Gemengde Berichten. Landbouw en Veeteelt. het iossen van eon schot op den vermoorde (de prop werd op diens lijk gevonden), blijkbaar afkomstig is van een courant, die in de Uleeding van den verdachte werd gevonden. Van audere zijde meldt men nog omtrent deze zaak De veldwachter was Zaterdagavond uitge gaan op stroopers. Omstreeks 8 uur is een schot gehoord, denkelijk van een strooper, die daarop, door den veldwachter beti apt, dezen door een slag met den kolf van zijn gpweer tegen het hoofd heeft gedood. Het lijk werd in een konijnengat gevonden in akkermaals hout. In de woning van den vvildstrooper, die als de vermoedelijke dader in hechtenis is genomen, werd een met bloed bevlekt klee- dingstuk gevonden. E>»n zeldzaam jubileum kwam Maandag te Venlo voor. De S2jarige tl Janssen luvam voor de 50ste maal van de processie van Kevelaar terug. Ondanks zijn hoogen leeftijd deed hij nog als secretaris-broedermeester dienst. Hij werd met muziek binnengehaald en naar het versierde huis geleidalwaar hem een serenade werd gebracht. De heer Mr. H. Rooijaards van Scherpen- zeel is voor een som van f 194,f>20 eigenaar geworden van het prachtige landgoed »Lam- balgen, gelegen onder Woudenberg en ruim 855 bundeis groot. Door Fransche Capucijner monniken is te Steijl, gemeente Tegelen (Limb.), een laud- goed onderhands aangekocht voor de som van f30.000, om het tot klooster in te richten. Eenigen tijd geleden is melding gemaakt van een geschreven portret van Luther en een met de pen geteekend van Wiklef. Thans deelt men ons mede, dat een geschreven portret van Gustaaf Adolf in bezit is van den Heer J. Alliro! te Kampen, Hoofdhaar, wenk brauwen, knevel en baard ontwikkelen onder het vergrootglas leiters, die het leven van den held bevatten. Ook het harnas is voor het grootste ge deelte geschreven, en, een 5 ovaal omschrift behelst: sWahre und eigentliche .Qfhtrofactur des Aller-Durcblauehtigsteci Furs ten und Herrh Gustavi Adolphi der Schvvéden, 'Gothen und Wenden Königs, Grosfursteh auf Finu- landt, etc. Het onderschriit van het 'portret luidt: Pro Chnsto et Ecclesia." Tol groote vreugde van de oesterliefnebbeis, heeft men dezer dagen in de Noordzee, bij de Engelsche kust, uitgestrekteoesterbanken ontdekt. Zij beslaan een uitgestrektheid van uiet minder dan '10,000 acres, of ca. 4000 hectaren en liggen op een diepte van 21 vademen, wat de onjuistheid aantoont van de heerschende rneening, dat oesters alleen in ondiep water met goed gevolg geteeld kouden worden. Twee oorspronkelijke romans zullen eerst daags by du firma P. Revers te Dordrecht verschyuen, de een is van den heer J. Gro- neman, gtt. Torstenhndsche toestanden, welke een blik doel slaan in de Indische Wetgeving en Maatschappij; de andere is van de haud van Fraucisca Gnllé, onder den titel Hereenigd. Pernis Gister middag keerde onze burgemeester, de heer W. G. D. Murray, van zijn huwelijksreis in de gemeente terug. Des avonds' werd hem uit naam van eenige ingez&tenen door eene commissie, bestaande uit de heeren H, Bakkes, W. W. Was, R. Medema en P. Maas, de laatste van Schiedam, ey monde van den eerstgenoemde, een fraai pièce de milieu aangeboden. Het muziekgezel schap' Concordia verhoogde verder het genoegen van den avond, door afwisselend stukken te doen hooren in den a giorno verlichten tuin van den burgemeester. Rotterdam. De zoon van een hóteihouder alhier zou dezer dagen naar de kostschool in Duitschland terugkeeren. Hij werd