"lïïïïilalïïïïë lïïïïiiïêE Biitealaainti Bericiitn. A0. 1881 Donderdag 15 September. M 5271. BÜKJEAÜ! MAHKT» E, 124 BU deze Courant behoort ccn Bij voegsel. E N G K L A N I). Bet voornemen bestaat, om in 1882 te Manchester eene wereld-tentoonstelling van kunst en nijverheid te houden. Uit Durban wordt van 42 dezer gemeld Er is door de Boeren te Pi etoria, by gelegen heid van de benoeming van afgevaardigden voor den nieuwen volksiaad, een groute meeting gehouden. Algemeen werd de wenscb uitge sproken, dat het verledene mocht vergeten zijn, en dat de inwoners van de Tiaasvaal en de loyale Boeren en de Europeanen zich mochten aaneensluiten tot het doen van pogingsn, om den vooruitgang van het land te bevordeten. Er werd een resolutie aangenomen, waarbij de handelingen der legeeiing goedgekeurd en ge steund worden, en de Boeren den volksraad machtigen, de conventie mot Engeland te be krachtigen. Tevens drukte men de hoop uit, dat de geldelijke kwostien met de inboorlingen, alsook die ten aanzien van de contróie over de buitenlandsche betrekkingen door Koningin Victoria, in een edeimoedigeu geest door En geland zouden geregeld worden. F It A N K R IJ K. Men meent te weten, dat de heer Albert Grévy niet naar Algerie zal terugkeereu als gouverneur-generaal. Het heet in een Parijsch telegram in de JKolnitehe Zeitmgdat Frankrijk en Engeland daarin zijn overeengekomen, dat het Turkije niet veroorloofd zal zijn troepen naar Egypte te zenden. Te Marseille en Toulon staan 10,000 taan verscha troepen gereed, om naar Afrika I te worden ingescheept. DTJITSCHLAN D. a, Eene gisteren met rouwrand verschenen flegerverordening bevat een kabinets-order des Keizers, krachtens welke, wegens het overlijden van Prins Frederik der Nederlandenaan de officieren van het 2e garderegiment en van het jri 15e> TVestfaaische regiment infanterie het dragen i van rouw voor den tijd van acht dagen voor- opgeschreven wordt, Tevens wordt bepaald dat het 15e regiment den naam van Prins Frederik der Nederlanden zal blyven voeren. ITALIË. Er heeft zich te Palermo een comité gevormd voor den viering van den 600sten verjaardag der - Siciliaansche Vesper in het volgende jaar. Ër is met dat doei een circulaire verspreid, ook Xjsan Italianen in het buitenland. De circulaire l8 ^gateekeud door een aantal hoogleeraren, advocaten en gemeenteraadsleden. In het stuk wot lit gezegd, dat het deukbeeld der viering dier gebeurtenis nationaal is in den vedsten zin van het woord en de verjaardag een ge paste gelegenheid voor een demonstratie, BELG1E. De Koning heeft onmiddellijk toen hij in kennis was gesteld van het overlijden van Prins Frederik een telegram van rouwbeklag gezonden aan Koning Willem III, Ook heeft hij den Minister van Buitenlandsche Zaken opgedragen een hooggeplaatst peisoon aan te wijzen, die bij de begrafenis zal tegenwoordig zijn. Het hof zal den rouw aannemen voor den tyd van 12 dagen. J3 G Y IbT.E. Na de hoop, die te Gaïro op het treffen eener schikking bestond, weigeien thans deofileieien eenige voor waai de aan te nemen, alvorens aan hunne eischeo voldaan is. Cheuf-Pacha en Coivin weigeren, zich met de samenstelling van een nieuw kabinet te belasten. De officieren be weren, dat zij door 80,000 man Beaouïnen zullen gesteund worden, S O 0 B ff»l 6 E Bjoinson, de beroemde Noorsche dichter, hoopt dit jaar zijn vijf-en-Uvintig jarig jubiiaeum als schrijver te vieren, In zijn land worden toebereidselen gemaakt om dit feit met luister te vieren en de schryver zelf heeft een drama onder handen, dat op den dag van het feest voor 't eerst zal woiden opgevoerd. AMERIKA. De bezorgdheid over de longontsteking van President Garfield vermindert, daar de genees- heeren die niet als van ernstigen aard be schouwen. Het ondeisteunings-comité heeft de districten in Michigan bezocht, waar de boschbranden hebben gewoed. Het maakt bekend, dat reeds 20O slachtoffers zyn begraven en dat men nog altijd lijken vindt. 