KsrlBiem lisseUoerm. Prijzen van Caapas eo Hare Olligain, ÏMtljiilül Beursbericht van Amsterdam, wei a na onlangs in perceelen verkocht voor circa anderhalf miUioen, Daarvoor moeten dan ook de wegen en de vijvers worden aangelegd. Dit wordt berekend tegen f 15 per meter. De wijnslok, schrjjft men nan de Leidsche Courant, is overai goed met vruchten beladen; doch met het r\jp worden staat het hachelyk, zelfs in het Westiand, waar doorgaans zooveel mogelijk aan de druif wordt te gemoet gekomen óm het rypen te bevorderen. Het laat zich aan zien, dat hei inet deze vrucht niet veel beter zal gaan dan voor twee jaar: schade voor de hand. Nu reeds worden er zure druhen opge ruimd en verkocht, die toch,niet meer tot rijp heid zouden komen. Tegen het laatst van Juli is hét weêr omgeslageu en sinds dien tijd bleef de zon ontbreken. Somber, nat weêr is gevolgd op het heerlijk zonlicht, dat, met liooge tem peratuur en wolkenloozen hemel, in den vollen zin van het woord zomer bracht. Dat genot is kortstondig geweest en duur verworven. Augustus liet zich vaak als October kennen en nu deze maand weldra aanbreekt, zal September niet meer goed maken wat Augustus te kort 'kwam, Een eenvoudig middel, dat zeker bij duizende landbouwers toepassing zal vinden 'werd dezer dagen door een landbouwer te Niebert (Gron.) gevonden. Wanneer de land bouwer twee varkens in een hok sluit, dan 'kunnen die dieren heel slecht harmoniseren, wanneer zij niet van één xtoom" zyn. Toch is de landman dikwijls genoodzaakt 'twee of meer varkens samen te laten wonen, omdat zij dan beter dooreten. Men besmere de varkens, wanneer men ze samen Iaat met jenever; daarmede is de reuk van alle samen wonende varkens dezelfde en is het met de vreemdelingschap voor die dieren voor goed gedaan, By dan landbouwer H, M, Bruysten te Oeffeit heeft eèn varken binnen het jaar drie h'iaal jongen geworpen, ten getale van 39 stuks, 'die gezamenlijk opgebracht hebben f435.50. In de Locomotief wordt medegedeeld, dat 'ëeu zeker middel tegen de klem is het fijn "wry ven van een levenden kakkerlak tegen de tanden van den patiënt. Het middel moet af komstig zjjh van een oud-resident, in Europa verblijvende, en de inzender heeft het met het beate gevolg zien toepassen bij verscheiden hem bekende personen. Ook werd het toegepast met gunstig gevolg by een paard. Hoewel de schrijver 'de wérking van "het middel niet begrijpt, zelfs toe stemt dat de door hem waargenomen genezingen nm toepassing van het middel tccii nog wel 'toevallig kunnen wezenacht hy het nemen 'van een proef alleszins raadzaam. Botterdam. Alhier had dezer dagen een "tailleur de aardigheid, voor zijn raam uit te stallen een net heerenpak, waarop een biljet bevestigd was van deu volgenden inhoud: >Hjj, die tevreden 'leeft, kVijgt dit pak present." Al Zeer'spoedig daagden een aantal werklieden 'óp, die allen, volgens hun verklaring, ntevreden" 'leefden én derhalve gerechtigd meenden te zijn, het pak in Ontvangst té nemen. toe' kleêrmaker dacht er echter anders over'; niemand toch, meende hy, die het pak begeerde, was tevreden; wie zich aanmeldde was integen deel ontevreden 'met wat hy had, omdat hy het pak begeerde. Dat de2e guitenstreek druk besproken wordt 'en 'de kleêrmaker dus zijn doel bereikt beeft, 'ligt voor de hand. (Ti. Ot.) Pernis. De pryzen der zouteviseh die den 'geheelen zomer f 29 a f 30 waren, zijn de ''laasté'dagen belangryk hooger geworden en zyn - 'thans f 35.50 a f 35voor zouteleog wordt 'f 22.50 'a f 23 betaald, alles per ton. Maassluis. Na de laatste opgave zyn vijf kch'epen van 'de haringvisscherij feruggekbmen, aanbrengend* 96% last haring. 