Bnitenlaaflselte Bifitllei Zaterdag 11 Juni. Vmclijiit iaitlijis, «itpzsiiienl Dinsdag. M 5202. biiiieiilaaiscliB Bericiiteii. "V ij A I) enigste J a. a g»»S- Jt1MWU«K*KWT!«l*Kll», pel KVmitialf t.fc>5. franco per post, door het geheele Kijk - 2.50, Afzonderlijke uninmers- 0.10. e li A N Si U 1.1 K. In deu Senaat hebben Millaud en Dauphin voor, Jonin eu Waddington tegen den scrutin da liste gesproken. liet Ministerie onthield zich. De Senaat heeft met 148 tegen 414 stemmen besloten niet tot de behandeling der artikelen over te gaan. Het besluit werd genomen bij geheime stemming en appèl nominaal. 'Meer derheid tegen den scrutin de Uste 34. Jl. Dinsdau is te Brest de laatste be zending geamnestiöerden uit Nieuw Caledonië aangebracht. Zij waren ten getale van omstreeks 400. Onder hen bevinden zich eenigen, die eena winstgeveiule handelszaak te Noumea hadden en die niet zonder zeker leedwezen die plaats vaarwel gezegd hebben. Twee com munards zijn te Noumea gebleven. Het 'zija Assi en Mourot, Zij makeu met hunnen handel ginds veel geld. In den omtrek van Parijs leeft nog een zeeman uit den tijd der grnote Revolutie. Ilij heet Peyssou en is in 1779 geboren, en telt alzoo 102 jaren. Zijn geheugen is nog voor- treffelijk, en hij verhaalt met eeno menigte 1 bijzonderheden de gewichtige gebeurtenissen uit zijne jeugd, zooals de bestorming der Bastille, 'de onthoofding van Bodewijk XVI en de daarop gevolgde oorlogsfeiten, aan eenige waarvan hij •''beeft deelgenomen. Zoo heeft hij in 1796 de expe ditie naar Ierland meegemaakt, die, onder de 'bevelen van Iloche, bestemd was om de Ieren ios te maken van Engeland. De geheele buurt 'hoort dien veteraan met welgevallen spreken, en hij is voor haar een voorwerp van vereeriupg Men is in Frankrijk niet gerust over den toestand in de Aigerijnsche provincie Oran, waar, gelijk de telegraaf bericht heeft, de briga dier Bringard, die belast was met het toezicht 'op de telegraaflijnen, tussehen Frendah en Géry- ville mét een gedeelte van zijn escorte vermoord is. Men meent te weten, dat er ginds eene Sterke gisting is onder de Arabieren, en veel 'daarvan wordt op rekening gesteld van de KMostokelwelk blad, op Italiaansehen bodem gedrukt, gezegd werd bij hoopen exemplaren (da uitgave is thans gestaakt) ook in Algerië binnen gesmokkeld te zijn. Er wordt nu met bracht op versterking van troepen in genoemde '"provincie aaugedrongen. ENGELAND. In het Lagerhuis verklaarde de Minister vHarcourt, dat de courantenberichten over de --Iersche gebeurtenissen overdreven, zijn. Het Lagerhuis heeft met 77 tegen 49 stemmen eene motie aangenomen van Monk, waarbij het reactionair karakter van het nieuwe Fransche tarief betreurd wordt, en verklaard, dat geen handelsverdrag met Frankrjjk bevre digend Is, dat niet de rechten verlaagt, In den 'I loop van het debat verklaarde pilkedat hjj Jhet vcoistel, zooals liet luidt, bijna geheel S3 OJ SS. 82 A lf i SAUHT, SS, 124. goedkeurdemaar dat hij voor de aanneming met het oog op de onderhandelingen de tijd minder goed gekozen achtte. Gisteren voor honderd jaar werd George Stephenson geboren. De gedenkdag van de geboorte van hem, wien de maatschappij de uitvinding beeft te danken, die zulk eene geheele omkeering in alle toestan den te weeg bracht, wordt in Engeland algemeen gevierd, Maar hij verdient herdacht te worden in alle lauden, waar men de outzaggelyke voor- deeteu van het spoorwegverkeer geniet. Geen tak van volkswelvaart is er, die niet door Stephensons uitvinding van de locomotief in omvaug en bloei is toegenomen. Ook op de verhouding vau menschen eri van Staten onder ling is dit middel van verkeer van onbereken- baren iuv loea geweest: de afstand, de groote scheidsmuur tussehen personen en tussehen volken, is er door weggenomen. De eerste loco motief was de sleutel voor de moderne samen leving, waarvan wij allen de vruchten genieten zelfs zij die ze miskennen. Stephenson werd den Oderri'Juoi 1781 te Wylam bij Newcastle geboren en stierf den 12den Augustus 1840 te Chesteifield. Op zijn achttiende jaar leerde hij lezen; op zijn 33ste