-AV188L Zaterdag 20 Augustus. M 5253. Tersckilnt laplijks, litfbiieril DMai. Hitenlaitscle Beriektm IBiiaenlanSsulit Bericïten. "Vijf e m. Dertigste Jaargang, éfittESBBte COORANT. iBOKMBMlCNTSI-Hlja, (J»r kwutajsl 1.85. Franco per post, door het geheele Hijk. - 2.50. Afzonderlijke ummners- 0.10. I BUttDlDi 9IAMÏ, E, 121. ADVERTENTIEPRIJS: TRÜ 1—10 geVQDQ regels met inbegrip van «ene Courantf 1,10, Iedere gewone regel meer- 0.10, Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. ENGELAND. In de gisteren gehouden zitting van het Lageihuis zeide Dilke, dat de regeering be williging had veileend tot hervatting der on derhandelingen over hel handelstractaat te Parijs ouder voorwaarde eener verlenging voor drie maanden van het tegenwoordige tractaat. Na een lange wisseling van schrifturen weigerde 4e Fnxnsche regeering deze verlenging. Diens- Afolgene was Engeland buiten staat de uitnoo- diging tot wederbyeenkomst der commissie aan te uemcn. Men zegt, dat Parneli besloten heeft, na de sluiting van de zitting van het Parlement, de agrarische agitatie in Ierland voort te zetten. Üe Engelschen maakten te Tunis toebe reidselen tot ontscheping, teu einde de Europe anen aldaar te beschermen. Zij zagen er echter van af, na de verzekering dat de orde zou ge handhaafd worden zonder hunne tusschenkomst. D U I T S C II L A S 1). Te Pyritzin Pom meren, is een escadrou -dragonders ingekwaitierd wegens de voort- •durende agitatie tegen de joden. Het scherp schutterskorpsen de vereeniging van oud-strijders hebben hun bijstand tot handhaving der open bare orde toegezegd. AMERIKA. Het Woensdagavond te 6 u. 30 min. uitge geven bulletin zegt, dat de toestand van Gar field beter is dan dien morgen. Hij heeft den geheelen dag niet gebraakt. De maag verdraagt het voedsel en ook het vleeschextract met water, dat hij gebruikt heeft. De wond staat altijd goed. Pols 112, temperatuur 98,08, ademhaling 18. Een bulletin van gister ochtend 2 uur luidt De president slaapt zoo dat men sedert half .«lf uur de geneesheeren niet heeft behoeven te roepen. Terwijl men hem gisteren vleesch- extract gaf,1 vertoonden zich kenteekenen van verslapping der maag. De poging werd derhalve opgegevenmen zal die echter hervatten, doch .het resultaat wordt met groote bezorgdheid te gemoet gezien. SCHIEDAM, 19 Augustus 1881. In de gemeenteraadszitting van heden werd na ouderzoek der geloofsbrieven van de acht laatstelijk gekozen raadsleden, met algemeens Stemmen tot hunne toelating besloten. Aan F. S. Klaar werd met 1° September - 8. k. eervol ontslag ais onderwijzeres verleend. Tot Leeraren aan het Gymnasium werden be noemd: definitief de heer Dr. W. A. Lehman de Lelmsfeld en voor den cursus 188182 de heer W. J. M. Van Stockum van 's Gravenhage. Na discussie werd met 9 tegen 5 stemmen aangenomen het voorstel v^u Burgemeester en Wethouders tot afwijzing van het vei zeek van P. S. Engeriug c. s. om wyziging van het havenreglement. Voorts werd met algeineene stemmen aan genomen het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot aflossing der loopende geld- leeningeu en conversie in eene 4 pet. geld- leening. Eindelijk werd na discussie aangenomen met algemeene stemmen een voorstel van den heer J. B. Nolet om in beginsel, onder voorbehoud van nader te bepalen voorwaarden en aan te geven richting coucessie te verieenen aan de aan vragers voor den aanleg van de tramlijnen 1. Delfslmven—Schiedam en 2. van 't station naar't Hoofd en met 9 tegen 4 stemmen een voorstel van den heer Visser om onder iietzellue voorbehoud concessie te verieenen voor de lijn VSaardingou— station IloUandsche Spoor. Op voorstel van den heer J. Lechner zullen da algemeene voorwaarden voor het verieenen van tramwegconcessiën door Burgemeester en Wethouders ingediend, worden gedrukt. Het Volledig verslag der zitting deelen wij mede in ons volgend nummer. Aan de Kamer van Koophandel en Fa brieken alhier is gezonden een exemplaar van het bericht omtrent den handel en de scheep vaart in het Britsche Koninkrijk over de maand Juli 1881. Een zeker