tectum iaplijis, nitipted Binsiaj. Bniteilanflsclie BtrlciOji Bimeiilaiidsck Berichten. A0. 1881. Donderdag 11 Augustus. 5246, POLI TI E. M mi..-, Vij t e u Dertigste Jaargang. Zlftil *dP*2$ ABONJNKMUNTsritu», pel kwarUal1,85, Franco per post, door het geheele Rijk. - 2.50, Afzonderlijke nmnniers- 0.10. BlIRISAVi SSABRK-S1, B, IS 4. Advkktentikhkijs vu» t10 gswoue regels met inbegrip van eene Courantt 1.10» Iedere gewone regel meer - 0.10. Driekaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. Aan het Commissariaat van Politie is als op straat gevonden aangebracht een zwart lederen, fnsclije waarin zich bevindt een zwarte muts. F K A .V K K IJ K. De gravin d'Eu, erfprinses van Brazilië, die •zich thans iu Parijs bevindtis gisteren van een zoou bevallen. Ferry, in een redevoering bij een feest maal te Nancy, zeide dat de verkiezingen ten voordeele der gematigden zullen uitvallen. Men moot de socialisten weren, wier toeleg bekend is. Het ministerie, zeide de spreker, is progres- sistisch, getuige de verdrijving der congregaties. Tony Révillon en Sigismoud Lacroix. .beide leden van den Parijsehen gemeenteraad, hebben zich in de twee districten van Belle ville kandidaat gesteld tegenover Gambelta, Paul de Cassagnac heeft bedankt voor de kandidatuur in Condom, het district, dat hem tot dusver had afgevaardigd, en de kandidatuur aanvaard in Miiaude (in hetzelfde departement, Gers), dat door wijlen zijn vader was vertegen woordigd. Paul heeft als reden van die veran dering opgegeven, dat hij op die wijs de nage dachtenis zijns vaders het best denkt te vereeren. Maar algemeen gelooft mendat hier iets anders achter schuilt, dat uartHijk de vrees om in Coadom te zullen vallen, hem tot dit besluit heeft gebracht. Hij laat nu zijn broeder zijn fortuin beproeven in het district, waar hij voor zich den strijd ontgaat, Paul heeft in Miraude een mededinger in den kleinzoon van den maarschalk Lannes, den hertog de Montebello, secretaris van den voorzitter van den Senaat. Deze is in den laatsten tijd tot de •republiek bekeerd. In eene circulaire aan de kiezeis heeft hij veiklaard tot de republiek te zyn overgegaan, omdat er geen ander alternatief is dan de republiek ot de revolutie. ENGELAND. Reuters Office meldt, dat de teruggave van de Tiansvaal aan de Boeren gisteien heeft plaats gehad. De Regeering der Boeren heeft een proclamatie nan de bevolking uitgevaardigd, •waarin aan deze de vestiging van de Zuid- Afrikaansche republiek wordt medegedeeld. De staatssecretaris Bok eu de andere beambten hebben bunnen eed afgelegd. Alles is rustig afgeloopen. De hoofden der inboorlingen keereu •itil huiswaarts, ofschoon altijd ontevreden over -de door de Koninklijke commissie gemaakte •.schikkingen. Het bekende vroeger hoofd der Zulu's, '■Secocoeni, is door de Regeering op vrye voeten gesteld. Door het tegen elkander rijden van twee -sneltreinen bij Blackburv zijn eergisteren vijf personen gedood eu dei lig gewond. "Wij vernemen, dat de eerw. heer Dr. N, Adler, opperrabbijn der Israël, gemeenten in Engeland en zijn koloniën, te Brighton is overleden. Hij was een man van groote kennis, grooteu invloed, hooge zedelijkheid en rijke liefde. Naar men algemeen gelooft zal' zijn .zoon, de heer H. Adler, hem opvolgen. RUSLAND, Onlangs moet de Keizer van Rusland -weer een brief op een tafel in zyn slaapkamer i&gsvonden hebben, waarin hij met den dood bedreigd wordt. De officier der wacht van het Keizerlijk slaapvertrek au een kamerdienaar zijn in hechtenis genomen. O O S 'X E N U IJ K. De Keizer werd op het eiland Mainau ontvangeu door den groothertog van Baden, en te Friedrichshafen door den Koning en de Koningin van YVurtemberg. Te Liudau werd hij met veel geestdrift begroet. Hy keerde ten acht uur des avonds naar Bregenz terug. O O I T S C II L A K D. 't Is een klucht om te zien welke uitwer king de dreigbrief aan Bismarck heeft teweeg gebracht; het regent nu in Berlijn dergelijke stukken, allen gericht aan de liberalen, waarin dezen gewaarschuwd worden dat als Bismarck ook slechts édn baar op zyn hoofd wordt gekrenkt hij heeft er volgens Klad. trouwens ook slechts drie eenigen der voornaamste liberalen om liet leveu zuilen .worden gebracht, liet dreigbrieven schrijven is een ware epidemie geworden. AMERIKA. Het herstel van den President der Yereenigde Staten schijnt thans boven allen twijfel ver heven te zijn, daar in hun bulletins de dienst doende geneesheeren huu vroegere terughouding laten varen en den toestand van den President naar omstandigheden zeer gunstig noemen. Dat de President iemand is van groote geest kracht wist men reeds; de wijze waarop hij de gevoigen van zijn zware verwonding door stond, heeft bewezen, dat ook zijn lichaamssterkte niets te wenschen overlaat. De geneesheeren maken reeds toebereidselen om hem uit zijn ziekenkamer naar een schip te