maakte hij zijn eerste locomotief; in 1831 reed de eerste spoortrein van Manchester naar Liverpool; in 1840 trok Stephenson zicii uit zijne zaak terug, die hij overdroeg aanzijn zoon en medearbeider Robert. Hij was in het bezit van een zeer groot vermogen. Als een staaltje van de'dingen die het Iersche volk zoo verbitteren, deelt de licho het volgende mee: Ta New Pallas, waar onlangs gevochten werd, bezit oen zekere kolonel Hare een landgoed vau 1300 tot '1400 acres. Kolonel Hare woont in Engeland. Aldus veilig tegeu de Iersche snap hanen, heeft hij gedurende de jongste25jaren op zijne betrekkelijk kleine bezitting niet minder dan 80 pactiteigezinnen, bestaande uit ruiui 400 personen, wegens waubotaling uit hunne hoeve en naakt op do straat doen zetten. Bewoeit iemand nu dat de man in zijn recht was met aldus te weik te gaan tegenover wan betalers, dan dient er bijgevoegd dat kolonel Hare, zonder iets ter verbetering der lioeven ten koste te leggen, zijne pacht allengs heeft opgedieveu tot 50pet. boven derijksschattingI Onlangs werd gemeld, dat in Eugelaud eene nieuwe vei taling van het Nieuwe Testament verschenen was. Tooi al Amerika stelde daarin groot belang, zoodat reeds 800,000 exemplaren besteld waien vóór de vertaling verscheen. De Chicago Times vond daarin een middel om reclame te maken. Oin haar jezeis ter stond eene vergelijking tussciieu de oude eu de nieuwe vertaling te laten maken, liet zij zich door haar correspondent te New-York zoodra de bezending boeken aankwam, 28 Kapittels uit MaUlieus, 16 uit Marcus, 7 uit, Lucas eu 5 uit het Evangelie van Johannes telegrapheeren. inVBHTKNTiKraus: vau 110 gewone regels met inbegrip van eene Oourantf 4.10, Iedere gewone regel meer- 0.10, Dricmaai, plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. Nog vóór de werken in New-York besteld konueu zijn, lazen de lezers der Chicago Times een groot deel der nieuwe vertaling in de courant. Dat telegrammetje telde 83175 woorden eu moet tennaastebij 6 ft. 8000 gulden gekost hebben. Do bevolking van LondeD bedraagt nu volgens de laatst gehouden volkstelling niet minder dan 3,814,571 personen. DUITSCHLAND. De Norddcutsche moet het bericht van som mige bladen tegensprekendat Bismarck's gezondheidstoestand beter zou ziju. De Rijks kanselier is nog niet in staat zijn gewone werkzaamheden te hervatten; hij kan niet an ders dan liggend werken. B 8 L G l E. De Senaat heeft eergisteren na een tvvee- daagsch debat de wet tot uitbreiding vau het openbare middelbaar co gymnasiaal onderwijs aangenomen rnet 34 tegeu 27 stemmen, d. i. linker- tegeu rechterzijde, waarna de begrooting van. openbare werken in behandeling is genomen. Belangrijks hebben die discussies niet opgeleverd. De Nationale Bank te Brussel heeft het disconto van 4 op 3Va pet. verlaagd. ZWITSERLAND. In het kanton Thurgau, beboerende tot de vijf kantons die in 1873 bisschop Lachat he - ben afgezet, hebben ruim 1100 huisvaders aan de kantonnale Regeeritig bekend gemaakt, dat zij voornemens zijn, binnen het grondgebied van het kanton aau hunne kinderen het Vormsel te doen toedienen door dien bisschop. De ge noemde Regeering heelt die mededeeüng, als zijnde een «onbeschaamd" stuk, aan iiet Comité der adressanten teruggezonden. Deze hebben alsnu besloten, de zaak bij de bondsregeering aanhangig te maken. OU.' T E S K JJ K. Het Armeeverordnungshlatt publiceert een verordening, waarbij de Keizer, met intrekking van liet besluit vau 8 Mei, de invoering van belegeriugskanonnen van '1245 en 18 cM. uit staalbions goedkeuit. ITALIË. De Commissie, aangewezen om het Gouver nement in de uitvoering der afschaffing van deu gedwongen koeis bij te staan, is gisteiea ouder piesidium van Magliaui bijeengekomen en heeft liet reglement ter uitvoering der wet behandeld. - Z-2-3 BES HAAG, 10 Juni 1881. Z. K. II. Prins Albert van Pruisen zal ook dit jaar wedeiom een gedeelte van liet bad seizoen te Scheveningen dooi brengen. De Prins woidt den lsten Juli aldaar verwacht en zai in het Groot Stedelijk Badhuis ziju intrek nemen.

Schiedamsche Courant | 1881 | | pagina 1