1 De «lood van Warllel»!. Het was zoowat 10 uur, Maandagavond; Dr. Bliss had don lijder bezocht, de pols was 190 en alles voorspelde een rustigen nacht. Bliss vroeg Garfiold of hij zich onploizierig gevoelde, waarop deze ant woordde: sin het geheel niet" Kort daarop viel do zioko in slaap en Dr. Bliss ging naar zijn kamer. Do kolonels Swain en Rockwell bicven bij Garfield; kwart na '10 word hij wakker; hij klaagde over pijn aan liet hart on hield do hand op de hartstreek. sO, wat een pijnriep hij uit. oSwain, kunt ge niets voor me doen?" Dr. Bliss werd geroepen en toen hij kwam, zag hij dadelijk, dat het einde nabij was. Hij liet Dr. Agnow on Dr. Hamilton halen (deze laatste was niet te vinden) en zond om mevr. Garfield, die zich een kwartier te voren tor rusto had begoven. Bliss vond, dat de pols en de hartslag nauwelijks .vaarnoembaar waren. De stervende haalde zwaar adem; mevr. Garfieid, bij het bed gezeten, hield zijn hand in de hare. Er heerschte een diepe stilte in het vertrek. Te ■10 u. 35 m. was alles at'geloopen. Mevr. Garfield, die steeds uiterlijk kalm was goblevcn, vorwijderde zich toen, maar eon ooggetuige -zegt, dat zij een half uur later in de sterfkamer terugkeerde en het bed mot haar tranen besproeide. Een stoornis in den bloedsomloop door het verdikken van het bloed in de streek van het hart was volgens Bliss de naaste oorzaak van den dood. Het gelaat van den doode vertoonde geen sporen van pijn. Dr. Curtis van Washington werd belast met de operatie voor de lijkschouwing, die evenals het balsemen Dinsdag plaats had. De begrafenis zal plaats hebben geheel overeenkomstig de wenschen van mevr. Garfield. Herhaaldelijk had Garfield te kennen gegeven, dat hij te Cleveland op liet Lake View Cimetary wenschte begraven te worden, en men denkt, dat de begrafenis a. s. Maandag zal plaats hebben, nadat het lijk eerst te Washington in de Rotunda van het Capitool zal zijn tentoongesteld. Aan de grijze moeder en aan de zonen van den overledene, Harry en James, die te Williams Collego waren, werd dadelijk het droevig bericht getelegra feerd. De doctoren zeggen, dat mevr. Garfield zich verwonderlijk goed houdt en dat zij zoo wel is als men dat onder de omstandigheden verwachten kan. Hoewel niet onverwacht, was de indruk, dien het bericht to New-York maakte, groot. Het was elf uren 's avonds; alle schouwburgon op één na waren reeds gesloten en in dozen word de voor stelling dadelijk gestaakt. Overal zag men groepjes vormen, maar de stad bleef rustig. De klokken der kerkon werden geluid en hier en daar begon men reeds rouwdraperieén aan te brongen. Den anderen morgen waren de vlaggen halfstok uitge stoken, alle couranten verschenen met rouwranden. Ook in andere steden van Amerika was de droef heid groot en algemeen. De gouverneur van Ala bama riep in eon proclamatie het volk op een groote demonstratie te houdenhet Capitool zal dertig dagen met rouwdraperieén worden omhangen. Talloos zijn de betuigingen van deelneming, die mevr. Garfield ontvangt. Koningin Victoria tele grafeerde. DWoorden kunnen de diepe sympathie niet uitdrukken, die ik voor u gevoel op dit vreeselijk oogenblik. Moge God u troosten en steunen, zooals Hij alleen dat vermag". Aan den gezant Lowell zond de Koningin het volgende telegram. »Met diep leedwezen vernamen mijn -kinderen en ik de treurige tijding, hoewel niet onverwacht, van het noodlottig einde, dat aan het lijden van don President is gekomen. Dat verlies is een groote ramp." De Prins en Prinses van Wales zouden mede een condoleance, Granvilio deed hetzelfde uit naam dor Engclscbe Regeering en de Landliga te Dublin besloot dadelijk van haar deelneming blijk te goven. Do vrijmetselaren van Italife machtigden den grootmeester Petroni naar