zTëTfllTTïjT Kerliiem 'steilslijl Klem, Per Telegraaf'. Gemengde Berichten. H c h. t z a k e n. Marktberichten. hoofd, ca horst,duike zoo snel. mogelijk, onder eri. tewege zichkrachtig. Het inspringen van geoefende zwemmers, gewoonlijk met het hoofd vooruiteischt bij zeer koud water en bloedrijke roodwangige per sonen voorzichtigheid, want door de krasse afwisseling van temperatuur kan een beroerte het gevolg wezen. 4. Na het badonverschillig of het een kond of een warm zij, is beweging noodzakelijk, geen te sterke beweging echter en niet door hard loopen verkregen. Het doel der beweging ishet gevoel van behagelijks lichaamswarmte en van lichtheid te be- jiouden, en daarnaar richtte rnen zijne beweging in, naar gelang van de luchttemperatuur. 5. Nadat menuit het had gekomenweder ver warmd is, is lichamelijke en geestelijke rust nood zakelijk; deze gunne men zich een half uur lang, om het bloed weder in normalen toestand te brengen; dan eerst is het doelmatig den honger te stillen en de maag in werkzaamheid te brengen; snel eten na bet baden roept licht weder een gevoel van huivering te voorschiju, omdat het nog opgewekte bloed op de prikkeling der spijzen sterk naar de maag stroomt. 6. Dwaasheid is het, het baden in koud stroomend water tot in de ruwo herfstdagen voort te zetten, en dit harding van het lichaam te noemen; de zenuwen warden door het koude water overprikkeld, inen wordt vatbaar voor verkoudheden, rheuinatiseh, en verzwakt op den duur het lichaam. Ook bade men nooit meer dan dagelijks eenmaal. Ylaardmgen, Sedert de vorige opgave zijn vijf schepen van de haringvisscherij terug gekomen, aanbrengende 55% last pekelharing. Brielle. De driehonderdste gedenkdag vau Filips afzwering ging Dinsdag alhier niet onop gemerkt voorbij. Van een overgroot aantal woningen wapperde reeds vroeg de driekleur, terwijl het carillon herhaaldelijk werd bespeeld. In den vooravond liet eene zangvereeniging vaderlandsche liederen van den toren hooren en voerde Brielle's Harmoniekapel vervolgens op het marktplein onderscheidene muziekstukken uit ten aanhoore van de zeer talrijk op de been zijnde volksmenigte, nu en dan door Bengaalsch vuur phantastisch beschenen. Den Hang. Het Panorama Maritime alhier, geschilderd door den heer Mesdag, zal a. s. Maandag voor het publiek geopend worden. Haarlem. Op de eergisteren gehouden paardenmarkt alhier zijn aangevoerd 1187 paar den en 25 veuleus van Duitsch, Engelsch en Inlandsch ras. De paarden golden f800 tot fGO De veulens brachten f 100 a f'150 op. Er was een levendige handel. Amsterdam. De Universiteitsbibliotheek te dezer stede ontving dezer dagen ten ge schenke een compleet exemplaar van de Trans- vaalsche Staatscourant, waarvan het laatste nummer den 14 Mei jl. is verschenen. "Winterswijk. Het feest ter herinnering aan de afzwering van Filips II werd ingewijd met eene feestrede van den heer Bergsma, predikant der Hervormde gemeentein de Groote Kerk gehouden. In. het eerste deel zijner rede deed de spreker uitkomen welke zegenrijke gevolgen die koene daad onzer kloeke .vaderen van 26 Juli 1581 voor Nederland gehad heeft. Hierna werd een feestzang uitge voerd. De Si 'opartijen werden gezongen door de jonge juffrouwen C. Willink, C. Vau Kempe Valk, leden der zangvereeniging Caecilia alhier, en door de heereu Van Erkel en Muyderman uit Zutfen. Het geheel werd begeleid door orgerspei van den heer Van 't Kruijs, muziek onderwijzer alhier, en gedirigeerd door den componist van den feestzang, den eerlang van hier naar Deventer vertrekkenden heer J. H. L. Rijken. Mtenen. De tabak staat dit jaar buiten gewoon goed en belooft een rijken oogst. Onder deze gemeente is men reeds begonnen met het plukken van het zandgoed. De doctoren van Garfield hebben gelast, dat uit de ziekenkamer donkere kleuren ver bannen moeten blyven. Mevr. Garfield draagt alleen lichte kleuren en des namiddags wit. De oppasseres, een doctores, kleedt zich even eens in het wit. De kinderen van Garfield en