1500 huisgezinnen, uit makende 10,000 personen, zijn in ellende ge dompeld. Velen zullen van honger en gebrek omkomen, zoo er niet spoedig hulp verleend wordt. BEN MAAG, 11 September 1881. Z. M. de Koning heeft jl. Zaterdag beslist dat de plechtige begrafenis van Z. K. H. Prins Frederik op Vrydag 20 dezer zal plaats hebben, De terugkomst van HB. MM. den Koning en de Koningin, welke bepaald was op 17 'dezer, is tot later uitgesteld. De Prins van Oianje heeft eergisteren, vertoevende bij het stoffeljjk overschot van Prins Fiederik, met eigen hand een massief zilveren krans gevoegd bij de vele kransen en bloeroen, die de kist bedekken. De legeling der begrafenis geschiedt van wege Z. M. den Koning. De oudste zoon van Z. D. H. de Prins Von Wied, Prins Frederik Karei, zond eveneens een fraaien kians, terwijl van verschillende dames en heeren uit de omgeving van wijlen den Prins kransen en palmtakken aan het Huis de Pauw zyn toegezonden. De gioote paiades in de verschillende garnizoenen, bij gelegenheid van den verjaardag vau H. K. H. Prinses Hendiik, hebben, wegens den rouw over wijlen Prins Frederikheden geen plaats gehad. De bepalingen omtrent den rouw, vast gesteld voor de vloot, wegens het afsterven van l. K. H. Prins Frederik, zijn ook van kracht voor de landmacht. De officieren moeten gedurende zes weken een rouwstrik dragen, terwijl de trom ge durende dien tijd niet geroerd mag worden, en geen muziekuitvoeringen mogen plaats hebbeu. Dezelfde instruction als omtrent den rouw wegens het overly den van Z. K. H Prins Frederik voor de marine en het leger zijn vastgesteld, zijn gegeven voor de schutteryen, ook wat betreft de muziek-uitvoeringen. Z. D. H. de Prins Van Wied, schoon broeder van Z. M. den Koning van Rumenie, ontving gisteren middag den gezant van dat Rijk, die ook bij IIH. KK, I1H. de Prinses Yon Wied en Prinses Hendrik werd toegelaten. De heer Muiad-EfTendi, Turkseh gezant in Den Haag, is jl. Zondag nacht door eea beroerte getroffen, en eergisteren avond a&a de gevolgen daarvan overleden. Zyn stoffelijk overschot zal a. s. Vrijdag op het R, C. kerkhof te 'sHage worden ter aarde besteld. SCHIEDAM, 11 September 1881. J. K. wiens pet gistermorgen in den Boezem drijvende gevonden weid en vrien men dacht levenloos uit dat water te voorschyn te zullen brengen, is naar wij vernemen te Rot terdam werkzaam in een branderij aangetroffen. Den 15en dezer vertrekken de miliciens der lichting 1878 en den 17en dezer die van 1880 met groot verlof huiswaarts. De kweekeling H. J. Nooteboom te Schia- broek heeft voor de te 's Hage zitting houdende commissie akte bekomen als onderwijzer. De gewone audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Zaken zal op Zaterdag den 17 dezer niet plaats hebben. Blykens du mededeeUngen in de Sis. OU -.heeft de opbrengst van 'srijks middelen over H Advertentieprijs: van 1!0 gewone icgeSs met inbegrip van eenc Courantf1.10 iedere gewone regel meer - 0,10 Driemaal plaatsing wordt tegen tweemaal berekend Abonnementsprijs, per kwartaal1.85. Franco per post dooi het gebeete Rijk - Ü.5Ö AGondeilykc nomineis- 0.10 i

Schiedamsche Courant | 1881 | | pagina 1