jÉÈui •£?<-1 Gemengde Berichten. 2400 meter, 23 mededingers, waaronder '16 buiteniaudsche. 6. Harddraverij voor paarden van alle landen en alle rassen als tweespan, gerede» voor twee- of vierwielige rijtuigen, afstand 3200 meter, 10 mededingers. 7. Wedren met hindernissen voor paarden van alle rassen, toe beh noren de van en bereden door officieren vaa het Nedei landsche leger, rijders in uniform, afstand '1500 meter, prys uitgeloofd door 11H. MM. den Koning en de Koningin der Nederlanden: eeu officiers velil- cantine, benevens f700 in geld, 9 mededingers. 8. Wedrv met hindernissen voor paarden Yan alle landen en rassen, rijders in joekey- costuum, afstand 3200 meter, prijs f200U be nevens een voorwerp in zilver ter waarde van f500, aangeboden door eenige heeren uit Am sterdam, 22 mededingers, waaronder 17 buiteu- landsche. Men kent den strijd die door de genees kundige» gevoerd wordt teuen de zoogenaamde geheimmiddelen. Op de jongste vergadering van apothekers te 's Hertogenbosch werd er echter de aandacht op gevestigddat een apotheker sorns in moeielijke omstandigheden kan komen. Te Maastricht was namelijk onlangs een klacht bij do bevoegde autoriteiten inge komen tegen de apothekers aldaar omdat zij geheimrniddelen verkochten. Laatstgenoemden kwamen nu. met de stukken in de liauclliet bewijs leveren dat dc aanklngeis zeiven, en dat waren de doctoren, dezelfde geheirnrnid- délen als ïecept hadden voorgeschlevenmet verwijzing naar den apotheker bij wien zij alleen echt te bekomen waien! Omtrent de door ons vermelde reis der Kaapsclie piedikanten schrijlt men nader het volgende aan de Standaard: ïDe heeren Du Piessis pred. dei Chr. nfgescli, kerk te Burgers dorp, en Coetzeepied diei zelfde keik te Steynsburg, in tie Kaapkolonie, zijn op reis naai de Westkust van Alnka om de Tiekboeren, •waarvan heihauUlelyk tn de Standaard gespro ken ts, te bezoeken. Zij zijn daaitoe dooi" de Synode hunner kerk afgevaardigd en meenden ge makkelijker van Engeland reisgelegenheid naar de Westkust te zulle» vinden dan te Kaapstad, Hun bezoek in ons land is dus bijkomstig. Men zal zich heÜMiPien, dat ds Jan Lip» Cachet, insgelijks predikaut der Chr. algesch. kei k in dc Kaapkolonie (te Ptiihpstown) tot wiens vroegere gemeente de meesten dezer Trek boerun belmoren, in 1879/80 een poging beeft aangewend om hen te bereiken, doch. na Walvisciibaai te hebben aangedaan, liet plan voor het oogenblik moest opgeven," Volgens een telegiam van de W. JR. Ct. uit Tongeren van gisternamiddag is Alois, die beschuldigd wor dt den moord to Smeermaas gepleegd te hebben, ter dood veroordeeld, uit te voeten door onthoofding op een openbaar plein te Tongeren. Naar men ons meedeelt, is op de dooi de fiima Sclilencker Van de Mandere uit geschreven Iceuiog van f 200.000 voor da Wesllambche stoomtramweg-maatschappij inge schreven voor veeitig mtlhoen gulden. (A. O.) De nieuwe komeet zal, volgens mededee- lingen van den sten en wacht te Genève. tussehan 20 en 27 Aug., in het sterrebeeld van den Grooten Beer, haren giootsten glans ontwikkelen. Tegen het einde der maand gaat zij naar het zuidwesten en wordt weldra voor ons onzicht baar. Waarschijnlijk zal zij helderder zijn dan de eeiste komeet. Zij is thans nog niet goed met het bluote nog waar te nemen. Dicht bij Roermond werd Maandagavond de spoorvvepvvaehter A. Laanrans, tegen 11 uren, door den tiein komende .-au Gladbach, oven eden. Be ongelukkige was terstond dood; hij laat een viouw en zeven kindereu na. Te' Klonsterzamie is eergisteien nacht weer een landbouwschuur met den leeds ge borgen oogst een paard en een varken door biand veruiehl. Dit is nu de vienie biand in koiteu tijd, zonder dat men de dadets dier brandstichtingen nog heefi kunnen ontdekken, want dat net moedwil is, is zeker, daar vooiaf, om zoo te zeggen, de te verbranden gehouwen worden genoemd en ook ongeveer de lijd wordt aangewezen waarop tie biand zal plaats hebben. In hut aiTonilissiment Maastricht hebben jich weder de Immsteis of korenwolven vertooud. 