de doctoren zelf komen zelden aan zjin bed zonder bloemendit alles geschiedt om den zieke aangenaam te stemmen, iets waaraan Amerikaansche doctoren bijzonder veol gewicht hechten. Bij de jongste aardbeving in Zwitserland, de hevigste sedert 1854, werd het dorp Lapraz bijna geheel vernield, In Thurgau werd een geheel district door hagelstormen geteisterd; de oogst is geheel verloren, boomen werden uit den grond gerukt en gebouwen gehavend. - De komeet die door de Amerikanen ontdekt werd heeft ook zijn opwachting in Europa ge- daau. De 18 en *19 van .deze maand werd zij op de sterrenwacht te Weenen en op 20 dezer door die van Parijs gezien. De lucht was echter zeer bewolkt, zoodat men geen waarnemingen heeft kunnen doen. Alleen weet men, dat deze komeet niet zoo schitteit als die welke wij vóór eenige weken konden zien, dat haar loop zeer langzaam is en dat zij geen staart heeft. De stoomboot Newterindie te San- Francisco is biunengeloopen. bi acht de man schappen van den schooner Pitstuehe aan land. Deze deed meedeeling van de volgende vreeselyke geschiedenis. De scheepskokbij wien zich sinds geruimen tijd teekenen van krankzinnigheid hadden voorgedaan, wierp zich op zekeren dag plotseling zonder de miuste aanleiding op den kapitein eti stak hein dood. Toen snelde hij naar een bergplaats, waarin zicii bijlen bevonden. De verschrikte matrozen sloten hem in de kajuit op, waar de ongelukkige de vreeselijke bedreiging uitstiet, dat hij net schip in brand zou steken. Daar het schip ongeveer 2300 vaten kruit aan boord had, haastten de matro zen zich de booten los te maken, en, toen de rook reeds uit de kajuit steeg, het schip te verlaten. Nauwelijks waren zij buiten gevaar, toen een ontzettende uitbarsting volgde, en het schip met den krankzinnigen kok in de lucht vloog. Met de grootste inspanning bereikte de geredde manschap Mazatlau. Het gebruik van het Hougaarsch als offtcieele taal in Hongarije heelt onlangs tot een zeer onaangenaam misverstand .aanleiding gegeven, waai over de Oostem yksche bladen zich niet weinig vroolijk maken. Onlangs kwam aan het telegraafkantoor te Triest een Hougaaisch telegram uit Pest, van welks adres, inhoud en onderteekening geen der beambten iets begreep, daar de eenige, die een weinig Hougaaisch verstond, juist niet aanwezig was. Een neuswijze besteller echter, die over den schouder van een der beambten in de depêche gluurde, zag dat het eerste woord van den tekst, na het adres, de naam Marcus 8. was, en riep uit; Dien Hongaar ken ik wei. Ilij kreeg vandaag ook een telegiaphischeu post wissel en logeert in het hotelGeet mij het telegram maar gauw. Ilij vertrekt van daag weer." Nu gebeurt het wel eens, dat bij een telegram een naam, die in het adres behoort, in den tekst terecht komt. Men meende dat dit nu ook het geval zou zijn en de beambte gaf, blijde dat hij er af was, het telegiam aan den besteller, die- zoo gauw hij kon naar het hotel liep en het aan den heer Marcus S. overhandigde met de vraag of dit telegram, waarin zijn naam voorkwam, bjj hem terecht was, Marcus S. las verbaasd het adres, opende haastig het telegram, e'u borst in een schaterend gelach uit. sWel zeker is het bij mij terecht," zei hij, gaf den besteller een ruime fooi en ver trok onmiddellijk per sneltrein. Den volgenden dag kreeg de politie te Triest een' telegram in het Duitsch van de overheid te Pest, met de viaag of het, na het telegiam van den vorigen dag waarin de aanhouding van Marcus S. verzocht werd, gelukt was, dien gevaarlijken gauwdief te vatten. De politie, die van niets wist, onderzocht de zaak, en nu kwam liet uit. dat men van het telegiaatkanioor het verzoek tot aanhouding aan deu vervolgden die! ze)ven gezonden had. De telegiafist en de besteller kregen beulen hun ontslag, maar Maicus 8. voer er wol bij, en had nu ruimschoots tijd gehad om over de Italiaansche grenzen te komen. Over zijne leerjaren als dichter verhaalt Eugèue Charette de vulgende anecdoie, die eeist thans meer