A". 1881. r? Bïitenlauflsciie" Smelten. Zaterdag 6 Augustus. Imlijiit toielljts, «itpmtei Elistoi. ^lïïÏElIailMiTëi'IFlTër" AS 5243. T ij A e> g a m g. /tBOSNeSIKMTBrltlJIJ, per kwartaalf 1,85. franco per post, door bet geheele Rijk. - 2.50. MioiiierUjke summers- 0,10. ENGELAND. Reuters Office meldt, dat de conventie Don derdag is onderteekend. Het bestuur over de Transvaal zal den 8 dezer weder in handen der Boeren overgaan. De leden der Koninklijke commissie verlaten Pretoria. De heer Courtney is tot onder-staats secretaris van koloniën benoemd. Volgens den Times is kolonel Valentiju Baker tot bevelhebber der Turksche troepen in Tripoli benoemd. Dè Prins van Wales heeft eergisteren' het internationaal medisch congres geopend. Onge veer 3000 artsen waren tegenwoordig. Sir James Paget is tot voorzitter gekozen. Onder de aanwezigen de Kroonprins van Duitechland. In het Lagerhuis deelde Dilke mede, dat de Engelsche zaakgelastigde te Petersburg eene nota gericht heeft aan de Russische regeering betreffende den heer Levysohu, die uit Rusland gezet werd. Een schriftelijk antwoord is nog niet ontvangen. Dfi onderhandelingen over de herziening van het verdrag met Japan zullen in Japau plaats hebben. De regeering is daarover in overleg getreden met andere trnctaatmogendheden. Aan de Standard wordt uit Pest gemeld, dat, luidens berichten uit Petersburg, de Czaar het plan tot een bijeenkomst met de Keizers van Duitschland en Oostenrijk heeft opgegeven, tengevolge der binneniandsche verwikkelingen in Rusland. De Fester Lloyd deelt mede, dot het plan bestond tot het houden van een bijecu- komst der drie Keizers in het volgende voorjaar. O O S T E N R IJ K. De Wiener Abendpast schrijft over het bezoek des Keizers te GasteinMet oprechte vreugde begeleiden de wederzijdschu volken de ver nieuwde hartelijke ontmoeting hunner geliefde heerschers, wier samenkomst, als sedert een reeks van jaren, ook nu weder getuigt van den onverbreekbaren vriendschapsband, die de beide souvereinen en hunne staten aan elkander ver bindt. Allerwege in Oostenrijk-Hongarije ziet men in de herhaling dezer samenkomst een nieuwe bekrachtiging van dezen zegenrijken bond, en een waarborg voor zijn voortbestaan. Keizer Frans Jozef is gisteren in de bad plaats Gastein aangekomen en ontvangen rnet de volkshymne en klokkengelui en onder de jubelkreten der bevolking. De Keizer, in Pruisi sche uniform, snelde deD Duitschen Keizer, die, gekleed in de uniform van Oostenrijksch overste, uit het badhotel kwam, te gemoet. De beide monarchen omarmden en kusten elkauder harte lijk en gingen arm in arin naar het badhotel, waar zij drie kwartier te zamen doorbrachten. In zijn hotel teruggekeerd, ontving Keizer Frans Jozef van dames bloemen en ruikers. KUS LA N D. De Czaar zette Woensdag zijn reis naar BUHBAVi IliVllHT, K, 424. Putscheck en Kostrowo voort. Overal werd hij door de bevolking met de meeste vreugde begroet. De Keizerlyke familie sprak Woensdag een gebed uit op de plek waar Michael Romanoff, de grondlegger van het Keizprlijke huis, eens de afgezanten van Rusland ontving, die hem de boodschap overbrachten van zijn verkiezing tot den troon, AMERIKA. Verscheiden personen in White House en o. a. een van Garfields bedienden lijden aan malaria, tengevolge van de uitwasemingen van de rivier, die vlak achter White House loopt. SCHIEDAM, 5 Augustus 1881. In de afgeloopen week zijn door den keurmeester van het vleesch alhier afgekeurd en onder toezicht der politie begraven: een party vleesch van een rund, toebehoorende aan G. H. W., slachter alhier; en een partij vleesch van een rund, toebehoorende aan J. M., slachter alhier. Bij Kon. besluit is de heer L. Van der Tas Dz., voor het tydvak van 1 September 1881—1882, beuoemd tot leeraar aan de Rijks hoogere burgerschool te Winterswijk. B. II., van wien wij in ons vorig nummer melding maakten, is heden morgen geboeid naar de gevangenis te Rotterdam overgebracht. lieden middag werd gevankelijk door de politie te Rotterdam alhier aangebracht de persoon van C. IJ., aldaar op verzoek van de politie alhier aaugehoudenals verdacht van oplichting ten nadeeie van de logementhoudster T. Kok—Zaat in de Breedstraat, aan wie hij een koperen ring met een stukje glas er in, in be- leeuing had gegeveuvoorgevende dat hij van goud was en versierd was met een juweeleu steeu. Torn genei aal Van der Heijden op uit- noodigiug des Konings 11. Dinsdag 2 Aug. op het Loo was, heeft hij de sprekendste bewyzen van 's Konings waardeering ontvangen, bewyzen van. waardeeriug, die tevens ook het dappete Indische leger golden. De volgende