'a één nest werden niet rnimfer dan 13 jongen gevonden. Dat deze knaagdieren nog op iets anders dan gniao belust zijn, blijkt Intuint, dat in hun nest ongeveer een kwart hectoliter Aardappelen heett aangetroffen. mSAv, Leest men, dat er een boerderij is afge brand, gewoonlijk staat er dan bij, dat er zoo en zoo vee) stuks vee in de vlammen zjjn omgekomen. Dikwijls is dit verlies een gevoig van de moeielijkheden, om de beesten, door den schtik van het vuur onhandelbaar ge worden, het brandend gebouw te doen ont- 'ruimen, wanneer daarvoor nog gelegenheid be«taat, Deze halsstarrigheid der beesten kan men overwinnen door ze te blinddoekenze laten zich dan gewillig leiden. (Zeeuto. Ct.) Naar ons uit Amsterdam wonit gemeld, hebben eenige winkeliers in de Kalverstiaat zich vereenigd om gemeenschappelijk het elec- tiisch licht in hunne nmgazynen te doen in voeren. Een geschikt terreintje werd aangekocht om daar voor gezamenlijke rekening de uoodige toestellen te plaatsen, die al tie lampen in de veischilleude magazijnen zullen doen branden. Volgens de beiekeningeti moet de eleclnsche verlichting, op deze wijze toegepast, aanmer kelijk veel goedkooper zijn dan een verlichting met gns en bovendien veel schitterender, tei wijl zij nog het voordeel biedt dat de sloffen die in du winkelkasten ten toon hangen bij elec- trisch licht haar natuurlijke kleur voor 'toog behouden en de plafonds en zijwanden dei- kasten. uatuurlijk ook de stoffen, niet door walm besmet kuunen woiden. {'ft Nb!.") De Arnhemsche tramdsrectie wil tiachten hare koetsiers eu conducteurs te doen benoemen tot onbezoldigde Rijksveldwachters ten einde eventueel voorkomende overtredingen zelfstandig te constateeren. Sedert November 11. zijmie wilde zwijnen te Arcen, niet ver vaa Venloo, inlieemsch en schijnen zich met den dag te vermeerderen. Geheele akkeis metgianenen amlereaardviuch- ten worden door hen vernield. Alleen eeu klopjacht zal in staat zijn hen uit te loeien of te verdrijven. De gemeenteraad van Sassenhehn heeft besloten, de kennis in die gemeente at te schaffen. Op de marktdagen makeu de zakken- rolleis te Arnhem goede zaken. Zij kiezen daartoe veelal tot prooi deo inhoud der zakken, die de dames de ongelukkige gewoonte hebben van; achteren te diagen. Een persoon werd Vrijdag op heeterdaad gesnapt, doch 't publiek, nieuws gieriger van aard dun behulpzaam, deed hem ontsnappen. 1 Het is nog niet lang geleden, dat men te Goes voor een zeer ernstige zieke, wier einde spoedig werd tegemoetgezien, op een Zondag gaarne aardbeien had gehad, wijlzij er orn vroeg. Bij een tuinman-groenteuverkooper stuurde men er om, nog wel met het excuus er bij dat het voor eene zieke was, eu meu andeis op dien dag niet zou hebbeu durven vragen. De man noemde zich echter vroom De man had tengevolge van zijn vromig heid bezwaar te helpen. De man weigeide peitinent. Wij gelooven, dat die man-driemaal ter kerk gaat; dat hij psalmen zingt en bidt alsof hy de godzaligheid iu persoon is. Maar om eeu bijna stervende zij is kort daaiop ook gestorven nog in haie laatste dagen eenige veikwikking te verschaffen op Zondag, dat mocht volgens zijn christelijke geloovigheid nietzoo'u edelmoedige daad het zijn zoogenaamd geloof niet toe. Zou men ook soms voor dat geloof eerbie- diging verlangen Of is het niet alle dagen'geooiloofd goed te doen {O- Ct.) Ylaardingen. Na de vorige opgave zijn vijf schepen van de haringvisscherij terug gekomen aanbrengende 70Vs last pekelharing. Nog kwamen drie Scheveniugsche bommen aan met 32 last pekelharing Maassluis. Na de laatste opgaven zijn twee schepen van de haringvisscherij terugge komen 108 ton haring. Pernls. Van de kabeljauwvisscherij is een sloep binnen met 207 ton zoulevisch en 28 ton zoutelerig. Amsicrdnm. Nu door de aanneming en bekrachtiging door den Koning van het wets ontwerp tot verbetering der bestaande Keulsche "Vaart vervallen is het doel der aanbieding aan deze gemeente eener bijdrage van 3 millioen voor een kanaal naar den Rijn in oostelijke richting, stelt het Dagelijks-ch Bestuur der hoofd stad den Gemeenleiaad voor, de commissie, die zich met liet bijeenbrengeu dier som belast heeft, te ontstaan van de verplichting, uit de 1 aanvaarding van haar aanbod ontstaan, onder dankbetuiging voor de krachtige wijze, waarop zy voor de belangen der gemeente is opgetreden. Bij den giooten wedstrijd te Rome voor' het graveeren heeft zich een