daarheen gebiacht door een kellner van het hóte), die tevens een som van f 400 meekreeg ter betaling vin het schoolgeld. Ter bestemder plaatse zangekotnen, bi acht de geleider den jongen aan de kostschool, waar hij zelf na een uurtje zou terugkeeren om deel te nemen aan het middagmaal. Hij verscheen echter niet en nam er voor het hem toevertrouwde geld een dag of wat pleizier van. Zonder geld kwam- hy eindelijk te Cleef aan, waar hij van een paar peisnnen, die gewoonlijk bij zijn patrooD logeerden, vijftig gulden wist los te krijgen. Daarmee zette hij de reis vooit en arriveeido te Schiedam, waar hij weer tien gulden wist te bekomen. Nu keerde hij naar Rotterdam terug, waar hij zich onmiddellijk bij zijn patroon vervoegde; hij beleed schuld, beloofde beterschap en tevens het door hem zoek gemaakte gold in te verdienen. Zijn patioon nam hem in meelij aan. Acht dagen ging alles goed. Toen veulwosn de boetvaardige, nadat hij eerst van ver-eliiHemle logeergasten nota's tot een gezamenlijk bodiag van ongeveer f80 geïncasseeul en het gouden horloge en ketting van zijn patioon uit diens slaapkamer had meegenomen. Thans is de zaak bij de politie aaugebi acht, die den kellner zoekt, maar hem nog niet heeft gevonden. Zwolle. Aanstaanden Donderdag zullen de leden van de Tweede Kamer A. baron van Dedein, Van der Hoop van Stochteren, Giatama en Van der Feltz, benevens de heer De Jong, voorzitter der jSWrrrffcwer-veieenigiug, met een extra-stoomboot een ondeizoek instellen naar den toestand van het Zsvolsche Diep. 's Hertogenbosch. t.Na_ar wij vernemen, zal de ultramontaansche-kiesvereeniging Noord- Brabant een algemeene vergadering houden in de «rootezaa! der Vereeuiging De Katholieke Kring alhier op Woensdag "13 September e. k. Behalve de leden der Vereeniging zijn tot bijwoning der vergadering uitgeuoodigd de Katholieke leden der Staten-Generaai en dei- Provinciale Staten van Noord Biabaut, zoo mede deputatiëu van Katholieke kiesvereeni- gingen in Nederland. Wat tot het beleggen dezer veigadeiing heeft aanleiding gegeven en welke onderwerpen daaiin zullen behandeld woiden, is alleen aan de ingewijden bekend. Een nieuwe zelfwerkende rem voor spoor wegwagens is vervaai digd door den ingenieur Olto Kuërs. Die rem is zoodanig met den trekhaak verbonden, dat, zoodia de trekkiacht in weiking treedt, al de remblokken van zelf los gaan, en bij staking van de wei king dier kracht zich mede van zelf weder vastzetten, waardoor de tiein op korten afstand tot stil stand gebracht woidt. Ingeval de wagens acliteiuit geduwd of door inenschenkiacht vooiibewogen worden moeten de remmen door bijzondere hefboomen vvoiden losge maakt, wat in den trein kan geschieden door middel eener naar de locomotief voeier.de lijn. Als belangrijkste voordeel van dit remtoestel ,wordt genoemd, dat de machinist geheel on afhankelijk is van de conducteurs en remmers en dat elke wagen of losgeraakt deel van een trein zich zelf remt, waardoor onheilen ten gevolge van het terugloopen van wagens van hellingen vermeden worden, en eindelyk dat het conducteurs- en lemmerspersoueel bij de personentreinen op de hoofdlijnen verminderd, bjj de goederentreinen en op lokaal-spoor wegen geheel ontbeerd kan worden. Deze rem is ook geschikt voor paarden spoorwegen, omnibussen en andere vervoer middelen en wordt vervaardigd aan de fabriek van voornoemden ingenieur te Fürstenwalde. Een Fransch ingeuieur wil van den onder- zeeschen telegraafkabel