toost werd door Z. M. aan het diner uitgesproken De toost, dien lk de eer heb in te stellen, is ge richt tot Zijne Ene. den luitenant-generaal Van der Heijden, Onzen adjudant in buitengewonen dienst. Aan Uwe Excellentie heeft het vaderland, het huis van Oranje en het geheele Nederlandsche volk de grootste en diepste erkentelijkheid voor de belangrijke en gewichtige diensten, zoo ruimschoots bewezen. Wij allen begroeten in uw persoon, don dapperen, onvei schrokken cu heldhaftigon veldheer, die de Neder landsche driekleur en de Nedei landsclie vaandels roem rijk heeft doen wapperen in de gewesten op Sumatra's Noordkust,aan uw zoo wijze als trouwe zorgen toe vertrouwd. Op dezen vour Nederland zoo heugelijken dag was het voor mijn konings- en soldatenhart een behoefte en ecu grootc voldoening Uwe Excellentie het hartelijkst welkom toe te roepen en 11 bij Ons te zien naast den broeder van uw doorluchtigen voorganger op Atjeh's kusten, wijlen den braven generaal Fel. Aau Uwe Excellentie zijn beide legers, zoowel dat CORÜNT: ADVëktbntikpkus: van 110 gewoue regels inet inbegrip van eene Courantf 1.10. Iedere gewone regel meer- 0.10. Driehaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. van het moederland als het Indische, een der rocm- lykste bladzijden verschuldigd in limine al zoo roem volle geschiedrollen I De tiendaagsche veldtocht begroet en ontmoet heden den held van Atjch! Hasselt en Leuven begroeten Atjeh en Samalangan leder rechtgeaard Nelerlandur moet fier zijn in Uwe Excellentie een onzer edelste zonen te mogen erkennen en begroeten. en slotte zij het rny veigiiuu tu drinken ue ge zondheid van alle hoofdofficierenofficierenonder- - officieren en manschappen der troepen, welke de eer en het groote voorrecht hebben gehad onder Uwer Excellentie's bevelen te staan. Ik drink insgelijks op de nagedachtenis van alle braven, die daar hun loven hebben gelaten voor Koning en Vaderland Den generaal Van der Heijden! Het Nedcrlandsch-lndische legert Het Nederlandsche leger! Diep getroffen antwoordde generaal Van der Heyden op dien koninklijken toost, waarmede zeker heel het Nederlandsche volk in gedachten zal instemmen, het volgende Sire Toen ter expeditie van Atjeh het geluk mij begun stigde en ik, dank zij de opoffering en bijzondere plichts betrachting van mijn ondergeschikten van land- en zeemacht, do Nederlandsche" vlag hoog mocht houden, durfde ik niet hopen, dat, behalve de vele groote belooningon, die Uwe Majesteit mij schonk, nog die schitterende eer mij zou te beurt vallen, om door mijn Koning zóó te worden toegespioken I lk ben dan ook diep getroffen door de eer, die Uwe Majesteit mij bewijst, en heb ik ginds op Nooid- Sumatra mijn plicht naar behooren trachten te ver vullen, thans gevoel ik, dat ik niet genoeg kon doen en dat Uwer Majesteits grootheid en mildheid verre overtreden al wat ik voor Haar kon ten ofi'er brengen. Mag ik U wel mijn innigen dank zeggen voor al wat ik. van Uwe Majesteit ondervond, voor al de gunsten, die Zij mij schonk. Maar mag ik tevens de veizekcring geven van myn onkreukbare tiouw aan Uwe Majesteit en Uw door luchtig ".luis! ook de verzekering dat ik steeds alles, wat een soldaat voor zijn Vorst en Vaderland ten oller kan brengen, daarvoor vei! heb. Mag ik, Sire! bij al vvpt ik reeds van Uwe Majesteit genootnog de gunst vragenaan de land- en zee macht in lndie over te mogen brengenhoe Uwe Majesteit ze waardoeit, en aldus ook met Uw naam jegens hen een plicht van dankbaarheid vervullen! Want aan hen ben ik verplicht het groote geluk, dat ik heden gevoel! Koning en Koningin! Lnng moogt Oij met het Huis van Oranje voor ons dierbaar Vaderland leven! Aan het diner zat generaal Van der Heijden tegenover den Koning. Onder de geuoodigdea behoorden nog generaal Smits, Van Bronbeek, generaal Pel, kolonel Ilubar van het 8e reg, inf., kolonel List van het le rep. huzaren, de proc.-generaal van het Hof te Arnhem Mr. De Meyier, de majoor der rijdende artillerie Von Pestel. v Des avonds na het diner heeft de muziek' der cavalerie te Deventer aan generaal Van der Heijden in zijn hotel een serenade gebracht. Bij 's Konings bezoek aan Bioubeek zal op uitnoodiging van Z. M. generaal Van der Heijden zich weder op Bronbeek bevinden. (Fad.) HII. MM. de Koning en de Koningin zullen wellicht spoedig een tweede bezoek aan Deventer brengen om de Groote (Lebuiuus) kerk en de Athenaeum-bibliotheek aldaar te komen bezichtigen. Men schrijft aan het Tad. uit Ems: De Nederlandsche vlag wapperde hier 'jl. Dinsdag van het hotel »Darmstadt", als een hulde van

Schiedamsche Courant | 1881 | | pagina 1