Gemengde Berichten. Rechtzaken. .ondragelijk was.De oudste kapitein won daarom het advie9 tan een officier van gezondheid in, of hij de gewone exercitiën zou laten houden, waarop deze antwoordde, dat z. i. mie temperatuur te hoog en het te schadelijk voor de gezondheid was om te exerceeren." De andere kapitein •wilde hier niet van weten en belette zelfs dat de gewone signalen op den toren gebracht werden, om aan te kondigen, dat geen oefeningen weiden gehouden en hij verscheen met 3 tam boers, een paar officieren en eenige schutters op de gewone plaats van bijeenkomst. Vervolgens hielden zji de gewone oefeningen. Van liet gebeurde is proces-verbaal opgemaakt, en de schuttersraad zal uitspraak moeten doen. Met groote belangstelling ziet men den afloop van deze zaak te gemoet. Omtrent het bekende geval te Appelscha wordt nader gemeld, dat de echtgenoot van de overleden vrouw J, D, V. bepaaldelijk in de meening verkeerde dat zij behekst was. Dit vond bij haar ook geloof, daar het door ver scheidene bezoeksters onder een koffiepraatje ten stelligste werd verzekerd, terwijl eeneniets kwaads vermoedende buurvrouw werd aange wezen als bedrijfster van die euveldaad. Deze, zich tot plicht rekenende de zieke te bezoeken, bemerkte alras, dat zij zeer koel werd behan deld. Ilaar buurman verweet haar vervolgens, dat zij bij haar vertrek zijn vrouw geen beter schap toeweuschte, ja, ging zelfs zoo ver haar te noodzaken een gebed voor zijne betooverde vrouw te doen. Ziende, dat er bij weigering erge gevolgen konden plaats hebben, moest zij wel toegeven en... bad! Toen kon ze ongedeerd het huis verlaten. Nu werd, het was één da" 7 O voor haar overlijden, de hulp van den ver maarden D. P.consulteerend en pracliseerend onttoovenaar, domicilium hebbende te Appelscha, ingeroepen. En wat was nu de wijze raad van dien kwakzalver? Dat de lij do res over baar geheele lichaam vau onder tot boven mot duivelsdrek moest ingewreven worden, en van het geneesmiddel ook wat moest innemen. De wonderdoder ging aan het werk en wieefalle lichaamsdeelen der vrouw met dat kwalijk geurende goedje. Dat zou wel helpen. Maar den volgenden dag overleed de zieke. De heer Van der Sluis, geneesheer te Oosterwolde, welke de lijkschouwing moest verrichten, bemerkte alras dat hier iels buitengewoons had plaats gegrepen, en op zijne aanvraag werd hem het gebeurde medegedeeld, waarop hij weigerde de lijkschouwing verder te verrichten, zulks over latende aan hem, die der overledene de laatste geneesmiddelen had toegediend, liet lijk is naar het kerkhof gebracht, doch wordt tot nader order nog niet begraven. Een bulpelooze grijsaard werd in de of- geloopen week van Texel in eeue krib per beurtschipper naar Amsterdam gebracht, waar hem waarschijnlijk beide voeten zullen moeten worden afgezet. De man kwam een veertig jaar geleden als een veelbelovend hulponder wijzer op liet eiland aan, maakte echter al spoedig misbruik van sterken drank en mocht zich in de laatste jaten gelukkig rekenen in een gesticht van liefdadigheid te zijn opgeuomen. Ook daar kon hij zich niet van den drank onthouden en bleef hij, éénmaal dronken zijnde, gewoonlijk eenige dagen buiten het huis zwer ven, totdat men hem eindelijk na veel zookeu hier of daar vond liggen en weder opnam. Voor eene maand ongeveer had hij zich weder op die wijze verwijderd en vond men hem eindelijk na 17 dagen zoeken bewusteloos in een boscb terug. Tengevolge vau geleden ont beringen was zijn lichaam