brengen,, waarmede hij de Potomac kan af varen en de veistei kende zeelucht kan inademen. Dr. Tanner, de beiuchte vaster, is over leden, naar het schijnt aan de gevolgen zijner proefneming. Haitmann, de nihilist, die dezer dagen zoo plotseling uit New-Yoik verdween toeu er sprake was van uitlevering aan de Russische Regeering, schijnt nu zijue tenten weder in Cauada te hebben opgeslagen. Werkelijk was het de vrees voor uitlevering die hem zoo snel New-York deed verlaten. SCHIEDAM, 10 Augustus 1S81. Op 13 Augustus a. s. hoopt de ruim 84-jarige J. Vau den Berg, deurwaarder bij het kantongerecht te Schiedam, wonende teVlaar- dingen, zijn 61-jarige ambsbediening te geden ken. De ijverige man is nog altijd gezond en goed ter been en neemt zyn zaken met den meestem ijver waar. maar op zijn boogen leef tijd heeft hij helaas niet veel te doen en zijn de verdiensten bitter klein. Met toestemming des Koaiugs is aan een le kl. barkschip van de leeders de heeion Borsius en Van der Leije te Middelburg de naam gegeven van Prinses Wilhehnina. Óp de 31 Aug. a s., den eersten jrardag van II. K. II. Prinses Wilhelmina, zal Z M. het Koninklijk park van het lustslot Het Loo voor een ieder vrijelijk toegankelijk stellen, en des namiddags te 1 uur aldaar een poneert geven door de Koninklijke Militaire Hofkapel regiment Grenadiers en .Tageis. Naar wij vernemen zullen de spoorweg-maat schappijen samenwerken, in 's Konings geest, om dien dag tot een algemeenen volks-feesuiag te maken, door uit alle oordeu des lands goed- koope vollistreinen te doen loopen naar deze zoo schitdeiachtig gelegen gemeente. De Minister vau Marine brengt ter kennis vau belanghebbenden, dat bij de gemeenschap pelijke lood'mgen vau de beambten van den waterstaat en het loodswezenop den 5den Augustus, op den droge vau den Kieuwen Rot- tcrdamschcn Waterweg na.:r Zee, bij gewoon laagwater, is bevo-den: aau de zwarte tounen- zijde 31.8 decimeter; 50 nieter beoosten de lijn der geleidelichten binuea het Nooiderhoofd 31.5 decimeter; 50 meter beoosten de ljjn der geleidelichten builen het Noorderhoofd 43.5 decimeter; op de liju der geleidelichten binnen het Noorderhoofd 31.5 decimeter; op de lijn der geleidelichten buiten het Noorderhoofd 38.5 decimeter; 50 meter bewesten die lijn binnen het Noorderhoofd 31.5 decimeter50 meter be westen die lijn builen het Noorderhoofd 34.5 decimeter en aan de witte toanenzijde 31 decimeter; in de westelijke geul aau de zwarts tonnenzijde 27.5 decimeter; op de l'ijo der ge leidelichten 35 decimeter; aau de genie-stelling in het Scherm 37.5 decimeter; aan de genie-stel ling even vrij van Tiet-gebouw der in- en uit- klariug 34.5 decimeteraan de witte tonnenzijde 31.5 decimeter. De Minister vau Financiën maakt bekeud, dat het saldo vau 's Rijks schatkist by de Neder- landsche Bankop Q dezer en de som der betaalmiddelen op dat tijdstip bij de betaal meesters aanwezig, te zamen een bedrag uit maakten van f24.848,375.10. Door den Minister vau Oorlog is bepaald, dat voortaan per compagnie of eieadron een compagnieskar in tijd van oorlog zal worden medegevoerd, tot berging van adrn'-.is- tratie, bagage enz.terwijl voorts de zes- mauskookketels vervangen zullen worden door tieninar.sketels, Door het Departement van Waterstaat is onlangs uitgegeven: sStatistiek der scheepvaart 1880, le gedeelte. Koopvaardijvloot, scheepvaart- beweging, bemanning." Daaruit blijkt, dat de sterkte der Ned. Koopvaardijvloot op den 31 Dec. 1880 bedroeg: 917 zeilschepen te zamen groot 746.801.69 M'. en 79 stoomschepen te zamen groot 182.234.91 M'. Die cijfers waren 31 Dcc. 1877 ondeiScheidenlijkllOS tnetS70,653.77 M-\ en 79 met '1247 RL3, In 18S0 werden inge- klaaid S164 schepen, metende 7,611,015 Ma, uitgeklaaid 8102 schepen, metende 9,611,840 M3. liet totaal der aan- en hij gemonsterde schepelingen b"stond uit 12,094 of ruim 76 pet. Nedeil. en 3602 of bijna 24 pel. vreemdelingen. De veieeniging van en voor Nederlandsche Iridusti ieelen heelt een adres aan den Koning gericht, waarbij herziening wordt gevraagd van de oiganisatie der Kameis van Koophandel en Fabrieken, welke van 1851 dngieekent en welke dertig jaren is behouden gebleven. In dat adres wordt er op gewezen dat niet meer dan 70 gemeenten van het Ryk handel en nijverheid zoodanigen omvang be zitten, dat de instelling van een Kamer van Koophandel en Fabrieken er noodig is geacht. Daarom behooit, wat het reglement van 1851 in artikel '18 slechts bij uitzondering toelaat, regel te worden, namelijk de samen stelling van Kamers van Koophandel en Fa- briekeu, wegens de verspreide ligging van fa brieken of handelsinrichtingeu, uit handelaars en fabrikanten van meerdere gemeenten, in welk geval de plaats waar de Kamer gevestigch is, geacht wordt hel grondgebied der onder scheidene gemeenten te bevatten.

Schiedamsche Courant | 1881 | | pagina 1