alzemeen bekend wordt: Vóór twintig jaieu bezat ik nog geen 70,000 francs rente, zooals tegenwoordig. Ik schreef tooneelstukken, die in het haitje van den zomer werden opgevoerd enuitgefloten. Nu de vierde opvoering van een mijner nieuwe stukken drukte mij echter de schande zoozeer, dat ik naai* den directeur ging en hem zeide: »Ik neem mijn stuk terug". De man vloog mjj woedend aan. aWat! riep hij uit gy wilt een stuk intrekken, dat zooveel succes heeft? De een zegt tot den ander: Ga toch dien bespottelijken onzin eens zien; en gisteren hadden wy een kas van 700 francs. Verslaat ge dat, mynheer, 700 bancs in een tijd, waarin men nauwelijks een vrohilje.L kan plaatsen. Hier hebt ge twee gouden Napoleons van me en voor het volgeude seizoen verzoek ik u een nog onnoozeler stuk." Ik voerde de bestelling naar behooren uit. Te Weenen is dezer dagen een 78jarige grijsaard overledendie veel geld en - een prachtige verzameling antiquiteiten bezat, maar nogal zonderling leefde. Hy hield er geen meid op na en maakte zelf zijn huis schoon. Kwam iemand hem 's morgens bezoeken, dan moest de bezoeker niet verwonderd staan als bij den eigenaar den grond zag boenen. Had hy 's middags zijn werk volbracht, dan ging hij schamel ge kleed met een steeneu pan naar eèn der kost huizen en haalde daar voor weinig geld zijn middagmaal. De man stierf aan een beroerte en laat aau een paar neven een zeer aanzienlijk vermogen na, Op de Plnladelphia-lijn van deu Pennsyl- vanie-spoorweg zijn jachtwagens ingevoerd die zóó zyn ingericht, dat den Nimrods slechts te vvenschen is overgebleven, dat zij hun wild ook in den tiein kunnen schieten. Men vindt er 12 rustbedden ineen ijskast voor het be waren van levensmiddelen en wild, kasten voor gewerenainumtie eu wijn, 12 hokkeu voor houden enz. Zij worden afgehuurd door gezel schappen eu ziju reeds zeel' gezocht. Gaf men vroeger aan pasbeginuende roo- kers den laad, een zuren appel bij hun tabak te gebruiken, thans heelt zekere Dr. Thompson, te Nashville, ontdekt, dat sassafras een tegengif is tegen tabak en biDenkrmtl. Volgens dien geleerde kan men, docr een paar druppels tinctuur van sassafras bij de tabak te voegen, alle onaangename gevolgen vau het rooken voorkomen. Het Geiechtshuf van 's Gruvenhage heeft gistcrnamiddag veionrdecld: A. R. laatst ont vanger de registratie en bewaarder vau de hypotheken te Goes, wegens verduistering van gelden eu valschheid in geschriften, tot 5 jaar tuchthuisstraf eu 13 geldboeten; en J. 11., pak huisknecht te Rotterdam, ter zake van inoed- willigeu manslag, met aaifnemiDg van verzach tende omstandigheden, tot 2 jaren celstiaf. BESi MAAtf28 Juli. la de heden gehouden zitting van de Eerste Kamer der Stateu-Generaal is de Amsterdamsche kanaalwet aangenomen met 21 tegen 16 stemmen. De Kamer is op recès gescheiden. Nod, Herv. Kerk. Beroepen: te Blokzijl, B. II. Ilabbema, te Hippolitushoef. Ai kei (toez. van beroep), JI. J. "Van Nouhuijs, te Oiischot. Bedankt: voor Zuid-Beierlaud, M J. Wentiuk, kand. Chr. Ger. Gemeente. Beroepen: te Heerjansdam, M. Dee, kand. BURGERLIJKESTAND. Geboren27 Juli. Jolmnua Hendrica, dochter van K. De Zanger en P. C. Bijloo, Groene Zaan. Maria, dochter van A. Beun- derman en M. Freeling, Broêrsveld. Mverïceïcin 26 Juli. Joliau Heinrich Griiper, oud 3 jaarBroêrsveld. 27. Wilhelmus Johannes Nïkolaas Manevee, oud 7 maanden, Brceihlraal. Johanna Van der Most, oud 2 maanden, JCreupelslrant. Gehuwd28 Juli, ,1.3. Meyer en C. A. Cool, Schiedam, 28 Juli. Kogge zonder handel. Gerst: per 1950 kilo Windau f 195 3/m. Moutwijnf 13% per hectol. Ct. Jenever: Amsterd. proef f 17% k f 17% per hectol. Ct. zonder fust en zonder belasting, ipocliiig-bcurs: f0.40 per ketel. By de Scluedamsche Spoeling-Yereeniging f 0.50 per ketel. KROONSTAD, 23 Juli. Vertrokken, lierman, k. Docwes; Concoidia, k. De Weerd, beiden tl. Schiedam. ELSENEUR, 23 Juli. Gepasseerd, Maria Johanna, k. Jordan, v. Petersburg u. Schiedam.

Schiedamsche Courant | 1881 | | pagina 3