'■A". 1881 'oensdag 31 Augustus. AS 5260. Ymciilnt iiA itfnnirt DiisJat. Kennisgeving. Kennisgeving politie! Buitenlahdscbe Bericiitei BimieilaJlulie Berichtan. ij t en Dertigste Jaargang. Strafverordeningen. Burgemeester en Wethouders van Schiedam, doen te weten dat zijn afgekondigd en tegen betaling op de Gemeente-Secretarie verkrijgbaar gesteld lo. Eene Verordening op de beurs en de markten. 2o. Eene Verordening op het bouwen en betrekken van nieuwe of gedeeltelijk vernieuwde woningen, de verplichtingen van eigenaars van naburige erven en het sloopen, uitbreken en herstellen van bouwvallige gebouwen, j Schiedam, den30 Augustus 1881. Burgmeester en Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. Be Secretaris, A. W. MULDER. Aan het Commissariaat van politie zijn als op stiaat gevonden aangebiacht, een onge merkte witte zakdoek, een huisdeur- sleutel, een zwarte gehaakte doek, een gekleurd kinderkousje en een stalen kozekrans. Blijkens een officieele depêche uit Tunis is kolonel Correrard, toen hij den 26 zijn kamp te Erbani ophief, ten einde naar Hammauiet op te lukken, door Arabische ruiters aange vallen, wier aantal op 12,000 wordt geschat. De troepen hebben den aanval afgeslagen. De strijd duurde drie uren. Een Franschman is gedood en drie werden er gewond. Voor zoover bekend zyn van de Aiabieren 15 man gedood en is het getal gekwetsten zeer aanzienlijk, •oionel Correratd heeft een uitmuntende stel ling ingenomen op 40 kilometers van kolouel 'Sabattier. Hg wacht op het vernemen der ge zindheid \an de inwoners van Hammamet, waar het altijd gemakkelijk, zal zgu troepen te ontschepen. Da bevelhebber van bet Tunische kamp is niet ver veiwijderd. Deze heeft zich in be trekking gesteld met kolonel Correrard en hem zyn goede voornemens getuigd. De inwoners van Sousse hebben om dadelijke Fransche bezetting gevraagd. De noodige be velen moeten daartoe reeds gegeven zijn. Te Rijssel zal den 28n dezer de inter nationale tentoonstelling voor fraaie kunsten geopend worden. ENGELAND. De Koningin heeft zes nieuwe pairs van het Vereemgde Koninkrijk benoemd, waaronder ook lord Reay. (Baron Mackay, gewezen lid van de Tweede Kamer der Nederlandsche Staten- Generaal.) SPANJE De Koning en Koningin -van 'Spanje waren" op de korvet sTornado" in de baai van Vigos, toen in hun nabijheid een kanon sprong, 1 man van de ekwipage werd gedood, 6 man werden gewond. De vorstelijke personen bleven ongedeerd. ZWITSERLAND. Doordien prins Krapotkiu, het hoofd der nihilisten, uit Zwitserland verbannen is, achten zich verschillende Russische revolutionairen niet meer veilig in Geuève en trekken naar Engeland en Frankrijk om van daaruit de handelingen der nihilisten in Rusland te leiden. O O S 1' E N R IJ K. De Oostenryksche Regeering maakt een ontwerp gereed tot het oprichten van postspaar banken. Te Tataraui, een dorp in Moldavië, heeft een giondverschuiving vijf en zestig huizen geheel doen verdwijnen. Gelukkig hadden 'de bewoners zich tijdig in veiligheid gebracht. RUSLAND. Uit Petersburg wordt bericht, dat de Regeering heeft gelast alle Joden, die zonder beioep zijn, uit de havens van de Zwarte zee en van de zee van Azof te verdrijven. AMERIKA. Luidens het officieele bulletin van Zondag avond ö'/z uur houdt de beterschap aan. De Piesident gaat voort met hel nemen van voedsel en blijkbaar verteelt hij dit. De opwekkende middelen, die ingespoten worden, blijven erin. Het aauzien van de wond is onveranderd. De pols is merkbaar steiker dan gistel en. DEN HAAG, 80 Augustus 1S8I. A II. K. II. Prinses Marianne verliet gisteren ten 4 u. 20 min. per Rjjnspoor de ïesidentie, ter begeleiding haier