niet aliedaagsche gebeurtenis werd gisteren door onzen stadgeuoot den heer J. Den Draak, lid der firma Rijnbende Den Draak, makelaais in granen, gedistilleerd, steenkolen en jeneverbessenherdacht, nl. de vervulling eener vijftigjarige loopbaan bij do makelaardij. De blijken van sympathiedoor den handelsstand den jubilaris gegeven, lever den bij vernieuwing het bewijs hoezeer de heer Den Draak ook door dezen wordt geacht en gewaardeerd. Eveneons hoorden wij ter spiake brengen, dat onze stadgeuoot de hoer P. Van der Velden Lï, eenigen tijd geleden gedurende vijftig jaren in betrekking was geweest ten kantore van de lieeren A. Prins Co. eu T. Zoetmulder Co. IieAdeis, Caigadoors eu Houthandelaats alhier. Als blijvend aandenken en tevens ten biijke van hunne ncktïug en erkentelijkheid voor de uitmuntende wijze waarop de heer Van der Velden zijn betiekking gedureude een halve eeuw heeft vervuld, ontving hij dezer dagen van zijn patroons een fraai geschenk. Zeker zouden wij zulks op den dag zeiven onzen lezers hebben meJegedeeld, ware het niet dat een der naaste betrekkingen van den heer Van der Veldeu ons destijds den wensch had te kennen gegeven er geen melding van te maken. Heden voormiddag, omstreeks IOV2 uur, zalen twee jongens op een handwagen, die door een anderen jongen over de Wiilems- biug aan de Westerhaven werd geduwd. By het afloopen van de brug gleed de boom van den wagen uit de hand van den jongen, waarop de wagen van don kant liep en het vijfjarig zoontje van den herbergier A. Brouwer daarbij te water geraakte. De andere jongen viel er af toen de wagen nog op den kant was. Eeuige knechts van den molen »de Vrijheid" die juist aan de brandery van de heeren Ga- broeders Van der Velden aan het lossen van meel waren zagen het ongeval, waarop een hunner, M.' Krommenhoek, zich onmiddellijk te water begal, die, geholpen door een spoelinghaler die met zijn schouw daar te plaatse lag en den bran dersknecht A. Van Varik, het geluk had het kind behouden aan den wal te brengen. De heer H. C. Bervoets, predikant by de Herv, Gemeente te Veenendaaldie voor' het dezer dagen op hem uitgebracht beroep naar die gemeente alhier bedankte, is gisteren morgen overleden. De overledene was om zijn mild dadigheid algemeen bekend. De St.-Ct. bevat de prijscourant voor de aangifte in Ned. Indië, gedurende het3e kwartaal a. s.van de waarde ter berekening van het in- en uitvoerrecht der daarin vermelde goederen. Op verzoek van vele belangstellenden zal de Rijnspoorwegmaatschappij aanstaanden Zaterdagavond ter gelegenheid van de wed rennen na aankomst van de laatste treinen uit Bussum een extratrein voor le, 2e, en 3e klasse reizigers laten loopen van Amsterdam naar Rotterdam, Gouda en Den Ilaag. De trein zal ten ongeveer 11 uur het Centraalstation te Amsterdam verlaten. De tribune, die bij de renbaan te Bussum is opgericht, is dit jaar in drie deelen verdeeld; links en rechts zijn de zitplaatsen voor de toeschouwers, terwijl bet steik vooruitspringend middengedeelte bestemd is voor den Koning en de Koningin. Dit gedeelte wordt fraai ge decoreerd. Naar wy vernemen is het stoomgemaal wan der Goesreeds heden in werking gesteld, om de polders in Delfland van het overtollige water te ontlasten. (D, Ct.) liet ook door ons medegedeelde bericht, dat de beruchte inbreker Jansen te Waalwyk zou zijn gearresteerdblijkt op een dwaling te berusten. Wel is Jansen Zondag te Baardwijk en iater te Ileusden geziendoch tot heden is het niet gelukt hem te vatten. Het boud der lustende schutterijen in Zuid-Holland zal Dinsdag en Woensdag 6 en 7 September een huishoudelyken schietwedstrijd houden op het schietterrein der dienstdoende schutterij op het proefveld bij 's Giuvenhage. De Leidsche moordenaar is aan de beter hand aan zijn buitengewoon krachtig gestel zal hij zyn behoud te danken hebben. Altijd zit een agent van politie bij hem, om te voorkomen, dat fay zich van het leven berooft. Niet zeer net in den vorm, maar volkomen naar ons hait, zegt de Arnh. CL, is de af-

Schiedamsche Courant | 1881 | | pagina 1