Gemengde Berichten. vïuli, op den dróge vafl- den Nieuwen Bot- ierdamtchert Waterweg naar Zee, bij gewoon laagwater, is bevondenaan de zwarte tonnen zijde 31 decimeter; 50 meter beoosteu de lijn der geleideliehten binnen het Noorderhoofd 32 decimeter; 50 meter beoosten de lijn der geleideliehten builen het Noorderhoofd 43 decimeter; op de lijn der geleideliehten binnen het Noorderhoofd 31.5 decimeter; op de lyn der geleideliehten buiten het Noorderhoofd 37.5 decimeter; 50 meter bewesten die lijn binnen het Noorderhoofd 32.5 decimeter50 meter be-, ■westen die lyn buiten het Noorderhoofd 34.5 decimeter en aan de witte tonneiiVyde 33 decimeter; in de westelijke geul aan de zwarte tonnenzijde 29.5 decimeter; op de lyn der ge leideliehten 36 decimeter; aan de genie-stelling in het Scherm 37 decimeter; aan de genie-stel ling even vrij van het gebouw der in- en uit- klaring 35.5 decimeter; aan de witte tonnenzijde 32 decimeter, De Staats-Commissie tot herziening van het Burgerlijk Wetboek houdt sedert Maandag haar vergaderingen, onder voorzitterschap van Mr. J. Van Meeibeke, in een der localen van het gebouw van den Hoogen Raad. In de Rijks-postspaarbank is van I tot dO Juli jl. meer ingelegd dan terugbetaald, ruim f47,500. Het li. NU- heeft van vertrouwbare zijde vernomen, dat in de vacature, ontstaan door het aftreden van den heer Wolffson als directeur der Nederlandsche Stoombootmaatschappij te Rotter dam, voorloopig niet zal worden voorzien en dat de commissarissen dier Maatschappij tijdelijk de leiding der zaken op zich zouden nemen. Als een bewijs van de spanning, die er te Amsterdam bestaat in zake de Rijnvuait- Icwostio, verdient vermelding, dat het bestuur der sociëteit üroote CUib" aldaar de nootlige noaati egelen heeft geuomen om van de open bare beraadslaging in de Eerste Kamer over het Kanaal-wetsontwerp elke uur telegrafische berichten te ontvangen, welke berichten dan onmiddellijk in die sociëteit ter lezing zullen worden opgehangen. De opening van het panorama te Rotterdam zal 4 Augustus plaats hebben; men is druk bezig niet de wei kraambeden voor het open terrein. Zooals men weetzegt de Leeuwarder Courant belast de Nederlandsche Dank zich met in bewaring nemen van gelden en audere waarden. Tot dusver bestond alleen bij het hoofdkantoor dier Bank, alzoo alleen in de hoofdstad des Rijks, gelegenheid om eHeden en dergelijke stukkeu van waarde iu bewaring te geven. Van lieden af wordt die tevens bij de agent schappen opengesteld. Iemand dus, die hiervan gebruik wenscht te maken, is niet rneer ver plicht zich daarvoor naar Amsterdam te be geven. Integendeel, de zoogenaamde open be- vvaargevingen. dat zijn die van losse stukken, zulleu door genoemde uitbreiding zeer worden vergemakkelijkt. Indien men b. v. te Leeuwarden woneude, zijne effecten eu dergelijke stukken van waarde wenscht te brengen onder de hoede der Nederlandsche Bank, dau dient men bij het daar gevestigd agentschap een aanvraag tot bewaargeving in. Het model voor zoodanige aanvraag is gratis aan het agentschnpskautoor te verkrijgen. De agent zendt die aanvraag ter goedkeuring aan de hoofdbank op. Is die gegeven, dan neemt hij de ter bewaring be stemde waarden in ontvang tegen voorloopige kwitantie en verzendt ze naar de hoofdbank te Amsterdam, teu einde ildar te worden, bewaard. De risico dier verzending neemt de Bank op zich. De akte van bewaarneming wurdt van wege de hoofdbank toegezonden aan den agent, wien het geldt, die haar aan dèrrfyelanghebbénde uitreikt, tegen teruggaaf tier vo'prloopig ont vangen kwitantie. Het bewaarloou bedraagt i pver zes