klemkinderen, die, na geruimen tijd (op haar buitenverblijf te Voorburg te hebben vertoefd, naar Duitschland terug- keeren. Z. K. H. Prins Frederik heeft dezer dagen den luitenant-genei aal K. Van der Heijden in audiëntie ontvangen en zich geruimen tijd met hem onderhouden. Tot kamerheer van Z. M. den Koning is benoemd de heer A. *W, J. J. baron Van Nagell, te Barneveld. Z. K. H. Alexander der Nederlanden, Prins van Oranje, is Zaterdagavond per Holt. Spoor van 6 u. 10 m. naar Parijs vertrokken, van waar Z. K. H. over een paar dagen naar Zwitserland zal gaan. De Prios wordt vergezeld door zijn adjudant den kapitein Beijermau. Tot ons leedwezen vernemen wij, dat redenen van gezondheid de aanleiding zyn dezer reis eit dat het zich niet laat aitmeu, dat de toestand van Z. K. H. zyn tegenwoordigheid by dé plechtige opening der nieuwe zitting van de Staten-Generaal zal toelaten. Fad SCHIEDAM80 Augustus 1831. Naar wij uit goede bion vernemen, vor deren de voorbereidende onderhandelingen met de betrokken besturen in zake de verlenging van onzen stoomtiamweg naar Schiedam, zoo goed, dat men weldra een ki ach tig begin der werkzaamheden te gemoet kan zien. Het voor nemen bestaat, den dienst op' die lijn nog dit jaar te openen. (R. Ct.) In de eerste helft dezer maand hadden te Gent de overgangs- en eind-examens aan de staats-Tuinbouwschool plaats, waarbij onze stadgenoot de heer A. Kimmyser van het tweede tot het derde studiejaar is overgegaan. De offic. van adm, 2e kl. A. De Leef, suit Oost-Indiè ia Nedeiiand teruggekeerd, is op non-activiteit gesteld. Met den lu September a, s. treedt het Financieel WeeTcbladonder ledaetie van Dr. H. Hartogh He'y's van Zouteveen, zijn derden jaavgang in. In de twee jaren gedurende welke dit weekblad werd uitgegeven, heeft het zich een trouwe en vertrouwbaie gids betoond voor den effectenhandelaar en voor den houder van effecten, den lezer steeds nauwkeurig inlichtende omtient al wat in de fiuancieele wereld voorvalt en in lezenswaardige hoofdai tikels de toestan den besprekende en de kansen beoordeelenda, In de antwooiden vvelko in de ïubriek Antwoor den en Toelichtingen op aanvragen omtrent fondsen gratis gegeven worden, was het steedss bijzonder gelukkig. Op gi ond van een en auder kunnen wij het allen die hun vermogea geheel of gedeeltelijk in effecten belegd hebben of daarin speculaties willen ondernemen, dringend aanbevelen. Men abonneeit zich by de ndministiatie van het Financieel Weehllad te Groningen. De piijs is fianco per post per kwartaal f 1.50. De audiënties van den Minister van Ooi log en die van den Minister van Waterstaat-, isONKBsiKNiavaiJS, P«sr kwaitsuul f 1.85. franco per pest, door het geheele Rijh- 2.50. jjioiiderlijke iimmneis- 0.10, BtBKAtl! HAKKV, E, 124. Advertentieprijs: van i10 gewone regels met inbegrip van eene Courantf 1.10, Iedere gewone regel meer- 0.1Ö, Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend. De Buroemecster en Wethouders val Schiedam, Gelet op art. 203 der Wet van den 29sten Junij 185i (Staatslied no. 85), regelende de aamenstelling, inrichting eu bevoegdheid der Gemeentebesturen; Doen te weten: Dat de begrooting \an de inkomsten en uitgaven dezer Gemeente, voor het dienstjaar 1882, op den ïBsten Augustus jl. aan den Raad aangeboden, op de Secretarie der Gemeente, voor een ieder ter lezing u nedergelegd, en tegen betaling der kosten, ui afschrift aldaar verkrijgbaar is gesteld. Ën is hiervan afkondiging geschied, waar het be hoort, den 30 Augustus 1881. Burgemeester e» Wethouders voornoemd, P. J. VAN DIJK VAN MATENESSE. Be Secretaris, A. W. MULDER. E R A N K R IJ K.

Schiedamsche Courant | 1881 | | pagina 1