengende 170 ton zoutevisch en -16 ton leng. Delft. In de gisteren gehouden vergadering van den gemeenteraad werd o. a. medegedeeld, dat een nader verzoek is ingekomen van den he-r S. E. Qudschans-Dentz te Leeuwarden, om concessie voor den aanleg en de exploitatie eener drinkwaterleiding; en dat van Gedepu teerde Staten de mededeeling is ontvangen, dat de jaarwedde van den ontvanger door Z. M. den Koning nader is vastgesteld op f2500. Burgemeester en wethouders werden gemach tigd om zich tot de hooge regeering te wenden, ten einde te verkrijgen eene bijdrage in de kosten van eene restauratie van het beneden gedeelte van den Nieuwen Kerktoren. Ten slotte kwam in beraadslaging het ont werp van wet tot uitbreiding der grenzen van de gemeente Delft en opheffing van de ge meenten Hol van Delft en Vrijenban. Met algemeene stemmen heeft de Raad zich daarmede vereenigd. Gisteravond 7 uur heeft Z. K. II. de- Prins van Oranje een bezoek gebracht aan den Koninklijken grafkelder alhier bij gelegenheid van den sterfdag van H, M. de Koningin Sophie, Een prachtige bouquet is door Z. K. H. op hare kist nedergelegd. Gisteren voormiddag is alhier een begin van brand ontstaan in een woning aan het Oude Delft, doordien men de onvoorzichtigheid had gehad een door gas verwarmd komfoor te dicht bij een der overgordijnen te plaatsen, waardoor dit in brand geraakte, en toen door de warmte de buis van deri gasmeter was gesmolten, stond in een oogenblik de kamer in volle vlam. De bewoner en toegesnelde buren, wisten het vuur te bedwingen, zoodat van de inmiddels aangekomen spuiten geen gebruik behoefde te worden gemaakt. De aangerichte schade is betiekkelijü aanzienlijk. Amsterdam. De Koning en Koningin van Zweden zijn Woensdag tegen middernacht- te Amsterdam aangekomen. De Koningin zal daar een week of zes vei toe ven tot het onder gaan eener nakuur volgens de voorschriften van Dr. Mezger, Donderdag namiddag heeft Z. M. de Koning van Zweden, o. a. vergezeld van den ingenieur Dirks, een bezoek gebracht aan IJmuirieti. Zwolle. De procedure tusschen de firma Ooi t Co. te Rotterdam en de Rotterdamsche- schroefstoomboot-maatschappij alhier, over het dd. 9 Juli 1879 te Vrouwenakker nabij Gouda in den grond varen eener schuit met suiker, is heden hij uitspiaak in eerste instantie door de Rechtbank te Amsterdam, ten gunste der alhier bestaande maatschappij uitgevallen. Iemand vroeg Rubinstein na zijn terugkeer uit Spanje: Hebt gij daar Spaansch gespro ken?" ilk keu geen 'Spaansch," antwoordde de groote pianist. »Dan hebt ge daar zeker Francch gespt oken?" sNeen, men spreekt dat daar niet veel." «Muur waarmede hebt ge u dan geieil!" '»Met de piano," klonk het lacouisch. Te Li vei pool is weer een afdecling va» het j> zaligmakend logei" aangevallen door een troep jongelieden, die liet den strijders zoo lastig' maakten dat zij het raadzaam achtten zich terug te trekken. De menigte vervolgde hen echter met een hageibui van steeuen en vuil, cn rustte niet voor liet tdeger" uiteengejaagd was. Een huis, waarin twee jonge vrouwen de wijk namen, werd zoo hevig gebombardeerd dat bijna al de ruiten braken. De opschudding duurde een voi half uur. De rijkste predikantsplaats in Engeland, die van Bredoti, in Worcestershire, is thans opeugevalleu door overlijden. 7y levert een inkomen op vau 3000 per jaar (f 36,000), efl het aantal gemeenteleden bediaagt nog geen 2000. De predikant behoeft er zich dus niet af te tobben, en de vorige weid er dan ook- 93 jaren oud. De plaats is door den Uertog van Portland te begeven. Over gebi ek aan couranten-lectuur hebben de Amerikanen niet te klagen. Er verschyne» in de Vereeuigde Staten tegenwoordig 962 dag bladen, die te muien alle dagen 3,581,187 exemplaren de wereld inzenden, eu per jaar 26,250,1000 dollars aan abouuemeuten ontvag-

Schiedamsche Courant | 1881 | | pagina 2