Gemengde Berichten. kauring in het Zondagsllad van het If. v. d. D. der mode, dat de heeren tegenwoordig steunen op den arm der dames met wie zij verloofd zijn. Straks zal men nog by het walsen zien, dat de danseres haar arm om het middel van den danser en deze zijn handen op hare schouders legt. Alleen wanneer de vrouw een hoofd grooter is dan haar aanstaande manmisstaat die houding ouzer hedendaagsche verloofden niet, die den schyn geeft dat de aanstaande echtge noot een zwak en afgelegd wezen is, ïhet rammelend rif" waarvan de schoolmeester spreekt, dat ternauwernood nog op eigen beenen Staan kan, Men meldt aan de Leeuw. Ct. Bjj de laatste verkiezing van leden van den gemeenteraad hebben zich o, a, in een stadje in Friesland twee gevallen voorgedaan, wel de moeite waard publiek gemaakt to worden. Iemand, nogal een liefhebber van een flinken borrel en als zoodanig algemeen bekend, kwam hjj een buurman om deze aan te sporen te gaan stemmen. Na veel heen en weer praten vraagt de buurman: >Maar zegt mij eens, van welke richting zijt gij toch wel?" waarop de ander antwoordde: ^Natuurlijk van de richting van Jezus," De buurman zegt met het leukste gezicht ter wereld: »Zoo' zoo, van de richting van Jezus; braaf zoo; maar vertel mij eens: dronk Jezus ook zooveel jenever als gij? De stemmer-yveraar droop spoedig af, Het tweede geval gold een der gestelde kandi daten, en wel iemand, op «vien hetvolgeuderympje van toepassing is: Een middenman "Wat heeft men er an. Hem werd gevraagd, of hy de Grondwet wel kende, want dat een raadslid de Grondwet zeer goed moet kennen, waarop hij minach tend ten antwoord gaf: »Wat, grondwet, daar heb ik ja nik3 mei te maken. Ik heb ja geen grond". Hij is geen lid van den Raad geworden. Uit West-Blokkerbjj Hoorn, schryft men aan het If. v. d. JD. het volgende: Zondag 21 Augustus a. s. vertrekt in dezen oogst het laatstetwee en twintigsteschip met aalbessen uit de Bangert naar Amsterdam. Er waren dit jaar weinighazelnooten zijn er ditmaal veeldie allen naar Engeland inge scheept worden, zoodra zy rijp zijn. Onze drankwet zou in vergelijking van de wet, die in Maine bestaat, bijna een wet tot bevordering van het gebruik van sterken drank kunnen genoemd worden. Een inwoner van die"h Ameriltaanschen staat deelt daaromtrent het volgende mede: Drankverkóopers worden hier even ijverig en volhardend vervolgd als zakkenrollers en inbrekers en door de ambtenaren, die hen vatten, met even weinig complimenten behan deld ais roovers. Ambtenaien jagen hen in de straat na, •wanneer zij hun spoor vervolgen, volkomen of zij een dief najoegen, achter wien de kreet gehoord wordt: nhoudt den dief." Meermalen heb ik in de stad Portland gezien dat diank- verkoopprs, die'zich toen in'een wagen bevonden, door ambtenaren werden nagejaagd in een ande ren wagen met een beter paard, en wanneer men hen te dicht op de hielen was, sprongen zy uit den wagen op het gevaar af van bun nek te breken, en liepen weg, paard, wagen en den geheelen inhoud aan den shei iff latende, Een paar weken - geleden was ik bij een gezelschap, dat^ïn 'een bosch aan den bever van een der' rivieren in "het Oosten was'ge- kampeerd. Een ruw man met gemeen uiterlijk werd vervolgd, en men kag" hem zich 'met twee andere mannen in een'boschje verschuilen. Een politieagent volgde hen en 'vertoonde zich aan het 'gezelschap op het oogenblik waarop de verdachte man een