gebruik maken ten einde een-geregeld vei keer met de schepen op zee te kunnen onrlei houden. Volgens den Moniteur de la Flotte wil hij aan den op den bodem der zee üggenden hoofdkabel, op afstanden van CO Meter, een loodrechten kabel bevestigen en de/en boven water houden door middel van een ankerboei. Deze boeien moeten zoo dicht bij elkander liggen, dat een schip er minstens écu per dag tegen kan komen Deze signaal-stations zullen van num mers vooi7ien, des nachts op de eenol andere wijze vellicht of geluidgevend gemaakt moeten worden, en 7.00 ingericht, dat men ze met het schip in electiLelie vei binding kan brengen. Op deze wijze zou men voortdurend op de hoogte kunnen blijven van den stand van zaken op liet schip, a.ui de schepen op zee gewichtige mededeelingen kunnen doen en menig ongeluk vooikomen. De ontwerper van het plan gelooft, dat er aan de uitvoering geen onoverkomelijke rnoeielijkheden ver bonden zouden zijn, en wie zou durven twijfelen aan den goeden uil-Ing van een proef, in een tijd, waarin men dagelijks het .schijn baar onmogelijke mogelijk ziet woiden? De Oosteoijjksehe binden mak»n melding van een ontzettende stiafz.ialc die eeilang voor het gerechtshof te Gioos-Becskerck in be handeling zal kornen. en waatb» ongeveer 100 beschuldigden zullen zijn, Het betielt een aantal vergiftigingen, die op aanstoken van een giftmengster en baie handlangsters gepleegd wot den. Deze vrouw, Tliekl.i Popor genaamd, die te Melencze woonde, had uit verschillende sloffen een vergift samengesteld, dat, herhaal delijk gehtuikt, langzaam maar zeker doodde. Zij zond linie haiidlangsteis door de omstreken rond, om te zoeken naar minder goed accor- deerende huisgezinnen. Daar drongen zij zich in, tiachUen langzamerhand de vrouw over te halen om haar man uit den weg te ruimen en vei kochten liaai eindelijk het vergift, dat iu al de gevallen den dood van den onge- lukkigen echtgenoot veroorzaakte. Vijf en dei tig vrouwen zijn reeds van moord op haie mannen overtuigd, en nog dertig andereu staan onder gegronde verdenking van die misdaad. De giltmengsler werd door haar eigen dochter bij liet gerecht aangegeven. In de lersche stad Athlone heeft men weel een nieuwe vertooning van een wonderdoend Maiiabeeld. De Franciscanen kerk, waar het staat, is dag en nacht stampvol, en dooven, blinden, stommen en lammen stroomeu er bi/ honderdtallen heen. Men verhaalt van een dame, die jaren lang larn was geweest, die in een wagentje de ketk weid binnengebracht en voikomen hersteld, zonder eenige hulp, het gebouw weer vei liet, en allei lui dergelijke wonde! baarlijke genezingen. De geestelijken houden overdag het beeld met een sluier bedekt, maar 's avonds staat het ongesluierd, en dan ziet men zooals veischeidene personen vei klaren, van tijd tot tijd de oogen, lippen en armen bewegen Volgens de Indèpendance heeft onlangs een jongmensch te Spa ruim 400 000 frs. met baccarat verluien. Een mei kwaardige partij hout werd onlangs van Mainz naar Berlijn overgebracht. Het wat en nl. de onlangs ontdekte palen der brug, die van Castell naar Mainz leidde en reeds vóór het begin onzer jaartelling door de Romeinen gebouwd weid. De eiken-, olmen- en beuken stammen, a.m het bene deneind van een ijzereu band voorzien, zijn volkomen goed gebleveu. De eigenaar van dit historische hout zal een gedeelte er van aan het Berlijnsche museum en hetsKoning Wilhelm-gymnasium" geven. Door Engelsche rariteiten-liefhebbers