totaal uitgeput en zijne voeten vreeselijk opgezwollen. Deze lichaams deelen zijn verergerd en hij zal ze nu waar schijnlijk voor altijd moeten missen. Delfaliavon. Tut leden vau den gemeen teraad zjjn herkozen de heeren G. Muller met 134, J. Van der Valk met 130, W. Poot met 84 en H, Engelen met 77 stemmen; terwijl een herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren U. Lourenz die 69, II, De Klerck die 65, D. VieholT die 59 en II. De Kruiiff die 47 stemmen bekwamen. TIaardingen. De heeren Jan Dorsman, A. M. Van Dusseldorp, J. Van Ilarwegen den Breems en C. Moerman zijn herkozen als leden vau deu gemeenteraad, terwijl in plaats van den heer Denier van der Gou die naar eiders is vertrokken de heer Arie Pot is gekozen. Maassluis. De heeren A. Luijendijk, M. Dirkzwager Gz. en P. Zonneveld z\jn herkozen als leden van den gemeenteraad. In de plaats van den heer J. R. Vau Drimmelen, aftredend lid, is de heer J. Overvoerde Wz, gekozen. Maasland. De heeren P. Huisman en A. Hofstede zijn tot leden van den gemeenteraad herkozen, terwijl herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren J. Van der Ifooy Jbzo. en C. Van Mil. Pernis. De heeren J. Vau den Hoek, W. G. D. Murray en A. Zeeuw, zijn tot leden van den gemeenteraad herkozen. Rotterdam. Bij de gemeenteraadsverkie zing zijn '1541 stemmen uitgebracht. Van onwaaule 6. Volstrekte meerderheid 768 stem men. Herkozeu (wit briefje) de heeren: II. De Bie met 1262 stemmen, Li. Eickma 967, W. Van der Hoeven 925, Mr. N. J, A. C. A. Hoffmann *1096, J. Vau der Hoop Jac.Zn. *1202. J. Hudig 1269, Hk. Muller Sz. 890, R. H. Nierstrasz 931, G. M. Viruly 847, Mr. D. Van Weel 837 en G. H. Wolvekamp met 904 stemmen. Herslemming tusschen de heeren II. V. B. Molenaar met 748, L. Sanson met 704, Edm. Van IJohoken met 606 en C. E. Vau Slolk met 55*1 stemmen. Verder zijn uitgebracht op de heeren ihr. J, G. F. Van Spengler 290, ,1. C. Van "Wijk 280, J. B. Altona 260, P Gilissen 328, P. J. Verhaagen 385, W, Biyce 227 en W. C. Van der Horst 281. (Groen briefje). Uitgebrachte stemmen 1539. Van onwaarde 37. Gekozen de heer Hk. Veder met 1241 stemmen. Op de heer C. Rutteman waren 200 stemmen uitgebracht. Delft. De uilslag vau de vei kiezing van leden voor den gemeenteraad alhier is als volgt: 1. Periodieke aftreding. Ileiko/.en de herren L. A. Van Burckel, A. A. Kuiler, A. Oskam Fz., J. Vau Woerden; gekozen de heer 11. H. Rues. Herstemming tusschen de heeren J. J. Vlek en A. Vermaes. 2. Vacature door overlijden van den heer G. II. Landmeter. Hei stemming tusschen de heeren J. J. Vlek en A. Vcnnaes. 3. Twee nieuwe leden door uitbieirling van het zielental. Gekozen de heeren Dr. G. Bakker en A. Cijl Jr. (Behalve de heer Vermaes, liberaal, zijn alle kandidaten der katholieken en auti- rrvnluLionaiieu gekozen). De Purijsche coi respondent der Tl. C. deelt omtient den te Madrid overleden hei tog James van Alva, halve broeder van dn rx- Keizerin Eugénie, de volgende by/.otuleilieden mede: Deze Aha vva« meer Par ij ze naar dan Spanjaard on gedurende al de jaren van het tweede Keizeilijk een elegant, en toongevend verkwister. Vau zijn hartstocht voor het spel gaf hij blijk door op één avond vijf millioen francs te verliezen en te betalen. Dit stuurde zijn fortuin op zulke wijze in de wardat hij eeu commissie van administiatoureu ovet zijn eigen bezittingen aanstelde en voor zich zeiven zich vergenoegde met een jaargeld van zestig duizend fiancs. Deze som geeft een