SCHIEDAMSCHE COURANT Per Telegraaf. van '19 September 1881. Buitengewoon Nr. Vereenigde Zitting der helde Kamers, p Maandag 19 September 1881, tot opening m de gewone vergadering der Staten-Generaal. (Zitting,; lar 18811882.) Heden ten '1 uur is de gewone Vergadering der itaten-Generaal namens Z. M. den Koning door de liinisters daartoe door Z. M. benoemd, geopend. Wegens den hofrouw bleef het gewone ceremonieel ichterwege en werden de Ministers van het Paleis des So ngs in hofrijtuigen, begeleid door een piket cavalerie, laar de vergaderzaal van de Tweede Kamer geleid en ildaar door eene commissie van leden uit de beide Kamers, ontvangen. De Minister van Financiën, hoofd van het Kal iet, Ie heer Van Lijnden van Sandenburg, sprak daarop te volgende openingsrede uit: Mijne lieer en, De Ko ng heeft ons opgedragen, Uwe Vergadering van Zynentwege te openen. De droevige gebeurtenis, die Zyno Majesteit, het Kor dd'ijk Huis, geheel liet Vaderland in zoo diepeft rouw heeft gedompeld, weerhoudt deu Koning zicli, als naar gewoonte, in Uw midden te begeveu. De algemecne deelneming in het overlijden van Zjjne Koninklijke Hoogheid Prins Frederik der Nederlanden bewijst, hoezeer de deugden van deu edelen Vorst en de diensten, door hem aan het Vaderland bewezen, worden gewaardeerd. Zijne nagedachtenis zal eerbiedig en dankbaar bewaard blijven. Wy mogen vertrouwen, Mijne Heeren, dat ook deze zitting niet onvruchtbaar zal zijn. Voordrachten betreflende de nationale militie eu de schutterij liggen ter behandeling gereed en tot her ziening de bepalingen omtrent het vestingstelsel zal U een ontwerp worden voorgelegd. De voorstellen tot regeling van het bestuur van don waterstaat en tot voorziening in de behoeften van scheepvaart en afwatering, U ter overweg g aange boden, zullen door nog andere van dien aard worden gevolgd. Van de wetten, vereischt voor de invoering van het Wetboek van Strafrecht, zullen U de ontwerpen worden aangeboden. Tevens zal worden voortgegaan inet de voorbereiding en geleidelijke indiening van andere ont werpen tot aanvulling en hervorming onzer wetgeving. Aan de herziening van het kiesrecht wordt gearbeid. De toenemende opbrengst van 's Lands middelen ontslaat 's Konings Regeering niet van de zorg om nieuwe voorstellen voor te bereiden, die tot betere vei'deeling van de lasten der ingezetenen en tot vermeer dering van de inkomsten der Sc' atkist kunnen leiden. Tot krachtige bevordering der belangen vnu handel, landbouw en nijverheid in Nederlandsch-Indie zal ook dit ar Uwe medewerking worden ingeroepen. Gods zegen ruste op onze werkzaamheden. In naam des Konings verklaren wy de Vcrgaderiu; der Staten-Generaal te zijn geopend. v Gedrukt bij J. ODÉ, te Schiedam. O O

Schiedamsche Courant | 1881 | | pagina 9