werden ontzaglijke sommen voor de palen geboden. Prins Alexander van Hessen heeft een partij eiken-stammen van dezelfde vondst gekocht, om daarvan een ameublement te laten maken voor zijn zoon, den Vorst van Bulgarije. De crinoline, die men voorgoed velbannen waaude, is weer in aantocht, zooals men weet, en rukt nader en naderbij. Inde groote Duitsche steden ziet-men haar reeds weder in de winkelkasten prijken. Werst op uw hoede, dames, dat het vrouweomisvorinemle monster niet op nieuw de wereld verovert. De stoomgemalen en pohlertnnlens meldt men ons, zijn van half Juni nl bij a niet weilmloos geweest om het ovei vhiedige water uit te welpen, dat Delfland en Rynlaud steeds in de noodzakelijkheid brengt den stijgenden boezem te bozen, Ia omstieeks di ie maanden heeft het dan ook geen dag aan tegen out- bioken, ongetekend de stortbuien, die van tijd tot lijd onverhoeds als waterhoozen neder- vielentegen zes tmiandeu winter dat het bijna niet legende. Opmeikelijk is hierbij, dat, in spijt van alle weersaankoudigingec, ook dezen zomer, gelijk in den algeloopen winter, de tempeiatuur in het zuiden 'te^ds veel Rf&er bleef dan in het noorden. Niet zeldeu toch leekende de thermometer te Stockholm o. a. 70" Fahi., teiwijl in het midden vaa Frank» ijk dat cijler op verre na uiet bereikt werd. ^Z. Ct.) Pernis. De proeven genomen met het delven van late aardappelen (jammen) leveren ongunstige resultaten op, de opbrengst woi ilt geschat van 40 tot GO mud per bunder. Hergcii-op-Zooiu. Op het eiland Tholen, voornamelijk 111 de gemeente Stavenis«e, is de ziekte onder de varker.s vrij algemeen, liet aantal gevallen met doodelyken afloop is groot. Deventer. Tengevolge van het aanhou dende natte weer kan de boekweit niet rijpen en begint zij te ioopende aardappelen wasseu door eu veihez.en veel in kwaliteit. Ambt Vollenhovo. De oogst valt hier, het koude en natte weer in aanmerking genomenover het algemeen nogal mee. De rogge is vrij goed binnengekomen en is uit muntend van kwaliteit. De aardappelen leveren niet zooveel als verleden jaar, even wel hooit men weinig klagen ovei de ziekte. Het vee heeft den geheelen zomer 'gras in overvloed in de weilanden; mogen wij rut een gunstig najaar verwachten, dan kan dooi de tweede snede grasgewas voorzien wonbn in de bestaande behoefte aan winterhooi. Eibergen. By den ovei vloed van vee voeder hebben de veeprijzen een ongehoorde hoogte bereikt, en zijn de meeste landbouwers nog ongenegen te vei koopeu. Ook de pnjzeu van vaikens zijn weder stijgende. Het oog sten van haver, tarwe en boekweit gaat zeer bezwaarlyk, en vooral de boekweit lijdt dooi de hevige slagregens. Zij is oveiigens vrij goed geladen. De nieuwe rogge is van kwaliteit veel minder dan het vorige jaar; de kwantiteit is echter zooveel te grooter, zoodat de bergplaatsen overal vol zijnen men mijten moet aaubggcn voor de nako mende gewassen. De aardappelziekte ,bmdt zich meer en meer uit, doch niet in die mate als inen van andere streken hooi t. Van ooft komt hier een zeer middelmatige opbrengst voor. Alleen pruimen ziet men ovei al en 111 de hagen de hazelsti uiken ongekend vol ge laden. t j 1 Maastricht. Alhoewel een groot aantal akkers m onze omstieken met .aardappelen beplant zijn, en dit product andere jaren met karrevrachten'naar Luik'en Aken wordt uit- gevoerdv ziet men dit jaar byna uitsluitend van elders aangevoerde aardappelen op onze

Schiedamsche Courant | 1882 | | pagina 3