Washington te telegrapheeren. Grévy zond dadelijk een telegram aande weduwe en de ver gadering van het electriciteitscongres te Parijs werd gesloten, nadat de Min. Cochery in gevoel volle woorden Garfield had herdacht. Te Londen verdrong men zich in de buurt van do woning van den Amerikaanschen gezanteen aantal gezanten, waaronder ook die van Holland, brachten daar dadelijk een bezoek van rouwbeklagvan vele openbare gebouwen werd de vlag halfstok gohe- schen do Amerikanen te Londen zullen een groote demonstratie 'houden, waarschijnlijk in St. Ja mes's Hall. Garfields opvolger genoraal Chester A. Athur, is 51 jaren oudhij werd geboren to Vermont. Zijn vader, een Doopsgezind predikant emigreerde op zijn 18e jaar uit Ierland naar Amerika. Do nieuwe President studeerde in de rechten en nam al spoodig levendig deel aan de politieke bewe gingen in New-York. De heer Roldanus, theol. Dr. en predikant te Leerdam zal den 2 October n. s. zijn 40jarige Evangeliebediening herdenken. Ned. Herv. Kerk. Bedankt: voor Ee (classis Dokkum) en voor "Wil lemstad, Dr. J. P. Hatiink, te Harderwijk. Roomsoh-Knthoüeke Kerk. De heer J. J. Graaf, secretaris van het bisdom Haarlem, is benoemd tot deken en pastoor van Ouder- kerk aan den Amstel. GIBRALTAR, 18 Sept. Vertrekken, Lsrpool (st), k. n. Schiedam. SULINA, 19 Sept. VertrokkenWilfred (st.), k. n. Schiedam. pCt. Premie leen. Rotterd. 3 Ned. Werkl. Schuld. 2% Idem 1878 4 Handel-Maatsch.resc. Ohl. Centraal Spoorw. Spanje, Binnenl. Dito, Bmtenl.1867 2 1 2 3 4 5 4ys 5 PORTUGAL, Blllt). 1867 RtlSr.AND, Nicolai v 1873 gec. t 1875 1877. Staats!. 5e serie 5 1866 5 2e OosterseheL. 5 Gr. Huss. Sp.-Msats. 5 '>osTENR.,Obl.pnp.Mei 5 v zilvjan, 5 I.oten 1854. 4 I860. 5 i 1864. Hoiig.Theiss-!oten4 Staatsl. 1870 1'URKIJE, Obl, 1865 5 Egypte 18766 8 18765 Peru 1870 6 1872 .5 Vereen.Staten 1861 6 1871 5 Mexico, 1851 3 1864 3 Columbia4% Erie-Spoorw Iliinois At). Miss. Ohio 7 22 Sept. 1028/s 67% 1023/4 1161/16 25% 26% 47% 52U/tó 90% 81% 93 1427/8 5811/u 133 65 Vu 66% 148 T)7% 15% 74% 18% 15 Vw 25!%a 15% 46% 132% ex Omtrent de stemming der. beurs op gisteren, zegt de Amsterd. Courant Onze beurs bracht heden weinig Verandering in de vorige prijzen, in de meeste fondsen was niet veel handel. Van Staatsfondsen waren Hollandsche aangeboden, Oostenrijksche pot. lager, Russische bleven onver anderd, Spanjaarden en Turken verloren ongeveer pet, Egypte en Mexico noteerden tot de vorige prijzen en Peru bleef ten slotte nog pet. berieden de slot- koers van gisteren. Van Industrieele ondernemingen wSren Ineomeb, Maxwell 3/, pet. lager. Obiig. 4 pet. Ned. Ind. Handelsb. herwonnen 13/, pet. van den jongsten achteruitgang. Aand. Rijtuigvereeniging verminderden weder ruim 1 pet In Spooi wegwaarden bestond voor Baltische levendige vraag, waardoor de prijs vrij vast bleef, Warschau Wecncr Aand. verloren 1 pet; de Amerikaansche Spoorw egmarkt toonde weinig verandering. Erie's en Canada's verminderden pet.doch Central Shai is bleven gevraagd en Cert, Clevel. Col. Cin. en Ind. werden 2% pet. hooger veihandeld. Gold op prolongatie was aangeboden. Rotterdam, 23 September. Disc. per 3/M. Kort. tonden 4 J 4S 1 f 42.01'%" f,12.15 Parijs 4 1 fr. 100 - 47.40 - 47.92% Antwe-pan 4 fr. 100 -47.30 -47.85 22 September. Met. 11.21 C.M. Nation Met in Zilv. 21 C.M. Div. in Eng. m. affid. Eng. Portugal Fransche Belgische Div.in Reichsm llamb. Russen 'f 21.52% s 21.52% >11.67% 11.97l/s 11.67% 47.55 v 1 47.55 >58.85. 1.25^ Russ. in Z. R. pap. R. Polen in Z. R. in El.. Sp.BuiteiiWd;1 in francs...! Amer. in Dol. in papier Oostenrijksche Bank actiën.. 1.27% 47.55 2.48 Gedrukt bij J. Ovè, te 'Schiedam.

Schiedamsche Courant | 1881 | | pagina 6