glas whisky uitschonk uit een kwart fiesch, dïe hij in zijn zak droeg. De politieagent, greep do üesch en den drank- verkooper. De vraag was; »Wat zal ik met hem doen?" Er was geen gevangenis in den omtrek. »0, ik weet al raad", zeide de politie agent. iKom mede", zeide hij tot den man, en hem bij den kraag grjjpende, bracht hij hem in het volle gezicht der menigte en bond hem met zijn armen om een boom, die on geveer '12 duim in middellijn was. sik hab hem nu vast genoeg," zeide do politieagent en het volk riep: sAmenl" Na de bijeenkomst werd hij naar de stad gebracht en in tie gevangenis opgesloten. Dat is de roauier, waarop wij drankverkoopers behandelen in Maine, sin New-York maakt gij er raadsleden en staatsambtenaren van", zegt de berichtgever. Hij had voor New-York ook andere landen en oorden kunnen noemen. Tot dusverre was dit ook in ons land niet verboden, en als wij kiezen moesten, gelooven wij met, dat w'y aan het Amerikaansche uiteiste de voorkeur zouden geven. Het navolgende feit wordt door een Amerikaansch blad medegedeeld: By het laatste onweór is de bliksem laags den telephoondraad in de woniDg van den heer Osborne geslagen en heeft aldaar groote schade veioorzaakt. Stoompost Maassluis. Van de haringvisschei ij zyn drie schepen binnen, aanbrengende 55 last harÏDg. Pernis. Van de kabeljauwvisschery zijn twee sloepen biunen met 211 ton zoutevisch en 34 tou leng. Delft. Gisteren zijn door de politie alhier aangehouden vier dienstmeisjes san 14 en 45 jaren wegens diefstal van eau de cologne, zak doeken, zoogenaamde pages, dasjes, boezelaars, zeep euz. ten nadeele van verschillende manu- facturieis te dezer stede. Zekere H v. W., een kleêrmakersknecht, die alhier gescheiden van zijn vrouw leefde, had Zondagavond de herberg van Hesse aan 't Haantje bezocht, en zich aan den sterken drank niet onbetuigd gelaten. Op den terugtocht moet hij, door de duisternis misleid, in de Kastanjewatering^zijn geraakt; althans zijn lijk is eergisteren aldaar gevonden en onder toezicht der politie naar de begraafplaats onder de gemeente Hof van Delft overgebiacht. Poortngaal. Aan den heer M. Syinons te Rotterdam is vergunnrng verleend tot het leggen van rails langs den Waardschen dijk van het Rhoonsche veer tot de Waardsche sluis, ten dienste van de stoomtiaralyn vau Rotterdam naar Rhoon en Poortugaal. Zuldland. Waren de belichten omtrent het vlas vroeger gunstig, sedert den aanhoudenden regen is daaiin een zeer ongunstige verandering gekomen, zoodat er groote schade is aangericht. De tarwe, waarvan nog bijna niets is binnen gehaald, verlangt ook zeer naar droogte; men begint te vreezen voor het schot. Ook de toestand der aardappelen wordt be denkelijk door den meer dan oveivloediggeval len regen. Verooizaakt te veel (hoogte nadeel aan de veldproducten, te vee! regen is nog vrij wat erger. Hoeksche Waard. De vele en vaak ge weldige regenbuien veroorzaken aan onze larnl- boutveis groote schade. Het koren dient hoog noodig gesneden of binnengehaald te worden eu het vlas heeft voor de bewerking niet anders dan droogte noodig. Er is nog maar weinig in de sqhuien geboigen en wat buiten is,gaat steeds achteiuit.'Het verlies is reeds aanzienlijk, zoodat liet verlangen uaar droogte gedurig sterk et- woult. Zwolle. Eeu 29-jarige boerendochter alhier, die gisteren mst-een welgesteld land bouwer in 'thuwelyk zou treden, werd jl. Maandag morgen