buitengewoon feit voorgedaan. Een jongeling van nauwelijks 17 jaren, Willem Van der Veken, uit Antwerpen, die de Academie eerst sedert 27s jaar bezocht, zonder ooit eenige les in teekenen te hebben gehadbood zich voor den wedstrijd aan tot het rnaken van een teekening naar het antiek en een naar het leven, deze laatste te graveeren. Dit jonge mensch dat schitterende vorderingen in de elementaire gronden had gemaakt was nog niet tot het teekeuen naar de natuur ge- vordeid. Hij heeft echter het onderzoek door staan op een wijze die de jury verbaasde; zjjn giavure werd algemeen bewonderd. De juiy, hoewel hij den grooten prijs, den zooge- naamden prix de liaie aan den heer Lenain, eeu sinds jaren lang zeer gunstig bekeuden graveuitoekende, heeft een tweeden prijs toe- gewezeu met een gouden medaille aan Van der Veken. Koning Kalakaua, die in Berlijn zoo waar dig en kalm met de meest mogelijke bescheiden heid is opgetreden, schijnt zich thans te Weenen in den draaikolk vau alle genoegens des levens gestort te hebben, 's Nachts bezoekt hij de d&aslokalen in het Prater, waar hij duchtig inededoet eu zich onder ontzag wek keuden toe vloed van het publiek tot 's morgens twee uur met walsen en quadrille vermaakt. Men begrjjpt welk effect dit heeft, vooral wanneer de Ko ning zooals de gewoonte nau zijn Hof schijnt te zijn, zich na elke figuur in de quadrille beleefdelijk buigt voor den dansmeester, wien nog nooit zoo'n eer te beuit viel. Een 83 jarig heer in Lincolnshire heeft zich zoo zeer vereenzelvigd met het denkbeeld dat de wereld zal vergaan, dat de man een reusachtige luchtballon heeft laten maken, waar mee li ij voornemens is in hoogere sferen getuige te zijn van de verstoring der planeten, zonder het lot zijner medemensohen te deeleu. Hij zal voor 3 jaren voedingsmiddelen meenemen tegen dien tijd denkt bij zijn natuurlijken dood wel te zijn gestorveu. Hij heelt besloten zijn 52-jarigen knecht mee te nemen, maar overigens wil hij het liefst geheel buiten de wereld zien te stellen. Wie een hond den staart afkapt, sehrjjft een dierenvriend, doet zooveel als iemand, die een sprekend schepsel de tong uitrukt. De hond spreekt met zijn staart zoo duidelijk, dat ieder, die er slechts op gelieft te letten, weldra al zijn gedachten kan verstaau. Om dankbaarheid of blijdschap uit te drukken, neemi de hond een langzaam kwispelen te baatbedelt hij of wil hij eenige hoop of verwachting te kennen geven, dan beweegt zich de staart zoo snel als de onrust in eeu uui wei k heen en weer. Gehoorzaamheid, trots en verzet, schaamte en vrees, alles drukt de hond op verschillende wijze door de beweging van zijn staart uit en die hem zijn staait berooft, gelijk dat bij enkele soorten van honden doorgaans geschiedt, be neemt hem het beste weiktug der spraak, door de natuur hem gegeven. Zeker Frausclnnan liet aan de sAcademie Francaise" een aanzienlijk legaat na op voor waarde dat zij elk jaar 10000 fis. zou geven aan de vrouw, die de meeste kinderen had ter wereld gebiacht, en 5000 frs. aan de vrouw, die op haar volgde wat kinderzegen aangaat. Jules Simon was er voor het legaat te aauvaai- deu, maar anderen merkten op, dat de erflater niet had bepaald of de vrouw, die de meeste kinderen had, al dan niet getrouwd moest zijn, eu de mogelijkheid dat de waardige Académie zoodoende in de noodzakelijkheid zou worden gebiacht iets andeis dan het huwelijkte bekronen deed haar besluiten het legaat niet te aanvaarden. Eeu voik van brievenschrijvers, noemt de Paper World de Amerikanen en dien naam verdienen zij wel. Blpens de statistische opga ven toch werden er iu de Vereenigde Staten in liet jaar 1880 verzonden 1,053,252,876 brieven, dus gemiddeld 21 per persoon. Iu den staat New-Yoik alleen 211,435,640 of 41,58 per per soon. In evenredigheid was de conespoudentie het drukst in Columbia, svaar wel is waar slechts -15.154.620 brieven veuouden werden, maar dit getal een eyfer van'85,31 per persoon aangeeft. Als midde! tegen de mot in kussens eu' bekleeding vau meubels, matiassen, ryluigen, spoorwegwaagons enz. wordt door de directie der Badensche Staatsspoorwegen de. bloesem van gewone hennep aaogeweud. Deze bloesems,

Schiedamsche Courant | 1881 | | pagina 3