maanden of koiter'een half per mille over rondé sommen van f 1000, of 'over een gedeelte van f 1000 met een minimum"van f 3. Het wordt telkens vooi 6 maanden vooruitbetaald. Wij kunnen aan deze mededeeliug toevoegen» dat aan de agentschapskantoren alle tot deze zaak betrekkelijke inlichtingen zijn te bekomen. Uit het verslag, uitgebracht op de onlangs te Rotterdam gehouden algemeene vergadering, blijkt, dat voor de Vereeniging voor H. O, op gereformeerden grondslag in 1879 ontvangen was f 4838,50 aan schenkingen en f 24.55 aan contribution; in 1880 aan schenkingen f71.974.44, waaronder een gilt van f25000, ■1 van f9500, 5 van f2000, en voorts nog f 3422.25 aan giften beneden f 100 en aan contributiën fl3.83G.98Vs. Aan honoraria van professoren was f 13.395.82 uitbetaald, Voor het hospitium, dat men wil oprichten, is f'16,000 A f17,000 bijeen; om tot de oprichting te kunneu overgaan is f60 a f70,000 noodig. Breedvoerig werd in de vergadering besproken wat zou moeten gedaan worden ter verkrijging van studiebeurzen. Men meende, dat desnoods door den rechter behoorde te worden uitge maakt, of ook aan de Vrije Universiteit niet een deel toekomt van de beurzen, die indertijd zijn gesticht voor de opleiding van theologische studeuten, en waarvan nu de rijks-universiteiten de voordeelen genieteD. Bij de bespreking van de vraag der oprichting van gymnasia tot toevoering van studenten aan de vrije Universiteit, werden verschillende be zwaren geopperd tegen die inrichting te ZetteD. Terwijl Dr. A. Kuyper haar vestiging in een afgelegen dorp ondoelmatigoordcelde, betwijfelde Ds. Liou Cachet het of Zetten wel op gerefor meerden grondslag rustte. Dr. Kuyper meende, dat de Vereeniging minstens drie eigen gym- nasiën zou moeten hebben, een in Friesland, een te xlmsterdam eu eeu iu liet oosten 'des lands. Elk daarvan zou eeu kwart ton eisclieu. Leeuwarden is aangewezen als de plaats voor de volgende bijeenkoibst. De heer Lion Cachet komt tegen Burgers" schiijven iu de Zutph. Cé. op of liever hij beweert, dat Burgeis alles bevestigt wat.ooit van hein is vei tel,l, zoodat lui Lion Cachet volmondig gelijk geeft. Men begrijpt reeds daaruit, dat er eenige wendingen eu dtaaiingen noodig waren oin aan Bui gei s' schrijven eene andere beteckeuis te geveumaar de heer Lion Cachet dacht er veimoedelijk niet aan, dat hij juist door die taktiek tevens alle; door Burgers aaugevoerde bewijzen staaft. Beiden verschillen slechts in eene verklaring en toe lichting dier feiten eu dan is ons de open hartige, ridderlijke verklaring van Dr. Burgers meer waard dan de dubbelzinnige toelichting van Lion Cachet. De ledactie der Zutph. Ct. dient den heer Lion Cachet dan ook behoorlijk van ïepliek en eischt van hem, dat hij thans zijne beschuldiging van venader iutrekke. Een haringlogger van den heer Diikzwager te Maassluis is aan den Hoek van Holland in aanvaring gekomen met een boot, waarmede de opzichters van den Waterstaat opmetingen deden, waarop hij outiauks alle seinen regel recht aanstuurde. Persoonlijke ongelukkeu had den niet plaats; men schrij It het ongeval echter toe aan moedwil of verregaande onoplettendheid van stuurman of loods. Tot het i eeils vroeger besprokeu kegel- concours, te Amsterdam te houden, is nu,wei ke- lijk besloten; de ter feestvieringnoodigegelden zijn reeds toegezegd. Het zal zijn een nationaal concours, hoogst wnnischimlijk te houden op 7 en 8 September a. s. iu het Park aldaar. De Belgische gymnasten zullen op 23, 24 en 25 Juli te Luik hun XIV e bondsfeest vieren. Aan de Ilollamische deelnemeis wordt op den Rijnspoorweg eeu