vroeg uit haar huis vermist. Daar zy de laatste dagen wat zwaarmoedig was geweest en tegen het huwelijk scheen op te zien, ging men achter de woning zoeken en vond men haar in een sloot verdronken. In plaats van haar dadelijk er uit te halen, gingen de buren eerst de politie roepen, die haar uit het water haalde. Alle pogingen om haar in het leven terug te roepen bleven toen vruchteloos. Yeenendaal. De aanhoudende regen doet in deze streken zyn nadeelige gevolge reeds gevoelen. De rogge die nog te veld staat en dat is tusschen deze gemeente en Rhenen nog veel het geval wordt evenals de gemaaide haver groen door het vocht. De aardappelen- ziekten breidt zich meer en meer uit. Voor de laag gelegen velden komt er zoo veel water, dat men tot het maaien van het gras niet kan overgaan. Verlangende ziet de landman thans naar droogte uit. Ond Zevenaar De vroege aardappelen zijn gerooid. Zij zyn uitstekend van smaak, doch de knol is kleiu. De prjjs aan de markt te Zevenaar is f 3 a f 3% per heet. Het vroeg'e aardappelland is terstond bezaaid met herfst- knollen of bepoot met boerenkool en koolrapen, hetzij voor eigen gebruik en voor de markt eb zoo het kan voor het vee. De aanhoudende regen heeft den boer den veldarbeid voorloopig doen staken, en er is in plaats van ploegen en zaaien gedorscht mat de machine en den vlegel. Zoodoende was er gisteren morgen een aardig partijtje nieuw zaad te Zevenaar aan de markt, waarvan het grootste gedeelte door de graankoopers voor den 2aai werd aangekocht. De prijzen voor puike nieuwe tarwe en dito rogge waren: tarwe 144.25 per hectok, rogge f8.75 a f9. Bergeu-op-Zooni. Tengevolge der veelvul dige regens der laatste dagen heeft zich de gevreesde aardappelziekte reeds op enkele ankers vertoond. Dezer dagen is te Passy het huwelijk voltrokken van de bekende tooneelspeelster mile Agar (Florence Léonide Charvin) met den heer Marris. Onlangs heeft te Cardiffin Schotland, de markies van Bute in zijn uitgestrekt park een groote theepartij gegeven aan al de school kinderen. Er waren zeker 20,000 kinderen, dje van zyn gastvrijheid gebruik maaktende rjj tafels was 5 Engelsche mylen (bijna 4Va uur) lang. Er werden 45 ton koek en lekkernijjm opgedischt (een ton bevat 4015 Ned. ponden. Ieder dier kinderen heefteen kop van aardewejk gekregenmet het wapen van den graaf van Dumfries er op. Het is ter eere van di$ps pasgeboren zoon en erfgenaam van den markies van Bute, dat .deze feesten plaats hebben. Sitting Bull (zittende stier), het Indian^- opperhoofd dat zich onlangs aan de Amerikaan- s'che troepen overgafheeft een langenfin verbitterden strijd tegen de blanken gevoejd, Hij staat als diplomaat boven alle aadfro stamhoofden eu is een zoo goed krijgskundige* dat hij de »Napoleon der Sioux" wordt genoemd, maar voor het overige is hij een echte wilde, die een afkeer heeft van alle beschaving, en onmenschelyk woest en wreed in al zijn daden. Zijn voornaamste wapenfeit was het gevecht bij Rosebud in 4876. waar hy generaal Custer en zijn troepen totaal versloeg, zoodat niemand 1 overbleef om de tyding van die bloedige slachting over te brengen. In <)e laatste jaren zwierf hij rond, en vluchtte telkens, als men het hem in de Verenigde Staten te -lastig maakte, naar Canada, totdat hy zich nu, door gebrek genoodzaakt en door vele zyner manschappen verlateneindéfyk overgegeven heeft.

Schiedamsche Courant | 1881 | | pagina 2