denkbeeld vau hetgeen eeu aanzienlijk heer noodig heeft om tegenwoordig onopgemerkt en bjjna in bekrompen omstandigheden te Parijs te kunnen leven. In de laatste jaren herstelde zich het fortuin van den hertogen hij is overleden in zijn familie-hótel te Madrid een paleis met veertig salons op de eerste ver dieping, kostbaar gemeubelden een stal met honderd paarden. Ooder de armen der Spaausche hoofdstad was hij zeer populairdaar hij ge regeld iederen morgen zijn dag begon met in peisoon een uitdeeling van aalmoezen te houden. Zijn eenige zoon is met een hertogin Nunez getiouwd, zijne eenige dochter met een reeds overleden jongen hertog Mediua-Celi; zoodat sommige der beroemdste Spaansche namen uit de *16e eeuw in dit geslacht vereeuigd voort leven. Sarah Bernhardt kon in Dublin niet optreden of een schitterende ovatie wachtte haarbij bet veriaten van het tooneel werd zij telkens tot tienmaal teruggeroepen. Een eerewaclit geleidde haar steeds naar haar hotel en haalde haar ook geregeld af, wat der grillige kuusteuares byzonJer welgevallig was. Ook in Belfast, Glasgow en Edinburg, waar zij achter eenvolgens zal optieden. wacht haar een ont vangst vol geestdrift. Reeds weken geleden was zelfs geen stand plaatsje in den schouwburg te bekomen. Onlangs heeft men te Rome e,-n int dusver onbekend schilderij van Correggio ontdekt. Zij stelt de heilige maagd met het kind voor. Het koloriet is zeer goed bewaard gebleven. Op een hoeve te. Loose, in !Iolsteiri} werden sedert eenigen tijd telkens jonge eendjes vermist, zonder dat men ontdekken kon, hoe ze verdwenen. Men gaf den kraaien de schuld er van, en wist hen uit den omtrek van den vijver te veijagen maar nog altijd waren alle dagen eon paar eendjes zoek. Eindelijk, toen er niet veel van de diertjes meer over warenontdekte men dat de dief een groote snoek was. De zoon van den pachter zag hoe de visch een der eendjes vervolgdp, wierp hem een strop om den bals en trok hein op het droge. In de maag van den visch werden nog een paar snavels en beenderen van eenden gevonden. To Parijs houdt de groote hitte nog steeds aan. De thermometer stond er eergisteren op 35° G. of 95° F. en ruim twintig personen bezweken in de stsateu van de warmte. Te Londen heeft men 98° F. in de schaduw on 123 in de zon en te "Wimbledon wees de thermometer in de zon 143° aan. Sedert *1856 had men er slechts tweemaal een temperatuur van 93''. Verleden jaar was te Calcutta en Bombay in Dritscli Indië de grootste warmte 94.5 cn 97.7° Er zijn echter in de Eugelsdie hoofdstad slechts twee personen tengevolge van de warmte «velleden. In Zwit-'prliH'd telt de rundveestapel ongeveer 2,000.006 stuks, die 45 millioen liter melk produoeereu. De uitvoer van kaas is van 5*2.000 metrieke centenaars (d. i. elk van 100 kilo) in 1852, gestagen tot 217,000 metrieke centpnaaim 1880, mam* is na dat jaar, dank zij de hooge inkomende i echten die Duitschland verordende, erg in het nauw gebracht. Tiet gerechtshof te 's Grnveohage hield zich gisteren bezig met het onderzoek der znak van A. R, oud 71 jaren, ontslagen ontvanger der rpgi-Hrntie en domeinen en bewaarder van de hypotheken en het kadaster te Goes, heeft hem schuldig verklaard aan: 4o. het als ont vanger en openbaar bewaarhouder in zijn post wegens geldon verantwoordelijk zijndever duisteren van ponningen tot'een bedrag boven de 11500 aan hel publiek behoorende, die uithoofde van ziju post iu zijn handen würen

Schiedamsche Courant | 1881 | | pagina 3