vermindering op de vracht van 50 pet. toegestaan, mits zij vooi zien' zijn vau een bewijs van lidmaatschap cener bestaande gymuastiek-vereeniging. Er schijnt aan de komeet, oog mêër^^f bewonderen te zijn danr haar staart, Off invtoirers^ van Maaseyck namen .vódreeuige dagen althans in hare nabijheid een buitengewoon luchtver- schijuse' waar. Terwijl de staart van de komeet, naar liet noorden gericht, met volle pracht schitterde, zag men eensklaps, omstreeks iyg ure 's nachts, aan den oosteniijken kant vier heldere sterreu zoo groot als kleine manen; haar schijnbare doorsnede was ten minste 6 A 7 centimeters drie harer stonden dicht bij elkaar en vormden een beeld zooals de gordel van Orion; de vierde stond verder naar het oosten. Big en Haard van deze week-geeft de portretten van de »bedwingeis" van Atjelt, nl, van de bh. Kohier, Van Swieten, Wiggers van Kerchern, Van der Heyden, Gey van PiUius, Pel, Verspyck en Diemont. Eene zeldzaamheid uit het gevleugelde dierenrijk is thans waar te nemen op het buiten Heidepark van mevrouw de wed. H. A. Van de "Wail Bake, aan den Soestdijker straatweg te Hilversum. Zy bestaat uit geheel en zuiver witte zwaluwen, die zich daar ophouden en, behalve iu de kleur, in niets van hare soort- A genoolen verschillen. Ylaartlingen, De kiesveieenïging Burger' plicht heeft in hare vergadering van eergisteren avond tot kandidaat voor bet lidmaatschap van den gemeenteraad gesteld den lieer J. Dorsman, in plaats van den heer J. Maarlevelddie da- kandidatuur niet had aangenomen. Pernis. Door de liberalen zijn tot kan didaten voor leden van den gemeenteraad ge steld de aftredende leden de heeren W. G. D, Murray, J. Van den Hoek en A. Zeeuw. Den Hang. Het depót van Arbeid adelt" en van sTesselschade" alhier werd eergisteren door H. K. H. Prinses Marianne bezocht. De Prinses deed daar tal van inkoopen. Breda. Gisteren kwamen de kadetten der K. M. Academie van het 3e en 4e studie jaar uit het kamp op de Teleriugschu heide in de legerplaats bij Ohiebroek alhier terug en vei trokken daarop onmiddellijk met verlof. De kadetten van het ie en 2e studiejaar, wier oveiguugs-examens gisteren eindigde, gaan heden met verlof. i Een zeker 'zeldzaam voorkomend bedrog poogde men in Engeland te plegen. In April jl. verzekerden de gebroeders Yelverton en Percival Daly door tusschenkomst van zekeren Dill bij de Ltoyds de stoombarkus Firefly voor 600 pond sterling. Niet lang daarna kwamen zij die som invorderen: het schip was vergaan f de heeren hadden zich met moeite gered in een boot. De Lloyds was niet zoo lichlgeloovig als de gebroeders Dal}' gehoopt hadden. Er werd een onderzoek ingesteld, waai by bleek dat er nooit een stoombarkas Firefly bestaan had en dat- de zoogenaamde schipbieukelingen in een ge huurd bootje bij Margate aan de kust geland waren. Zy hadden zich toen door de autoriteit daar eene verklaring hunner schipbreuk doeu alguven. Yelvertou Daly, die alles ontkennen bleef, is tot 2 jaren, de beide andere schuldigen tot 12 maanden veroordeeld. Een interessante weddenschap is dezer dagen te Berlijn door een jeugdig referendaris gewonnen. Hjj had in een kring van kennissen de bewering staande gehouden, dat te Berlyn iedereen die er slag van had heel goed van bedelen leven kan. Hij zelf maakte zich sterk, het bewijs er van te leverenhij zóu van 's morgens 7 tot 's avonds 7 minstens 6 mark ^opsnorren". Men wedde om 50 mark, die met de ingezamelde 6 mark voor een liefdadig doel ^gouden strekken. De vrywillige bedelaar-werd» voor hy zijn rondwandeling door Berljjnsstratep

Schiedamsche Courant | 1881 | | pagina 2